Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Wiadukt Show w Bolesławcu
Autor Wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 04-10-2009, 19:11   Wiadukt Show w Bolesławcu Odpowiedz z cytatem

Show na wiadukcie

Niespotykane widowisko na bolesławieckim wiadukcie kolejowym już w sobotę, 10 października 2009 r.

Koniec remontu

Dobiega końca modernizacja ciągu transportowego linii kolejowej E 30 od Opola do granicy państwa z Niemcami. Zmodernizowana linia w pełni dostosowana będzie do standardów europejskich, zarówno pod względem prędkości (160 km/h), komfortu jazdy, jak i w zakresie bezpieczeństwa (nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym). W ramach tego projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały również zabytkowy wiadukt kolejowy w Bolesławcu, położony na odcinku Legnica-Węgliniec.

Modernizacja wiaduktu, znajdującego się w części III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, jest bardzo istotna zarówno pod względem turystycznym, gospodarczym, jak i społecznym.

Konstrukcja mostu została poddana kompleksowej modernizacji, z uwzględnieniem wszystkich elementów, w celu dostosowania jej do nowych warunków eksploatacyjnych. Most został dostosowany do również do standardów wynikających z umów AGC (umowa europejska o głównych międzynarodowych liniach kolejowych) i AGTC (umowa europejska o głównych międzynarodowych liniach kolejowych transportu kombinowanego i obiektach towarzyszących).

Koszt modernizacji wiaduktu w Bolesławcu wyniósł 10 154 626,88 euro i był współfinansowany z budżetu państwa oraz środków Unii Europejskiej (Fundusz Spójności).

WIADUKT SHOW - zapraszamy wszystkich

Oficjalne oddanie wiaduktu po remoncie, połączone z uruchomieniem nowej iluminacji zabytku odbędzie się w sobotę 10 października 2009 r. Z tej okazji odbędzie się plenerowa impreza pod nazwą: WIADUKT SHOW: światło, para i dźwięk.

WIADUKT SHOW to wieczorny pokaz pełen świateł, iluminacji i muzyki, poprzedzony będzie całodniowym festynem na bolesławieckim Rynku, podczas którego dla nikogo nie zabraknie atrakcji - kiermaszu, konkursów czy wystaw bolesławieckiej ceramiki.

Tuż po zakończeniu pokazu na wiadukcie, na scenie ustawionej przy zabytku odbędzie się także koncert grupy muzycznej SUMPTUASTIC. Początek już o godzinie 19:00.

Wstęp wolny.

źródło: Bolec.Info

wiadukt_show.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 56.69 KB


_________________
Stella
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 05-10-2009, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Bolesławiec: Wiadukt Show

Dobiega końca modernizacja ciągu transportowego linii kolejowej E 30 od Opola do granicy państwa z Niemcami. Zmodernizowana linia w pełni dostosowana będzie do standardów europejskich, zarówno pod względem prędkości (160 km/h), komfortu jazdy, jak i w zakresie bezpieczeństwa (nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym).

W ramach tego projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały również zabytkowy wiadukt kolejowy w Bolesławcu, położony na odcinku Legnica-Węgliniec.

Zabytek architektury i techniki, o którym mowa, znajduje się na linii E 30 przebiegającej od granicy z Niemcami, przez Zgorzelec, Bielawę Dolną, Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Medykę, do granicy z Ukrainą. Modernizacja wiaduktu, znajdującego się w części III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, jest bardzo istotna zarówno pod względem turystycznym, gospodarczym, jak i społecznym.

Konstrukcja mostu została poddana kompleksowej modernizacji, z uwzględnieniem wszystkich elementów, w celu dostosowania jej do nowych warunków eksploatacyjnych. Most został dostosowany do również do standardów wynikających z umów AGC (umowa europejska o głównych międzynarodowych liniach kolejowych) i AGTC (umowa europejska o głównych międzynarodowych liniach kolejowych transportu kombinowanego i obiektach towarzyszących).

Koszt modernizacji wiaduktu w Bolesławcu wyniósł 10 154 626,88 euro i był współfinansowany z budżetu państwa oraz środków Unii Europejskiej (Fundusz Spójności).

Chcąc uświadomić społeczeństwu skalę prowadzonych prze PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przedsięwzięć, a jednocześnie zainteresować tematem kolejowych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce, 10 października 2009 r. (sobota) w Bolesławcu odbędzie się plenerowa impreza pod nazwą: WIADUKT SHOW: światło, para i dźwięk.

Wieczorny pokaz pełen świateł, iluminacji i muzyki, poprzedzony będzie całodniowym festynem na Rynku w Bolesławcu, podczas którego dla nikogo nie zabraknie atrakcji - kiermaszy, konkursów czy wystawy słynnej w tym regionie ceramiki. Tuż po zakończeniu pokazu na wiadukcie, odbędzie się także koncert grupy muzycznej SUMPTUASTIC.

Impreza, otwarta jest dla wszystkich, a swój udział w niej zapowiedzieli liczni przedstawiciele rządu, władz lokalnych oraz instytucji zaangażowanych w realizację projektu.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 05-10-2009, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Może jakiś szczegółowy program dotyczący przejazdu parowozu lub pociągu parowego? Podobno taki ma być. A w programie ogólnym nie ma takiej infomacji.

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-10-2009, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Dla przyjezdnych dorzucam mapkę centrum Bolesławca.

Rynek jest 5 minut od dworca PKP - cały czas prosto ulicą Mickiewicza.

Z Rynku pod Wiadukt 10-15 min. ulicą Prusa i Zgorzelecką. Nie można się zgubić.

mapka.gif
Plik ściągnięto 131 raz(y) 73.21 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 09-10-2009, 13:43    Odpowiedz z cytatem

Transmisja „WIADUKT SHOW”

10 października w sobotę PKP Polskie Linie Kolejowe zapraszają do wirtualnego uczestnictwa w uroczystym otwarciu wiaduktu kolejowego w Bolesławcu. Rozpoczęcie transmisji online z imprezy zaplanowano między godz. 18:00 a 19:00.

PKP PLK zaprasza na swoją stronę:

* www.plk-sa.pl

Dodatkowe informacje dot. „WIADUKT SHOW”:

* http://www.plk-inwestycje.pl/prowadzone-modernizacje/modernizacja-linii-e-30c-e-30/ispafs-2001pl16ppt013/boleslawiec/

źródło: PKP PLK S.A.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 10-10-2009, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Hallo! Ekipa z Bolesławca - jesteście tam? Sam Wach Was odwiedził z wdzięczności za "promocję" - mega zaszczyt Język Profesor E. - mój ulubieniec - był także.

I co? Był ktoś? Wrażenia?

Ja byłem w Trzebnicy na parowym specjalu (warto było, mimo angielskiej pogody!) i obu rzeczy raczej nie dało się połączyć. Po powrocie oglądnąłem transmisję z Bolca. Ale u mnie się rwało raz po raz, poza tym bez dźwięku - nie wiem czemu.

Ale z obrazków wynikało, że show był rzeczywiście mega i kolorowy - podobało się! I fajnie - jest czym się chwalić w tym przypadku, bo wiadukt wyglądał w tych światłach i efektach zarąbiście!

Czy da ktoś jakąś relację, a może foty lub link do filmów?

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-10-2009, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1, ponoć Krycha była. I nawet machała do Wacha. Środkowym palcem. Wink

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 10-10-2009, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1, tutaj jest trochę zdjęć:

http://www.bolec.info/informacje/kolejowe-show-4004.html
oraz
http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a4240.php

Później będzie więcej.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 10-10-2009, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Byłem, widziałem i jestem pod wrażeniem.
Świetnie się to wszystko razem prezentowało Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-10-2009, 23:31    Odpowiedz z cytatem








_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 11-10-2009, 00:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 11-10-2009, 00:10    Odpowiedz z cytatem

extra;) ja mam niedaleko do Bolca ale nie udalo mi sie tam byc dzisiaj;(

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-10-2009, 00:23    Odpowiedz z cytatem

Byłam, widziałam na żywo i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Widowisko było naprawdę super! Brawa dla kolejarzy z Bolesławca i nie tylko, bo wiem, że w organizację imprezy włożyli wiele wysiłku.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 11-10-2009, 01:29    Odpowiedz z cytatem

Uchu, chu! Widzę że moja kamera powinna tam być obecna, ale - szczególnie na skutek opóźnienia pociągu trzebnickiego, który był niepowtarzalną gratką na linii REAKTYWOWANEJ po 19 latach - to było niemożliwe (nawet autem).

Chyba tym razem nie doceniłem w pełni pomysłu i realizacji kolejowych spółek - w tym firmy oświetleniowo dźwiękowej (przekaz netowy, nie dość że niemy, to jeszcze marny - wiec po co on był?!)

Poproszę - bom fan widowisk typu światło i dźwięk - możliwie więcej takich materiałów, szczególnie z Petuchą
A za rok chyba przydałaby się powtórka.

No toście się spisali panie i panowie KOLEJARZE, z tym najwyższymi na czele. Gratulacje i mega brawa! Tak sie powinno promować kolej! Mam nadzieję, że na którymś z kolejowych kanałów/stron będzie jakaś szersza relacja. Filmowa. Z dźwiękiem.

Nabyłbym nawet płytę DVD z takiego show. Pomyślał ktoś o tym? KOW?

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 11-10-2009, 02:15    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1, więcej relacji będzie w poniedziałek, m.in. w naszej miejskiej TV (dostępne także w internecie).

Myślimy o tym, żeby Wiadukt Show był coroczną imprezą kolejową (tak jak wolsztyńska parada parowozów) i będziemy ku temu czynić starania, namawiając do tego władze Bolesławca i PKP.

Kolej w Bolesławcu jest bardzo popularna, a wiadukt kolejowy to chluba miasta, więc mam nadzieję, że za rok będzie powtórka.

I kolejny filmik:


_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 11-10-2009, 11:21    Odpowiedz z cytatem

Show był nie z tej ziemi !!!Smile Bardzo mi się podobało i rzeczywiście przydałaby się coroczna impreza, promująca kolej miasto i wiadukt.

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl