Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Utrudnienia na dworcu Wrocław Gł.
Autor Wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 09-04-2010, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Dziś rusza tymczasowy. Już panuje chaos. A jutro impreza fotograficzna na głównym.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2010, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Opóźnione otwarcie tymczasowego dworca we Wrocławiu

Nie o 15. lecz o godz. 19 zostanie dziś otwarty tymczasowy dworzec we Wrocławiu, który przez najbliższe lata będzie pełnić rolę dworca głównego.

Zapowiadane na godz. 15 otwarcie tymczasowego dworca zostało przesunięte, gdyż ekipy budowlane przedłużyły prace wykończeniowe w dawnej ekspedycji towarowej, zaaranżowanej na tymczasowy dworzec. Zamknięcie dworca głównego przesunięto natomiast z godz. 19 na 23.

W kasach dworcowych, a także koło tymczasowego dworca, pracownicy PKP rozdają specjalne ulotki informujące o terminie remontu dworca, a także o planowanym wyłączaniu z użytkowania peronów na stacji Wrocław Gł. Jako pierwszy, w okresie od wiosny do jesieni 2010, będzie wyłączony peron 1.

Remont dworca potrwa dwa lata; będzie kosztować ok. 324 mln zł, część z tej puli pokrywa Unia Europejska.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 09-04-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Wrocław Tymczasowy - zobacz mapkę!

[ Dodano: 10-04-2010, 22:06 ]
Dziś we Wrocławiu na peronie 2 została otwarta kasa PR!

tymczasowywroclaw.jpg
Plik ściągnięto 180 raz(y) 44.03 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-04-2010, 09:53    Odpowiedz z cytatem

Już działa kolejowy dworzec tymczasowy

W piątek o godz. 19 otwarty został dworzec tymczasowy przy ul. Suchej. Nie zamknięto jednak jednocześnie Dworca Głównego - to stało się o godz. 23. Robotnicy zamykający wejście na perony dowiedzieli się o tym jednak w ostatniej chwili.

Jeszcze przed godz. 19 zdążyli zastawić schody płotami ze zbitych desek i pasażerowie nie mogli dostać się do pociągów. Wielu z nich było zaskoczonych, że nagle muszą odejść cały dworzec dookoła, by wejść na peron bocznym tunelem, a pociąg zaraz odjeżdża. Dopiero po chwili zapory zniknęły.

PKP tłumaczą, że przesunęły godzinę zamknięcia dworca, by zmniejszyć zamieszanie związane z przeprowadzką kas biletowych - po godz. 23 jest bowiem mniej pasażerów. O godz. 19 otwarty został natomiast dworzec tymczasowy przy ul. Suchej. Na początku czynne były jednak zaledwie dwie z 18 kas.

- W weekendy, gdy jeździ dużo ludzi, będzie tutaj strasznie tłoczno - mówi Maciej Szewczyk ze Stowarzyszenia Hobbystów Kolejowych, który oglądał w piątek nowy dworzec. - Ten budynek jest stanowczo za mały, ale ma jeden plus - nie będzie tu bezdomnych. Nie zmieszczą się.

Zdjęcia...

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dyżurna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Sie 2008

PostWysłany: 11-04-2010, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj miałam skorzystać z dworca tymczasowego. Czekałam godzinę na pociąg, pogoda nie sprzyjała spacerom więc udałam się do poczekalni. Moje wrażenia:
-tłum ludzi,
-ścisk, tłok, tłok i ścisk
-12 miejsc do siedzenia( słownie: dwanaście)
- toaleta czynna ale w niej egipskie ciemności(prądu jeszcze nie dowieźli- wyjaśnienie pani pilnującej)
-tablica odjazdów jest
- czynne cztery kasy biletowe(ICC- a jakże!) i dwa razy zakręcona kolejka
- bezdomni są!- kilka razy obok mnie przechadzał się jeden z nich wydzielając intensywną woń( ochrony obiektu nie widać ale są kamery)

Czyli jak na razie tymczasowość tymczasowości. Być może jak zostaną otwarte te wszystkie pawilony obok budynku to będzie lepiej. W sumie pretensji nie mam bo to pierwszy dzień tej tymczasowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-04-2010, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Tak jak zapowiadano na terenie dworca nie ma kas Przewozów Regionalnych, ale za to takowa znajduje się na peronie 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-04-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Szanowni Klienci,
w związku z utrudnieniami w zakupie biletów na dworcu tymczasowym we Wrocławiu, Przewozy Regionalne, w trosce o dobro pasażerów, podjęły decyzję o wprowadzeniu sprzedaży biletów w pociągach spółki - wyjeżdżających ze stacji Wrocław Główny - bez dodatkowej opłaty. Podróżni, którzy chcą kupić bilet w pociągu, powinni niezwłocznie zgłosić się do konduktora.

źródło: http://www.przewozyregionalne.pl/aktualnosci,s,0,332.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciejnet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2009

PostWysłany: 11-04-2010, 21:30    Odpowiedz z cytatem

No to konduktorzy już nie wyrobią z wypisywaniem biletu... jak 200 studentów usiądzie we Wrocławiu i będzie jechać do Opola to życzę powodzenia.

_________________
10703 km (rower 315 km) - 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-04-2010, 21:37   

Część pasażerów kupi bilety w kasach tymczasowych PKP IC - to chyba oczywiste?
Powrót do góry

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-04-2010, 22:30    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Część pasażerów kupi bilety w kasach tymczasowych PKP IC - to chyba oczywiste?


No chyba nie koniecznie - ja np. ostatniego dnia funkcjonowania Głównego w kasie PKP IC chciałem kupić bilet na Regio Kartę ze zniżką studencką. Pani kasjerka stwierdziła, że ona takiego biletu nie może sprzedać.

To teraz mam po prostu full wypas i jedną kasę do dyspozycji lub łaskę konduktora. Ciekawe czy np. taki bilet jak na Euroregion Nysa (ZVON) można kupić u konduktora.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 11-04-2010, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pani kasjerka stwierdziła, że ona takiego biletu nie może sprzedać.

Nie może czy nie chce? Ja bez problemu kupuję w kasach PKP IC (Bolesławiec, Legnica) bilety na REGIOkartę.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12-04-2010, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Po bilet do konduktora

W związku z utrudnieniami w zakupie biletów na dworcu tymczasowym we Wrocławiu, Przewozy Regionalne, w trosce o dobro pasażerów, podjęły decyzję o wprowadzeniu sprzedaży biletów w pociągach spółki - wyjeżdżających ze stacji Wrocław Główny - bez dodatkowej opłaty. Podróżni, którzy chcą kupić bilet w pociągu, powinni niezwłocznie zgłosić się do konduktora.

Źródło: Przewozy Regionalne

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12-04-2010, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Otwarcie dworca tymczasowego – w bólach

Od dwóch dni nieczynny jest dworzec Wrocław Główny. Jego rolę na dwa lata przejęła dawna towarowa ekspedycja, specjalnie wyremontowana w związku z remontem głównego dworca. Otwarcie dworca tymczasowego przebiegało w dużych bólach.

Dworzec tymczasowy został otwarty w piątek o godz, 19. Jeszcze kilka minut wcześniej w pomieszczeniu dworca rozstawione były rusztowania. Udało się je przed otwarciem zdemontować, ale w momencie otwarcia nie wszystko działało – np. tablica elektroniczna z godzinami przyjazdów ma zacząć działać dopiero za kilka dni.

Dobę po otwarciu dworzec już był brudny – na podłodze była porozlewana kawa. Niedokończony był remont brukowanego podjazdu dla samochodów przed dworcem (część placyku była zagrodzona). W obrębie dworca zaczynali kręcić się bezdomni.

Absolutnie niedostateczne jest oświetlenie – zarówno w obrębie tzw. galerii kontenerowej (jest to umowna nazwa kompleksu 37 pawilonów usługowo-handlowych zlokalizowanych koło dworca tymczasowego), jak i przy wejściu do jedynego w tej chwili czynnego tunelu pod peronami wrocławskiej stacji (drugi tunel, prowadzący do hali dworca głównego, został zamknięty).

W weekend tylko częściowo świecił się neon na dworcu tymczasowym. Podświetlony był napis „Wrocław Głó”.

Remont wrocławskiego dworca zakończy się przed Euro 2012. Ma kosztować ponad 324 mln zł; inwestycja. Kolejno z użytkowania będą wyłączone także perony. Jako pierwszy, w okresie od wiosny do jesieni 2010 r.

źródło: Paweł Rydzyński, Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adzas93023 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lut 2010

PostWysłany: 12-04-2010, 16:11    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Część pasażerów kupi bilety w kasach tymczasowych PKP IC - to chyba oczywiste?

W sobotę 10.04. chciałem kupić bilet turystyczny PR za 60,- i EuroNysę - w kasie IC, bo innych na dworcu tymczasowym nie ma. Kasjerka oferowała mi tylko bilet turystyczny PR za 30,- bądź bilet turystyczny PR+CD za 45,-, zaś EuroNysy nie. A dlaczego tak? Bo w/g niej IC tylko takie rodzaje biletów mogą sprzedać. W/g niej - bo w/g mnie zwyczajnie im się nie chce (nie wiedzą i dowiedzieć się nie chcą - pasażerów spoza IC mają w d...).
Przede mną kobieta chciała kupić bilet do Nowej Rudy - do Kłodzka Gł. owszem sprzedadzą (na PR), ale z Kłodzka Gł. już nie (bo są to Koleje Dolnośląskie).
Jest jedyna kasa PR - na 2 peronie dworca, ale będąc po godz. 06:00 zastałem kartkę - "kasa czynna do 06:00". Otworzyli ją jednak ok. 06:40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-04-2010, 21:44   

KD szukają swoich kasjerów. Ogłoszenie jest na stronie firmy. Wygląda na to, że pogłoski o pojawieniu się ich kas na dworcu tymczasowym mogą mieć coś wspólnego z prawdą.

Odnośnie biletu - można wystawić bilet na całą relację z adnotacją "przewoźnik: PR". Osobiście kupowałem taki bilet w kasie PR w relacji Legnica-Trzebnica.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl