Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Bilans Prześlugi
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-11-2009, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Były prezes PKP IC Jacek Prześluga "wygraża się" powrotem do gry. Cytat z forum "RK":

"I w jednoznaczny sposób chcę tu napisać: poproszony o wsparcie - zaczynam właśnie pomagać marce TLK. Nie firmie, nie innym jej produktom, ale tej marce, której jestem zapomnianym dawcą. Jeśli się uda, a chciałbym bardzo, TLK pokaże pasażerom, że można robić coś dla nich - a nie dla własnych przychodów, i tak zresztą marnotrawionych."

Przed rokiem w prywatnej korespondencji do Krychy Prześluga zapewniał, że absolutnie nie myśli o powrocie do PKP, choć już wtedy był częstym gościem w MI u ministra Grabarczyka. Mamy zgodę Krychy na publikację tej niezwykle interesującej korespondencji, ale uczynimy to tylko wtedy gdy Prześluga zarzuci nam kłamstwo lub manipulację.

Postanowiliśmy prześwietlić biznesową przeszłość Jacka Prześlugi. Wcześniej jednak kilka faktów z naszego forum:

Prześluga przychodzi do Wacha:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2108
Peron we Włoszczowie a Prześluga:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2150
Prześluga i Kolejowa Oficyna Wydawnicza:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2539

Prześluga był rzecznikiem PKP S.A., potem prezesem PKP IC. Zasiadał też w radzie nadzorczej Natury Tour, spółki należącej do PKP S.A. Natura Tour to bastion kolejarskiej "S". Prezesem tej spółki jest były szef kolejarskiej "S", a w radzie nadzorczej licznie zasiadali szefowie lokalnych struktur kolejarskiej "S". Można o tym przeczytać w tygodniku "NIE":
http://www.nie.com.pl/art6458.htm
http://www.nie.com.pl/art5281.htm

Kilka faktów, na które natknęliśmy się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jacek Prześluga był lub jest nadal (niektóre spółki już nie istnieją):

- udziałowcem Wil Lobbying Sp. z o.o.
- członkiem rady nadzorczej Wil Consulting Sp. z o.o.
- członkiem rady nadzorczej Certo Sp. z o.o.
- prezesem zarządu Lokacja Sp. z o.o.
- członkiem rady nadzorczej Komputronik Biznes S.A.
- członkiem rady nadzorczej Rynek Energii S.A.
- członkiem rady nadzorczej Iq Energy S.A.
- członkiem rady nadzorczej Ctl Północ Sp. z o.o.
- wiceprezesem zarządu Polskiego Funduszu Kapitałowego S.A.
- prezesem zarządu Fundacji Wola Sokołowa
- prezesem zarządu Locomotiva Sp. z o.o.
- prezesem zarządu Look At Sp. z o.o.

Na pewno nie są to wszystkie spółki, z którymi Prześluga ma powiązania. Po prostu tyle do tej pory wywęszyliśmy, a wiemy że są jeszcze inne.

W związku z dwiema ostatnimi w/w spółkami ciekawy artykuł w "Kurierze Lubelskim":
http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-71920.html

Na uwagę zasługuje fakt, że Prześluga interesował się spółką PKP Energetyka w czasie gdy działał w branży energetycznej (Rynek Energii S.A. oraz Iq Energy S.A.) - pisała o tym Krycha. Zażyłe stosunki z prezesem Wachem (byłym szefem PKP Energetyki) a potem spektakularna kariera w PKP nie powinna więc dziwić. Jedna z tych spółek (Iq Energy S.A.) zajmowała się handlem i obrotem paliwami. Już wtedy planowano, aby kolejowe paliwa włączyć do PKP Energetyki i w końcu tak się stało. W PKP Energetyce niedawno powstał Oddział Paliwa. Czy powrót Prześlugi do gry właśnie teraz to przypadek i czy chodzi tylko o ratowanie TLK i pogrzebanie interREGIO?

Reasumując, są dwie wiadomości. Dobra i zła.
Zła - Prześluga wraca do gry. Rozliczne podejrzane interesy i powiązania z politykami (Prześluga jest prawą ręką, a raczej zbrojnym ramieniem posła Palikota z PO) nie wróżą niczego dobrego.
I teraz ta dobra wiadomość - na naszym forum będzie o czym pisać!

Wymowny cytat z bloga Janusza Wojciechowskiego:

"A ten Prześluga to niezły miglanc. Od dobrych 15 lat węszy wokół polityków i spółek skarbu państwa. W relacjach prywatny - prywatny jeszcze chyba nie zarobił ani złotówki."

Ostatnio Jacek Prześluga nieustannie ujada na Przewozy Regionalne, na pociągi IR i na prezesa Moraczewskiego. Jeszcze jeden cytat z forum "RK":

"Ściemniasz pan panie Prześluga jak zwykle. Zastanawiam się tylko czy to beton PKP przyszedł do pana, czy pan do betonu PKP. Jeśli przyjąć, że tonący (PKP IC) brzytwy (Prześluga) się chwyta to rozumiem ostatnie pańskie ataki na PR, interREGIO i na prezesa Moraczewskiego. Sprzedałeś się pan Wachowi i Celińskiemu. A kupić można każdego, to tylko kwestia ceny..."

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 01-11-2009, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Mamy już odpowiedź Jacka Prześlugi na forum "RK":

Wytknę tylko 3 błędy, cały jad pominę: nigdy nie byłem członkiem władz i nie znam spółek pn. Certo, Lokacja, Komputronik, Rynek Energii, IG Energy. Nie prowadzę podejrzanych interesów z żadnym politykiem. O panu Wojechowskim napisałem na blogu, więc on napisał o mnie - a ja mogę zawsze mu się odwzajemnić: trzeba w życiu cokolwiek zrobić pożytecznego, a nie bujać się w polityce, na ciepłych posadkach darowanych przez PSL i PiS, żeby mieć prawo napisać o kimś per miglanc. W relacjach prywatny-prywatny zarobiłem w minionym roku ponad milion złotych. Ile zarobił Wojciechowski - z naszej kasy? Cała reszta - fajna. Zwłaszcza ja, jako zbrojne ramię. Cieszę się, że firmy czarnego PR nie próżnują. Pozdrawiam funkcjonariuszy, widzę, że stara szkoła nadal święci triumfy.

Wkrótce udowodnimy, że Prześluga kłamie. Zamieścimy skany z KRS i opiszemy powiązania personalne Prześlugi z udziałowcami spółek, których rzekomo nie zna. Na wszystko są dowody. Albo kłamie Prześluga, albo kłamie Krajowy Rejestr Sądowy.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2009, 20:48   

Pozwolę sobie zacytować ciekawy komentarz, jaki znalazłem na forum "Rynku Kolejowego".

Od siebie dodam, że trafiła kosa na kamień. Prześluga uderzył w PR, InterREGIO, Moraczewskiego, no to kolejarze z PR bronią się na forum kolejowym i wygrzebują z życiorysu Prześlugi niewygodne fakty. I tak obok wojny PR - IC mamy wojnę Prześluga - Infokolej.
Powrót do góry

Maks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2007

PostWysłany: 01-11-2009, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, jest takie powiedzenie, że lepiej się nie odezwać niż rozwiać wszelkie wątpliwości. Pasuje to jak ulał do poziomu postów Prześlugi na forum RK. Prześluga tak samo manipuluje faktami, jak zarzuca to innym. Sam nakręcił dyskusję, więc teraz niech tłumaczy się z niewygodnych dla niego faktów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 01-11-2009, 23:34    Odpowiedz z cytatem

Przedstawiona przez Victorię lista 12 firm jest niepełna. Portal KtoKogo.pl pod nazwiskiem Jacek Prześluga rocznik 1959 wymienia 15 firm, fundacji... Podaje nazwy tylko trzech, w których aktualnie pełni jakieś funkcje:
- Locomotiva Sp. z o.o. (Warszawa, KRS 0000235816)
- Look At Sp. z o.o. (Warszawa, KRS 0000264099)
- Fundacja Wola Sokołowa (Poznań, KRS 0000089603)
Nazw firm, w których jest się właścicielem lub współwłaścicielem, albo w przeszłości pełniło się jakieś funkcje, ten portal nie podaje. Dojście do tych informacji wymaga żmudnej pracy śledczej i pieniędzy - od dziennikarzy śledczych, bo organa państwowe dostęp do KRS mają za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 02-11-2009, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Płomiennej dyskusji na forum RK ciąg dalszy:

Data: 01/11/2009 21:28 Autor: Jacek Prześluga IP: ---.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Bieniu: ależ oczywiście, że występuję tu w obronie IC i TLK. I przyznaję się do tego! I mam prawo współpracować z kim chcę, jak chcę i za ile chcę. I nikomu nic do tego. Po prostu: jestem wolnym człowiekiem, wolno mi popierać wszystko co mi się podoba i być przeciwko temu, co podoba mi się mniej. Nie mam do tego prawa?

Zwracam tylko uwagę, że nagle stałem się dla paru ludzi niewygodnym człowiekiem, bo komuś piszę prawdę w oko. I kogoś to boli, więc uruchamia całą machinę pt. kim jest ten skurczybyk? Czyli ja.

Co do Infokolej - odpowiem tak. Nie interesuje mnie to towarzystwo. Potwierdzam stanowczo - nie mam nic wspólnego z żadną ze spółek, które wymieniłem we wcześniejszym poście, nie interesuje mnie, że jakieś anonimy wyciągają bzdury z sieci: pozwałem za pisanie takich bredni redakcję Dziennika, żądając 250 tys. złotych zadośćuczynienia i podobnie zrobię z każdym, kto będzie publikował na mój temat bzdury z sieci.

Jeśli chcecie się grzebać w mojej przeszłości, to proszę przejść się do KRS, zapłacić za informację o moich udziałach i uczestnictwie w organach władz spółek: nie wstydzę się żadnej pracy, ale jeśli nie mam z czymś nic wspólnego, to piszę: NIE MAM. Nie jestem idiotą, żebym się wypierał czegoś, co można sprawdzić. Ale u źródeł, osły!Najśmieszniejsze jest to, że w informacjach Infokolej nie ma żadnych sensacji. Jeśli kogoś interesuje moje życie, zapraszam, w mailu prześlę swoje cv, bo ja nie mam się czego wstydzić i nie muszę się kryć pod ksywą Noema czy innym oko, kolejarz czy prawdziwy kolejarz. Sensacją byłoby, gdybym ujawnił kim jest słynny Krycha. Ale nie jestem świnią, bo choć mierzi mnie anonimowe donosicielstwo - jako były dziennikarz szanuję wasze prawo do chowania się pod nickami i zachowania anonimowości. Choć prywatnie uważam to za brak odwagi.

WachWatch: da Pan radę przyswoić - że robię to sam? Bo tak mi się podoba, bo mam czas, bo lubię toczyć spór na poziomie. Bo chce mi się poprawić cokolwiek na kolei, z zewnątrz. Nie wracam, nie zostanę kolejarzem, nie wyjem żadnych konfitur prawdziwym betonom, mam swoje firmy, żyję z nich świetnie i dla mnie praca dla TLK to przyjemność. Podobnie jak KDP.

Więc jak chcecie mieć tu portal o Prześludze, to ja bardzo proszę. Dobre miejsce, fajny temat, mogę wam sporo o sobie opowiedzieć - gdyby były jakieś pytania, to proszę, odpowiem na każde. Tylko... jaki to ma sens i dla kogo? Bo ja myślę, że w tym jest sens wyłącznie PR-owski. Zmieniamy temat, bo facet coś za ostro leci.

Lubię to. Ale ja naprawdę nikomu z Was, wielcy miłośnicy kolei, nie chcę zaszkodzić. Piszę, bo chcę powiedzieć co myślę - ja, nie PKP. Piszę, bo szukam nowych poglądów, pomysłów, jakichś sensownych informacji. A do poziomu tabloidów sprowadza mnie jakiś oko, cytując internetowy chłam. Wsadź sobie w oko, oko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 02-11-2009, 09:32    Odpowiedz z cytatem

fury napisał/a:
Przedstawiona przez Victorię lista 12 firm jest niepełna. Portal KtoKogo.pl pod nazwiskiem Jacek Prześluga rocznik 1959 wymienia 15 firm, fundacji... Podaje nazwy tylko trzech, w których aktualnie pełni jakieś funkcje:
- Locomotiva Sp. z o.o. (Warszawa, KRS 0000235816)
- Look At Sp. z o.o. (Warszawa, KRS 0000264099)
- Fundacja Wola Sokołowa (Poznań, KRS 0000089603)
Nazw firm, w których jest się właścicielem lub współwłaścicielem, albo w przeszłości pełniło się jakieś funkcje, ten portal nie podaje. Dojście do tych informacji wymaga żmudnej pracy śledczej i pieniędzy - od dziennikarzy śledczych, bo organa państwowe dostęp do KRS mają za darmo.

Mamy kompletną listę spółek i fundacji, w których Jacek Janusz Prześluga (ur. 1959) jest/był udziałowcem, bądź zasiadał w zarządzie lub radzie nadzorczej. Zaznaczam, że w KRS figuruje tylko jedna osoba o tym nazwisku! Oto te spółki (kolejność przypadkowa):

1. Polski Fundusz Kapitałowy S.A. (Poznań), KRS 0000001214
2. Kancelaria Gospodarcza Steinhoff. Sp.J. (Warszawa), KRS 0000154918
3. Ctl Północ Sp. z o.o. (Gdańsk), KRS 0000110891
4. Wil Lobbying Sp. z o.o. (Poznań), KRS 0000084274
5. Lokacja Sp. z o.o. (Poznań), KRS 0000080943
6. Wil Consulting Sp. z o.o. (Poznań), KRS 0000043929
7. Certo Sp. z o.o. (Poznań), KRS 0000034458
8. Komputronik Biznes S.A. (Poznań), KRS 0000034448
9. PKP Intercity Sp. z o.o. (Warszawa), KRS 0000018434
10. Iq Energy S.A. (Poznań), KRS 0000010252
11. Kolejowe Przedsiębiorstwo Turystyczno-Wypoczynkowe Natura Tour Sp. z o.o. (Gdańsk), KRS 0000155205
12. Rynek Energii S.A. (Poznań), KRS 0000040469
13. Fundacja Wola Sokołowa (Poznań), KRS 0000089603
14. Locomotiva Sp. z o.o. (Warszawa), KRS 0000235816
15. Look At Sp. z o.o. (Warszawa), KRS 0000264099

Niektórych spółek pan Prześluga stanowczo się wypiera. Dziwnym trafem są to akurat te spółki, których śladu nie ma w internecie, bo zostały zlikwidowane kilka lat temu i/lub nigdy nie miały strony internetowej. Jeszcze dziś Victoria podejmie rękawicę rzuconą nam przez Prześlugę i rozwieje wszelkie wątpliwości, publikując dane z Krajowego Rejestru Sądowego.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 02-11-2009, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem w KRS jedną ze spółek, których Jacek Prześluga się wypiera. Pozycja 12, Areczek, na Twoim wykazie:
Cytat:
12. Rynek Energii S.A. (Poznań), KRS 0000040469
Spółka ( Regon 639625113) została założona 27.05.1999 z kapitałem akcyjnym 100 tys. zł. Jedynym jej akcjonariuszem została inna spółka z Twojego wykazu WIL LOBBYING Sp. z o.o. W dniu rejestracji w KRS, tj. 31.08.2001, Jacek Prześluga był członkiem rady nadzorczej i pozostaje nim do dzisiaj. Spółki nie zlikwidowano i nie postawiono w stan upadłości. Zakres działalności spółki określono w dwóch punktach:
- 63 11 PRZEŁADUNEK TOWARÓW W PORTACH MORSKICH
- 63 12 MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE TOWARÓW W PORTACH MORSKICH
Prezesem jednoosobowego zarządu jest Marek Rusak. Oprócz Jacka Prześlugi w radzie nadzorczej zasiadają:
- Tomasz Nowak
- Maria Magdalena Nowicka
- Michał Bernard Wojtczak
- Joanna Krzyżosiak
Cytat z postu Jacka Prześlugi na forum RK, zamieszczonego wyżej:
Cytat:
Wytknę tylko 3 błędy, cały jad pominę: nigdy nie byłem członkiem władz i nie znam spółek pn. Certo, Lokacja, Komputronik, Rynek Energii, IG Energy.
Adres spółki: 61-817 Poznań, ul. Garncarska 9.


Ostatnio zmieniony przez fury dnia 02-11-2009, 10:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 02-11-2009, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Spółka ( Regon 639625113) została założona 27.05.1999 z kapitałem akcyjnym 100 tys. zł. Jedynym jej akcjonariuszem została inna spółka z Twojego wykazu WIL LOBBYING Sp. z o.o.

Jacek Prześluga jest lub był (nie pamiętam teraz) udziałowcem Wil Lobbying Sp. z o.o., która to spółka z kolei jest akcjonariuszem (właścicielem) spółki Rynek Energii S.A., a której pan Prześluga się wypiera!

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-11-2009, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Zastanawiająca jest paniczna reakcja Prześlugi na informacje ujawnione przez Victorię. Wściekł się niesamowicie! Nawet jego poplecznicy ślepo zapatrzeni w swego guru nie pozostawili suchej nitki na administracji naszego forum. Skąd ta piana na ustach? Skąd tyle jadu i nienawiści na forum "RK" pod adresem naszego forum? Przecież KRS nie kłamie.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jaka jest stawka w wojnie IC - PR, do której przyłączył się Prześluga opowiadając się po stronie Grupy PKP, skoro ryzykuje cały swój autorytet, sympatię MK i dorobek? Stawka na pewno jest ogromna!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Profeta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2009
Skąd: Czechowice-Dziedzice

PostWysłany: 02-11-2009, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Nawet jeśli Prześluga był/jest związany z tymi firmami to co z tego?

_________________
MaSzyna EU07 Team
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-11-2009, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Nic. Stwierdzamy tylko fakty. A skoro ktoś tym faktom zaprzecza to ma ku temu jakieś powody...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Profeta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2009
Skąd: Czechowice-Dziedzice

PostWysłany: 02-11-2009, 11:11    Odpowiedz z cytatem

Może ma, a może nie ma. Nawet jeśli ma to wciąż aktualne jest pytanie "co z tego".
Pozdrawiam!

_________________
MaSzyna EU07 Team
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 02-11-2009, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Zastanawiająca jest paniczna reakcja Prześlugi na informacje ujawnione przez Victorię. Wściekł się niesamowicie! Nawet jego poplecznicy ślepo zapatrzeni w swego guru nie pozostawili suchej nitki na administracji naszego forum. Skąd ta piana na ustach? Skąd tyle jadu i nienawiści na forum "RK" pod adresem naszego forum? Przecież KRS nie kłamie.

Prześluga chce uchodzić za nietykalną kolejową świętą krowę. Wielu go zresztą nadal za takiego uważa i traktuje niemal jak bożka, guru, kolejową wyrocznię. Będąc zaślepionymi przygasającą gwiazdą Prześlugi nie przyjmują do wiadomości żadnych niewygodnych faktów, negując nawet zapisy KRS. My obalamy mit Prześlugi. Robimy to konsekwentnie od początku istnienia tego forum. Stąd te alergiczne reakcje niektórych osób na nasze forum. Psy szczekają, karawana idzie dalej...

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 02-11-2009, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Z postu Jacka Prześlugi:
Cytat:
Sensacją byłoby, gdybym ujawnił kim jest słynny Krycha.
Podzielam opinię, że byłaby to sensacja. Zastanawia mnie jednak, skąd pan Jacek może to wiedzieć? - Z prokuratury, która po donosie zarządu PKP SA usiłowała to ustalić, czy z namiarów przyjaciół? Wątpię, by Krycha zdradziła swoją tożsamość w bogatej korespondencji z panem Jackiem. Ułatwiłoby to pracę grupy pościgowej. Zwracam uwagę, że Jacek Prześluga wie, że to jest mężczyzna. Używa rodzaju męskiego pisząc: "słynny Krycha". A 23 maja na swoim blogu tak pisał:

(...) Katarynę chce wyhamować syn ministra sprawiedliwości, a równolegle z nim sam minister. Ludzie tegoż ministra mają na koncie inną historię – historię Krychy z kolejowego forum infokolej.pl. Żaden Janke, żaden Michalski, żaden Leski z Warzechą – wszyscy razem wzięci i z osobna – choć ich redakcje stale śledzą doniesienia infokolej.pl, nie podejmą obywatelskiego trudu obrony Krychy (kimkolwiek jest), bo Krychę z Bolesławca wypada mieć tam, gdzie warszawka Kataryny nigdy mieć nie będzie.

Z Krychą toczyłem boje przez kilkanaście miesięcy. Nie wiem kim jest; na pewno ma charakter – i pracując we wnętrzu kolei wzięła się, po swojemu, za jej naprawę. A to jest trudne środowisko, wiem coś o tym. Pisała o kolejowym betonie trochę na oślep, trochę bez wiedzy o mechanizmach zarządzania, często zbyt obcesowo i w uproszczeniach – o wszystkim i wszystkich. Ale zawsze z pasją! Często, powiedzmy to szczerze, miała sporo racji. Oberwałem od Krychy ja, wówczas „menedżer z kolejową bródką” – jak piszą o mnie oficerowie śledczy Dziennika – oberwał szef PKP SA, wielu oberwało. Po licznych publikacjach zarząd PKP SA postanowił złożyć doniesienie do prokuratury, ta zaś zażądała od właścicieli forum ujawnienia danych osobowych Krychy, trwa postępowanie…

Nie znam losów tej sprawy, ciągnie się od kilku miesięcy. Krycha całkowicie zamilkła, forum straciło zęby, ludzie boją się na nim pisać. Zarząd PKP SA – choć rozumiem jego racje, bo sam byłem w podobnym świetle przedstawiany – popełnił w relacjach z Krychą i jej forum błąd komunikacyjny. Z ludźmi, którzy piszą w Internecie trzeba rozmawiać. Przede wszystkim – rozmawiać! Bez dialogu i bez cierpliwego tłumaczenia nie ma zrozumienia racji. Menedżerowie kolei postanowili jednak pójść na noże (rozumiem te emocje, powtórzę, bo Krycha była naprawdę wkurzająca), ale zamiast podjąć polemikę – zgłosili rzecz do prokuratury. Błąd. Krychę trzeba było przekonać argumentacją, a nie flekować.

Krycha poległa. Kataryna nie. Kataryna ma obstawę salonowych wyznawców, w sprawie ochrony jej danych osobowych za chwilę stworzy się jakiś ruch obywatelski, parę osób zamknie się w klatce, może spłonie na stosie (ze wstydu) redaktor Karnowski, może nawet Mistewicz zawyje z bólu, tworząc swoją kolejną narrację. W sprawie Krychy z Bolesławca salony „na Czumę” nie ruszą. Mazurek nie zaprosi jej do rozmowy na dwóch kolumnach, Krasowski nie zrobi z niej tematu wstępniaka, Janke nie wpuści jej do Rzepy, a TVN24 nie wyśle do Krychy ekipy z kamerą. Do Kataryny – zobaczycie za chwilę – ekipy polecą jedna po drugiej. Warszawskie salony lubią sobie wrzucić na ruszt tę odrobinę martyrologii: niech się dzieje.
antypress (00:25)


Jak to przeczytałem, to płakałem prawdziwymi łzami.


Ostatnio zmieniony przez fury dnia 02-11-2009, 11:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl