Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
BLS - Szwajcaria
Autor Wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 15-12-2009, 15:58   BLS - Szwajcaria Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem synem kolejorza i w Szwajcarii moge dostac jedynie bilet na BLS. W Kurierze przeczytalem, ze jest mozliwosc przejazdu ta linia od Brig przy granicy z Wlochami do Berna, ale czy z Wloch da sie dostac pociagiem do Brig? I drugie pytanie czy BLS mozna dojechac do Berna od strony Niemiec, np przez Basel? I jak z doplatami na BLS
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-12-2009, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Tu masz skan biletu na BLS z 2009 roku - na odwrocie jest mapka kolei oraz gdzie możesz płynąć i między jakimi miastami pojedziesz na BLS.

1.jpg
BLS
Plik ściągnięto 689 raz(y) 98.98 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 16-12-2009, 07:36    Odpowiedz z cytatem

Przez Brig do Włoch jeżdżą pociągi EC (prawie co godzinę) i jest też kilka połączeń R/IR z przesiadką w Domodossola. A jeśli chodzi o dopłaty na BLS to nie ma takowych jak w większości szwajcarskich pociągów, czyli jak masz FIP to nie dopłacasz. A jeśli nie posiada ktoś biletu FIP na BLS to na podstawie legitymacji FIP oczywiście zniżka 50%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 17-12-2009, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec, te EC i R/IR obslugiwane rozumiem przez BLS? wiec dobra jade z berna do brig tym BLD, ale co dalej, bo wiem ze z brig od Wloch jest jakis tunel i chyba BLS jedzie az do Milanu, i czy po przekroczeniu granicy bilet na FS w takim pociagu bedzie wazny? Bo jakos do tej Szwajcari trzeba dojechac, skoro BLS nie dojezdza do granicy z Niemcami to tylko Wlochy zostaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-12-2009, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Zasada jest prosta. Tam gdzie jest obszar infrastruktury BLS jedziesz na bilet BLS czymkolwiek byś nie jechał. I analogicznie jak wyjedziesz poza BLS musisz mieć kolejny bilet odpowiednio na SBB CFF FFS bądż FS lub też SP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 18-12-2009, 07:30    Odpowiedz z cytatem

matuh, od Brigu do granicy Włoch to raczej już nie BLS a państwowa kolej, na odcinku włoskim oczywiście bilet na FS. Tutaj daję link ze strony BLS do mapki z liniami kolejowymi Szwajcarii, kolorami oznaczono linie przewoźników prywatnych (niektóre tylko) a na czarno to oczywiście kolej państwowa SBB:
http://www.bls.ch/d/infrastruktur/trassen-netzkarte.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 10-03-2010, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Widać różnice między planem na bilecie, zamieszczonym w poście Iktorna, a mapką, do której link podał Fipowiec ( http://www.bls.ch/d/infrastruktur/trassen-netzkarte.pdf ). Czy ktoś potrafi powiedzieć, która wersja jest aktualnie słuszna, jeśli chodzi o honorowanie biletów BLS?
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 15-05-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

W 2007r. jechałem na kupony BLS z Moutier do Thun przez Solothurn, Burgdorf. Linie te zostały przejęte przez BLS od operatora, który był na kuponie SP. Dla pewności mailowałem z Reise Centrum w Burgdorf i potwierdzili ze można jeździć na tych trasach na kupon BLS.
Mapka linii BLS
http://www.bls.ch/d/bahn/linie.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bebus Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 18 Maj 2010

PostWysłany: 18-05-2010, 12:36   Szwajcaria Odpowiedz z cytatem

Witam.Pracuję na PKP mój mąż nie; czy w Szwajcarii (SP ,SBB-CFF,BLS )przysługuje 50% zniżka FIP dla rodziny pracownika PKP? Może ktoś ma aktualną wiedzę na ten temat.Pozdrawiam... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-05-2010, 16:58    Odpowiedz z cytatem

50% zniżki przysługuje na podstawie międzynarodowej katy zniżek na wszystkie kraje, które są w zrzeszeniu FIP, czyli na wszystkich przewoźników, które wydają bilet FIP.
http://pkp.boleslawiec.pl/fip/#fip5 tu masz wykaz kolei należących do FIP oraz kilka towarzystw żeglugowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bebus Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 18 Maj 2010

PostWysłany: 18-05-2010, 19:29    Odpowiedz z cytatem

dzięki za podpowiedz pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 07-06-2012, 09:55    Odpowiedz z cytatem

witam, chciałem nieco odświeżyć temat bo w Szwajcarii z tego co się zdążyłem zorientować ciągle jakieś zmiany. Na początku chciałbym zapytać o wasze pomysły jak dojechać do sieci BSL z Niemiec wydając na to jak najmniej kasy (nie posiadam uprawnień na inne koleje Szwajcarii - rodzina pracownika) Interesuje mnie głównie dojazd z Basel ale za inne propozycje też będę wdzięczny.

Drugie moje pytanie odnosi się do aktualnej (ausgabe 2012) sieci BSL. Jest tam zaznaczona między innymi pomarańczowa przerywana linia wg. legendy można odczytać że jest to Golden Pass Panoramic i tu moje pytanie czy również tą linia można podróżować na podstawie uprawnień FIP?

Dzięki za wszystkie aktualne rady i wskazówki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 07-06-2012, 22:10    Odpowiedz z cytatem

IR z Basel do Luzerny kosztuje 15,50 CHF, jeżeli masz kartę zniżek to płacisz połowę. W ubiegłym roku jechałem na FIP z Luzerny do Interlaken Golden Pass Panoramic. W składzie są zwykłe wagony i panoramiczne, rezerwacja fakultatywna 5 CHF do Interlaken lub 17 na całej trasie do Montreux. Jeżeli chcesz jechać panoramicznym to lepiej rezerwować wcześniej bo w 100% zajęte przez japończyków. Z Zweisimmen do Montreux polecam Golden Pass Clasic, super skład w stylu retro. Z Interlaken do Spiez zamiast pociągiem można sobie zrobić przejażdżkę statkiem po jeziorze Thun, kupon BLS jest ważny. W Montreux 100 metrów od dworca masz jezioro Genewskie z wspaniałą riwierą i jazzem na żywo z Grand Hotelu. Tu masz link do strony BLS www.bls.ch na priv podałem nr tel gdybys potrzebował więcej informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 07-07-2012, 08:03    Odpowiedz z cytatem

Ale po co z Basel do Luzerny. Skoro z Luzerny do Interlaken BLS nie obowiazuje. Z Basel do Berna i tam juz jesteś na sieci BLS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 11-07-2012, 20:06    Odpowiedz z cytatem

ale z Luzerny do Berna obowiązuje prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl