Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Następny
"Zapowiadacze" na dworcach
Autor Wiadomość

kms Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-01-2010, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Natomiast w Warszawie Centralnej jedna z megafonistek ewidentnie zapowiada zawsze Dęblin, Lublin jako Dęblyn, Lublyn.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mystasia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: w woj. wielkopolskim

PostWysłany: 04-01-2010, 15:25    Odpowiedz z cytatem

A mnie się podoba jak zapowiada pociągi w Chełmku taka fajna Pani Ania:) Jak ona fajnie to robi to jest nie do pobicia, za to najpiękniejszy głos na świecie ma niejaka Pani Alicja, która czasem zapowiada w Chełmku, a często w Gorzowie Chrzanowskim pociągi. Zakochałem się w jej głosie:) Tego nie da się opisać słowami, jak to jest piękny i wyjątkowy głos, to trzeba usłyszećSmile

Za to dziwi mnie, że jeszcze można usłyszeć "pociąg spółki PKP Przewozy Regionalne" przecież o ile wiem to już nie PKP tylko samo Przewozy Regionalne. Tyle szumu było o tym, że pozbywają się z logo i nazwy "PKP", a np. w Oświęcimiu nadal słychać "pociąg spółki PKP PR".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 04-01-2010, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest teraz, ale podróżując często na odcinku Kraków - Katowice kilka lat temu, zawsze słyszałem w Krakowie że pociąg do Katowic jedzie "przez Jaworzno Szczakową". Natomiast w Katowicach zapowiadano pociąg osobowy do Krakowa "przez Jaworzno Szczakowę".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 27-01-2010, 16:31    Odpowiedz z cytatem

pp, Zapowiadają "pociąg przez Jaworzno Szczakową".

jano napisał/a:
Niestety są też stacje, gdzie o zapowiedziach pociągu (w tym opóźnieniach) można tylko pomarzyć.
W Miękini np. pociągi zapowiadają dyżurni ruchu. Jedni bardziej się do tego przykładają i zapowiadają poprawni, inni idą na "łatwiznę" i zapowiadają po prostu "pociąg osobowy do Wrocławia/Legnicy, mimo tego że pociąg jedzie do Przemyśla czy Węglińca. Nawet obecnie zatrzymujący się pociąg pospieszny z Drezna do Wrocławia jest zapowiadany jako osobowy. Sad


Dzisiaj znowu w Krakowie Łobzowie zapowiedzieli pociąg Skalnica jako Interregio, a Orlika jako pociąg "przyśpieszony osobowy".

W Zabierzowie jechałem ostatnio to zapowiadali pociąg do Wieliczki Rynek jako osobowy, a nie Regio.

Co do Krakowa poznaję po głosie tą panią z filmiku o zapowiedziach na dworcu w Krakowie. Ja powiem tak, słychać dobrze, wyraźnie, ale czasami zapowiadający się jąkają. W ogóle czasami są takie głuche "sygnały". Chodzi o to, że przed każdą zapowiedzią jest taki charakterystyczny dźwięk, taka syrenka. W Krakowie często puszczają "syrenkę" i nie leci nic. Ciekawe dlaczego...

I jeszcze jak zapowiadają pociągi z Wieliczki do Oświęcimia to mówią, że pociąg jedzie przez Trzebinię, Chrzanów, Libiąż. Ten Libiąż jest jak widać bardzo waaaażną stacją. Ale cieszę się, bo przynajmniej promują moją miejscowość.

PiterTarnów napisał/a:
no ale dzięki pragotronom na wielu stacjach w Polsce które nie posiadają tablic "TLK" ani "IR" ani "Regio" w dalszym ciągu mamy pospieszne albo nawet Ex (Malinowski do Krynicy bodajże tydzień temu był na tablicy jako Ex). Totalne poplątanie z pomieszaniem.


Tak właśnie było w Częstochowie w wakacje 2009. Nie wiem jak jest teraz. Sam byłem świadkiem sytuacji, jak jedna pasażerka musiała płacić w pociągu InterRegio nowe bilety, bo sprzedali jej na pospieszny IC.

PiterTarnów napisał/a:
jak chciałbyś je przemalować?? trzeba by odpowiednie gotowe zrobić a potem zainstalować Ale to raczej niemożlwe bo na dworcu Tarnów już chyba 3 lata pragotrony są uszkodzone i pokazują często głupoty.


W Krakowie niektóre tablice świetlne też są uszkodzone, np. nie pokazują niczego, tylko "PKP" wyglądają niektóre tak, jak zdewastowane, a kiedyś wszystko pamiętam było ładne czyste.

Mystasia napisał/a:
Za to dziwi mnie, że jeszcze można usłyszeć "pociąg spółki PKP Przewozy Regionalne" przecież o ile wiem to już nie PKP tylko samo Przewozy Regionalne. Tyle szumu było o tym, że pozbywają się z logo i nazwy "PKP", a np. w Oświęcimiu nadal słychać "pociąg spółki PKP PR".


Za to powiem Ci, jestem często w Libiążu, i tam zawsze podają spółkę, ale czasami mylą pociąg osobowy z regio. Za to w Chrzanowie Śródmieściu prawie nie słychać zapowiadających.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 27-01-2010, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Zawias, tak to jest z tymi puszczanymi "syrenkami" Razz

W Toruniu Głównym bardzo kiepsko słychać zapowiedzi na 3 i 4 peronie. Mam wrażenie że stoi za tym fatalne rozmieszczenie megafonów. Albo jakaś awaria i wszystkie nie działają - w każdym razie naprawdę zapowiadaczy nie słychać!!!

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 27-01-2010, 20:30    Odpowiedz z cytatem

a dzisiaj w Zielonej Górze babka takie coś:


Pociąg Regio spółki PK....ppyyee Przewozy Regionalne, yy pociąg Regio spółki Przewozy Regionalne z Zielonej Góry do Wrocławia odjedzie z 40 minutowym opóźnieniem.

Ludzie na dworcu śmiali się. Nic dziwnego;d

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 27-01-2010, 22:10    Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi na dworcu Wschodnim w Warszawie na peronach są takie: jak Pani mówi to słychać jakby jeszcze tam ktoś gadał, takie radio.
Jak ktoś chce sobie posłuchać, zapraszam do obejrzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=64agz8NYEKM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 28-01-2010, 11:12    Odpowiedz z cytatem

To ja ostatnio w Poznaniu Gł. usłyszałem "Pociąg pospieszny spółki Tanie Linie Kolejowe..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

foot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28-01-2010, 12:28    Odpowiedz z cytatem

W Krakowie na Głównym to takie echa są
słuchając wypowiedzi na Wschodnim w tym filmie mikolo to takie faktycznie jakby kilka osób gadało

_________________
ThePanzet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 28-01-2010, 12:52    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
To ja ostatnio w Poznaniu Gł. usłyszałem "Pociąg pospieszny spółki Tanie Linie Kolejowe..."


Zamiast " Pociąg TLK spółki PKP Intercity.." Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-02-2010, 18:40   jak to InterRedżio stał się pospiesznym... Odpowiedz z cytatem

w zeszłym tygodniu stałem na dworcu we Wrocławiu i czekałem na IR Szyndzielnia do Bielska (do domu) i oto co usłyszałem:

...Pociąg Pospieszny spółki PKP Przewozy Regionalne 'SZYNDZIELINA' (tak powiedziała pani) spółki InterREDŻIO z Poznania Głównego do Bielska Białej przez (tutaj wymieniła stacje pośrednie) podstawia się na tor... przy peronie... przejazd tym pociągiem odbywa się na podstawie specjalnego Biletu InterREDŻIO bez miejscówki. po czym zapowiedź się skończyła... następne pociągi zapowiadała już inna pani, stąd moje zdziwienie i uśmiech na ustach...myślę że nie ma co komentować, no chyba że chcecie, bo o to powstała nowa kategoria pociągów i nowe nazwy biletów...=]

zastanawia Mnie tylko jak to możliwe że podstawia się skoro jedzie z Poznania, hmmmm....tylko właśnie szkoda że nie jeździ z Poznania, hahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-02-2010, 19:05   

No i ta nazwa "Szyndzielina"... Mr. Green
Do "interREDŻIO" tudzież "interREŻIO" zdążyłem się już przyzwyczaić. Wink
Powrót do góry

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 14-02-2010, 04:01   Re: Opolskie zapowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zapewne ... PRZEWOZY REGIONALNE ale to nie spółka winna a ludzie bądź system przepływu informacji... szczególnie w przypadku pociągów z kierunku Wrocławia pierwsza zapowiedź pociągu "wjedzie" jest pomijana. Lipa, gdy postój jest krótki, bo się nie doleci na peron z holu dworca. Zazwyczaj jak już zapowiada się, ze pociąg wjedzie - zapowiadany pociąg wjeżdża w perony.

Sam na własnej skórze odczułem 13.02 brak zapowiedzi przed wjazdem interREGIO do Przemyśla z godz, 14.38 opóźnionego 10 minut - dodatkowo nie poinformowano podróżnych, gdy już pociąg wjechał i wreszcie został zapowiedziany, że jedzie drogą okrężną przez Bytom, a że zależało mi na czasie przesiadłem się w Gliwicach do TLKi....

W konktekście tematu cytuję komentarze ze strony OKOKO:

Tomek czw, 11 lut 2010, 15:15:
Na megafonie na stacji Opole Główne pracuje debilka. Przejawem głupoty i niekompetencji są błędne zapowiedzi pociągów. Kobieta niepoważnie podchodząc do swojej pracy zapowiada pociągi interREGIO jako REGIO – czyli dla niej wszystko co jeździ pod banderą Przewozów Regionalnych to REGIO!

9 lutego 2010, po godzinie 18.00 … “pociąg REGIO Szyndzielnia z Wrocławia do Bielska Białej przez KK, Rybnik, Żory itd… – zapowiedzi nie poprawiła i po wjeździe pociągu również było tak samo… ta sama kobieta przez długi czas zapowiadała w maju pociągi interREGIO jako pociągi osobowe i nawet po osobistym zwróceniu jej uwagi nic nie pomogło (dodam, że megafoniści w Opolu mają swój pokoik w budynku dworca od strony peronu 1 – drugie okienko, często otwarte latem, na prawo od drzwi stalowych za czerwoną budką z Fast Foodem

Czy nikt nie kontroluje pracy megafonistów w Opolu ? Wspomniana pani przegina pałę konkretnie i powinna jej zostać udzielona porządna reprymenda! A jak się nie poprawi to powinna zostać przeniesiona z megafonu na inne stanowisko i nie wprowadzać ludzi w błąd! Bo takie pomyłki później sporo kosztują zdezorientowanych pasażerów…


Kolejoman pt, 12 lut 2010, 17:20:
Proponuję powyższe uwagi przesłać do PR Opole (megafon w Opolu należy do PR) i UMWO. Z tym że jak wysyłasz skargę do PR to musisz podać swoje dane, gdyż inaczej skarga nie zostanie rozpatrzona. W Kędzierzynie też często zapowiadają debilki z tym że tu megafon należy do PLK.

Podsumowując - opolskie megafony to wielkie nieporozumienie, rozkłady na stacjach podobnie ... ale za to obsługa podróżnych w pociągach na medal - miłych, sympatycznych i kompetentnych ... wręcz w 100 % profesjonalnych i na medal konduktorów Opolskiego ZPR może Opolszczyźnie pozazdrościć reszta Polski. Z kasjerkami niestety jest też tragicznie - nagminne ponadprogramowe przerwy (stwierdzono na podstawie przerw podanych na naklejkach na okienkach), plotki i kawki na zapleczu, gdy tłum podróżnych stoi przy zaledwie 2 kasach to codzienność w Opolu.

Czy Opolski Zakład Przewozów Regionalnych posiada taką jednostkę jak dział marketingu? Bo tego w Opolu zupełnie nie widać... a jest co reklamować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-02-2010, 11:34   

Proponuję, aby kontynuować dyskusję w istniejącym już temacie dotyczącym zapowiedzi pociągów na polskich dworcach: CLICK.
Powrót do góry

maciejnet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2009

PostWysłany: 14-02-2010, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Byłem pasażerem we wczorajszym IR do Wrocławia. Faktycznie potwierdzam to co miało miejsce na dworcu. Gdybym nie przeszedł się zobaczyć REGIO do Wrocławia to bym nie pojechał IR. Kompletny chaos!
W dodatku IR miał przymusowy postój w Lewinie Brzeskim po tym jak grupka pasażerów zażądała tego od kierownika. Cyrk na kółkach. 35 minut spóźnienia.

_________________
10703 km (rower 315 km) - 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl