Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Dopłaty we Włoszech
Autor Wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 01-07-2010, 14:58    Odpowiedz z cytatem

W rozkładzie jazdy jest że pociąg z Wenecji EN do Monachium jest z obowiązkową rezerwacją ,a jest to nieprawda gdyż dopłata obowiązuje od Werony i ta sama systuacja na powrót do Werony.Ja myśle że każdy z nas po wakacjach lub w trakcie poda swoje doświadczenie i porównamy jak to jest z tymi dopłatami ,ale tu dużo ludzi pisze że nie wymagali dopłat ,to co z tego wynika że jeden na klkaset konduktorów zna się na przepisach???.A może te pociągi mają tylko na określonym odcinku rezerwacje?.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PanLukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2009
Skąd: Posen

PostWysłany: 07-08-2010, 13:09    Odpowiedz z cytatem

A czy jest ktoś w stanie podać obowiązujące stawki dopłat do ES (Mediolan - Rzym), EN (Ljubljana - Wenecja) i ICN (Rzym - Palermo) i IC (Wenecja - Mediolan). Strona Trenitalia milczy na ich temat.

_________________
cośtam cośtam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 08-08-2010, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Ja jechałem kilkoma z przedstawionych przez Ciebie pociągów także mogę Ci pomóc.

EN 240 BUDAPEST KEL - VENEZIA SL (16:30 - 07:17; przez Ljubliane) wykupywałem akurat kuszetkę 4-os. i zapłaciłem 20520,00 HUF co było przeliczone na 76 EUR (tak mam na bilecie) czyli po 19 EUR od osoby (dopłaty takie same jak dla InterRail na bilecie napisane GLOBAL PASS HOLDER)

IC 705 VENEZIA S. LUCIA - ROMA TERMINI (13:09 - 19:16) tu zażądano ode mnie tzw. suplemento do biletów FIP i zapłaciłem 56 EUR za 4 osoby czyli po 14EUR na łebka. Próbowałem ominąć jakąś tą opłatę bo to tej pory nie wiem czy była ona faktycznie obowiązkowa, pytałem w różnych okienkach kasowych w informacji. Nie dało rady obejść. Na bilecie(dopłacie) jest napisane TARIFFA BASE

na południe jechałem Espresso co prawda nie pytałeś o ten rodzaj pociągu ale napisze może innym się przyda. W tych pociągach rezerwacja nie jest obowiązkowa jednak frekwencja zdecydowanie ponad 100%. Sporo osób na korytarzach. Jechałem
E 895 ROMA TERMINI - TROPEA (jedzie aż do REGGIO DI CALABRIA) 3EUR za miejsce siedzące fakultatywnie.

Co do pociągów klasy ICN to jechałem takimi na trasach:

ICN 774 ROMA TIBURTINA - BOLOGNA CENTRALE (trasa w całości NEAPOLI CENTRALE - UDINE) i tu rezerwacje z tego co pamiętam jest obowiązkowa i wynosii również 3EUR od osoby (również duża frekwencja)

ICN 1616 BOLOGNA CENTRALE - MILANO CENTRALE (to też nie jest jego cała trasa ale nie moge znaleźć więcej info o tym pociągu) również 3EUR od osoby


Pozdrawiam i polecam podróżowanie włoskimi kolejami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-08-2010, 21:04    Odpowiedz z cytatem

InterCity miejscówki po 3 euro, Eurostar Intalia 10 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 08-08-2010, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Do Eurostar Italia czy aby na pewno tylko 10EUR? Wydaje mi się że było to 15EUR zarówno do Eurostar Italia jak i do Eurostar City a do Alta Velocita 20EUR. Chyba że coś staniało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-08-2010, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Zmieniło się. Teraz wszędzie jest 10 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

aerolit Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 18 Sie 2010

PostWysłany: 18-08-2010, 10:48    Odpowiedz z cytatem

witam
wybieram się we wrześniu do Włoch, ale niestety nie jestem wcale a wcale zaznajomiony z możliwości korzystania z karty fip, a i z tego tematu na forum nie za wiele rozumiem:)
czy mógłby mi ktoś w krótkich słowach wytłumaczyć jakie i w jakiej wysokości dopłaty muszę uiścić jadąc na trasie bologna-roma (strona ferrovie dello stato informuje mnie że jeżdżą tam 3 rodzaje pociągów: esa, ic oraz e). na stronie tej spotkałem się (na inej trasie) z pociągami oznaczonymi icn esa fast oraz en, więc prosiłbym również o info w tym temacie.
Mam nadzieję ze trafi się jakaś pomocna dłońSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-08-2010, 09:05    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jedziesz z kartą FIP to nie dopłacasz do niczego, tylko kupujesz bilet z ulgą 50%. Cenę sprawdzisz sobie na http://www.ferroviedellostato.it/ i jak podają, że połączenie jakieś kosztuje 80euro to płacisz 40 euro i już.

Jak masz darmowy bilet, to musisz kupić do niego miejscówki (jeśli są obowiązkowe). W tym temacie jest wspomniane jak wysokie są dopłaty i do jakich pociągów. Z biletem FIP jak jeździsz za granicą, to tak jak w Polsce na sieciowym. Masz bilet, ale w niektórych pociągach (EIC, Ex) wymagana jest obowiązkowa miejscówka. Analogicznie jest z FIP za granicą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 22-09-2010, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie ile kosztuja kuszetki we Włoszech. U nas w systemie rezerwacji nie chca sie pokazywac. Jak wchodze na strone trenitalia to przy bilecie Global wyskakuje najtańsza 30,5 EUR. Troche to drogie, jak jechałem 5 lat temu to płaciłem 11EUR w Europie jest to w granicach 15-20 EUR, ale czy ktos ostatni jechał i wie ile rzeczywiscie taka kuszetak kosztuje??
pozdr
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-09-2010, 15:32    Odpowiedz z cytatem

W 2008 roku za kuszetkę 6 osobową płaciłem 10 euro, kuszetka "komfort" 4 osobowa to wydatek 28 euro i właśnie w większości pociągów są tylko te "komfort" te tradycyjne mało gdzie można było spotkać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 22-09-2010, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info, bo to bys ie moze i zgadzało, gdyz pisze przy rezerwacji comfort, natomiast nie iwem czemu mozna wybrac miejsce na dole w srodku lub na górze, bo taki wybór swiadczyłby o 6 osobowej kuszetce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-09-2010, 23:21    Odpowiedz z cytatem

W 6-cio osobowej jest po 13 euro, w comfort 33 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 23-09-2010, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Very Happy
Dotarłem do źródła i to jest tak:
6 osobowa 13 EUR
4 osobowa 17, EUR
4 osobowa "comfort" 30,5 EUR
na lini tylko na lini Mediolan/Wenecja - Bari/Lecce sa te 4 i 6
natomiast w kierunku Rzymu i Neapolu tylko 4 "comfort"

pozdr. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 14-10-2010, 17:37    Odpowiedz z cytatem

Będąc ostatnio we Włoszech mogę stwierdzić że wszystkie pociągi IC,ICN są wolne od dopłat,tak samo EN wjeżdżające do Włoch,jechałem akurat EN z Lublany do Wenecji gdzie zarówno Słoweniec jak i Włoch nie żądali żadnej dopłty ani rezerwacji,tak samo przed rokiem gdy jechałem Wiednia do Rzymu,inaczej jest z wyjazdami,dopłaty obowiązują również ESCity i ES,nie udało mi sie ustalić ich wysokości,gdyż informacjach trudno się dowiedźieć(bariera językowa),a w kasach "ździerają skórę"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 16-10-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Jak chcecie wiedziec ile kosztuje dopata do siedzacego, czy leżącego miejsca we Włoszech to wejdzie na trenitalia.it tam wpiszcie wybrana relacje a następmnie przy ustalaniu ceny bilety wybierzcie bilet Global i wtedy ceny biletów z nikaja a na dole wybierając rodzaj miejsca pokazuje sie cena
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl