Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Reorganizacja w SOK
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 31-01-2010, 01:19    Odpowiedz z cytatem

Przyjęli i paru młodych do SOK, ale co z tego, jak często takie (często nie znaczy wszystkie) osoby są, hmm, z przypadku, nie spełniają najmniejszych kryteriów z policji/wojska. Po prostu młody łepek, który ma 20 lat, 10 godzin dziennie na siłowni, szkoła gimnazjum/zawodówka i chce być ochroniarzem, a na kolei może pokazać swoje ja wypisując komuś mandat, opieprzając się w pracy i siedząc w wolnych przedziałach 1 klasy, zamiast być "na służbie".

I tu mam śmieszną historyjkę, opowiedzianą mi przez kumpla.
Jednego dnia dwóch kolegów wracało z biura, a że przejście przez tory pozwala nadrobić 15 minut, skrócili sobie drogę. Przy ostatnim z peronów wyskoczyło na nich 3 młodych sokistów (2 z przodu, jeden stanął z tyłu - normalnie jak akcja anty-tero). Pytania "CO WY TU ROBICIE!?", "TU SIĘ NIE CHODZI!", "BĘDZIE MANDAT,I WYPIE****** MI STĄD!!".
Znajomi mówią, że są kolejarzami i wracają z pracy z biura przez tory i dworzec, bo bliżej. Panowie SOK zażądali okazania legitymacji, a jak je zobaczyli, pytają "a gdzie wy pracujecie?".
Odpowiedź: naczelnik sekcji X, zastępca dyrektora X.
Chwila konsternacji, dziękuję panom i do widzenia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 31-01-2010, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Ninio napisał/a:
(...) doszedłem do wniosku, że w większości są to odrzuty, których nie wzięli do wojska i policji.
To ja chyba jakiś ułomny jestem, bo po szkole starałem się na etat do S.O.K. i się nie dostałem, a do MarWoju poszedłem i mnie przyjęli z otwartymi ramionami... Shocked

Cóż, widzę, że nic nie straciłem. Choć praca na kolei była moim marzeniem przez jakieś 6 lat... Laughing

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Na Waszym miejscu modliłbym się o to by Ci jak to mówicie "ludzie z odzysku, brzuchaci lenie itp " pracowali jak najdłużej, bo jeśli ich zabraknie i na ich miejsce przyjdą policjanci to skończy się i Wasze opieprzanie na kolei, może wtedy nie będzie sprzedawania na lewo biletów, skarg o np. molestowanie podróżnych, współpracowania z grupami kieszonkowymi, picia alkoholu w pracy i wielu innych wykroczeń bądź nawet przestępstw które popełniacie. Niedawno zrozumiałam jacy fałszywi jesteście, bo jak to inaczej nazwać kiedy kierownik przy interwencji prosi o pomoc w dopisaniu tego i owego w notatce aby świadczyć na jego korzyść a potem w pociągu jadąc po pracy opowiada jaki to on kozak był i gdyby nie on to ............. Śmieszni jesteście.

[ Dodano: 05-02-2010, 12:03 ]
A i jeszcze jedno może mi powiecie dlaczego wąs ma niby przeszkadzać w pracy Sokisty, czyli kierownikom, maszynistom i innym pracownikom kolejowym wolno je nosić. I jakbyście dokładnie poczytali projekt policyjny to byście się dowiedzieli że policja chce tylko 1000 z nas a 2500 na bruk, więc jakby nie liczyć to może 70-80% odpaść

//post moderowany. Sokuś, za wulgaryzmy na tym forum karze się ostrzeżeniem! ~Iktorn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 12:14    Odpowiedz z cytatem

takkk Sokiści zapobiegają kradzieżom na pociągach, Wy jesteś zazwyczaj tam gdzie być was nie powinno a jak coś sie dzieje już na pociągu to was niegdy nie ma! Takie jest moje odczucie.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Od robienia porządku na pociągu jest kierownik i konduktor, a jak oni nie poradzą sobie to wtedy my przejmujemy delikwenta, nie możemy być w każdym pociągu. A swoja drogą trochę więcej kultury ze strony obsługi pociągu i na pewno było by mniej problemów na pociągu. Takie jest moje odczucie.

[ Dodano: 05-02-2010, 13:25 ]
a jak Ci siwiutki nie pasuje jazda pociągami i bezpieczeństwo w nich to proponuje Ci przesiąść się na busy, autobusy może rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 14:34    Odpowiedz z cytatem

tu nie chodzi o to czy mi pasuje czy nie, tylko że Wy moim zdaniem jak i pewnie innych dobrze swoich obowiązków nie wypełniacie i tyle.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 05-02-2010, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Sokuś napisał/a:
I jakbyście dokładnie poczytali projekt policyjny to byście się dowiedzieli że policja chce tylko 1000 z nas a 2500 na bruk, więc jakby nie liczyć to może 70-80% odpaść

Te 70-80% SOKistów zwyczajnie nie nadaje się do pracy w policji z powodu zbyt zaawansowanego wieku, braku średniego wykształcenia, niedostatecznej kondycji fizycznej, problemów zdrowotnych, braku predyspozycji psychicznych, etc.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Pomyśl ile jest pociągów a ilu nas jest. Nie zapominaj że przepisy nie pozwalają nam działać w pojedynkę, więc jeśli te 3500 podzielisz na 4 zmiany to Ci wyjdzie 875 sokistów na dzień pod warunkiem, że wszyscy w tym dniu przyjdą do pracy, to by nam dało ponad 400 zabezpieczonych pociągów, a co ze szlakami, dworcami, stacjami towarowymi. Po drugie zastanów się ile z tych 875 to kadra która siedzi w biurach a ilu to ludzie z terenu. Po trzecie nawet jak już byśmy byli w pociągu to pomyśl ile on ma wagonów, przedziałów i co dwu osobowy patrol może zdziałać, gdy prawie każdy przedział zasłonięty jest zasłonami. Najlepiej się krytykuje jak się nie zna realiów. Zapraszam do nas na tydzień a gwarantuje Ci że zobaczysz to innymi oczami.

[ Dodano: 05-02-2010, 14:59 ]
Jak w każdym zawodzie są starzy i młodzi. My nie mamy praw emerytalnych jak policja i nie idziemy do domu po 25 latach służby, nie mamy dochodzeniowców, śledczych, dzielnicowych więc tych starych nie mamy gdzie upchnąć. Na dzień masz 1 zmianowego i może monitoring którzy siedzią a reszta w teren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 05-02-2010, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Szczególnie jak te dwuosobowe patrole są właśnie w tych zasłoniętych przedziałach Język
i to w z reguły w pierwszej klasie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 15:57    Odpowiedz z cytatem

z tego co widze na pociągu to jest tak: wsiadacie do pierwszego wagonu wpisujecie sie do raportu przechodzicie przez skład i do końca już was nie widać.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 05-02-2010, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Z tym wpisywaniem do raportu to różnie bywa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-02-2010, 16:36    Odpowiedz z cytatem

co masz na myśli?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 05-02-2010, 17:30    Odpowiedz z cytatem

to co napisałem Smile , po prostu nie zawsze patrole wpisują się do raportów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 10:35    Odpowiedz z cytatem

prawda jest taka że 3/4 z Was siedzi na dworcach i klei głupa i tylko patrzy jak wwalić mandat dla kogoś kto pali na niezadaszonym dworcu, jak ktoś jedzie po peronie na rowerze! A jak np. malują jednostkę to Was nigdy nie ma.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Jednostki są tak brzydkie a kolej nie ma pieniędzy na ich odmalowanie więc przynajmniej oni (graficiarze) je odmalują. Nie 3/4 tylko 100% myśli o mandatach i wnioskach i nie tylko za palenie czy jazde rowerem ale równiez za trzymanie nóg w obówiu. Teraz poważnie, jak nas braknie to i Wy wielcy kolejarze stracicie prace bo juz widze policjanta, który będzie patrolował szlaki kolejowe i pilnował urządzeń SRK. Nasz koniec to równocześnie Wasz koniec i koniec Polskich Kolei. Będziecie jeździc jak na dzikim zachodzie dywiżansami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl