Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Reorganizacja w SOK
Autor Wiadomość

gabbana Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 18 Lut 2009

PostWysłany: 07-02-2010, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Idea nie zapominajcie ,że na terenie przejścia granicznego usytuowanego na obszarze kolejowym, Straż Ochrony Kolei ma uprawnienia, aby współpracować ze Strażą Graniczną!
To przeszukiwanie toreb czy konfiskata fajek na rynku tuż obok dworca mogło mieć miejsce w trakcie łączonych patroli obu Straży, ponieważ organy te mogą przeprowadzać szereg wspólnych działań porządkowych .
Wynikają one ze specyfiki zadań pełnionych przez Straż Graniczną , a współpraca podejmowana jest również i w przypadkach, gdzie ściganie danego przestępstwa lub wykroczenia należy wyłącznie do kompetencji SG.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-02-2010, 13:17    Odpowiedz z cytatem

gabbana, a czy myślisz, że kiedykolwiek jakiś papier komuś wystawili? Wezwali policję, lub straż graniczną??? Parę lat temu sam widziałem jak na rynku w Białymstoku od handlarzy zbierali po kilka paczek dla siebie. Jak kogoś zaczepili z większą torbą z fajkami to było "to daj pan karton". Białorusini wiadomo jak reagowali, dawali im, żeby nie zabrali wszystkiego. A darmowe papierosy zawsze były, nie trzeba było kupować, jak można było w czasie pracy dostać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 07-02-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Gabba zgadza sie są czasem akcje że 1/1 straż graniczna i sokista jeździ pociągiem i odbywa sie kontrola ale czy oni mają uprawnienia do sprawdzania bagażu w samotności tak znaczy jeden SOK?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 07-02-2010, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Jeden sokista nie ma uprawnienia do przeszukania Twojego bagażu, o ile nie jesteś podejrzany o transport rzeczy wyłączonych z przewozu lub posiadania substancji niedozwolonych... Przy czym z własnego doświadczenia radzę zażądać okazania legitymacji służbowej, zanotowania stopnia, imienia, nazwiska oraz numeru służbowego, a także zażądać uzasadnie kontroli. I jeśli funkcjonariusz spełni te warunki, to dopiero rozważyć okazanie bagażu. Oczywiście uzasadnienie "prewencyjnie", albo "sprawdzić, co pan tam wiezie" to żadne uzasadnienie - musi być konkretny zarzut.

gabbana napisał/a:
Idea nie zapominajcie ,że na terenie przejścia granicznego usytuowanego na obszarze kolejowym, Straż Ochrony Kolei ma uprawnienia, aby współpracować ze Strażą Graniczną!.
Tylko i wyłącznie na terenie przejścia granicznego.
gabbana napisał/a:
To przeszukiwanie toreb czy konfiskata fajek na rynku tuż obok dworca mogło mieć miejsce w trakcie łączonych patroli obu Straży, ponieważ organy te mogą przeprowadzać szereg wspólnych działań porządkowych .
Targowisko nie jest terenem kolejowym, a konfiskata to skomplikowana procedura, wymagająca wyceny i wystawienia pokwitowania.
gabbana napisał/a:
Wynikają one ze specyfiki zadań pełnionych przez Straż Graniczną , a współpraca podejmowana jest również i w przypadkach, gdzie ściganie danego przestępstwa lub wykroczenia należy wyłącznie do kompetencji SG.
W takim wypadku muszą być patrole mieszane, tj. granicznik i SOKista.

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-02-2010, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Nie ma raczej w tym przypadku czegoś takiego jak "konfiskata".Można zatrzymać przedmiot dla potrzeb danego postępowania na protokół przeszukania lub protokół zatrzymania rzeczy w zależności od okoliczności.Sporządzenie protokołu nakazuje kpk,a czynność może/musi (w zależności od czynności) zostać zatwierdzona przez prokuratora.Nie robi się wyceny tylko opisuje sztukę po sztuce.Kopię spisu rzeczy dostaje delikwent któremu to zabrano. To może tylko policja i straż graniczna.SOK może tylko uczestniczyć w tych czynnościach procesowych,ale zawsze może poprosić o pomoc policje a ta dokona przeszukania i finał zwłaszcza jak jakiś "znawca prawa" będzie się stawiał dezorganizując ruch pociągów co sie zdarza.Pieniaczy ci u nas dostatek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Drogi Iktornie zapraszam Cie zatem do udania się do najbliższego Ci komisariatu policji i zapytaj się tam czy z terenu dworca PKP można usuwać w okresie zimowym osoby bezdomne i potem napisz co Ci odpowiedzieli. Teraz słowo do Oriona, ustawodawca nie dał nam prawa odwożenia do IW, więc dlatego "wysługujemy się" policją, a niby skąd to nasze kochane państwo bierze na to pieniądze he??? Bo mi się wydaje, że z podatków które płacą obywatele tacy jak Ty czy ja. Co do karetek nie chodziło mi o to, że to one przewożą osoby nietrzeźwe do IW tylko o to że w większości przypadków te osoby są znajdywane w stanie skrajnego upojenia alkoholowego i z wszelkimi urazami, obtarciami, zranieniami i wtedy najuczciwszy nawet f-sz policji nie weźmie Ci go do IW tylko w tym przypadku właśnie delikwent jedzie na szczegółowe badania (w tym często na tomografie komputerową) na pogotowie karetką. Koszt tego badania waha się podobno w granicach około 1000zł - rekordzista z Krakowa w tamtym roku był odwożony przez jedna tylko z załóg jakieś 127 razy. Miał on to robione bez kolejki a teraz się zastanów ile Ty drogi Orionie musiałbyś czekać aby dostać się właśnie na badanie tego typu. Co do przeszukania bagażu owszem nie mamy takiego prawa, ale jeśli zachodzi takie podejrzenie to zatrzymujemy delikwenta i czekamy na przybycie odpowiednich służb i w tym momencie wielu z zatrzymanych sami otwierają torby aby nie czekać, jeszcze jak się im powie że zostaną obciążeni kosztami opóźnienia pociągu to jeszcze niejednokrotnie wszystko z kieszeni wyciągają nawet bez proszenia. I na koniec słówko do konduktora, też naoglądałam się i nasłuchałam o Was i co mam przez to myśleć, że wszyscy konduktorzy biorą w łapę, nie są i uczciwi. Wy jako obsługa jesteście pierwsi zobowiązani do udzielenia pomocy i w miarę możliwości zapewnienia porządku na składzie, bo my nie możemy być w każdym pociągu. Wy za to jesteście i ile razy zdarzyło Ci się przyjechać gdzieś do stacji i przekazywać skład i wtedy dowiadywałeś się, że masz rozbitą szybę, że brakuje Ci świetlówki, gaśnicy lub zasłonki. Czyli ma rozumieć, że wtedy nie było Cię na składzie, jak mogło Ci to umknąć. I co pewnie napiszesz mi że nie możesz być wszędzie i wszystkiego widzieć - czyli tak jak i my.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeszcze jak się im powie że zostaną obciążeni kosztami opóźnienia pociągu to jeszcze niejednokrotnie wszystko z kieszeni wyciągają nawet bez proszenia

Zdajesz sobie sprawę, że postępując w ten sposób popełniasz przestępstwo? Bo np. nawet ochroniarze w hipermarketach wiedzą.

Strażnicy teksasów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 17:13    Odpowiedz z cytatem

haha Śmiech ja obciążony kosztami przetrzymania pociągu prędzej Ci nałożą jak nic nie bede miał w torbie!

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 17:17    Odpowiedz z cytatem

O kurcze zapomniała bym odpowiedzieć Siwiutkiemu, poczytaj sobie Ustawę o Transporcie Kolejowym z dnia 28.03.03 (art.65 ust. 3) i Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23.11.04 tam wszystkiego się dowiesz, nie pamiętam dokładnie ile jest wykroczeń i nie zawsze musimy karać mandatem są jeszcze wnioski i pouczenia. Wiele obowiązków ulega zmianie gdy pojawiają się nie sprzyjające warunki atmosferyczne - np. mrozy. Wiele obowiązków dochodzi tez w zależności z kim w danej chwili pracujemy tj. czy z policją, czy z SG, czy UC, żandarmerią i wykonując ich obowiązki nie zawsze możemy pogodzić je z naszymi bo to oni są dowódcami i to oni decydują gdzie i co robimy. Wielokrotnie działając z w/w formacjami opuszczamy swój rejon działania przewidziany ustawą. Wielokrotnie również f-sze policji najczęściej proszą nas o pomoc w zatrzymanie konkretnej osoby podając jej rysopis, dane personalne i też paradoks bo nie możemy przeszukać delikwenta i po oświadczeniu że nie posiada przy sobie dokumentów musimy go puścić bo nie zawsze jest miejsce i czas na wezwanie patrolu policji. Ale kiedy jest czas i wzywamy ich to niejednokrotnie ludzie po jakimś czasie sami się przyznają że jednak maja przy sobie dokument i go wyciągają. Nie wiem czy w pełni Cię usatysfakcjonowała moja odpowiedź, pewnie nie bo Cie to nie interesuje i tylko tak zapytałeś. Co do złodziei to już inna para kaloszy, artykuły i reportaże pokazują jak bezradni jesteśmy i my i policja.

[ Dodano: 08-02-2010, 17:28 ]
Jeszcze się to nie zdarzyło, bo ktoś kto ma coś na sumieniu zdradza się uwierz mi. Czy popełniam przestępstwo mówiąc klientowi, że jeśli ma coś jednak w torbie i w związku z oczekiwaniem na przyjazd policji pociąg stoi na stacji (bo na jakiej podstawie mam go z niego wyprosić skoro ma bilet), to on zostanie najprawdopodobniej obciążony kosztami tego nieplanowego postoju i jeśli w tym momencie sam otwiera torbę, nie wydaje mi się. Owszem jeśli bym go do tego zmusiła, a ja go tylko informuje i on może mi uwierzyć ale i nie musi. Decyzja należy do niego. Ale dzięki takiemu fortelowi wielu decyduje się przyznać do przewozu czegoś tam i nie musimy już zatrzymywać pociągu tylko z klientem wychodzę i na peronie oczekuje na przyjazd f-szy policji, a pociąg wraz z podróżnymi w nim się znajdującymi może spokojnie bez opóźnień odjechać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 17:35    Odpowiedz z cytatem

o to chodzi że nieraz na pociągu zachowujecie sie jak ludzie nienormalni temu was wszyscy tak postrzegają. Jak bby mi kazał otworzyć torbe w pociągu to bym mu sie zaśmiał w twarz, bym czekał na policje ale pociąg beze mnie by nie odjechał. Tylko wtedy napewno ja bym nie był ukarany za opóźnienie pociągu.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Mówisz tak bo nic nie przewozisz pewnie bo jak byś przewoził na pewno byś wymiękł i poprosił byś o wyjście z pociągu i na peronie byś chciał oczekiwać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-02-2010, 17:45    Odpowiedz z cytatem

W każdej służbie zdarzaja sie różne jednostki a podrózni to nie jest jakas elita.WYstarczy zobaczyc jak skład wyjeżdża czyściutki ze stacji poczatkowej uzupełnione mudła,ręczniki itp. i zobaczyc w jakim stanie jest po skończeniu biegu pociągu.Ogólna demolka wszędzie syf zarzygane kupy w umywalkach śmieci wszędzie i wszelkiego typu oto własnie jest tzw. kultura polskiego podróżnego który jeszcze ma wymagania angielskiego lorda.Może kiedyś na kolei ktos sie obudzi i zainteresuje tym telewizje i niech to pokazują w wiadomościach a potem niech każdy popatrzy sobie w oczy w lustrze..........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 17:54    Odpowiedz z cytatem

no bo nic nie przewożę, więc taka sytuacja mnie irytuje, na pociągu o 12:00 z Białegostoku do Katowic. Kobieta przyjechała z Suwałk i udaje sie dalej w podróż do Częstochowy, podczas jazdy kręci sie przy naszym przedziale sokista i zagląda zagląda aż chciałem wyjść i sie zapytać czy nie ma nic do roboty. Wszedł po chiwli do przedziału i sie pyta czyja to walizka ona odpowiada że jej wziął tą walizke zdjął i mówi prosze o otworzenie, ta nieświadoma niczego otworzyła sprawdził ubrania po przewracał podziękował i taki bałagan zostawił i wy sie dziwicie że traktują was jak kretynów ?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2010, 18:02    Odpowiedz z cytatem

W takim razie dlaczego nie stanąłeś w jej obronie, pewnie lepiej przyglądać śmiać się w duchu i nazywać potem sokistów kretynami. Znam takich jak Ty tam gdzie trzeba się odezwać to milczycie a później wam się buzie (pasowało by co innego napisać ale nie chce urazić Iktorna) nie zamykają i mówicie a wręcz krzyczycie kretyni. Działaj na miejscu a nie komentuj później
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obserwator1 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 08 Lut 2010

PostWysłany: 08-02-2010, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Sokuś napisał/a:
Mówisz tak bo nic nie przewozisz pewnie bo jak byś przewoził na pewno byś wymiękł i poprosił byś o wyjście z pociągu i na peronie byś chciał oczekiwać
z motyką.r. nie wygramy!!![marini11]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl