Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 49, 50, 51  Następny
Opóźnione i odwołane pociągi w regionie
Autor Wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 05-11-2015, 10:28    Odpowiedz z cytatem

mateuuu napisał/a:
Prowadzenie ruchu na rozkazy pisemne S to conajmniej:
- 3 minuty na podyktowanie rozkazu pisemnego
-10/15 minut na ułożenie i zabezpieczenie drogi przebiegu w zależności od odległości rozjazdów wchodzących w drogę przebiegu od nastawni
- 4-5 minut na dojazd pociągu do następnego posterunku.
W takiej sytuacji przy rozkładowych 16-17 pociągach przez posterunek przejedzie maksymalnie 4-5 więc niestety opóźnienia są nieuniknione.

Sorry. Ale rozjazdy są w tym samym miejscu od dawna. Więc co za problem raz ułożyć zabezpieczenie drogi przejazdu i później z niego korzystać?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 05-11-2015, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Nazwa posterunek ODGAŁĘŹNY nic CI nie mówi? W takie zabezpieczanie na stałe możesz bawić się w Pipidowie Dolnym gdzie pociągi zawsze przejeżdżają wszystkie rozjazdy na prosto. Na Grabiszynie zamykając rozjazdy na stałe odcinasz w tym momencie jeden z kierunków a w pozostałych dwóch jeździsz jednotorowo co jeszcze bardziej zmniejszy przepustowość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 05-11-2015, 11:28    Odpowiedz z cytatem

mateuuu, No i? Sądzisz, że nie udałoby się? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 05-11-2015, 13:49    Odpowiedz z cytatem

pawel78 napisał/a:
mateuuu, No i? Sądzisz, że nie udałoby się? Wink

Co by sie mialo nie udac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 05-11-2015, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Ja nieraz jadąc na Grunwald, zamiast dojeżdżać pociągiem na Główny wysiadam na Stadionie i przesiadam się na tramwaj. "Rozkładowo" wychodzi kilka minut dłużej, ale przynajmniej odchodzi element niestabilny o nazwie "Ile minut dziś stoimy na Grabiszynie?"

Kilka(naście) dni temu poranny pociąg 66456 Ścinawa-Wrocław stał 15 minut pod wjazdowym na Muchobór, aby przepuścić opóźniony skład KD w kierunku Legnicy (pociągi w kierunku Węglińca mogą korzystać tylko z toru nr 2 na Muchoborze, ze względu na remont peronów na Nowym Dworze, natomiast składy z Nadodrzanki mogą jeździć dwutorowo). Oczywiście mimo fizycznej możliwości, niedałosię puścić z Kuźników naszego pociągu wolnym torem nr 1 lub na Muchoborze skierować na tor nr 4 i przez posterunek WS. Ma być tor nr 2 i tyle, choćby za cenę opóźnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 06-11-2015, 10:14    Odpowiedz z cytatem

mateuu, oczywiście, że jestem pierwszy do komentowania bo już wielokrotnie stałem na Grabiszynie po kilkadziesiąt minut, a kiedyś to nawet dwie godziny.
Zwrotniczych oddelegować do Grabiszyna i umieścić w grafiku jako dyżur. Nie obchodzi mnie to, że przez 99% czasu będą "zbijać bąki". Ale gdy przyjdzie czas i awaria to skutecznie rozładują korek i pomogą w miarę usprawnić ruch.
-Rozkaz pisemny się dyktuje w czasie układania drogi przebiegu.
-Rozjazdy są mniej więcej w kupie, może trochę bardziej oddalone w porównaniu do poprzedniego układu torowego, dlatego postulowałem aby było ich tam co najmniej troje.
-Lepsze opóźnienie 15 minut niż 40.

Straży Pożarnej powiesz to samo? Po co dyżury są przez całą dobę skoro są dwa-trzy pożary dziennie? Po co "zbijają bąki" przez większą część czasu? Skąd u ciebie taka troska o koszty ZLK Wrocław? To nie jest biedna firma, może sobie pozwolić na przyjęcie dodatkowo kilkunastu pracowników. Wyszkolenie zwrotniczego trwa trzy miesiące.

Aha, BTW- mnie nie interesuje, aby przez Grabiszyn przejechało jak najwięcej pociągów. Mnie interesuje, aby przejechały te, które stoją bezczynnie na estakadzie/wiadukcie, w którym pasażerowie są niejako uwięzieni. To oni są najbardziej poszkodowani. Resztę pasażerów z innych pociągów powinno się informować na ostatniej stacji przed głównym o zaistniałym problemie, komu się śpieszy to się przesiądzie na MPK. Kto może poczekać to poczeka. Czy to jest aż takie trudne do zrozumienia?

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 06-11-2015, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozjazdy są mniej więcej w kupie

Pierwszy rozjazd w kilometrze 1.700 ostatni w 2.300 gdzie na starym Grabiszynie mieliśmy rozrzut od 1.900 do 2.150
Cytat:
To nie jest biedna firma, może sobie pozwolić na przyjęcie dodatkowo kilkunastu pracowników. Wyszkolenie zwrotniczego trwa trzy miesiące.
Za dwa miesiące nie będzie już śladów po utrudnieniach na Grabiszynie a Twoi zwrotniczowie nadal się będą szkolili.
voyager1231 napisał/a:


-Rozkaz pisemny się dyktuje w czasie układania drogi przebiegu.

Nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu ruchu pociągów. Rozkaz pisemny S można podyktować dopiero po ułożeniu i zabezpieczeniu drogi przebiegu.

Cytat:
Aha, BTW- mnie nie interesuje, aby przez Grabiszyn przejechało jak najwięcej pociągów. Mnie interesuje, aby przejechały te, które stoją bezczynnie na estakadzie/wiadukcie, w którym pasażerowie są niejako uwięzieni.
No i te pociągi zawsze w miarę możliwości są przepuszczane jako pierwsze. Z resztą usterek które były spowodowane tylko i wyłączenie przez urządzenia SRK na Grabiszynie było w ciągu ostatnich paru miesięcy raptem pare a najdłuższa z nich trwała parędziesiąt minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wrocławiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2008

PostWysłany: 06-11-2015, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Dnia 06.11.2015 r.

Powtórka z rozrywki - pociąg relacji Wrocław Gł. - Wałbrzych Gł. (KD) z godz. 06.23 znowu na starcie +15' Exclamation. Podstawiony z opóźnieniem wypożyczony EZT od PR nie posprzątany i zimny Exclamation Hmm .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 08-11-2015, 13:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za dwa miesiące nie będzie już śladów po utrudnieniach na Grabiszynie a Twoi zwrotniczowie nadal się będą szkolili.

Dlatego chyba już trochę na to za późno, na co zwracałem uwagę.
Cytat:
Nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu ruchu pociągów. Rozkaz pisemny S można podyktować dopiero po ułożeniu i zabezpieczeniu drogi przebiegu.

Przepisy swoje, a praca swoje. Zachowaj wycieczki personalne dla siebie, tak się składa że pracuję przy tym na co dzień i wiem jak to się odbywa.
Cytat:
raptem pare a najdłuższa z nich trwała parędziesiąt minut.

Typowo kolejarskie myślenie. Ja pracuję na kolei, ale jestem młody. I wiem że pasażer jest najważniejszy. te parędziesiąt minut to dla niektórych pasażerów być albo nie być - jednemu ucieknie Pendolino, a następny za 4 godziny, a drugiego wypieprzą z roboty, bo się spóźnił. Nie powinno być usprawiedliwienia dla takich sytuacji tylko dlatego, że było ich "raptem kilka".

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 08-11-2015, 16:48    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Przepisy swoje, a praca swoje. Zachowaj wycieczki personalne dla siebie, tak się składa że pracuję przy tym na co dzień i wiem jak to się odbywa.

Od kiedy proste stwierdzenie faktu jest wycieczką personalną? Jeżeli pracujesz przy tym na codzień i masz taki olewacki stosunek do przepisów obowiązujących na kolei to już powoli zaczynam rozumieć skąd tak duża liczba wypadków jest powodowana przez pracowników...

Cytat:
Typowo kolejarskie myślenie. Ja pracuję na kolei, ale jestem młody. I wiem że pasażer jest najważniejszy. te parędziesiąt minut to dla niektórych pasażerów być albo nie być - jednemu ucieknie Pendolino, a następny za 4 godziny, a drugiego wypieprzą z roboty, bo się spóźnił. Nie powinno być usprawiedliwienia dla takich sytuacji tylko dlatego, że było ich "raptem kilka".

Najważniejsze jest to, żeby ten Twój pasażer czy ładunek dotrał do celu BEZPIECZNIE a nie zjechał na ulicę Grabiszyńską bo jakiś wyszkolony w parę miesięcy 'zwrotniczy' pomylił plusowe położenie rozjazdu z minusowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wrocławiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2008

PostWysłany: 15-11-2015, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Wiadomość drogą elektroniczną (sms)

Poc relacji Szklarska Poręba G(10:42)-Wrocław G z powodu defektu pojazdu jest opozniony na czas nieograniczony.Serdecznie przepraszamy. (Pisownia oryginalna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 15-11-2015, 19:46    Odpowiedz z cytatem

O godz. 13.30 dalej stał w Piechowicach na torze bocznym poza peronami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 16-11-2015, 10:09    Odpowiedz z cytatem

No oczywiście, jak zwykle Grabiszyn...

Źródło : Gazeta Wrocławska
Cytat:
Poważna awaria na kolei we Wrocławiu. Konduktorzy w pociągach informują, że uszkodzone są rozjazdy na stacji Wrocław Grabiszyn. Najbardziej opóźniony - bo o 272 minuty - jest pociąg PKP Intercity "Rozewie" z Gdyni do Wrocławia Głównego. 65 minut później do Wrocławia przyjechali pasażerowie pociągu Przewozów Regionalnych z Międzyborza Sycowskiego. 25 minut opóźnienia miał pociąg z Lubania. Inne pociągi mają kilku- lub kilkudziesięciominutowe opóźnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JanuszJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2015
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 14-01-2016, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Linia kolejowa nr 311 na odcinku Szklarska Poręba Górna - Szklarska Poręba Jakuszyce (GR) została zablokowana z powodu przewróconego drzewa, które przewróciło się na tor w wyniku silnego wiatru i intensywnych opadów śniegu. Tuż przed drzewem zatrzymał się pociąg relacji Harrachov - Szklarska Poręba Górna (KD 2651), który został wycofany do Harrachova. Pociągi KD nr 2650 oraz 2651 zostały odwołane, a w zamian uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ideprosto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2015
Skąd: z Ziemi

PostWysłany: 14-01-2016, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Czy nie mieli zrobić porządku z tymi drzewami na 311? Czy przypadkiem przepis nie mówi o wycince drzew w odległości 15 m. od torowiska?

_________________
Idę prosto, to jest powód do troski. Idę prosto, mam w dupie obie wasze Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 35 z 51 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 49, 50, 51  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl