Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wykup uprawnień w Polsce a FIP
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-01-2007, 19:21   Wykup uprawnień w Polsce a FIP Odpowiedz z cytatem

Dziś dowiedziałem się (informacja pochodzi z Centrali PKP) że aby móc skorzystać z FIP należy mieć wykupione uprawniania. Czyli jak pracownik wykupi uprawnienia dla siebie a nie wykupi ich dla współmałżonka to książeczka FIP/karta zniżek przysługuje tylko pracownikowi.
Dowiedziałem się również, że pani, która zajmuje się FIPami nie sprawdza każdego czy wykupił uprawnienia czy nie, więc składając wniosek jest to tylko nasze ryzyko (teoretycznie sprawdzić to powinna osoba w zakładzie przy składaniu wniosku). No i teraz w przypadku jeśli na karcie zniżek jest więcej niż jedna osoba; teoretycznie powinniśmy tę osobę wykreślić, ale jest to chyba martwy przepis, bo za rok (albo za 3 miesiące) możemy jej uprawnienia wykupić i co wtedy? wymiana karty FIP? - dlatego w tym przypadku nie ma się o co martwić - nikogo nie skreślamy i składamy normalnie o znaczek.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 11-01-2007, 21:23    Odpowiedz z cytatem

Jakoś mnie to nie dziwi... Na wniosku wpisuje sie przecież nr legitymacji kolejowej.
A jeżeli już to wydaje mi się że jak ktoś nie wykupuje dla siebie czy rodziny ulg przejazdowych tzn. że nie chce korzystać z przysługujących mu przywilejów w tym także z FIP.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seele Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 16 Kwi 2007

PostWysłany: 16-04-2007, 17:14   A mnie to dziwi. Odpowiedz z cytatem

Mnie to dziwi bo wobec tego z jakiego tytułu otrzymuje te bilety (FIP - owskie)? z tytułu pracy na koleji czy z tytułu wykupu uprawnień dla współmałżonka, których na codzień nie potrzebuje, a których koszt jest przecież niemały. W definicji FIP jest mowa o Personelu Kolejowym, a nie o tych co wykupili uprawnienia. Dla mnie to jest swego rodzaju wymuszenie. Dlatego prosił bym zorientowanych o podanie przepisów, które to określają bo w macierzystym zakładzie poinformowano mnie o tej konieczności.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 16-04-2007, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że jest to wymysł idiotów z Centrali PKP SA. Uprawnienia FIP należą się obligatoryjnie każdemu kolejarzowi bez względu na to czy wykupił uprawnienia do ulgowych biletów na sieci PKP.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2007

PostWysłany: 02-04-2010, 00:13    Odpowiedz z cytatem

A co w przypadku, gdy ktoś został zatrudniony po 2002 roku i jego rodzinie nie przysługują uprawnienia do ulgowych przejazdów na PKP? Czy należą się im książeczki biletowe FIP? Chyba powinny, ale jakoś nie jestem do tego przekonany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-04-2010, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, na mój rozum to im nie przysługują, bo rodzina nie ma uprawnień do ulgowych przejazdów w Polsce, a na wniosku podajesz nr ważnej legitymacji kolejowej.

Spróbuj dowiedzieć się w zakładzie, albo w Centrali i zamieść odpowiedź, żebyśmy wiedzieli na pewno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 15-04-2010, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu poruszyłem w swoim zakładzie temat FIPów. We wniosku trzeba podać numery legitymacji. Ponad to jeśli ktoś chce korzystać z biletów FIP to musi mieć wykupione uprawnienia na dany rok ( w tym również rodzina pracownika). Mało tego pracownicy którzy przyjęli się na PKP po 2007 roku, nie mogą dla swoich rodzin wykupić uprawnień na przejazdy Sad Dla nie których rozwiązaniem może być bilet InterRail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl