Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 56, 57, 58  Następny
Pociągi REGIOekspres
Autor Wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:17    Odpowiedz z cytatem

Będzie IR Mewa,a nie RE.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-11-2010, 00:23    Odpowiedz z cytatem

a czym spowodowana jest degradacja RE Mewa do IR Mewa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:26    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj, wagonami. Nie da rady 6 wagonów Marl rozdysponowac na 3 składy, chyba,że po dwa na każdy,ale to wiekszego sensu nie ma.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-11-2010, 00:27    Odpowiedz z cytatem

a jak było do tej pory ?
PRy miały dwa flagowe pociągi RE do Szczecina i Rzeszowa.
Nie mogło tak zostać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:30    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj, pretensje do pani L. z Centrali PR, tam się ustala te sprawy, my jako pracownicy mamy g.... do powiedzenia.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-11-2010, 00:32    Odpowiedz z cytatem

dziwna to przyznam polityka...
zabiera się nowoczesne wagony z dalekiej trasy do Szczecina i daje, jak się słyszy, na trasę dwa razy krótszą... Sad

Szkoda tego pociągu....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:34    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj, pewnie ,że szkoda, chociaz Ci powiem,że ustalenia obiegowe jeszcze trwają bynajmniej do wtorku Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 11:55    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj napisał/a:
zabiera się nowoczesne wagony z dalekiej trasy do Szczecina i daje, jak się słyszy, na trasę dwa razy krótszą... Sad


Niech pojeżdżą do Krakowa, niech się ludzie trochę poprzyzwyczajają że Przewozy Regionalne to niekoniecznie tylko ED72. Tylko ja bym zrobił je REGIOekspresami (z rezerwacją miejsc). W Mewie rezerwacja była zdaje się rzadko praktykowana, a na Warszawa-Kraków-Warszawa - przyda się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 28-11-2010, 12:51    Odpowiedz z cytatem

sasho33 napisał/a:
QbaOSW napisał/a:
sasho33 A na tym forum ktoś pisał, że od grudnia ten skład nie będzie już IR tylko RE ?


Ten ktoś się pomylił, bo w wykazie było chyba MPPE - i myślał że to znaczy że pociąg jest RE, a że takich było kilkadziesiąt to wypisywał że RE będą Barbakan, Wielkopolanin, Galicja, itp.

Już się przyznałem do pomyłki i skorygowałem informacje w odpowiednim temacie Wink Nie ma ludzi nieomylnych Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Dlatego też o tym napisałem. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

terminator Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 22:12    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
terminator, nie jestem specem, ale wydaje mi się że lok zaprojektowany do szybkiej jazdy z lekkim składem będzie miał rozmaite warunki lepsze, niż lok towarowy - np. korzystniejsze przyspieszenia, albo lepszą wydajność energetyczną...

Poza tym, pasażerom bardzo podoba się gdy ciągnie ich pociąg wyglądająca nowocześnie, błyszcząca lokomotywa Smile

Tak czy owak, ja tam się na byka nie obrażam. Brakuje mi głównie blokady otwierania drzwi wagonów na niewłaściwą stronę przy postojach (nie jestem pewien, czy Traxx lub Siemens to zapewnia?).


Napisałeś o Traxie albo Siemensie a te wersje wzięte w leasing były właśnie towarowe. I zgodzę się z Shevą ,że mało kto spośród zwykłych pasażerów zwraca uwagę jaki lok go ciągnie. Ja tam w tej kategorii wolę nasz stary tabor.
sheva17 Dokładnie, w przypadku takich składów kilkanaście wagonów siódemka wysiada już na przyspieszeniu. O ile przy lekkich 07 zyskuje na czasie bo (jeśli dobrze kumam) ma mniej pozycji nastawnika niż byk i rozpędza się bardziej płynnie, o tyle właśnie na Ustroniach i podobnych górę raczej brała moc. Dlatego IC mogłoby na takie składy dawać 2xEU07 z różnych względów - choćby jak napisałeś - awarii przy takich obciążeniach na długich trasach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 03-12-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie....Wg. moich najnowszych informacji zawartych zresztą na stronie PR.....RE MEWA zostaje natomiast deklasują WOŚP na IR....Natomiast z IR na RE mianują MAZOWSZE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-12-2010, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Pawcio, tak pewne już jest to Mazowsze, ale zdaje mi się że wagony st.Rzeszów dotychczas kursujące w WOSP musi przejac st. Poznań.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 04-12-2010, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Pawcio, jeśli to co mówisz jest prawdą to cię wielbię! Tylko że według SRJP to jest iR. Dziwne. Dwie całkowicie rozbieżne informacje z tego samego źródła w jednym czasie...

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tasiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-12-2010, 16:40    Odpowiedz z cytatem

do SRJP wyjdzie poprawka. Jako RE kursować będą Mewa i Mazowsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 58 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 56, 57, 58  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl