Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 56, 57, 58  Następny
Pociągi REGIOekspres
Autor Wiadomość

boyyek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2008
Skąd: Złocieniec, Szczecin

PostWysłany: 24-01-2011, 18:32    Odpowiedz z cytatem

W listopadzie dwa lata temu jak jechałem eurocity relacjji Berlin- Warszawa, wsiadałem wtedy w Kostrzynie nad Odrą ( jeżdził okrężną drogą ) miałem ze sobą kota- fakt małego. Jechałem jedynką, w przedziale było trzech niemców plus ja i kot. Położylem ją ( Zuzka moja kocica) na siedzeniu obok. Konduktorzy nie mieli nic przeciwko. Wydaje mi się, ze to w dużej mierze zależy od dobrej woli konduktora.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 24-01-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

pospieszny napisał/a:
a już tym bardziej niekompetentny konduktory który wciska bajer zakręconemu dzieciakowi Very Happy


Czerwone kreseczki waćpanie się należą, uważaj na słowa, jak nie znasz gramatyki to chociaż nie obrażaj innych Śmiech
Poza tym, dziadku, bajeru nie wciskał - pytałem w związku z tym, że w przedziale miałem dwie właśnie takie panie, jak ta dziś jadąca z @psim-em, i twierdził że pies może siedzieć jeżeli nie zostawia śladów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JK78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2011

PostWysłany: 27-01-2011, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Będę jechał z Poznania do Warszawy jakoś 9 lub 10 lutego. W którym wagonie mam kupić miejscówkę, żeby był internet?

_________________
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 27-01-2011, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Miejscówkę możesz kupić tylko na 1 klasę, czyli na wagon 1/2 klasy, w którym działanie neta jest niepewne. 100% pewne, że będziesz miał neta jest tylko w wagonie 2 klasy z miejscami dla rowerów, na który miejscówki nie kupisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JK78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2011

PostWysłany: 28-01-2011, 13:33    Odpowiedz z cytatem

sasho33 - w internecie, na stronie sprzedaży biletów na pociągi RegioExpress moge kupić miejscówkę i na 1 i na 2 klasę w pociągu MEWA. Wracałem nim z Warszawy i tak własnie zrobiłem, miejscówke na 2 klasę miałem wykupione (tylko podjechał dupa nie pociąg z wagonami bezprzedziałowymi, ale zwykłe zieolne wagony)

_________________
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-01-2011, 13:59    Odpowiedz z cytatem

sasho33, trochę pleciesz. Miejscówki przez IPR można kupić we wszystkich wagonach zmodernizowanych, tj. 161A, 162A, 163A, na miejsca w dowolnej klasie. Oczywiście przez Internet można też nabyć bilet bez miejscówki (również w dowolnej klasie), a także dopłatę na rower, psa lub rzecz. Przy zakupie biletów na więcej osób, oferta Ty-i-123 uwzględnia się automagicznie.

Sugerowałem już PRom, żeby przy wyborze numeru wagonu pokazać, który jest który, np. tak:
11 - 2 kl., rowery, niepełnosprawni
12 - 2 kl.
13 - 1 kl., 2 kl

100% pewności na neta to nie będzie nigdy (tak jak i na prąd w gniazdkach). Jeśli nie jest to szczyt przewozowy, sugeruję kupić sobie bilet bez miejscówki i na spokojnie, bez stresu sprawdzić gdzie jest. Pamiętaj, że jest trochę "białych plam", bez zasięgu - tam Internet w pociągu też nie działa jak należy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-01-2011, 17:04    Odpowiedz z cytatem

sasho33, nie gadaj głupot! Jechałem dwa tygodnie temu na miejscówce 2 klasą Exclamation Chyba pomerdało ci się z TLK. Wink

[ Dodano: 28-01-2011, 17:06 ]
Cytat:
11 - 2 kl., rowery, niepełnosprawni
12 - 2 kl.
13 - 1 kl., 2 kl


Jeśli ktoś chce korzystać z neta, to polecam wagon nr 11, bo tam zawsze był jak jeździłem.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-01-2011, 17:23    Odpowiedz z cytatem

OPi, co sprawia że kupujesz miejscówki? Czy w Re zdarza się frekwencja w pobliżu 100%?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-01-2011, 17:34    Odpowiedz z cytatem

psim, ja nie zwariowałem, żeby jechać bez miejscówki 2 stycznia kiedy wszyscy wracają do domów w pociągu z RF. I dobrze zrobiłem, bo frekwencja była około 150% w 7 wagonowym składzie (chyba rekord) a jakbym jej nie miał to bym stał przez 6 godzin.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-01-2011, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Acha, no tak. To 4 tygodnie temu, a nie 2. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-01-2011, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Nie czepiaj sie. Mówiłem na oko. Laughing

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 28-01-2011, 21:53    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
sasho33, trochę pleciesz. Miejscówki przez IPR można kupić we wszystkich wagonach zmodernizowanych, tj. 161A, 162A, 163A, na miejsca w dowolnej klasie. Oczywiście przez Internet można też nabyć bilet bez miejscówki (również w dowolnej klasie), a także dopłatę na rower, psa lub rzecz. Przy zakupie biletów na więcej osób, oferta Ty-i-123 uwzględnia się automagicznie.


Co Ty dajesz? To czad ze strony PR a ja faktycznie źle napisałem. Jeszcze niedawno można było kupić RF na 1 klasę tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gunio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2011

PostWysłany: 29-01-2011, 07:57    Odpowiedz z cytatem

sasho33 napisał/a:
On pewnie nie chciał nabyć nowego biletu i się kłócił że ma to gdzieś i nie kupi a tamtego nie zwróci, bo nie wierzę, że ot tak go wypieprzyli za to że miał zły bilet, nie oferując mu kupna biletu na RE i poświadczenia niewykorzystanego na TLK.


Nie obserwowalem sytuacji od poczatku, ale wydawalo sie ze konduktorka za bardzo nie proponowala takiego rozwiazania, tylko od razu zasugerowala przesiadke w tlk w krzyzu ktory wg rozkladu jechal jakos niedlugo po Mewie. Z tego co pod nosem mowila to wynikalo 'nie bede wiozla nieletniego bez biletu'. Fakt, dzieciak byl niemily i wygladal podejrzanie, ale mimo wszystko.
BTW, moja przygoda z PR kontynuowana - wlasnie pisze z IR portowiec do szczecina, ten sam konduktor, ktory w mewie jadacej bez zmodernizowanych wagonow wypisywal doplaty na 1 klase w zielonych wagonach nawet tym majacym rezerwacje na 2klase,przy 3 wagonach i bardzo duzej frekwencji przed swietami(pisalem o tym wczesniej),tym razem zaproponowal mi 3zl oplaty za legalizacje regiokarnetu, wiec jak ktos pisal, nie jest regula chyba brak takiej oplaty? Przy okazji, w przedziale nie dziala ogrzewanie ale jak powiedzial, jest wlaczone. No ale to troche off topic, bo to watek o RE. Przy okazji, co to za wagon z 6 miejscami w przedziale, brazowymi, rozsuwanymi fotelami i niebieskimi firankami? nie jestem znawca wiec jestem ciekawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 31-01-2011, 11:40    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
sasho33, trochę pleciesz. Miejscówki przez IPR można kupić we wszystkich wagonach zmodernizowanych, tj. 161A, 162A, 163A, na miejsca w dowolnej klasie. Oczywiście przez Internet można też nabyć bilet bez miejscówki (również w dowolnej klasie), a także dopłatę na rower, psa lub rzecz. Przy zakupie biletów na więcej osób, oferta Ty-i-123 uwzględnia się automagicznie.

Sugerowałem już PRom, żeby przy wyborze numeru wagonu pokazać, który jest który, np. tak:
11 - 2 kl., rowery, niepełnosprawni
12 - 2 kl.
13 - 1 kl., 2 kl

100% pewności na neta to nie będzie nigdy (tak jak i na prąd w gniazdkach). Jeśli nie jest to szczyt przewozowy, sugeruję kupić sobie bilet bez miejscówki i na spokojnie, bez stresu sprawdzić gdzie jest. Pamiętaj, że jest trochę "białych plam", bez zasięgu - tam Internet w pociągu też nie działa jak należy.


Wiec tak co do numeracji wagonu jest jasno określone który jest który! Nierozumiem o co kaman...13 to ZAWSZE 1/2, 12 to 2 a 11 to 2 z rowerami. Jest wykaz o tym. Co do rezerwacji przez neta...miejscówke mozna kupic na dowolną klase a nie tylko na kl.1. CO do prądu...prąd jest zawsze tylko czasem bezpieczniki wywalają więc wtedy tylko poprosic załoge by sprawdziła czy czasem bezpieczniki nie wyskoczyły lub też przesiąśc sie na drugą strone wagonu ( na gniazdka są 2 bezpieczniki - strona lewa to jeden strona prawa to drug)i...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 31-01-2011, 11:52    Odpowiedz z cytatem

To ja Ci odpowiem że mi się już zdarzało jeździć z takimi załogami i w takich okolicznościach, że albo musiałem 40 minut mulać żeby w ogóle zajrzeli do bezpieczników, albo nawet podnoszenie bezpieczników (pod moim okiem) nijak nie pomagało. Powtarzam, 100% gwarancji nie ma i nie będzie, za to jest spora szansa na problemy - bo nikt tego nie kontroluje i nie rozlicza.

Co jest do rozumienia w sprawie oznaczenia wagonów? A skąd Twoim zdaniem przeciętna osoba kupująca bilet w IPR ma wiedzieć, który wagon jest który, jak nie z systemu sprzedaży biletów (w którym tej informacji obecnie nie ma)?? Ma sobie jakiegoś wykazu szukać!? (nawiasem, gdzie ten wykaz?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 58 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 56, 57, 58  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl