Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Czechy, Słowacja - bilety i oferty specjalne
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-03-2012, 18:51   

RegioKarnet umożliwia jazdę w 3 DOWOLNE dni przez 2 miesiące, a więc środa może być.
W Czechach - za wyjątkiem Pendolino - rezerwacja jest nieobowiązkowa, więc możesz wsiąść i jechać. Ale chyba nie w "Detvana", bo przez C.Tesin nie jeździ teraz...
O IN-Karcie zbyt wiele nie powiem bo nie korzystałem. Wiem tylko, że powyżej 26 lat też jest dostępna - droższa - i warto chyba tylko na dłuższy okres czasu. Trzeba ją zamawiać z wyprzedzeniem.
Przejdź na dół

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 15-03-2012, 19:01    Odpowiedz z cytatem

KubaRzeszów napisał/a:
Mam jeszcze troche czasu na pomyslunek jak to zrobic korci mnie jednak opcja z dostaniem sie do Cieszyna i dalej Czeski Cieszyn w EC Detvan i do Pragi . Pytanie jest teraz takie :
Wiem ze tylko na Pendolino jest rezerwacja czyli gdzie wsiade tam jade czy jednak jak kupuje bilet to poprosic o miejscowke ?

Jak chcesz się przejechać Pendolino, to jak najbardziej musisz kupić miejscówkę, kosztuje 200 koron. W EC rezerwacja jest fakultatywna, miejscówka kosztuje 70 koron. Osobiście sporo jeżdżąc po Czechach miejscówki kupuję tylko na Pendolino, jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym nie miał miejsca w jakimś pociągu w Czechach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KubaRzeszów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 15-03-2012, 19:18    Odpowiedz z cytatem

witja z checia bym z Toba porozmawial na gg bo mam pare pytan a nie chce robic balaganu na tym forum 6188563 .
Ceny ktore podaje strona www.cd.cz sa rzeczywiscie cenami ktore obowiazuja czy to sa ceny w eshopie bo tanie to bardzo .. np Bohumin - Praha 350 kc (ok 70 zl)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 15-03-2012, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Cena w e-shopie zawiera niewielki rabat, nie wiem jaki to dokładnie %. Natomiast cena nie powinna dziwić - ja za bilet z Bohumina do Pragi na Pendolino (z obowiązkową rezerwacją za 200 koron) zapłaciłem 105 zł, a to było 1,5 roku temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KubaRzeszów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 15-03-2012, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziekuje za wyjasnienia szczegolnie dziekuje Witji ..
Decyzje podjalem taka ze do Bohumina jade Silesia a dalej sie zobaczy jak wkrece sie w jakas grupe to jade dalej na grupowej znizce a jak nie to zaszaleje i pojade pierwszy raz Pendolino Smile tylko ze wtedy musze z dwie godziny poczekac w Bohuminie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 15-03-2012, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Praktycznie wcale nie musisz czekać w Bohuminie bo Silesia ma przyjazd o 1.20 a odjazd o 3.52 więc możesz dalej kimać w wagonie ( wskazana wzmożona czujność). Pierwsze SC do Pragi masz o 4.32 a jak jechałem ostatnio to podstawili go w peron pół godziny wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KubaRzeszów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 15-03-2012, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Wzmozona czujnosc ? To znaczy ze kradna ? Zreszta ja sie nie martwie bo w pociagu nigdy nie spie no i taka mam tez robote ze o spaniu jak normalni ludze spia moge zapomiec Smile Ktos gdzies podawal adres do strony z kalkulatorem cen biletow CD ale nie moge znalezc moglby ten adres powtorzyc ? Chodzi o szybkie przeliczenie cen biletow na trasach z Pragi do : Kutna Hora , Mlada Boleslaw i Ceske Budejovice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 16-03-2012, 08:28    Odpowiedz z cytatem

Ta strona www.jizdenka.cz . A pierwsze Pendolino podstawiają w granicach 4:10 ostatnio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-03-2012, 12:48    Odpowiedz z cytatem

KubaRzeszów napisał/a:
Wzmozona czujnosc ? To znaczy ze kradna ?


Tak. Zwłaszcza w trakcie postojów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stmichal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010

PostWysłany: 17-03-2012, 02:33    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Usiłuję właśnie kupić przez internet IN-Kartę na stronie www.cd.cz . W sumie udało mi się przebrnąć przez cały proces rejestracji i zamawiania karty, łącznie ze stacją w której mam ją odebrać. Mam jednak problem na samym końcu, jeśli chodzi o płacenie. System akceptuje tylko karty kredytowe, której niestety nie posiadam, oraz jeśli dobrze rozumiem czeski odpowiednik paypal (paysec). Próbowałem się zarejestrować w tym serwisie, jednak system nie identyfikuje numerów telefonu z zagranicy, można wpisać tylko 9 cyfrowy numer. Niestety weryfikacja numeru jest niezbędna i nie wiem jak przejść dalej. Czy da się to jakoś objeść? Zapłacić przez PayPal albo zarejestrować się na tym PaySec z Polski?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 17-03-2012, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Nie masz karty debetowej z możliwością płatności internetowych? Jeśli nie, to skorzystaj z Paypala, można tam "doładować" sobie konto przelewem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stmichal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010

PostWysłany: 17-03-2012, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Tylko, że w przypadku zakupu na stronie Czeskich Kolei niestety nie ma możliwości zapłacić za pomocą paypala. Do wyboru jest tylko to co napisałem wyżej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 17-03-2012, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Rzuciłem okiem na szybko na ten PaySec - i tu Ci to nic nie da że się tam zarejestrujesz, bo działa to na zasadzie w sumie bardzo podobnej jak PayPal, czyli albo podpinasz pod swoje konto w tym serwisie kartę płatniczą (debetową, kredytową) albo doładowujesz przelewem z czeskiego banku.
Nie napisałeś, czy posiadasz jakąkolwiek kartę płatniczą wydaną do konta bankowego, bo domyślam się, że konto masz. Jeśli jednak się mylę, to pozostaje Ci poszukać kogoś, kto ma kartę debetową (zwykłą do płacenia w sklepach czy wypłat kasy z bankomatu), która umożliwia również płacenie nią w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stmichal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010

PostWysłany: 17-03-2012, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Sprawa rozwiązana. Kupiłem przez osobę która ma kartę kredytową, wszystko poszło bez problemów, (mam taką nadzieję o wszystkim przekonam się w kasie po 7.04 Smile ). Dzięki za zainteresowanie tematem. A tak przy okazji to można w ten sposób kupować bilety również "normalną" kartą do bankomatu? (PKO BP). Taką kartę mam tylko nie wiedziałem, że jest taka możliwość, myślałem że jedynie w sklepie mogę ją używać i bankomatach. Normalnie korzystałem z PayPal no ale na stronie Czeskiego przewoźnika takiej możliwości nie ma stąd pytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 17-03-2012, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Nie każda karta "bankomatowa" (czyli debetowa - poprawnie mówiąc) umożliwia płatności w internecie. To już zależy od konkretnego banku. Musiałbyś się dowiedzieć w swoim banku. Ja używam do wszelkich zakupów w internecie MasterCarda z mBanku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl