Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Czechy, Słowacja - bilety i oferty specjalne
Autor Wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 20-05-2012, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Mam krótkie pytanie do osób często odwiedzających Czechy. To będzie mój pierwszy wyjazd i chciałbym sie do niego jakoś przygotować. A więc wyruszamy w czwartek o 13.08 z Katowic (Regio425)z przesiadką na 1037 w Czechow.Dziedzic. i w dniach czwartek-piątek-sobota stacjonować będziemy w Cieszynie ( 2 osoby). Każdego dnia chcemy się wybierać w podróże po Czechach pociągiem ( w miare możliwości i czasu). Każdego też dnia na noc wracamy do Cieszyna się wyspać. I teraz moje pytanie - czy na sone + na te 3 dni sie załapie ? Opłaca się ? Jaki rodzaj karnetu wybrać czy ewentualnie każdego dnia kupować jednorazowe bilety? I drugie pytanie - co fajnego można zwiedzic jadąc z Cesky Tesin ? Wiadomo, ze jeden dzień Ostrawa. Jakieś mniejsze miejscowosci/wioski ? Fajne widoki ? Ciekawe trasy ?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Edit : Już wiem, że na Sone nie zalapie się. Cos innego ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 20-05-2012, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Proponuje gruntowne przestudiowanie strony o ktorej wspominano tu wielokrotnie ale jest tam opisana praktycznie cala oferta Ceskich drah : www.kolej.one.pl/~halski/cestovani_vlakem.html
Co do tras to nic mi nie przychodzi do glowy . Praktycznie juz sama podroz np motorakiem jest interesujaca szczegolnie wzdluz granicy z Polska .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 20-05-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Sone+ na wycieczkę do Ostravy się po prostu nie opłaca Wink Tu wystarczy zwykła zniżka grupowa, powrotna. Sone+ możecie kupić na sobotę i jechać gdzieś dalej, choćby z samego rano Siravą do Pragi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 20-05-2012, 22:10    Odpowiedz z cytatem

Witja swir jestes i tyle Smile o 2 w nocy chlopak sie bedzie na pociag zrywal ? Badz czlowiekiem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-05-2012, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Zawsze można pospać w kuszecie i rano obudzić się w Pradze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 21-05-2012, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Na bocznicy chyba Very Happy dobra zeby nie rozmywac ile stoi kuszetka w CD tzn miejscowka bo to pewnie tak jak u nas bilet i miejscowka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 21-05-2012, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi się kojarzy najtańsza kuszetka w granicach Czech kosztowała równowartość 3 lub 4 Euro Smile Z Czech na Słowację obecnie Bc-6 kosztuje 6 Euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 23-05-2012, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko.
Czytałem poradnik z linku powyżej ten, który podał Rzeszowianin. Kupuję "Bilet turystyczny+Czechy".
Chodzi mi o to, czy po czeskiej stronie mogę podróżować EC PRAHA na odcinku Bohumin-Pardubice bez dopłat ? (Dalsza podróż docelowo do Pragi).
Natomiast odjeżdżający z Czeskiego Cieszyna do Pragi o 08:09 IC 1006 RegioJet z tego co pisze w poradniku nie uznaje biletów ČD. Zatem mając "Bilet turystyczny+Czechy" i tak bez dopłaty nie pojadę nim, prawda?

Nie mam jeszcze doświadczenia w podróżowaniu po Czechach, zatem proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 23-05-2012, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Milo ze w koncu ktos zanim zadal pytanie poszperal w temacie i poczytal to co podalem w linku Smile

RegioJetem nie pojedziesz na Bilecie o ktorym mowisz . Natomiast o EC Praha to nie wiem .

[ Dodano: 23-05-2012, 22:01 ]
Pogrzebalem troche w necie i bilet turystyczny + czechy wazny jest na terenie Czech na polaczenia CD i Viamont . I wazny jest na wybrane trasy ktore sobie ogladniesz na stronie PR Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 23-05-2012, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Zakres ważności pod względem tras jest mi znany. Natomiast interesuje mnie cały czas ten EC Praha, który po polskiej stronie jest w prestiżowej taryfie, natomiast w Czechach mógłbym tanio podróżować nawet EC.

Warunki taryfowe oferty specjalnej
„Bilet turystyczny + Czechy”
Punkt 9. Opłaty
a) 50 PLN na pociągi REGIO:
--- w Polsce – bilet ważny w klasie 2 pociągów REGIO, uruchamianych przez PR oraz
honorowany w pociągach osobowych uruchamianych przez „Koleje Dolnośląskie” S.A.
i Arriva RP Sp. z o.o.
oraz
--- w Czechach – bilet ważny w klasie 2 wszystkich pociągów, uruchamianych przez CD
(Os, Sp, R, EX, IC, EC, EN, SC*) oraz VIAMONT Regio a.s.

SC oczywiście mnie nie interesuje.
A jeśli wybiorę EC, to co z miejscówką ?
Na stronie czeskich kolei EC Praha figuruje jako pociąg CD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

whisper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2011

PostWysłany: 24-05-2012, 07:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jeśli wybiorę EC, to co z miejscówką ?

Z tego co się orientuję, to miejscówki w Czechach są obowiązkowe jedynie w SC. Na inne długodystansowe miejscówka jest fakultatywna. Tak więc na bilecie turystycznym+Czechy oraz Czechy+ do Pardubic da się dojechać bez dopłat. Co najwyżej się okaże, że niektóre miejsca będą zarezerwowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 24-05-2012, 10:37    Odpowiedz z cytatem

Miejscowka na Pendolino jest obowiazkowa i kosztuje 200 kc ale jest zdaje sie jakas jedna trasa gdzie miejscowka w promocji stoi 35 kc . Na IC EC i EX nie jest obowiazkowa i kosztuje 35 kc ale dobrze ja miec bo czasem mozna wyladowac na korytarzu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 24-05-2012, 12:08    Odpowiedz z cytatem

1. Na tym bilecie możesz jechać wszystkimi pociągami na trasie Bohumin - Pardubice, za wyjątkiem Regio Jet. Aby jechać tym pociągiem należałoby kupić zupełnie inny bilet.
2. To, że w Polsce EC Praha to pociąg prestiżowy, nie znaczy że w Czechach jest tak samo. Tam przejazd każdym pociągiem CD, poza SC, kosztuje tyle samo.
3. Na terenie Czech miejscówka w EC nie jest obowiązkowa, bez miejscówki po prostu musisz ustąpić miejsca osobie z miejscówką.
4. Promocja o której pisze Rzeszowianin obowiązuje na trasie Praha - Frantiskove Lazne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 24-05-2012, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję za informacje.

Szczególnie za te poparte zastosowaniem ich w praktyce.

Przepisy przepisami, ale miałem już sytuacje, gdzie podróżując pociągiem KŚ i posiadając ważny Regio Karnet, który to ma być honorowany w praktyce jednak musiałem się wykłócać o prawo do przejazdu na takim bilecie.

Wybieram się z Katowic do Pragi w sobotę.
Właśnie na BT + Czechy, co prawda pasuje mi połączenie przez Racibórz do Bohumina i tam dalej EC Praha, jednak chyba wykorzystam jedno z ostatnich połączeń do Cieszyna (wyj. z Katowic 5:02 przesiadka w Cz-Dz i potem przyj do st. Cieszyn 07:28) Potem spacerek do Czeskiego Cieszyna i stamtąd EX 148 Hukvaldy o 09:31. Ktoś zna obłożenie tego expresu w soboty ? A jego powrót w niedziele o 14:17 z Pragi ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 24-05-2012, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Bo BT i RK na Koleje Slaskie jest honorowane tylko bodajze na trasie Gliwice - Czestochowa . Natomiast co do tematu Twojej wyprawy do Czech to za infa jakie Ci udzielilismy masz walnac browarka za nasze zdrowie Wink
Co do oblozen to z tego co mialem okazje sie zorientowac najwieksze oblozenie pociagi maja w tygodniu bo ludzie do pracy dojezdzaja pociagami .. To takie moje subiektywne odczucia .

Mej se hesky Wink

[ Dodano: 24-05-2012, 18:12 ]
PS I rada z innej beczki : jak bedziesz pytal o polaczenia albo szukal drogi ew jakiegos miejsca nie uzywaj naszego slowa szukac tylko hledat . Jak bedziesz ciekaw o co chodzi to na pw Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl