Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Bilety promocyjne w Niemczech
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-03-2010, 22:11   Bilety promocyjne w Niemczech

Witam. Chciałbym w wakacje wybrać się na wycieczkę do Berlina, poszukuję jakiejś ciekawej i taniej oferty dla siebie. Co byście zaproponowali? Z tego co się już zorientowałem, do Berlina bez problemu można się dostać ze Szczecina, z przesiadką w Angermünde. Co o tym sądzicie?
Czy istnieją w Niemczech jakieś bilety na wzór np. naszego "podróżnika"?
Przejdź na dół

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 07-03-2010, 22:16    Odpowiedz z cytatem

a Bez przesiadki z Poznania, Zbąszynka, Świebodzina i Rzepina. Chyba że chcesz tańszym połączeniem jechać.

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-03-2010, 22:18   

Zależy mi na jak najtańszej alternatywie.
Powrót do góry

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 07-03-2010, 23:04   Re: Bytom - Berlin Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
do Berlina bez problemu można się dostać ze Szczecina, z przesiadką w Angermünde.

Szybciej i taniej będzie chyba przez Kostrzyn.
Przez Frankfurt niestety jest mało połączeń (chyba że do wakacji się to zmieni)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 07-03-2010, 23:14    Odpowiedz z cytatem

mk1992 ja do Berlina w jedną stronę pojechałem BWE (i przepłaciłem jak się okazało) ale powrót już inny i polecam Ci jeśli chcesz i masz czas a zależy Ci na pieniądzach. Proponuję REGIOkarnet i jazdę przez Poznań. Z Poznania do Frankfurtu jeździ osobówka - coś przed 11 z Poznania a na 13 z hakiem we Frankfurcie. Jak wiadomo, RK obowiązuje do pierwszej stacji za granicą i od pierwszej stacji za granicą w kierunku Polska. Z powrotem pociąg ten wyjeżdża po 15 i po 18 jest w Poznaniu...Ciężko będzie Ci na te godziny znaleźć coś do/z Bytomia ale pociąg z Poznania polecam. Natomiast z Frankfurtu masz pociąg do Berlina co pół godziny i do wyboru DB Regio albo prywatny przewoźnik, który dojeżdża do Berlina Lichtenbergu bodajże. Biletomaty w FFO w obsłudze po polsku a po przyjeździe do Berlina proponuję zakup biletu dobowego na strefę AB i jeździsz sobie do woli po Berlinie metrem, sbahn, tramwaje, autobusy i RE kursujące w granicach strefy - polecam www.bvg.de i mapki oraz ceny.

PS. Przy powrocie RK legalizowałem u kierownika pociągu w FFO - stoi tam od przyjazdu z Polski do wyjazdu i czasem można spotkać fajną obsługę i pogadać. Legalizacja bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeklsk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2009

PostWysłany: 08-03-2010, 01:25    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Czy istnieją w Niemczech jakieś bilety na wzór np. naszego "podróżnika"?

Schönes-Wochenende-Ticket 37 Euro dla 5 osób. Ważny w soboty i niedziele od godziny 0.00 do godz. 3.00 kolejnego dnia na dowolną ilość przejazdów praktycznie wszystkimi środkami komunikacji publicznej oprócz IC i ICE. Możesz jeździć wszystkimi RE, RB + komunikacja miejska - autobusy, tramwaje, metro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2010, 09:20    Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej będzie EC Wawel?? Od Wrocławia są specjalne oferty Smile Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-03-2010, 14:26   

@lewypl, A jakie to oferty?

@andrzej_sz, zależałoby by mi, aby w Berlinie być w godzinach porannych tudzież przedpołudniowych (8-10). Wydaje mi się, że opcja przez Szczecin byłaby najlepsza - z dojazdem do Szczecina nie powinienem mieć problemów, w wakacje ze Śląska kursuje w tamtym kierunku sporo pociągów, ale co dalej?
Powrót do góry

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2010, 17:00    Odpowiedz z cytatem

http://www.intercity.pl/index.php?page=Oferta_miedzynarodowa&ph_center_start=show&cmn_id=1026
W linku opis oferty z Wrocławia do Berlina można jechać za 19 Euro tyle że jesteś w berlinie dopiero o 17:40
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-03-2010, 17:20   

@lewypl, dzięki wielkie, ale godzina 17:40 na miejscu to już za późno. A oferta w sam raz na moją kieszeń, nie ukrywam. Wink

Z tego co się dowiedziałem, w tych połączeniach Szczecin - Angermünde i Angermünde - Berlin można korzystać z promocji BBT jeśli dobrze zapamiętałem skrót. Może mi ktoś coś więcej powiedzieć na jej temat?
Powrót do góry

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-03-2010, 21:15    Odpowiedz z cytatem

A Wawel ? Z Krakowa do Hamburga przez Berlin tylko do Katowic dojechac a rezerwuję się bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem i myślę że wyjdzie taniej niż przez Poznań i na BWE czy aż do Szczecina .Nie wiem ile może kosztowac taki bilet napewno przejściówka plus bilet po Niemieckiej stronie więc myśle że chyba taniej będze jechac WAWELEM .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-03-2010, 21:18   

Pewnie, że bym wybrał "wafla", rzecz w tym, że godzina przyjazdu do Berlina mi nie odpowiada.
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 08-03-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:

Z tego co się dowiedziałem, w tych połączeniach Szczecin - Angermünde i Angermünde - Berlin można korzystać z promocji BBT jeśli dobrze zapamiętałem skrót. Może mi ktoś coś więcej powiedzieć na jej temat?


BBT=Brandenburg-Berlin-Ticket,kosztuje 27 EUR wazny dla 5 osob od 9 do 3 nastepnego dnia (w weekendy i swieta panstwowe od polnocy). Z grubsza obowiazuje w calej Brandenburgii i Berlinie na RB, RE, VBB oraz S-Bahn w Berlinie oraz na wjazd do Polski (Szczecin, Słubice, Kostrzyn, Zasieki). Tu sa informacje: http://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/freizeit/brandenburgticket.shtml . Szczegolnie istotne moga byc informacje w: Flyer zum Ticket i Geltungsbereich.

Jesli 12:10 w Berlinie nie jest za pozno to polecam BWE z Poznania. Cena w promocji 19 EUR tylko trzeba wczesnie kupowac (ale jak piszesz o wakacjach to jeszcze masz czas). Szczegoły: http://www.bahn.de/p/view/angebot/international/europaspezial/polen.shtml

jest tez o 6:35 pociag z Zielonej Gory do Frankfurtu (BBT obowiazuje od Slubic)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-03-2010, 21:44   

krzysw napisał/a:
od 9 do 3 nastepnego dnia


Czyli chcąc skorzystać z połączenia Szczecin Główny 6:56 => Pasewalk 7:35 i Pasewalk 7:44 => Berlin Hbf. 9:24 jestem w tym momencie uziemiony, i muszę czekać na połączenie po 9 rano?

Gdzie można nabyć bilet BBT? Rozumiem, że na bilecie BBT mogę jeździć każdym środkiem komunikacji miejskiej na terenie całego Berlina? Ile kosztuje tzw. "przejściówka"? Komu i kiedy należy ją okazać?
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 08-03-2010, 22:03    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:

Czyli chcąc skorzystać z połączenia Szczecin Główny 6:56 => Pasewalk 7:35 i Pasewalk 7:44 => Berlin Hbf. 9:24 jestem w tym momencie uziemiony, i muszę czekać na połączenie po 9 rano?


Jesli w tygodniu to tak. Mozesz tez kupic bilet ze Szczecina do berlina za 16,70 EUR i Calodniowy bilet (tez wazny do 3) na komunikacje w Berlinie strefa AB - 6,10 EUR, strefa ABC(co w praktyce oznacza ze chcesz jechac do Poczdamu) - 6,50 EUR. No chyba ze chcesz jezdzic po Brandenburgii to wtedy oplaca sie BBT.


mk1992 napisał/a:

Gdzie można nabyć bilet BBT?

W kasie miedzynarodowej w Szczecinie (po kolejowym kursie EUR) lub przez internet na www.bahn.de


mk1992 napisał/a:

Rozumiem, że na bilecie BBT mogę jeździć każdym środkiem komunikacji miejskiej na terenie całego Berlina?

tak

mk1992 napisał/a:

Ile kosztuje tzw. "przejściówka"? Komu i kiedy należy ją okazać?


Nie ma zadnych "przejsciowek". Pokazujesz konduktorwi albo bilet na trase albo BBT (BBT jest imienny - trzeba tam wpisac imie i nazwisko - konduktorzy jak nie masz wpisanego zazwyczaj daja ci dlugopis raczej niz kare)

Jesli chcesz intensywnie zwiedzac to jest jeszcze cos takiego:http://www.visitberlin.de/welcomecard/index.php?lang=de

TO bilet na 48 lub 72 h na Berlin lub Berlin i Poczdam (komunikacja +znizki do muzeow i innych atrakcji)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl