Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Kolejowa homofobia? Dyskryminacja w PKP IC
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
Nie ma wątpilości że homoseksualizm jest niezgodny z naturą, zasadami moralnymi i religiami, i to głębsze przekonanie tkwi w naszym narodzie.


Protestuję w całości. Homoseksualizm występuje u zwierząt, u niektórych gatunków częściej niż u ludzi. Nie wiadomo, jakie są jego przyczyny ani do czego jest potrzebny - są różne teorie. Jedna z nich mówi np., że homoseksualne rodzeństwo wspomaga wychowanie swoich siostrzeńców, zamiast koncentrować się na własnym rozrodzie. W ten sposób ich geny są wspierane i przekazywane dalej, choć nie bezpośrednio.

Ludzie oczywiście są zarozumiali i uważają się za mądrzejszych od natury. Sami określają, co naturalne, a co nie... Śmiech

Żeby powiedzieć "nie ma wątpliwości" - trzeba być albo dogmatykiem, albo słabo poinformowanym. Naukowcy głowią się z tym od lat, i jeszcze się pogłowią. W międzyczasie - nie oszukujmy się...

Zasady moralne - wygodny kijek do bicia tych, którzy nam się nie podobają. Pierwsza zasada: nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Religie - liczne, w tym chrześcijańskie - poradziły sobie z akceptacją człowieka takim, jaki jest.

Uważam że przejście na drugą stronę bo ktoś się całuje - to objaw irracjonalnego, grupowego ostracyzmu.

Dziękuję że nie rzucasz kostką brukową, to faktycznie bardzo łaskawe z Twojej strony Wink tym się różni tolerancja (cierpliwe znoszenie, mimo niechęci) od akceptacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-10-2010, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma wątpilości że homoseksualizm jest niezgodny z naturą

Nie mieszaj w to natury, bo skoro homoseksualizm istnieje oznacza to, że jest czymś naturalnym a nie sztucznym. Nawet wśród zwierząt wielu gatunków są osobniki homoseksualne! Nienaturalne jest życie wbrew własnej naturze, przykładowo gdy jakiś gej żeni się dla kamuflażu, bo np. rodzina wywiera na niego presję. Taki człowiek krzywdzi nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoją żonę, bo ją oszukał. Znam taki przypadek!

Niektórzy geje żenią z wyrachowania, bo np. na wielu ważnych stanowiskach politycznych i biznesowych dobrze widziana jest żona koło takiego VIP'a. Udają więc kochających mężów i przykładnych ojców, a na boku spotykają się z facetami.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
Nie ma wątpilości że homoseksualizm jest niezgodny z naturą, zasadami moralnymi i religiami, i to głębsze przekonanie tkwi w naszym narodzie.

No właśnie jak już wyjaśniono - są wątpliwości. Zgodny z naturą jest podział 95-98% hetero i 2-5% homo. Z zasadami moralnymi niezgodne jest życie wbrew sobie, oszukiwanie siebie i innych, a nie homoseksualizm (bo tego nie można wybrać). Zasady religijne z natury rzeczy są dogmatami niekoniecznie zgodnymi z prawdą. Ba - kościół katolicki nie potępia homoseksualizmu, uznaje jego istnienie, tylko potępia seks między dwiema osobami tej samej płci. Możesz być gejem, mieć chłopaka itp i dopóki nie będzie "ten tego" kościół się nie przyczepi. Głębsze przekonanie tkwi w narodzie, to prawda, ale to nie zmienia faktu, że nie ma ono żadnych podstaw faktycznych, tylko jest podszyte strachem i niewiedzą.
Emillex napisał/a:
Przyznam się że ogarnęło mnie wówczas wewnętrzne obrzydzenie, pewnie z tego względu że nie dotyczy mnie ta sprawa na codzień i nie wiem jak mam się dot ego odnosić. Czy moje zachowanie oznacza że jestem homofobem?

Trochę tak, choć to w dużej mierze kwestia wychowania bo wzorce zachowań bierze się od rodziców, ze środowiska (od dziecka słyszałeś, że to jest "be"). Osoba bez takiego "bagażu" odczuwa po prostu obojętność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 03-10-2010, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Czy orientacja seksualna ma jakieś przełożenie na pracę firmy? Co to ma wspólnego z koleją? Różni ludzie,różne poglądy,normalny przekrój społeczeństwa, więc nie jest potrzebna zbędna dysputa na forum. Proponuje zamknąć temat jako nie związany z tematyką kolejową.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Sphinx, czyli odruch wymiotny po zobaczeniu wnetrzności też jest "nabyty"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Wnętrzności? Też nie lubię flaczków (mdłe i źle pachną), ale już taką wątróbkę chętnie wcinam Smile
A mój kuzyn nie znosi wątróbki, mówi: wontrupka. Ale nie bijemy się o to, nie wchodzimy sobie w drogę, ja nie uważam z tego powodu że on jest chory, a on mi nie podaje flaczków przy każdej sposobności, ani nie pyta z troską w głosie: "kiedy zjesz, Pawełku, troszkę flaczków?"

Czy jest wątek kolejowo-kulinarny? Np. o daniach serwowanych w WARSie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-10-2010, 14:53   

Ja znam dwóch homoseksualistów jawnych obaj że tak powiem medialni. W różnym stopniu I np. jeden z nich opisuje każdy swój krok na facebooku itd. W jednym odcinku doktora House'a jest na to genialne określenie ale nie będe przytaczał.
Powrót do góry

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-10-2010, 15:10    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, na pewno każdy z nas zna jakiegoś geja, tylko nie zawsze o tym wiemy. Przecież nikt nie ma czole napisane "jestem gejem". Gejem może być nasz brat, kuzyn, wujek, sąsiad, kolega z pracy lub szkoły. Czy nasz stosunek do nich zmieniłby się, gdyby wyszło na jaw, że są gejami? Mam dwóch kumpli homo i mimo iż sam jestem heterykiem to nie przeszkadza mi to, że oni wolą chłopaków a nie dziewczyny. Dla mnie liczy się przede wszystkim poziom oleju w głowie a nie orientacja seksualna.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-10-2010, 15:25   

Cytat:
Czy nasz stosunek do nich zmieniłby się, gdyby wyszło na jaw, że są gejami?


Mógłby są różne sytuacje które można inaczej zinterpretować dla osób homo i hetero seksualnych.
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-10-2010, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Czy bycie homofobem jest złe? Myslę że jeśli każdy ma własne poglądy na ten temat to nie, gorzej jeśli jest to wprowadzane w życie czyli nękanie. Przedstawię konfontację Wojciecha Cejrowskiego z homoseksualistami. Czy jego zachowanie jest złe? Uważam że nie. Facet ma pewne mniemanie o sobie, głośno i wszędzie obwieszcza że jest homofobem i super. A niektórzy geje? Głośno i wszędzie (tudzież media) obwieszczają że są innej orientacji i się tym chwalą by zrobić trochę szumu wokół siebie (np. Tomasz Jacyków), jak zauważył kryniczanin, opisują swój każdy krok na portalach społecznościowych itp. itd.

Każdy ma prawo do tego by sądzić i potępiać to co chce, ale żeby do tego stopnia ażeby zwalniać z pracy? To już nie jest normalne.
Osobiście jeszcze dziwię się niektrórym postawom osób o innej orientacji. Z rok czy dwa lata temu zapadł wyrok na jedną kobietę, która nazwała swojego sąsiada-geja pedałem. Kobieta musiała przeprosić i zapłacić karę. A jak tak niektórzy ochoczo i głośno (w tym homoseksualiści, a znam takich) walczą z kościołem, to co? Kuria im wytacza procesy? Nie. Generalnie jednak ciesze się że nie mam do czynienia na codzień z gejami i lebijkami. Nie chce niczego zmieniać, nie chce za dużo mysleć. Postawa stricte irracjonalna i egoistyczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 03-10-2010, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Ja się przyznaję ostatnio przypadkowo byłem w Berlinie w czerwcu i była Parada Równości i było naprawdę bardzo fajnie, ludzie szli normalnie, nie było żadnych protestów i żadnych wyzwisk tak jak było w Polsce. POLSKA TO CHORY KRAJ!!! Religia Katolicka to wielka jedna firma, polityka to sami śmiecie. Tak samo z tym krzyżem śmiech na sali, i co to religia? Nie wiedzą co zrobić z krzyżem, a podizabać i spalić i już po problemie... To jest po prostu śmiech na sali.

Każdy ma prawo do szczęścia i nikt nikomu nie zabroni, a w Polsce to widać są ludzie chorzy i sami ludzie, którzy nie tolerują gejów i lesbijek, to są sami zboczeńcami!!!!

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 03-10-2010, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Brajdak napisał/a:
Czy orientacja seksualna ma jakieś przełożenie na pracę firmy? Co to ma wspólnego z koleją? Różni ludzie,różne poglądy,normalny przekrój społeczeństwa, więc nie jest potrzebna zbędna dysputa na forum. Proponuje zamknąć temat jako nie związany z tematyką kolejową.


Proponuje żebyś dowiedział się jak kiedyś nazywano -i dlaczego- jedno takie gniazdo drużyn konduktorskich na Śląsku, jak było preferowane i jaka panowała ogólna opinia wśród pozostałych na ten temat. Potem pisz to co piszesz.
Możesz też dowiedzieć się jak była sprawa raportów na drużyny pisanych przez pewnych rewizorów ze Śląska załatwiana przez niektórych załatwiana u w/w rewizorów. Za dużo słyszałem o tym i od zbyt wielu ludzi aby sądzić ze to złośliwe plotki. Wybacz że nie podaje nazwisk, miast itp, ale sprawa jest stara ( ponad 10 lat), niektórzy już nie pracują na kolei - więc po co ich szarpać.
Starzy pracownicy - Ci co mają w drużynach stażu powyżej 10 lat - mogą się domyślać o kim piszę. Młodsi niech się popytają starszych kolegów.
Osobiście uważam że każdy bez względu na orientację ma prawo do godnego życia, pracy itp. W głębokim poważaniu mam czy dany człowiek lubi chłopców, dziewczynki czy może akurat zwierzątka.
Dopiero dopóki nie dotyczy mnie to osobiście ( czytaj: nie dobiera się do mojej d...) mam to w nosie. Ważne jest aby dobrze wykonywał swoje obowiązki- a sprawy prywatne mało mnie obchodzą. I to w sumie powinno być podsumowanie tej dyskusji.
Na pocieszenie dla użytkownika AntoineClamaran mogę powiedzieć że nie on jeden jest orientacji homo w KM-ach. Wiem przynajmniej o jeszcze jednym człowieku o tej orientacji i wiem że nikt z tego powodu nikt nie robi Mu wstrętów. Mimo że jest to fakt powszechnie znany - był w programie Drzyzgi. Robi swoje jak należy , jest koleżeński a reszta mało kogo obchodzi. Więc jak to mówi moja narzeczona - ,,uszy do góry będzie dobrze'' Smile

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 03-10-2010, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Cytat:
Nie ma wątpilości że homoseksualizm jest niezgodny z naturą

Nie mieszaj w to natury, bo skoro homoseksualizm istnieje oznacza to, że jest czymś naturalnym a nie sztucznym. Nawet wśród zwierząt wielu gatunków są osobniki homoseksualne! Nienaturalne jest życie wbrew własnej naturze, przykładowo gdy jakiś gej żeni się dla kamuflażu, bo np. rodzina wywiera na niego presję. Taki człowiek krzywdzi nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoją żonę, bo ją oszukał. Znam taki przypadek!

Niektórzy geje żenią z wyrachowania, bo np. na wielu ważnych stanowiskach politycznych i biznesowych dobrze widziana jest żona koło takiego VIP'a. Udają więc kochających mężów i przykładnych ojców, a na boku spotykają się z facetami.

Nie sądziłem, że kiedyś się z tobą w całej rozciągłości zgodzę - a tak jest tym razem Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
Czy jego zachowanie jest złe? Uważam że nie. Facet ma pewne mniemanie o sobie, głośno i wszędzie obwieszcza że jest homofobem i super. A niektórzy geje? Głośno i wszędzie (tudzież media) obwieszczają że są innej orientacji i się tym chwalą by zrobić trochę szumu wokół siebie (np. Tomasz Jacyków), jak zauważył kryniczanin, opisują swój każdy krok na portalach społecznościowych itp. itd.

Mylisz pojęcia. Co innego robienie szumu (i to wokół osoby, nie orientacji), a co innego ubliżanie, traktowanie jak podludzi (są gorsi, im można ubliżać). To jest złe zachowanie. Fanatyzm w imię religii, która owego fanatyzmu nie podziela. Już taki jeden był co miał wizję jednej czystej rasy, a inni byli tylko podludźmi.
Emillex napisał/a:
Każdy ma prawo do tego by sądzić i potępiać to co chce, ale żeby do tego stopnia ażeby zwalniać z pracy? To już nie jest normalne.

A do tego stopnia żeby nie podać ręki, ubliżać, odmawiać człowieczeństwa? Tak robi Cejrowski.
Emillex napisał/a:
Z rok czy dwa lata temu zapadł wyrok na jedną kobietę, która nazwała swojego sąsiada-geja pedałem. Kobieta musiała przeprosić i zapłacić karę. A jak tak niektórzy ochoczo i głośno (w tym homoseksualiści, a znam takich) walczą z kościołem, to co? Kuria im wytacza procesy? Nie.

Porównanie bardzo nietrafione (po raz kolejny). Owa kobieta miała tylko jeden cel - znieważenie drugiego człowieka. To było chamstwo w najczystszej postaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-10-2010, 20:04    Odpowiedz z cytatem

mikolo, ciekawe. Nie jesteś przeciwko homoseksualizmowi i nie popierasz homofobii, ale antyklerikalizm to już szerzysz i akceptujesz. Czy tu jest mowa o tolerancji?
Wychodzi na to że jestem człowiekiem wierzącym czyli zboczonym, są też ludzie "normalnie" którzy tolerują homoseksualizm. Jeżeli chcesz coś spalić to proponuje siebie. No ciekawe masz poglądy.
BTW: sprawa krzyża została rozrzażona przez Komorowskiego i Kaczyńskiego, kościołowi nic do tego, ten wręcz odcinał się od tej całej sytuacji.
sphinx, masz rację, ale to homoseksualiści sprowokowali zdażenie bo się spodziewali reakcji WC.

Każdy ma swoje racje, a tutaj zaczynamy się kręcić w kółko. To jest w końcu temat o homoseksualiżmie czy o "Kolejowej homofobii"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl