Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Kolejowa homofobia? Dyskryminacja w PKP IC
Autor Wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 03-10-2010, 20:49    Odpowiedz z cytatem

"rufio198", Wiem o czym (o kim) pisałeś i jakie miało to przełożenie na pracę drużyn nie tylko w Katowicach Rolling Eyes i dlatego napisałem "czy... ma ...przełożenie na prace firmy".

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
mikolo, ciekawe. Nie jesteś przeciwko homoseksualizmowi i nie popierasz homofobii, ale antyklerikalizm to już szerzysz i akceptujesz. Czy tu jest mowa o tolerancji?

Znowu mylisz pojęcia. Stawiasz naprzeciw siebie walkę o godność drugiego człowieka, żeby mógł sobie normalnie żyć, bez ukrywania oraz walkę z patologią jaką jest panoszenie się kościoła w Polsce (bo nikt nie mówi o niszczeniu kościoła, tylko o tym, żeby działał zgodnie z prawem, na równi z innymi związkami wyznaniowymi i nie wciskał nosa do spraw publicznych bo Polska jest państwem świeckim).
Emillex napisał/a:
sphinx, masz rację, ale to homoseksualiści sprowokowali zdażenie bo się spodziewali reakcji WC.

Homoseksualiści? Skąd wiesz? Może byli to aktywiści, ale hetero? Znowu myślisz stereotypami. Poza faktem, że gość nie ma dystansu do siebie, ale nawet jak mu się prezent nie podoba to kulturalny człowiek mówi "nie dziękuję" i odchodzi, a nie "brzydzę się was, to może być zahivione".
Emillex napisał/a:
Każdy ma swoje racje, a tutaj zaczynamy się kręcić w kółko. To jest w końcu temat o homoseksualiżmie czy o "Kolejowej homofobii"?

Dokładnie, wątek już jakiś czas temu odszedł nieco od tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Ale przy okazji wypłynęła stara sprawa gniazda drużyn ze Śląska i rewizorów którzy zachowywali się, hm, nieporządnie. To ma 100% związek z tematem.

Podejrzewam że mobbing na tle seksualnym między panami a paniami też się czasem przytrafia, czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-10-2010, 22:22    Odpowiedz z cytatem

psim, możesz konkretniej?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-10-2010, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
Znam księdza, który potępia ten proceder i dość ostro wypowiada się o tzw. gay'ach. Ów ksiądz, Rafał Trytek (warto posłuchać jego wywiadów nt. gay pride i innych zgorszeń publicznych) choć ma cięty język na pedalstwo (nie mówię o cichych odmieńcach- nie chwalących się na lewo i prawo) mówi prawdę

Prawda to pojęcie względne. Każdy ma swoją prawdę. Nie ma prawdy absolutnej. Nikomu nie można narzucać własnej prawdy.

Głoszenie nienawiści do innego człowieka, jak publicznie czyni to ów pseudo-ksiądz, którym się tak zachwycasz, nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga. Ten człowiek ma nierówno pod kopułą. Nie zdziwiłbym się gdyby sam był zakamuflowanym gejem.

Wśród kleru odsetek facetów o skłonnościach homoseksualnych jest dość wysoki. Wielu młodych, wystraszonych swoją "innością" chłopaków z zapyziałej prowincji idzie do seminarium duchownego nie z powołania, ale właśnie ze względu na swoje skłonności seksualne. Robią to dla wygody, bo ksiądz nie musi przez całe życie tłumaczyć się przed rodziną i znajomymi, dlaczego jeszcze się nie ożenił. Od wielu lat o molestowaniu ministrantów na plebaniach media donoszą niemal bez przerwy...

Tak więc dla mnie żaden ksiądz nie jest moralnym autorytetem w tej dziedzinie, bo większość z nich jak każdy zdrowy facet bzyka się na lewo i prawo, jak nie z innymi chłopakami to z kobietami, z którymi często mają nawet dzieci (znam prywatnie kilku księży i wiem co mówię!). Sami po cichu robią coś, co publicznie potępiają i zakazują wiernym, czyniąc to w imię Boga. Gorszej obłudy chyba nie ma, jak właśnie zakłamany kler!

A Cejrowski przez kogoś tu wspomniany, który ujada na gejów jak wściekły pies? Facet jest starym kawalerem, co daje do myślenia... Publicznie zadeklarowanymi homofobami bardzo często są zakamuflowani, ukrywający się geje!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-10-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Pirat, popieram Cię w kwestii myslenia o księżach i wyskokach na boki, wreszcie ktoś odważnie powiedział!!!

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-10-2010, 22:45    Odpowiedz z cytatem

Pirat, rónierz zgadzam się z Twoą opinią. Ksiądz nie powinen być autorytetem dla ludzi, to normalny człowiek. Kapłani sa tylko pośrednikami w wierze miedzy ludźmi a Bogiem, więc nie widzę uzasadnionego ubóstwiania kleru przez niektórych wierzących.

Chciałbym tylko sprostować że Cejrowski był przez 13 lat żonaty z Beatą Pawlikowską, obecnie zyją w separacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 03-10-2010, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Może ktoś bliżej nakreślić, lub odesłać do jakiejś "notki" o drużynach ze Śląska?


@Emillex, sprostowanie sprostowania - obecnie dostali już rozwód kościelny, po wielu latach separacji. Nigdy nie wzięli ślubu cywilnego, mimo separacji i nie utrzymywania kontaktów wciąż mówił, że jest żonaty, sama Pawlikowska do końca nie wie dlaczego za niego wyszła, przez te 13 lat nawet się nie lubili. Takie jest życie z fanatycznym dogmatykiem. Obecnie jego żoną jest Joanna Najfeld - ta co w kilku programach tv broniła radykalizmu kościelnego, równie fanatyczna co on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 04-10-2010, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Sphinx Jeżeli ta sprawa jest na forum to poważnie się zdziwię.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 04-10-2010, 19:54    Odpowiedz z cytatem

rufio198, ale powiedz nam coś więcej, bo po prostu jesteśmy ciekawi co tam się działo. Oczywiście bez nazwisk i szczegółów - bo i po co.
Chyba mało kto z obecnych pamięta te czasy - podejrzewam że większość forumowiczów jest za młoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-10-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

rufio198 napisał/a:
Jeżeli ta sprawa jest na forum to poważnie się zdziwię.

Znam sprawę z detalami. Szczegółów nie mogę podać, bo adwokaci dużo kosztują, ale wystarczy poczytać archiwalne tematy na forum. Dużo można wyczytać między wierszami:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2294

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 04-10-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

No zdziwiłem się. Nie myślałem że jeszcze ktoś ta sprawę pamięta. To już w sumie minęło od tych wydarzeń z 10-15 lat. Inna epoka kolejowa Rolling Eyes

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 06-01-2011, 00:39    Odpowiedz z cytatem

Kochani po przeczytaniu Waszych jakże dłuugich i często bezsensownych kłótni lub jak kto woli ostrzejszych wymian zdań powiem tak:
Nie uważam żeby wzajemne obrzucanie się błotem w kwestii orientacji seksualnej miało jakikolwiek sens. Tak właśnie odbieram Wasze dyskusje. Prawda i racja zawsze leży po środku.
Zarówno jakąś swoją racją ma kryniczanin tak samo jak swoją rację ma np mk1992.
Ja nie mam zamiaru nikomu prawić morałów ale powiem Wam co ja myślę. Od małego uczono mnie że żadnego człowieka nie wolno dyskryminować , nawet w najmniejszym stopniu. Wiadomym jest że mentalność Polaków jest zacofana i pełna kołtuństwa. Trudno. Aby coś się zmieniło potrzeba na to jeszcze dużo czasu. Jednakże faktem jest iż sytuacje w kręgach kościelnych i różne ekscesy o jakich byliśmy uświadamiani przez nasze wszechobecne media są nie do przyjęcia. Molestowanie dzieci= pedofilia to także jest nie do przyjęcia.
Jeżeli człowiek jest dobrym , uczynnym , pomocnym oraz dobrym pracownikiem i świetnie znającym się na robocie fachowcem , nikogo nie powinna obchodzić Jego orientacja seksualna. Jeżeli uznał że chce dokonać Coming Outu to zrobił to z własnej woli i tylko po to aby samemu czuć ulgę w stosunku do otoczenia.
Jestem antyklerykałem , nie lubię chodzić do kościoła , denerwuje mnie wysłuchiwanie klechowskich bzdur , ale zostałem wychowany na człowieka czyli istotę której nikt nie dał prawa do dyskryminacji drugiego człowieka za cokolwiek co nie wykracza poza granice moralności ludzkiej. Kochani szanujmy siebie i swoje poglądy w takim stopniu w jakim sami chcielibyśmy być z własnymi poglądami szanowani.
Takich ludzi jak Biedroń nie uważam w ogóle ponieważ są to zwykli karierowicze robiący tylko szum i zły pijar środowisku homoseksualnemu. Mam przyjaciół i kumpli gejów w wielu spółkach grupy PKP a także w KM , Arriva , DB Schenker Rail Polska oraz w ĆD i ZSSK. Nie robię nikomu reklamy , ale uważam że takich przyjaciół to życzyłbym każdemu. Solidni pracownicy , doskonali fachowcy i najlepsi przyjaciele jakich można by sobie wyobrazić. Zawsze można liczyć na nich niezależnie od sytuacji.
Znam także tych którzy mają żony i dzieci ale mają też chłopaków. Nie obchodzi mnie że On działa na dwa fronty. Jest to tylko i wyłącznie Jego sprawa. Nie będę Go na pewno traktował jak obłudnika. Jest człowiekiem , ma swój rozum i wie co robi.
Człowiek którego ja potraktuję jako obłudnika to taki który idzie do kościoła , udaje oddanego parafianina , wielce nieskazitelnego chrześcijanina a po wyjściu z kościoła pójdzie i np kogoś pobije i okradnie. To jest w porządku? No chyba nie tak do końca.
Po to jesteśmy ludźmi aby mieć wolną wolę Jeżeli czegoś nie akceptuję bo burzy to mój światopogląd - nie pokazuję tego na zewnątrz aby kogoś obrazić. Jeżeli jestem gejem i mam szacunek do siebie i otoczenia - odcinam się od parad równości , pomysłów adopcji dzieci i dziwactw temu podobnych. Małżeństwo jako porządek jest kobieta i mężczyzna bo tak nas ułożyła natura w piramidzie ewolucyjnej.
Ale legalny tylko prawno-cywilnie związek osób tej samej płci rozumiany jako ZWIĄZEK a nie MAŁŻEŃSTWO ( nie mylcie pojęć) uważam za nic dziwnego. Najlepszym przykładem jest Tomasz Raczek i Michał Szczygielski. Mam ogromny szacunek do tych ludzi. To są autorytety nie rozreklamowane orientacją. Oni nie muszą się reklamować. To są ludzie z klasą której dużej grupie ludzi po prostu brakuje. Przykre to ale prawdziwe. Ja nigdy nie oceniam człowieka po kolorze skóry , Jego orientacji seksualnej czy chociażby przynależności religijnej. To jest indywidualna sprawa każdego człowieka. A My nauczmy się śmiać sami z siebie a nie z innych , ponieważ fajnie jest być idiotą jak nikt nie patrzy , ale jeśli patrzą ludzie to więcej pokory do samego siebie. Staram się wyznawać tę zasadę na każdym kroku i nie narzucam nikomu jak ma żyć i jak postępować. Każdy odpowiada za swoje czyny i tak powinno być zawsze. A jeżeli ktoś ujawnia swoją orientację to nie musimy od razu Go za to szanować. W głębi duszy można sobie coś pomyśleć jeśli nie jest to zgodne z własną ideologią ale nie obrażajmy kogoś swoim brakiem językowo-myślowym , bo my tworzymy otoczenie a nie ono Nas. Można szanować Go tylko za to , że przełamał swój własny lęk i powiedział to co może było dla Niego najważniejszym momentem w życiu. Pamiętajcie że każdy człowiek na wiele rzeczy różnie reaguje. Nie należy także poruszać dla kogoś tematów które są drażliwe. Dlaczego np miałbym komuś kazać iść do lokalu gej&les tyko po to aby się przekonał że tam są ludzie normalnie wyglądający , mówiący i zachowujący się bez żadnych pstrokatych majtek? To już jest narzucanie swojego poglądu. Ta osoba ma prawo wyrazić swoje zdanie ale na pewno nie zaproszę np Kryniczanina na piwo tylko po to żeby rozmawiać z Nim na tematy orientacji seksualnej. Spotykam się z Nim po to żeby rozmawiać o naszej pasji jaką jest kolej. W związku z tym jestem zdania że nie ma potrzeby ostrych wymian poglądów czy jakichś sprzeczek. Każdy ma prawo do swojego zdania. Jeden ma je kołtuńskie i średniowieczne , drugi mentalnie obojętne a trzeci zwolenniczo - akceptacyjne. Nie zmuszajmy się nawzajem do narzucania sobie swojego ego , ponieważ wtedy przestaniemy się szanować. A jeżeli mamy razem sposób mniejszy lub większy rozkruszać beton kolejowy to nie mogą nas poróżniać błahostki i rzeczy czwartego i piątego planu. Niech przyświeca Nam idea kolei przy której można było zegarki regulować.
Natomiast każde łamanie swobód obywatelskich, praw, bądź szykanowanie powinno być w każdej kwestii surowo karane. Zastosowanie ma to zarówno w orientacji seksualnej pracownika kolejowego jak i podróżnego jadącego w nieludzkich warunkach.

Mam nadzieję że nie uznacie mnie za jakiegoś nauczyciela. Nikogo nie pouczam ponieważ sam nie lubię być pouczany. Szczerość za szczerość Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-01-2011, 01:10    Odpowiedz z cytatem

Ja nie popieram legalizacji związków homoseksualnych, niech sobie tacy ludzie żyją i mnie tak naprawdę wali co oni sobie będą robić. Nie powiem do nich: "spieprzać na kilometr" tylko potraktuję ich normalnie.

I mnie tak naprawdę wali mnie kto co o tym myśli, co oni mówią na ten temat, ja nie stwarzam i nie będę stwarzać podziałów niech sobie ludzie tak układają życie jak im się podoba, byle by była kolej i w naszym kraju się dobrze żyło wszystkim i każdy niech sobie wierzy w co chce.

Prawda jest pośrodku, a prawda jest jak dupa, czyli każdy ma własną wtedy, gdy się przemilcza niewygodne fakty i dowody na to, że nasze stwierdzenie jest nieprawdziwe.

Ja też uważam że to jest choroba, ale traktuję to jak każda choroba(np. ból głowy, przeziębienie)i już.

Prawda jest też taka że albo powinno się wszystkich szanować albo zamykamy ten nudny temat bo jak go zobaczyłem to dostałem obrzydzenia(nie z powodu gejów tylko właśnie z powodu tego tematu).

Ja uważam że nie ma sensu zastanawiać się nad tym po prostu wyłączyć TV jak mówią o tym i każdy niech sobie uważa co chce i szanuje każdego człowieka.

Ja kończę dyskusję w tym temacie i go ignoruję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl