Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny
Olej kolej - lecimy!
Autor Wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 23-03-2010, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze zakupy w sklepie wolnym od cła można sobie zrobić.

to akurat nie do końca. DutyFree działa tylko przy lotach poza UE, na wewnetrznych trzeba płacić podatek...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomiKG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: 24-03-2010, 09:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Weszłam na stronę internetową przewoźnika, ażeby sprawdzić godziny odjazdów. No i okazało się, że owszem, dojadę do Krakowa (573 kilometry w linii prostej), ale w nieco ponad 17 godzin i to jeszcze z przesiadkami. Powrót zapowiadał się równie ekstremalnie - trzy godziny w środku nocy na dworcu w Gdyni.

Bardzo uważnie musiała ta Pani sprawdzać... Z Koszalina do Krakowa jeżdżą bezpośrednio dwie TLKi na dobę (jedna o 9:20 i druga o 17:35). Ten nocny jedzie, fakt, 17 godzin, ale ten poranny jedzie ok. 14 godzin, a poza tym można dojechać do Kołobrzegu lub Białogardu i wsiąść w dawną Krakowiankę, która z Kołobrzegu do Krakowa jedzie 12 godzin...
Co do cen biletu, TLKa w 2 kl. z Koszalina do Krakowa (pociąg o 9:20) kosztuje bez zniżek 70 zł. Czy połączenie lotnicze przez Londyn jest tańsze? wątpię, choć samolotem nigdy nie leciałem. No chyba, że Pani zalicza się do klasy burżuazji i w pociągu wsiada tylko do wagonu 1 kl. w pociągu EIC...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Młody Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 26-03-2010, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Nikt tej paniusi nie zmuszał przecież do podróży pociągiem . Chyba kolejna marna redaktorzyna kleciła ten artykuł . Nie wiem czy się śmiać czy płakać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 00:34    Odpowiedz z cytatem

to są herezje jakiejś wypiczowanej paniusi która nie ma się na czym wyżyć więc pismakuje i mądrzy się na temat kolei o której g..o wie.

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 27-03-2010, 08:14    Odpowiedz z cytatem

Większych głupot to ta pani już nie mogła wymyślić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-03-2010, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak się oburzacie? Przecież wiele w tym prawdy.

Kocham góry i lubię pociągi, ale ostatnio w Tatry latam samolotem. Za przelot w jedną stronę z Popradu do Warszawy zapłaciłam niecałe 200 zł. Z Zakopanego do Popradu wyjechaliśmy ok. 16:00. Na lotnisku szybka odprawa. Odlot planowo. Frekwencja 100%. W domu byłam ok. 21:00. Rano wypoczęta, wyspana i zadowolona poszłam do pracy.

Podróż nocnym pociągiem na trasie Zakopane - Warszawa to koszmar co widać na załączonych zdjęciach (pociąg Monciak-Krupówki)!

zakopane.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 81.2 KB

monciak.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 66.78 KB

monciak2.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 91.29 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jakubuk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: UK

PostWysłany: 27-03-2010, 09:27    Odpowiedz z cytatem

A londyn jest fajnym miejscem do 'podróżowania z'. Dlatego, że po 5 godzinach mogę być w Krakowie na rynku, dokładnie po takim samym czasie, jak bym podróżował z Wrocławia, gdzie kiedyś mieszkałem. (podróż 'drzwi do drzwi').
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Młody Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Victoria pierwsze zdjęcie mówi samo za siebie . Życzyłbym temu gościowi spotkania w tym momencie sokistów bądź policji - chciał nie chciał stwarza zagrożenie w ruchu . Widziałem podobny przypadek i z faceta niewiele zostało . Potem jest lament i dociekanie jak to się stało - odpowiedź masz jak na dłoni . Fruwaj do woli samolotami ale też przestań ujadać tak na kolej i spojrzyj na ludzką głupotę .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 27-03-2010, 10:38    Odpowiedz z cytatem

głupotą jest dawanie np trzywagonowych składów w szczytach przewozowych na trasy z Zakopanego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Młody Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 11:13    Odpowiedz z cytatem

mefistofeles to na pewno jest głupotą ale nie taką jak ta na pierwszym zdjęciu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-03-2010, 11:21    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fruwaj do woli samolotami ale też przestań ujadać tak na kolej i spojrzyj na ludzką głupotę .

Jak mam nie ujadać, skoro całą noc (prawie 10 godzin) stałam w ścisku na jednej nodze koło cuchnącego kibla? Nawiasem mówiąc kibel też był zajęty przez grupkę 4 pasażerów, z powodu braku miejsca na korytarzu. Więcej z "usług" PKP IC na trasie Warszawa - Zakopane nie skorzystam!

Wcale się nie dziwię, że ktoś rozważa podróż z Koszalina do Krakowa samolotem przez Londyn. Bo skoro ja jeżdżę z Warszawy do Zakopanego przez słowacki Poprad...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Młody Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Możesz w ogóle nie korzystać , kolej sobie bez Ciebie na pewno poradzi . Odnoszę wrażenie że jadąc pociągiem tylko wyszukujesz niedociągnięć ze strony przewoźnika aby potem wyżalić się na forum jaka ta kolej jest beznadziejna . Na moją niedługą kadencję na PKP powiem Ci tyle : ani Ty ani ludzie do kupy wzięci z forum nic nie zmienicie ku lepszemu . Smutne to ale prawdziwe .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 27-03-2010, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kolej sobie bez Ciebie na pewno poradzi

Na pewno. Najlepiej sobie poradzi sobie wogóle bez pasażerów. Tylko narzekają.

Młody kolejarzu - szybko przesiąkłeś atmosferą PKP. Widac rzeczywiście to musi upaść by się odrodzić. Bo to na co tu narzekamy to są drobiazgi. Bardzo uciązliwe drobiazgi, które myslący człowiek naprawiłby w tydzień. Ale skoro się nie da to nie dziwota. Zaorać i posolić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 27-03-2010, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Hmm, a tak poza tym chyba mylisz pociągi albo jakiś dziwny był ten Monciak. Bo wagonu takiego jak na 3 zdjęciu nigdy w tym pociągu nie widziałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-03-2010, 15:47    Odpowiedz z cytatem

witja, był to jakiś nocny (sezonowy?) z Zakopanego do Warszawy. Monciak, nie Monciak, nazwa pociągu jest tu najmniej istotna.

Cytat:
Możesz w ogóle nie korzystać , kolej sobie bez Ciebie na pewno poradzi .

Oczywiście. A ja i tysiące innych osób świetnie poradzą sobie bez kolei. Nie bez powodu samoloty na trasie Warszawa - Poprad Tatry pękają w szwach, z czego 90% pasażerów to Polacy. Zamiast PKP IC zarabia linia lotnicza.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 27-03-2010, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 40 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl