Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 38, 39, 40  Następny
Olej kolej - lecimy!
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23-09-2014, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Ryanair będzie rozwijać siatkę krajowych połączeń lotniczych. Planuje także uruchomienie nowych tras na południe Europy:

http://www.biznes.newseria.pl/news/ryanair_bedzie_rozwijac,p579693583


_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-09-2014, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Należący do Grupy PKP portal "Kurier Kolejowy" reklamuje (za frajer) połączenia lotnicze Ryanaira, rosnącego w siłę konkurenta PKP Intercity. Czekamy na reklamę Polskiego Busa!

Ryanair powalczy z PKP IC o klientów?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-09-2014, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Pirat, paradoksalnie większościowym udziałowcem spółki z o.o. "KOW media&marketing" (wydawca "Kuriera kolejowego") jest spółka PKP PLK, której najbardziej powinno zależeć na jak największej ilości pociągów na torach. A tu proszę, sami promują transport lotniczy... Śmiech

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 01-10-2014, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Zimowe połączenia z Krakowa do Gdańska z Ryanairem. Komunikat spółki: Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, ogłosiła dziś (1 października), że od 4 grudnia 2014r. rozpocznie nowe loty krajowe na sezon zimowy z Krakowa do Gdańska. Rejsy na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele.
Ryanair obsługuje trasy krajowe swoim samolotem Boeing 737, co zapewnia więcej miejsc, niższe ceny, lepsze godziny lotów oraz punktualność, jak również lepszą obsługę pasażerów, niż wysokokosztowa linia LOT. Ceny biletów na połączenia krajowe w Ryanair zaczynają się już od 19 zł (lot w jedną stronę, włączając podatki oraz opłaty).

Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanair, powiedziała:“Mam przyjemność ogłosić uruchomienie kolejnego połączenia krajowego między Krakowem i Gdańskiem, które jest dostępne w sprzedaży już dziś. Ryanair jest liderem na rynku polskim i nieustannie poszerza ofertę. Obserwujemy rosnące zainteresowanie „krajówkami”, dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować dodatkową trasę na nadchodzący okres zimowy. Po sukcesie połączenia z Krakowa do Gdańska w sezonie letnim jesteśmy przekonani, że nowa trasa będzie idealną ofertą również zimą. Od 28 października zwiększamy częstotliwość lotów do dwóch razy dziennie, rano i wieczorem między Wrocławiem i Warszawą, a także Gdańskiem i Warszawą.
Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję ogłaszamy wyprzedaż biletów na połączeniach krajowych w cenach rozpoczynających się już od 19 zł na podróż z października do grudnia 2014r. Zachęcam do zarezerwowania lotów jak najszybciej na stronie internetowej www.ryanair.com, ponieważ tak atrakcyjna oferta będzie dostępna tylko do czwartku (2 października), do północy.”

Czy w centrali IC są przygotowani na to z ich kosmicznymi, średnimi cenami na Pendolino"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2014, 16:33   

Na cały ten tydzień na loty z Wrocławia do Warszawy najtańszy bilet pokazuje się za 163 zł (pewnie plus "koszty"). A nie daj Boże będziesz chciał lecieć z bagażem... I jeszcze chciałeś dolecieć do Warszawy, a lądujesz w Modlinie...
Tańsze bilety należy kupować z wyprzedzeniem, nie dajcie się omamiać reklamom.
Powrót do góry

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-10-2014, 18:24    Odpowiedz z cytatem

dddbb, każdy normalny pasażer linii lotniczych wie, że im wcześniej kupi się bilet tym ten bilet jest tańszy. Nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Często latam na trasie Wrocław - Warszawa i najdroższy bilet jaki kupiłem kosztował 99 zł. Niebawem lecę z Modlina do Wrocławia za 39 zł. Bilet kupiłem dwa tygodnie wcześniej. Za bilet na nocny TLK do Warszawy zapłacę ponad 60 zł plus kuszetka, bo rano muszę być przytomny. Mam nadzieję, że w pociągu nie będzie pluskiew.

TLK "Karkonosze" do Jeleniej Góry:


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2014, 23:39   

Pirat, Jeśli rano musisz być przytomny, to musisz wykupić jeszcze nocleg, bo jedyny samolot do Warszawy lata póki co wieczorem. A na pociąg o tej porze, to jak każdy ogarnięty pasażer TLK / EIC wie, bilety można kupić w weekendowej biletomanii. Promocja w postaci pluskiew dostępna dla nielicznych:)
Rozumiem Twoją argumentację, ale tak jak bilety w Ryan za 19 zł są z ograniczeniami, jak PolskiBus niby jeździ za 1 zł, tak u przewoźników kolejowych jest (a tym bardziej będzie) tanio. A jak bardzo tanio, to zależy od tego, kto jak głośno o tym krzyczy. A do reklam należy podchodzić z rezerwą.
Powrót do góry

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-10-2014, 23:45    Odpowiedz z cytatem

dddbb, na trasie Wrocław - Warszawa jest kilka samolotów LOT-u dziennie. Bilety zakupione wcześniej w przystępnej cenie. Nigdy za samolot nie zapłaciłem więcej niż zapłaciłbym za bilet na pociąg EIC.

Nie stronię od pociągów (sporadycznie korzystam z IR i TLK, nigdy z EIC), jednak głównym wyznacznikiem w wyborze środka transportu jest cena, przy czym pociągiem PKP IC jadę wtedy kiedy muszę.

Mam znajomych, którzy planując podróż zaczynają od wyszukiwarek połączeń lotniczych lub autokarowych (Polski Bus). To o czymś świadczy...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 02-10-2014, 00:59    Odpowiedz z cytatem

dddbb, od końca października Ryanair uruchamia poranne połączenie przed 7 do Modlina z Wrocławia. Będą zatem dwa loty i to jeszcze w tym miesiącu a PKP IC zamiast już teraz by nie powiedzieć wcześniej walczyć o klienta śpi. Gdzie jest taryfa dostępna dla EICP ? Czemu nie potrafią ogarnąć tematu promocji skoro za dwa i pół miesiąca startują z mega projektem? Ciągle tylko słyszymy jakieś półsłówka o średniej cenie i że tych za 49 PLN to będzie kilka... Ilu pasażerów wie o weekendowej biletomanii? Mam znajomych którzy jak usłyszeli o tej promocji to powiedzieli że oni nie zamierzają jeździć w weekendy. Musiałem tłumaczyć w czym rzecz i jak myślisz co usłyszałem? Cytuję - "kto wymyślił tak głupią nazwę?". Też polowałem na jakiś bilet w tej promocji i nie trafiłem w żadnym terminie na jedyny EIC z mojego miasta który jeździ codziennie do Warszawy. Po likwidacji Piasta jest to jedyny pociąg do stolicy nie licząc Odry która jeździ w jeden dzień. Wolę zatem podjechać do Wrocławia i polecieć do Modlina a później stamtąd pojechać do centrum i zapłacić Ryanairowi i KM niż PKP IC, który promocje ma chyba tylko dla wybranych w dzień roboczy a nie dla przeciętnego Kowalskiego. Aprops LOT-u/Eurolotu - to oni idą za ciosem który rzucił Ryan i też od zimowego rozkładu uruchamiają z Wrocławia do Wawy lot też przed siódmą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-10-2014, 09:00   

Od końca października tak, ale Pirat, na którego post odpowiadałem, ponoć leci za 2 tygodnie, a wtedy Ryan lata w mało biznesowych godzinach.
Celem moim nie było przedstawianie jakoby to IC było wspaniałym przewoźnikiem pod kątem marketingu, chciałem tylko wskazać, by nie dać się omamić cenom "od", bo u każdego przewoźnika trzeba spełnić jakieś wymagania, żeby z takiej oferty skorzystać
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-10-2014, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Ryanair nie boi się konkurencji ze strony Pendolino. Chce konkurować z szybkim pociągiem cenami biletów i szybkością. Michael O'Leary liczy, że jego spółka może zdobyć 50 proc. udziału w polskim rynku lotniczym w ciągu 5 lat.

Więcej:
http://forsal.pl/artykuly/830550,ryanair-idzie-na-wojne-z-pendolino-bron-to-ceny-biletow.html

---

Prywatny biznes z Irlandii czy postkomunistyczny, państwowy, nieruchawy, upolityczniony, mega uzwiązkowiony, zabetonowany, nieudolnie zarządzany, generujący wielomilionowe straty i wymagający coraz większej kroplówki z naszych podatków, żeby nie zdechnąć, czyli tzw. "flagowy okręt Grupy PKP"?
Na kogo stawiacie w rywalizacji o pasażera?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 22-10-2014, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Victoria, powiem szczerze - kolei kibicowałem zawsze i wierzyłem że projekt Pendolino będzie magnesem. Widziałem te tłumy które były we Wrocławiu na prezentacji Pendolino ale z każdym miesiącem widzę że ten projekt pójdzie na dno z kretesem. Pracuję w lokalnym medium i wyobraź sobie że Ryanair już teraz ufundował dla naszych słuchaczy bilety na loty Wrocław - Warszawa Modlin. Oczywiście PKP IC o tym nie pomyśli żeby coś takiego nawet zrobić tylko straszy i cenami i karami. Teraz pozostało mi kibicowanie tylko kolei regionalnej bo tu widać że coś się dzieje, chociaż informacja o likwidacji pociągów IR jest przykra...PKP woli wydać 40 baniek na promocje produktu pod nazwą PKP i PKP IC zamiast dać tańsze bilety, promocje. Dlatego wcale się nie dziwie że Ryanair i PB przy głupocie i zachłanności PKP i IC znaleźli sobie miejsce w naszym kraju i zarabiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2014, 21:28    Odpowiedz z cytatem

LOTem po Polsce z 8 miast od 119 zł z bagażami w cenie:

http://lubielatac.pl/promocje/hit-lotem-po-polsce-z-8-miast-za-119-zl/

Co na to PKP Intercity z tym swoim żałosnym Pendolino i cenami wziętymi z kosmosu?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 29-10-2014, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Niby tak, ale ile kosztuje samolot "na już"? Porównywanie promocji polegającej na rzucaniu kilku tanich biletów generalnie nie ma sensu, średnia cena na samolot i tak będzie zawsze wyższa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-10-2014, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Piotr13, takie porównywanie jak najbardziej ma sens, bo wiele osób planuje podróż z wyprzedzeniem. Nagłe wyjazdy z przyczyn losowych, rodzinnych itp. to raczej rzadkość w życiu człowieka.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 40 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl