Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
Olej kolej - lecimy!
Autor Wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 15:49    Odpowiedz z cytatem

To chyba chodzi o dawny nocny niespieszny Monciak-Krupówki, jeszcze dawniej wypasiony TLK, a nie obecny dzienny pociąg IC.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 27-03-2010, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Młody Kolejarz napisał/a:
Na moją niedługą kadencję na PKP powiem Ci tyle : ani Ty ani ludzie do kupy wzięci z forum nic nie zmienicie ku lepszemu . Smutne to ale prawdziwe .


Na moja długa już kadencję na kolei powiem że od 20 lat nic się nie zmienia. I Victoria oraz wielu innych podróżnych ma rację że - jak to nazwałeś- ujada na kolej. Pociągi - jak 20 lat temu były zasyfione tak są nadal, kasjerki i większość drużyn w dalszym ciągu traktuje pasażera jak zło konieczne ( czego znakomitym przykładem są Twoje posty z tego tematu), tory w coraz gorszym stanie, co powoduje coraz dłuższy czas jazdy, brak woli do jakichkolwiek reform od wewnątrz kolei- praktycznie wszystkie tzw reformy jakie były na PKP od 20 lat były powodowane chęcią powsadzania kolesi na stołek i dorwania się do żłobu tzw ,,reformatołów'' a nie chęć poprawy funkcjonowania PKP. A że czasami coś przez przypadek udało się poprawić - to i lepiej - mozna było odtrąbić sukces tzw reformy.
Jedynym - i to dość kontrowersyjnym w/g niektórych - sukcesem z ostatnich 20 lat było przyciągnięcie na powrót do kolei pasażerów przez b. Prezesa PKP IC p. Prześlugę, poprzez wprowadzenie różnych promocji. Poszukaj w Google ile czasu przed tym w/w był związany z PKP i wtedy pisz takie teksty jak zacytowany przez ze mnie.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-03-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Młody Kolejarz napisał/a:
Możesz w ogóle nie korzystać , kolej sobie bez Ciebie na pewno poradzi .

Ja już olałam kolej całkowicie, po tym jak beton PKP IC zlikwidował wszystkie pociągi dalekobieżne do/ze Zgorzelca. Szczęśliwie zbiegło się to z otwarciem odcinka autostrady A4. Kupiłam sobie auto i teraz jestem niezależna. Zapewniam, że takich osób jak ja w Zgorzelcu i w sąsiednim Gorlitz gdzie mieszka ok. 2-3 tys. Polaków jest całkiem sporo.

Niech PKP IC dalej odstrasza lub odcina ludzi od kolei, a zobaczymy kto bez kogo sobie poradzi. Śmiech

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-03-2010, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Niestety, artykuł ma w sobie trochę prawdy. czasem taniej jest lecieć np Szczecin-Londyn-Kraków, niż jechać pociągiem. Obecnie tanie linie prześcigają się w promocjach, a i regularne nie pozostają dłużne. A PKP IC zamiast coś robić, skupia się na walce z konkurencją i czeka, aby mieć monopol (przy aprobacie UTK i MI). Takie sceny jak na zdjęciach, dzieją się od lat w nocnych rzeźniach, ale na PKP nikt nie myśli, żeby dać np dwa pociągi, bo w piątki jest masa podróżnych.
No, tyle ode mnie jako użytkownika.

A teraz coś, od moderatora Smile
Młody Kolejarz, jak chcesz uprawiać oszołomstwo i wypisywać, że:
Młody Kolejarz napisał/a:
Możesz w ogóle nie korzystać , kolej sobie bez Ciebie na pewno poradzi .

To szybko możesz się z tym forum pożegnać. Z takimi tekstami to sobie pod newsami z wp.pl podyskutuj z podobnymi sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 27-03-2010, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Post nie łamie regulaminu, więc dlaczego użytkownik ma pożegnać się z forum ?


Ogólnie myślę że nie chodzi tu o cenę, ale o szybkość, bo podróż pociągiem na trasie Szczecin-Kraków jest na pewno dłuższa niż samolotem na trasie Szczecin-Londyn-Kraków.

Nie uwierzę że jest taniej. No chyba że zamawiam bilety pół roku przed podróżą, a mało jest ludzi którzy tak szybko robią plany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-03-2010, 21:44    Odpowiedz z cytatem

longer1231, miesiąc przed wyjazdem za przelot Wizz Air'em na trasie Wrocław - Londyn - Wrocław zapłaciłam 230 zł, co daje 115 zł w jedną stronę. Bilet z prestiżową miejscówką w prestiżowym pociągu EIC spółeczki PKP IC to przeciętny wydatek rzędu 100-120 zł. Pozostawiam to bez komentarza.

Jakby tak dobrze pokombinować to podróż ze Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy do Krakowa samolotem przez Londyn będzie i szybsza i tańsza niż przejazd pociągiem PKP IC. Takie są realia!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 27-03-2010, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Raz na jakiś czas RyanAir ma loty za 20zł. Czyli z przesiadką w Londynie by się zapłaciło 40zł (tylko trzeba trafić promocje Wink )

(w kwietniu lecę na weekend do norwegii za 40 zł tam i powrót Very Happy a w lutym byłem za 220zł w Maroku - 4 loty)
Polecam też: http://www.fly4free.pl/

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP


Ostatnio zmieniony przez adas dnia 27-03-2010, 22:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-03-2010, 22:42    Odpowiedz z cytatem

longer1231, może nie uwierzysz, ale ja szukając tanich promocji znalazłem połączenie Polska-Włochy(Mediolan)-Polska za 100 zł, albo Polska-Niemcy(Frankfurt)-Polska za 80 zł.

W PKP IC za bilet normalny to by wyszło podobnie. Niestety, samolotem jest szybciej i taniej. A niestety dlatego, że ja lubię kolej, ale to co robi PKP IC w tym kraju to mnie aż krew zalewa. A za te wszystkie bzdurne pseudo-wojenki my wszyscy (podatnicy) kiedyś zapłacimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-03-2010, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Latałam na trasie Warszawa - Poprad za 33 euro (w jedną stronę), co po dzisiejszym kursie wynosi ok. 128 zł.

Bilet z miejscówką na pociąg EIC z Warszawy do Zakopanego kosztuje 116 zł. Tak, jest tańszy TLK, ale w nocy, więc odpada. Wolę się wyspać i za dnia polecieć wygodnie samolotem. Za "miejscówkę" w przejściu między wagonami w zatłoczonym TLK serdecznie dziękuję. Po takiej całonocnej podróży człowiek dochodzi do siebie cały dzień.

W czerwcu wybieram się do Norwegii. Za przelot w obie strony na trasie Warszawa - Oslo zapłaciłam... uwaga... 100 zł. Czyli taniej niż przejazd pociągiem EIC w jedną stronę z Warszawy do Zakopanego.

I z czym PKP IC chce iść na giełdę? Jeszcze trochę to nie interREGIO a linie lotnicze ich wykończą!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-03-2010, 14:25    Odpowiedz z cytatem

longer1231, leciałeś kiedyś samolotem? Po twoich postach widać, że nie, więc nie zabieraj głosu na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia. Jeśli kilka osób pisze, że tanie bilety na samolot można kupić na parę tygodni przed wylotem (a nie tylko na pół roku wcześniej jak się upierasz) to znaczy, że tak jest. Wejdź sobie na strony www tanich linii lotniczych i nawet na kwiecień znajdziesz bilety za niecałe 100 zł.

Tak się składa, że wczoraj zarezerwowałem lot z Wrocławia do Forli we Włoszech na 12 kwietnia br. i zapłaciłem 50 zł. Co za 50 zł zaoferuje PKP IC? Dwie miejscówki na EIC. A gdzie jeszcze bilety do tych miejscówek?

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)


Ostatnio zmieniony przez Wojtek dnia 28-03-2010, 14:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 28-03-2010, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Ten post też usuniesz ?
W takim razie wklej mi link, potwierdzający że podróż samolotem z Szczecina do Krakowa jest tańsza niż pociąg. Konkrety !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-03-2010, 14:49    Odpowiedz z cytatem

longer1231, sam sobie poszukaj w necie. Myślisz, że nie mam nic innego do roboty tylko przekonywać cię, że białe jest białe, a czarne jest czarne?

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 28-03-2010, 16:09    Odpowiedz z cytatem

No ze Szczecina do Krakowa poszperałem i nie ma Wink Ale pamiętam, że kiedyś znajomym pokazywałem loty Katowice-Londyn Stansted-Gdansk na które akurat była promocja (kilkadziesiąt zł).

Chociaż nie wtrącam się tutaj w dyskusję bo nie wiem za bardzo co było w usuniętych postach. Swoja drogą mało sensowne jest odpowiadanie na usuwane posty Wink Taki czeski film wychodzi.

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Młody Kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 30-03-2010, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Wojtek skoro Administracja tak przekonuje z uporem ludzi że kolej jest zła i w ogóle do d.py to udowodnij longer1231 że przelot samolotem jest tańszy . Zajmujesz się tylko kopaniem dołów pod PKP czy czymś jeszcze ? Jako Administrator powinieneś poprzeć czymś swoje zdanie .

//post moderowany. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 01-04-2010, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Panowie i panie po co się kłócić z takich powodów Question
Ja lubię jeździć pociągami i zamiast samolotem to po polsce wole jeździć koleją, może i bilet jest tańszy na przelot i jest szybciej ale ja nadal zostaje przy stalowych szlakach gdzie normalny przejazd jest tańszy od przewozu wagonu w pociągu, ale i wygoda podróżowania jak w klasie S Cool
Nierozumiem też jak można kupić samochód (no chyba że jest przystosowany również do jazdy po torach), zamiast walczyć z betonem PKP. Czemu nasz skansen ciągle walczy, użera się z PKP Nieruchomościami bo chcemy zmienić tą naszą kolej, przetrzeć szlaki dla kolejnych drobnych przewoźników kolejowych którzy to kochają kolej na tyle by mieć własną lokomotywke lub wagonik i z niego korzystać. Kolej to również pasja tych co się nią zajmują w pracy jak i po pracy w skansenie kolejowym.

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 40 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl