Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Ratujmy kolej w Sandomierzu
Autor Wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 14-12-2010, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu przebijałem się ze Skarżyska Kamiennej do Sandomierza, a potem z powrotem do Kielc.
Skarżysko-Kamienna do Ostrowiec Święt. > 46 km i niemal 1,5 godziny... Prędkość i frekwencja w stanie klęski żywiołowej (poc. R-931 o 20:01 wg RJ 09/10). Dalej PKS Stalowa Wola (warunki niezłe).
Powrót to PKS Biłgoraj relacji Zamość - Łódź (warunki krytyczne, frekwencja ostro ponad 100%). Do Kielc 93 km jechał 2 godziny.
Jaka jest szlakowa w okolicach Sandomierza?
Świętokrzyskie, Podkarpacie i Roztocze aż prosi się o skomunikowanie ze sobą, a także Rzeszowem, Lublinem, Warszawą, Krakowem... Mad
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Powodem jest niska predkosc pomiedzy Sandomierzem a Skarżyskiem.
Ale to trochę absurdalne, ponieważ planuje się uruchomienie TLK z Zamością przez Mielec gdzie predkosc jest "ślimakowa". Swoją drogą ciekawe jaki byłby czas przejazdu składu np. Warszawa-Przemyśl (13101) jakby jehac p.Skarżysko, Sandomierz, St.Wolę w porównaniu z trasą p. Kraków, Tarnów.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 14-12-2010, 17:15    Odpowiedz z cytatem

No właśnie jaka?
A turystów do Sandomierza dowiozłoby się bez biegania za PKSami, których znalezienie wymaga cholernie dużo samozaparcia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Sko, ale podobno jest daleko z dworca PKP do centrum tzn. tak słyszałem bo w życiu tam nie byłem, poza jednym razem kiedy przejeżdzałem nocnym śp. "łodziakiem" do Zagórza...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 14-12-2010, 17:27    Odpowiedz z cytatem

Też nie z tego co widziałem do dworca jest bardzo daleko, ale jadąc z Poznania do Sandomierza nie jest to już tak wielka odległość. Poza tym w Sandomierzu widziałem kilka dziwnych linii komunikacji miejskiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaworek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2009

PostWysłany: 14-12-2010, 20:16    Odpowiedz z cytatem

TLK Warszawa - Przemyśl na trasie przez Skarżysko na pewno miałby dużo chętnych. Od niedzieli na większości odcinka Skarżysko Kamienna - Ostrowiec Świętokrzyski jeździ się już z prędkością 100-110km/h. Od 1 marca czas jazdy Skarżysko- Ostrowiec ma się skrócić do 52 minut, teraz jest to 1:02. Więc policzmy: Warszawa Zachodnia - Skarżysko Kamienna 2:30, zmiana kierunku 10 minut, Skarżysko - Ostrowiec 45 minut, Ostrowiec - Sandomierz 1h20 minut,Sandomierz - Tarnobrzeg 15 minut + zmiana na loka spalinowego 10 minut, Tarnobrzeg - Rzeszów 1h. Łącznie wychodzi nam czas około 6 godzin, a więc w miarę konkurencyjny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 14-12-2010, 21:00    Odpowiedz z cytatem

A gdyby jeszcze ominąć Tarnobrzeg łącznicą przed stacją Sobów? Czy to działa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 14-12-2010, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Sko, ale wtedy trzeba dołożyć te 10 minut na zmianę loka w Sandomierzu. Więc może korzystniej zachaczyć o Tarnobrzeg.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 14-12-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Ano w sumie...
Może Tarnobrzeżanie by się ucieszyli ;P Zawsze jakiś potok pasażerski by się wygenerował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 14-12-2010, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Jest już po wyborach, więc warto wrócić do tematu przedłużenia osobówek Rzeszów - Tbg do Sandomierza. W przetargu na przewozy regionalne była m.in. opcja powrotu Ostrowiec-Sandomierz. Czy nie lepiej dać do Tarnobrzega? Tam jest drut, a skomunikować można do Rzeszowa zawsze. Z resztą, jak powieszą w lutym drut do Rzeszowa (ciekawe ile będą trwały zamknięcia) to może jeździć klop czy elf w pełnej relacji Skarżysko - Sandomierz - Tarnobrzeg - Rzeszów.

A tak na marginesie to pociąg Świnoujście (sezon) - Szczecin - Poznań - Ostrów - Częstochowę Str - Kielce - Staszów - Tarnobrzeg - SWR - Przemyśl nie byłby najgłupszy, bo cały czas pod prądem. Pod warunkiem skomunikowaniem z osobówką (a najlepiej dalej)do Zagórza p. Chyrów - Ustrzyki.... Cóż pomarzyć dobra rzecz.

Poza tym Łódź/Warszawa - Rzeszów (w sezonie Zagórz) p. Radom, Skarżysko, Sandomierz, Kolbuszową też by miał szansę.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 01-02-2011, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałem się całkiem nie dawno od znajomej dyżurnej ruchu w Skarżysku Kamiennej, że prawdopodobnie modernizacja linii Skarżysko Kamienna-Sandomierz podejmie się tylko linii Skarżysko Kamienna-Ostrowiec Świętokrzyski, następna trasa Ostrowiec Świętokrzyski-Sandomierz - będzie linią zamkniętą dla ruchu pasażerskiego, będzie tylko linią TOWAROWĄ. Niestety, ale to może być prawda... Sad Surprised

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-02-2011, 19:07   

@mikolo

Coś mi o tym wiadomo, ale jeden tor na tym odcinku ma być remontowany Smile do 70 km/h (obecnie 30-40), więc warto próbować Smile
Powrót do góry

qba96
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-02-2011, 19:33   

Pociągi do Sandomierza miały wysoką frekwencję... Powinno się znów ów linię włączyć do ruchu pasażerskiego...
Powrót do góry

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-02-2011, 14:44    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
Z resztą, jak powieszą w lutym drut do Rzeszowa (ciekawe ile będą trwały zamknięcia) to może jeździć klop czy elf w pełnej relacji Skarżysko - Sandomierz - Tarnobrzeg - Rzeszów.

Skąd wiadomość o elektryfikacji Rzeszów- Tarnobrzeg?

Ja o niczym nie słyszałem, a i tak to bardzo mało prawdopodobne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 02-02-2011, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na początek wystarczy przedłużyć IR Wielkopolanin do Sandomierza ze Stalowej Woli. Trasa co prawda okrężna, ale przy komunikacji dalekobieżnej nie jest to takie istotne, tylko PR musiałyby zmienić terminy kursowania tzn. do Stalowej/Sandomierza codziennie, a nie tylko w 1,4,5,6,7. Tym bardziej, że w tamtych rejonach jest spore ciążenie do Rzeszowa.

Przy niewielkiej dotacji z samorządu świętokrzyskiego (który jakoś specjalnie negatywnie nastawiony do inicjatyw PR nie jest) można by też pomyśleć o wydłużeniu IR Łysica z Kielc do Sandomierza przez Staszów. Nie wiem tylko czy pociąg dałby radę zahaczyć przy okazji o Tarnobrzeg, przy okazji połączenie dalekobieżne zyskałoby to miasto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl