Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Tania Kuszetka w TLK
Autor Wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 16-06-2010, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Ten pociąg nie prowadzi wagonu bez wyposażenia w pościel (Tania Kusz.).
83500/83501 prowadzi po jednym wagonie sypialnym i z miejscami do leżenia

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marekk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: 16-06-2010, 14:29    Odpowiedz z cytatem

Zapytam tak jeszcze z ciekawości czy jest gdzieś umieszczona lista pociągów posiadających (w których jest oferta) tanią kuszetkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 17-06-2010, 18:13    Odpowiedz z cytatem

marekk, mam takową listę, ale nie mam sprzętu typu skaner itp.
Numery poc., w których dostępna jest oferta:
16200;28504;82504;38204/38206; 83206/83204/81200/12201;38508;83508;53202;40203;
35202; 40202;

W razie wątpliwości służę pomocą Very Happy

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marekk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: 18-06-2010, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Master_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 21-06-2010, 22:21    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, jesteś pewien, ze 83500 nie prowadzi TK? Bo na e-IC można takie coś zaznaczyć. No chyba, ze jest tak, że jakiego terminu bym nie wybrał, to system zawsze powie, że nie ma miejsc, bo tak naprawdę w ogolę ich tam nie ma (ale to by była oczywista wada tegoż systemu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marekk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010

PostWysłany: 22-06-2010, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Znalazłem listę z wykazem wagonów WL i Bc w której zaznaczono, które pociągi prowadzą kuszetki bez pościeli http://www.intercity.pl/pubfile/wykaz_wagony_wl_bc_kom_kraj_od_01_06_2010.pdf

wykaz_wagony_wl_bc_kom_kraj_od_01_06_2010.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 914 raz(y) 30.34 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grenouille11 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 24 Cze 2010

PostWysłany: 24-06-2010, 23:31   Tania Kuszetka w TLK Odpowiedz z cytatem

witam,
Czytam forum i szukam też odpowiedzi na parę pytań:
otóż, czy ktoś orientuje się czy w pociągu TLK Warszawa- Szczecin nr pociągu TLK18200 (z Wawy jedzie o 23:15) są Tanie kuszetki?
Jadę w 5 osób na wakacje tym pociągiem więc stąd pytanie też ile kuszetek mieści się w jednym przedziale? I czy lepiej rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem by na pewno 'dostać się' do tanich kuszetek?
Proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Baranczak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Szczecin/Sierpc

PostWysłany: 25-06-2010, 08:00    Odpowiedz z cytatem

W 18200 są tanie kuszetki. W jednym przedziale masz ich sześć. Zawsze warto rezerwować z wyprzedzeniem, bo ilość miejsc jest ograniczona. Zwłaszcza jeśli jedziesz w weekend. Można dokonać rezerwacji przez internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08-12-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam taką dosyć dziwną sytuację. Chciałem skorzystać z Taniej Kuszetki na pociąg 86510 na odcinek Poznań Główny-Szklarska Poręba Górna na 30.XII. Wiadomo, że termin dosyć oblegany, więc pilnowałem, kiedy tylko można będzie kupować bilety. Przedwczoraj, 6.XII, jeszcze pociąg był zablokowany (pytałem w kasie), dziś już nie, czy był wczoraj, tego nie wiem. W każdym razie dziś pytałem o to, i okazało się, że wszystkie Tanie Kuszetki są wyprzedane. Podobnie twierdzi e-IC - "Miejsca wyprzedane na wybrany dzien". Wiadomo, że to oblegany termin, ale jeździłem już Tanią Kuszetką na długi weekend majowy i TK były jeszcze bodajże na 2 tygodnie naprzód. Czy to możliwe, że wszystko poszło maksymalnie w 2 dni, czy to jakaś ściema?

Przy okazji - chciałem od razu kupić bilet do Jakuszyc, by skorzystać z promocji "wspólny przejazd", ale od pani w kasie dowiedziałem się, że niedasie, bo Szklarska Poręba Jakuszyce to już stacja w ...CZECHOSŁOWACJI Shocked Na moją uwagę, że pierwszą stacją w CZECHACH jest Harrachov, a Szklarska Poręba Jakuszyce, jak sama nazwa wskazuje, to jeszcze (od siebie dodam że niestety) Polska i część Szklarskiej Poręby, pani zaczęła latać jak nakręcona po zapleczu, po czym wróciła z informacją, że Jakuszyce to stacja graniczna i ona mi niczego sprzedać może, tylko do Sz-P Górnej (po drodze jest jeszcze Huta, no ale nieważne). Już się nie kłóciłem, bo skorzystam na miejscu z "TY i raz, dwa, trzy". Dodam, że tę fenomenalną informację o zagarnięciu Jakuszyc przez nieistniejące państwo uzyskałem w kasie IC na Gdańsku Głównym Śmiech

[ Dodano: 08-12-2010, 17:13 ]
A, i jeszcze jedno pytanie. Jeśli jadę TLK z Gdańska do Szklarskiej, po drodze przesiadam się w Poznaniu, odcinek Gdańsk-Poznań jadę 2 kl., a Poznań-Szklarska kuszetką (niechby już i zwykłą), to czy jeśli kupię na to jeden bilet, to w nim bilet podstawowy zostanie mi policzony jako jeden odcinek taryfowy Gdańsk-Szklarska + do tego opłata za kuszetkę, czy to będą dwa różne odcinki taryfowe? Pytam, bo nie wiem, czy jest sens kupować kuszetkę przez e-IC (tam nie kupię biletu Gdańsk-Poznań, musiałbym kupić kuszetkę na e-IC i potem w kasie bilet Gdańsk-Poznań).

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 08-12-2010, 17:27    Odpowiedz z cytatem

A czy ta tania Kuszetka to nadal będzie za 25 zł. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 08-12-2010, 19:06    Odpowiedz z cytatem

w kasie kupisz bilet na tlk Gdansk-Szklarska i doplate z Poznania do kuszetki
w e-IC tego nie dasz rady Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-12-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie wspólnego przejazdu - każdy odcinek musi być > 50 km. A odcinek Szklarska Poręba Górna - Szklarska Poręba Jakuszyce nie spełnia tego warunku. A co do taniej kuszety to ten pociąg (Szklarska - Szczecin jej nie prowadzi). Wg zestawienia kursowania wagonów WL, Bc: http://www.intercity.pl/pubfile/rozklad_2011/wykaz_wagonow_WL_Bc_w_komunikacji_%20krajowej_2011.pdf pociąg ten prowadzi jedynie wagon sypialny w określone dni. (Ps w tabeli z rozkładem zatem jest chyba błąd - bo jest symbol kuszety - wprawdzie on sam tez nie mówi jaki to rodzaj kuszety. Nie wiem czym się sugerowałeś, że ten pociąg prowadzi tanią kuszetę).

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08-12-2010, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Jo, nie sprawdziłem - założyłem mechanicznie, że na takiej trasie po prostu będą. Ale też pani w kasie bynajmniej nie mówiła, że kuszetek nie ma, tylko że są wszystkie (tanie) sprzedane. Podobnie twierdzi e-IC.

Co do Szklarskiej to nie chodzi już o długość przejazdu, tylko o to, że kasjerce ubzdurało się, że nie może mi w ogóle sprzedać biletu do Jakuszyc (już nawet zwykłego, na osobnym blankiecie) i że muszę z tym uderzać do BOK-u - no kaman, zęby zjadłem na Chałupkach. A już ta Czechosłowacja to mnie o mało co z nóg nie ścięła.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-12-2010, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Na PKP nie można niczego zakładać Wink Co do tego systemu (beznadziejnego moim zdaniem) to on właśnie w takich sytuacjach tak pokazuje. Po paru podróżach wiem, że niestety na kasjerki z reguły nie ma na co liczyć. Najlepiej sobie wszystko wcześniej sprawdzić w możliwych innych źródłach a potem po upewnieniu się dopiero iść do kasy. Niestety takie realia. Na najbardziej kompetentną panią kasjerkę trafiłem na dworcu w Zakopanem. Smile
Czechosłowacja - rzeczywiście niezły numer z tym. Shocked Heh.

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-01-2011, 17:40   

W nawiązaniu do mojego posta: CLICK, chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z tą Tanią Kuszetką? Tzn. ile ona kosztuje? Czy będzie wydana pościel? Czy można sobie zarezerwować konkretne miejsce? Z jakim wyprzedzeniem najlepiej wykupić sobie TK?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl