Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Tania Kuszetka w TLK
Autor Wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2011

PostWysłany: 23-05-2011, 06:19    Odpowiedz z cytatem

Witam po raz kolejny,czy majac kupiony bilet na tania kuszetke miejsce 66gora czy moge bilet zwrocic i zakupic miejsce na dole??czy musze zwrocic bilet na 2ga klase i kuszetke i zakupic wszystko od poczatku
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 23-05-2011, 09:03    Odpowiedz z cytatem

mezo23 ale po co chcesz zwracać, nie jest tak zle a od jazdy tanią kuszetką nie umrzesz przecież.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-05-2011, 09:08    Odpowiedz z cytatem

Możesz spróbować kupić miejsce na dole - jak będzie kasjer Ci sprzeda (bilet masz). Wtedy zwracasz te miejsce na górze. Jak dobrze pamiętam, w PKP Intercity biorą 10% odstępnego.
Góra nie jest zła, w nocy nie ma słońca i nie będzie tak gorąco jak w ciągu dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 23-05-2011, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Raz bilet możesz wymienić bez odstępnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2011

PostWysłany: 23-05-2011, 10:52    Odpowiedz z cytatem

czyli gora nie jest taka zla?chce wypic jakiegos browarka no i usiacs wrzaie czegos gdzies
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 23-05-2011, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie rzecz biorąc w przypadku kuszet/sypialnych najszybciej sprzedają się "doły", najpóźniej "góry".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 23-05-2011, 21:50    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
Tylko nie wiem za bardzo czym jesteś zatrwożony ?? Że nie ma dywaników i że posprzątane jest marnie jak w zwykłej 2 klasie ?? No chłopie też nie wiem czy przeżyjesz. Na pewno zarazisz się dżumą albo malarią. Nigdy nic nie wiadomo, może wogóle nie dożyjesz stacji docelowej. Teraz oczywiście śmieję się z Ciebie i z Tobie podobnych.


Może byś dobie darował i czytał ze zrozumieniem?
Bardziej chodzi mi o bezpieczeństwo niż o czystość bo nie wiem jakiej Azji mogę się tam spodziewać... Przeżyłem ukraińską plackartę kilkakrotnie i nie mam zastrzeżeń.
A zatrwożony to jestem tym, że padły porównania taniej kuszetki właśnie z Ukrainą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 23-05-2011, 22:05    Odpowiedz z cytatem

To wyobraź sobie wagon TLK po podstawieniu się na stacji początkowej, np. w Poznaniu. Teraz zamień miejsca siedzące na leżanki, dołóż prześcieradło - i oto Twoja Tania Kuszetka Smile
Zatrważające to co sobie wyobraziłeś chyba nie jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ben Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010
Skąd: Zakopane/Lublin

PostWysłany: 23-05-2011, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Eej, nie przesadzajcie z tymi Tanimi Kuszetkami. Przecież to chodzi tylko o to, żeby się przemieścić na drugi koniec Polski. Najważniejsze że się leży. A to że jest tania to plus. Piwko się wypije i brak dywaników nie przeszkadza. Przecież to nie 5 - cio gwiazdkowy hotel...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 24-05-2011, 01:07    Odpowiedz z cytatem

@ Ben - W końcu ktoś z normalnym podejściem do sprawy. @ Sko - Bezpieczeństwo to jak w zwykłej kuszetce czy sypialnym. Konwojent wpuszcza do wagonu tylko osoby z biletami. Jeśli chodzi o współpasażerów to z moich obserwacji wynika, że głównym typem pasażerów jeżdżących kuszetkami są emeryci.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-05-2011, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Kilka razy jechałem Tanią Kuszetką w TLK i nic nie mam do tego. Jedyne to trzeba mieć coś swojego na przykrycie, bo noce są niestety u nas chłodne, nawet letnią porą. I zazwyczaj chodziło mi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a i też dwa razy musiałem być rano w pracy, tak więc Tania kuszetka była dla mnie jak znalazł. I niekoniecznie emeryci są ich pasażerami, Ci raczej wezmą normalną kuszetkę co by mieć pościel. Zazwyczaj mi się trafiali ludzie młodzi, dla których spartańskie warunki nie są żadną przeszkodą. A co do czystości, to ta pozostawia wiele do życzenia również w normalnych wagonach, nawet w luksusowych EIC, to tu kwestia jak trafimy. Ja akurat w kuszetkach na to nie mogłem narzekać. Kiedyś pamiętam wracałem nocą z Gdyni do Warszawy. To była końcówka maja 2007 roku, kursował wtedy taki pociąg sezonowy (ale tutaj sezon trwał od Wielkanocy do końca września) relacji Kołobrzeg-Kraków. Od Gdańska Gł. do Warszawy Wsch. nigdzie się nie zatrzymywał. Wtedy różnica w cenie między Tanią Kuszetką a miejscówką w tym pociągu wynosiła 17 zł. Pamiętam, że sam byłem w tej kuszetce, całą drogę wygodnie przejechałem, trochę tylko zmarzłem, ale dzięki temu następny dzień byłem normalnie w miarę przytomny i normalnie w pracy funkcjonowałem. A że nikt się w kuszetce czy taniej czy normalnej nie wyśpi jak we własnym łóżku to normalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 24-05-2011, 20:55    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:
Teraz zamień miejsca siedzące na leżanki, dołóż prześcieradło - i oto Twoja Tania Kuszetka Smile
Zatrważające to co sobie wyobraziłeś chyba nie jest...


No to ujdzie ;P Biorę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

RommeL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2011

PostWysłany: 01-06-2011, 21:35   Koszt przejazduw TLK Kuszetka Odpowiedz z cytatem

Witam

Za miesiąc wybieram się z rodzina do Zakopanego. Wybrałem pociąg TLK 35202 z Gdyni.Ciekawi mnie koszt naszego biletu,a może coś źle obliczam. Ja mam zniżkę 50% (żołnierz zawodowy),żona płaci 100%, córka w wieku 11 lat ma zniżkę szkolną 37% no i druga córka ma 3,5 roku więc nie płaci nic:)
Według mnie wyszło: ja-36,75, żona-76, córka-47,25pln = 160PLN. Zastanawiam sie pomiędzy Tanią kuszetką, a normalną. Jak widzę Wasze posty to wynika,że dodatkowo zapłacę 4 x 25,50 za tanią kuszetkę w 6os. przedziale lub jak chyba wybiorę kuszetkę normalną 4 x 61PLN?Neutral co dawałoby koszt w 1 stronę aż 400PLN?..........

Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 01-06-2011, 21:57    Odpowiedz z cytatem

RommeL, rozumiem, że jako żołnierz zawodowy masz wykupione przez pracodawcę uprawnienia do ulgi 50 %. Dla córki 3,5 roku ulga 100% (konieczny dokument stwierdzający wiek dziecka). Dla drugiego dziecka (11 lat) ulga 37 % (obowiązkowo legitymacja szkolna). Żona ulga 33% (oferta Bilet Rodzinny).
Tak więc koszty, przy podróży kuszetką:
żołnierz: 37,50 (bilet) + opłata za kuszetkę 25,50 lub 61,00
dzieciątko 3 latka: 0,00 (bilet)+ opłata za kuszetkę 25,50 lub 61,00 (można nie płacić, jeśli dziecko będzie podróżować na jednej leżance z osobą dorosłą lub siostrą)
drugie dziecko: 47,25 +opłata za kuszetkę 25,50 lub 61,00
matka: 50,25+ opłata za kuszetkę 25,50 lub 61,00

przy podróży w przedziałach z miejscami do siedzenia (2 kl.):
żołnierz: 38,00
dziecko 3 lata: 0,00
drugie dziecko: 47,88
matka: 50,92

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2011, 22:47   Re: Koszt przejazduw TLK Kuszetka Odpowiedz z cytatem

RommeL napisał/a:
Witam

co dawałoby koszt w 1 stronę aż 400PLN?..........

Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc. Pozdrawiam


Co w tym dziwnego, bądź co bądź jedziecie w 4 osoby z jednego na drugi koniec Polski w przedziale z miejscami do leżenia. To musi przecież kosztować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl