Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Tania Kuszetka w TLK
Autor Wiadomość

pegaz1988 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2014

PostWysłany: 21-06-2014, 09:41    Odpowiedz z cytatem

mam kolejne pytania:

1. oglądałem zdjęcia z przedziałów z kuszetkami i nie wiem, czy zmieści się moja torba o wymiarach: 80x50x30cm - czy to oznacza, że będę ją musiał trzymać na mojej pryczy?
2. gdzieś czytałem, że na dodatkowym bilecie (na kuszetkę) powinno być wpisane moje imię i nazwisko, aby konduktor mógł je porównać z moim dowodem osobistym - na moim bilecie nie ma takich informacji, a kasjerka w ogóle nie pytała o takie rzeczy...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-06-2014, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Punkt 2- brednie
Punkt 1- walizki się jakoś zmieszczą, czy to na podłodze, czy to nad wejściem, czy to w korytarzu. ja jako kuszetkowy zawsze to jakoś ogarniałem sprytnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siudmy7 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2013

PostWysłany: 22-06-2014, 00:32    Odpowiedz z cytatem

pegaz1988 napisał/a:
mam kolejne pytania:

1. oglądałem zdjęcia z przedziałów z kuszetkami i nie wiem, czy zmieści się moja torba o wymiarach: 80x50x30cm - czy to oznacza, że będę ją musiał trzymać na mojej pryczy?
2. gdzieś czytałem, że na dodatkowym bilecie (na kuszetkę) powinno być wpisane moje imię i nazwisko, aby konduktor mógł je porównać z moim dowodem osobistym - na moim bilecie nie ma takich informacji, a kasjerka w ogóle nie pytała o takie rzeczy...



w kuszetkach jest miejsce na bagaze ktore miesci sie nad korytarzem mozna tam wrzucic ladny bagaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Anfinuo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2013

PostWysłany: 30-07-2014, 13:39    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 napisał/a:
Punkt 2- brednie

Yep. No chyba że kuszetka miesięczna, czy coś Very Happy

siudmy7 napisał/a:
w kuszetkach jest miejsce na bagaze ktore miesci sie nad korytarzem mozna tam wrzucic ladny bagaz

Chyba pegaz1988 będzie pierwszy raz tym "cudem techniki" podróżował, to podam dokładniejsze info:
- wchodzisz do swojej kuszetki,
- obracasz się o 180­­°,
- podnosisz głowę i u samej góry, nad wejściem, masz rzeczoną wnękę.
Ja tam w Czerwcu zmieściłem wypchany (~1m wysokości) 80L plecak.

A jak pasażerowie zajęli, to jest wspomniana podłoga\konduktor, albo, w niektórych "modelach", półka nad oknem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 30-07-2014, 19:57    Odpowiedz z cytatem

w żadnym państwie nie ma takiego gówna jak tania kuszetka, tylko w tym zacofanym kraju ktoś wpadł na pomysł stworzenia jakiegoś wielkiego g w postaci taniej kuszetki. Problem w tym, że ilość pociągów w których kursują normalne kuszetki jest mocno ograniczona. Zeby w takich karkonoszach nie było normalnej kuszetki. Ale już taki Szczecinianin np. ma normalną kuszetkę, wg. jakiego klucza są dobierane pociągi w których występuje normalna kuszetka a w których nie występuje to ja już nie wiem, chyba jakaś loteria. Ale tania kuszetka to jest jakieś dno, symbol cofania się społeczeństwa, co to w ogóle jest. To tak jakby ktoś nagle wpadł na pomysł, żeby wprowadzić 3 klasę z drewnianymi siedzeniami bez przedziałów tak jak było np. w przedwojennej Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-05-2015, 16:14    Odpowiedz z cytatem

W tym sezonie nie zobaczymy kuszetek w TLK Łebsko i Wydmy, będą kursować dwa sypialne. Jest to o tyle ciekawe, że np. w roku poprzednim kuszetki na ciągu Śląsk-Pomorze były wyprzedane na długo przed danym kursem, czy to w Pogorii czy Wydmach. Teraz, przy jednym wagonie na dobę jakoś w ogóle tego nie widzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 29-05-2015, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Dziwne bo ja kupiłem miejsca na kuszetkę w TLK Wydmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-05-2015, 17:59    Odpowiedz z cytatem

andrej napisał/a:
Dziwne bo ja kupiłem miejsca na kuszetkę w TLK Wydmy.


Tak, ale na część helską. Zapomniałem tutaj o niej wspomnieć, mea culpa. Brak kuszety oczywiście w części do Łeby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl