INFO KOLEJ - forum kolejowe

woj. wielkopolskie - KW chcą jeździć nad morze i w góry

Arek - 16-04-2024, 18:48
Temat postu: KW chcą jeździć nad morze i w góry
Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynęło pięć wniosków Kolei Wielkopolskich, w sprawie uruchomienia pasażerskich połączeń komercyjnych z Poznania do Kołobrzegu, Ustki, Gdyni, Świnoujścia oraz Szklarskiej Poręby.

Wielkopolski przewoźnik chce uruchomić połączenia komercyjne na trasach krajowych:

* Poznań Główny – Kołobrzeg – Poznań Główny
* Poznań Główny – Ustka – Poznań Główny
* Poznań Główny – Gdynia Główna – Poznań Główny
* Poznań Główny – Świnoujście – Poznań Główny
* Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna – Poznań Główny

w okresie od 28 czerwca 2025 r. do 2 września 2029 r. tj. w rocznych rozkładach jazdy pociągów: 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 oraz 2028/2029.

https://kolejowyportal.pl/koleje-wielkopolskie-chca-jezdzic-nad-morze-i-w-gory/
dinxles - 16-04-2024, 20:16
Temat postu:
Ciekawy pomysł ale na EZT A to dla mnie nieakceptowalne. Gdyby byly wagony to może tak...
Victoria - 28-05-2026, 19:44
Temat postu:
Koleje Wielkopolskie pojadą do Międzyzdrojów i Świnoujścia

Koleje Wielkopolskie uruchomią w tegoroczne wakacje nowe połączenie - z Poznania do Międzyzdrojów oraz Świnoujścia. "BANA NA LOFRY" wyjedzie na tory pod koniec czerwca i będzie najszybszym kursem łączącym stolicę Wielkopolski i Świnoujście - szybszym niż pociągi PKP Intercity, w tym Pendolino. Podróż nad morze zajmie niecałe 3 godziny.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleje-wielkopolskie-pojada-do-miedzyzdrojow-i-swinoujscia-152989.html

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group