woj. zach.-pomorskie - Zachodnia kolejowa obwodnica Szczecina wafel - 28-11-2025, 14:55 Temat postu: Zachodnia kolejowa obwodnica Szczecina
Temat kolejowej obwodnicy Szczecina nie jest nowy.
W latach 70 ubiegłego wieku pomysł się narodził wraz z rozbudową Z.Ch.Police.
Rozważano właśnie ten sam wariant który dziś zaczyna się rodzić na nowo!
Od siebie dodam że temat jest w fazie początkowej - LIST INTENCYJNY - ale to byłoby
UZUPEŁNIENIEM SZCZECIŃSKIEJ SKM
tworząc pierścień dookoła Szczecina - SCALAJĄC - miejscowości Powiatu Polickiego właśnie przewozami kolejowymi.
LK 406+LK431+LK437 (nowa linia Port Police)+LK429 może stanowić ciekawy układ uzupełniający się wzajemnie.
Po uruchomieniu SKM w takim wariancie jaki za "chwilę" - 2026/27 nas czeka to może być duży konflikt interesu zwłaszcza po wybudowaniu przez TORPOL LK437.
CZYTAJ 1 CZYTAJ 2Victoria - 03-12-2025, 21:10 Temat postu: PKP PLK chce budować nową linię kolejową ze Szczecina do Polic
PKP PLK rozpoczęły prace przygotowawcze przy budowie Zachodniej Kolejowej Obwodnicy Szczecina - nowej linii, mającej połączyć Szczecin z Policami (i być może Goleniowem) przez Dobrą Szczecińską. Trasa ma być budowana głównie z myślą o ruchu towarowym, choć dzięki niej pociągi pasażerskie mogłyby ponownie dojechać do gminy Dobra.
PKP PLK pracuje nad wariantami zachodniej, kolejowej obwodnicy Szczecina. Nowa linia ma mieć dwa etapy - do Polic oraz dalej, do Świnoujścia! Znamy wstępne warianty trasowania i dalsze plany wobec tej inwestycji, która powoli się rozpędza.
Jako mieszkaniec Polic powiem krótko:
za dużo szczęścia na raz!
1.Szykowanie SKM Szczecin
2.Budowa LK 439 - rozbudowa PORT Police
3.Szykowanie do budowy obwodnicy Polic
4.Szykowanie do budowy drogowego obejścia Szczecina S6 (najdłuższy tunel pod Odrą)
5.Szykowanie prac koncepcyjnych przy kolejowej obwodnicy Szczecina