Skargi i wnioski - Pasażerowie w potrzasku Victoria - 07-05-2026, 21:52 Temat postu: Pasażerowie w potrzasku
PASAŻEROWIE W POTRZASKU
Około 8:15 w dniu 7 lutego 2026 r. maszynista wjeżdżającego na stację Pabianice pociągu InterCity „Dąbrowska” relacji Wrocław – Białystok zobaczył między torem a peronem zwłoki kobiety. Początkowo media donosiły, że kobieta „wtargnęła” pod pociąg „Dąbrowska”. Ale okoliczności zdarzenia były inne, a do wypadku doszło ponad pięć godzin wcześniej.
Seria incydentów i tragicznych wypadków z udziałem podróżnych.
Czytaj więcej w najnowszym numerze "Z Biegiem Szyn":
https://www.zbs.net.pl/zbs142.pdfArek - 09-05-2026, 19:53 Temat postu:
Koleje Mazowieckie nie ujawniają wyników postępowania komisji powołanej po wypadku w Woli Bierwieckiej, w którym ucierpiał 17-letni Dominik. - Opinia publiczna powinna wiedzieć, jakie były przyczyny tego tragicznego zdarzenia - mówi w rozmowie z Polskim Radiem RDC przewodniczący Państwowej Komisja Badania Wypadków Kolejowych Rafał Leśniowski. W podobnym tonie wypowiada się redaktor naczelny dwumiesięcznika "Z Biegiem szyn" Karol Trammer. - Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, że nie jest ujawniany wynik postępowania komisji kolejowej - przekonuje.
W wagonach PKP Intercity po modernizacji blokada drzwi zwalnia się po każdym zatrzymaniu – niezależnie od tego, czy dochodzi do niego przy peronie, czy na szlaku. Tworzy to niebezpieczeństwo dla pasażerów, którzy – myśląc, że pociąg stoi już na stacji – mogą wysiadać wprost na tory, narażając się na niebezpieczeństwo. Wysłaliśmy do przewoźnika pytania w tej sprawie.
Aż 24 nieprawidłowości wykazała kontrola przeprowadzona w Kolejach Mazowieckich – ustaliła reporterka Polskiego Radia RDC. Audyt jest pokłosiem dramatycznego wypadku, do którego 14 lutego doszło na stacji kolejowej w Woli Bierwieckiej koło Radomia. 17-letni Dominik stracił w nim obie nogi i część dłoni.
Więcej:
https://warszawa.tvp.pl/93515834/kontrola-po-wypadku-dominika-wykazala-powazne-bledy-sledztwo-po-tragedii-pod-radomiem-trwaTymczasowy - 06-06-2026, 22:59 Temat postu:
Dziennikarze często piszą nie rozumiejąc tego co napisali. Tym razem też tak było. Kontrolerzy kontrolują a audytorzy audytują. Kontrolowano a więc to była kontrola a nie audyt. Arek - 09-06-2026, 22:40 Temat postu:
Kierownik pociągu Kolei Mazowieckich usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruchu lądowym - poinformowała we wtorek radomska prokuratura. W wyniku wypadku 17-letnik Dominik stracił obie nogi oraz część dłoni.
Niestaranna obserwacja peronu podczas wymiany pasażerów, brak sygnału ostrzegawczego gwizdkiem i zbyt wczesne nadanie sygnału odjazdu pociągu – to zarzuty, które usłyszał kierownik pociągu Kolei Mazowieckich Marcin H. W związku z wypadkiem na przystanku Wola Bierwiecka. Po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu musiano udzielić pomocy medycznej – informuje Prokuratura Okręgowa w Radomiu.