Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 44, 45, 46  Następny
Stan epidemii
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-11-2021, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Auderman, mówisz o nalocie SOK na pociąg? A który konkretnie, KD czy IC? To ważne, bo podobne akcje były na dworcu w Legnicy. Mówię „były”, bo ja osobiście z taką sytuacją się nie spotkałam, ale mój mąż miał nieprzyjemność, o czym pisałam tutaj:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=398326#398326

Odkąd poruszyłam tę sprawę na forum, nalotów legnickiego SOK na pociągi KD nie doświadczam. A jeżdżę do Wrocławia 2-3 razy w tygodniu.

Jako prekursorka walki z kolejarskim covidianizmem na Dolnym Śląsku proszę o sygnały dotyczące tak kierpoci-covidiotów jak i sokistów-covidiotów. Będę stanowczo reagowała, oczywiście w miarę moich sił i środków. Sama porządku w całym kraju nie zrobię, ale Dolny Śląsk mam na oku. No i przypominam o akcji #PozwijKierpocia (link poniżej) – pozwać można nie tylko kierownika pociągu, ale i sokistę.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 24-11-2021, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Noema, Na dworcu jakiś ciec łaził i zaczepiał. W pociągu (PR) nikt już takich jazd nie robił

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-11-2021, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Podróż pociągiem w Niemczech z certyfikatem albo testem. W pociągach będą kontrole

Niemcy wprowadzają nowe obostrzenia dotyczące transportu zbiorowego. Pociągami na terenie Niemiec będą mogli podróżować tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy, albo osoby z negatywnym wynikiem testu.

Czytaj więcej:
https://www.nakolei.pl/podroz-pociagiem-w-niemczech-z-certyfikatem-albo-testem-w-pociagach-beda-kontrole/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 25-11-2021, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W pociągu (PR) nikt już takich jazd nie robił

Za to w Wielkiej Polszcze i Lubuskiem, coraz bardziej się panoszą.
Ostrzeżenie już dostali. Jak radzicie, kogo lepiej pozwać - doktora inżyniera, czy tylko magistra?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-11-2021, 08:23    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, radzę jednak pozywać „doły” a nie „górę”. Wierchuszka ma „plecy” i kasę, więc jej krzywdy nie zrobisz. Dlatego trzeba pozywać szeregowych pracowników, bo to oni uprzykrzają nam życie w imię religii covida. To ich zasądzone odszkodowania i zadośćuczynienia uderzą po kieszeni. A to zaboli najbardziej i może nauczy covidian rozumu.

Bierzmy przykład z przedsiębiorców, którzy za bezprawne działania Policji czy Sanepidu nie pozywają instytucji, tylko konkretnych policjantów i konkretnych pracowników Sanepidu. I to odnosi wymierny skutek! Stąd akcja #PozwijKierpocia. Chodzi o to, żeby za poniesione straty nie pozywać spółki kolejowej utrzymywanej z naszych podatków, ale konkretnego kierownika pociągu, który w covidiańskim amoku spowodował swoimi decyzjami, że ponieśliśmy jakąś stratę (spóźnienie do pracy, utrata skomunikowania, odwołana wizyta u lekarza, spóźnienie na samolot, na spotkanie biznesowe itd. itp.).

Durnowaty kierpoć, durnowaty sokista, ale też i durnowaty cieć w sklepie czy durnowaty sprzedawca w Żabce. Covidianie atakują nas zewsząd. Przed tzw. pandemią jeden z drugim był nikim, a ich obszar decyzyjności ograniczał się do tego, co ugotować na obiad. Teraz covidianie uzurpują sobie prawo do gnojenia normalnych ludzi poprzez odmawianie nam obsługi w sklepie, wyrzucanie nas z pociągu etc. Już domagają się segregacji sanitarnej i dyskryminacji, a potem może zechcą nas eksterminować. Tak to działa, co pokazała historia i to ta nieodległa, bo żyją jeszcze ludzie, którzy tego doświadczyli pod okupacją niemiecką.

Taka jest natura prostego i mało inteligentnego człowieka – poczuje covidiota trochę władzy i palma mu odbija. Taki człowiek czerpie satysfakcję z gnojenia innych ludzi, odreagowując w ten sposób życiowe porażki oraz swój niski status społeczny. To jest czysta psychologia.

Ostatnio w pociągu KD byłam świadkiem zabawnej sytuacji. Pani kierownik pociągu (albo konduktorka), blondi po solarium, nakazała młodzieży wracającej ze szkoły założyć szmatę na twarz. Blondi została przez młodzież olana ciepłym moczem. Jeszcze pół roku temu taka covidiotka z KD wygrażałaby się wezwaniem policji oraz zatrzymaniem pociągu, powodując duże opóźnienie i komplikując pasażerom życie (zerwane skomunikowania, spóźnienie do pracy etc.). Akcja #PozwijKierpocia jednak ich otrzeźwiła...

Na koniec mam apel do covidian. Nie tylko tych z KD, ale do wszystkich. Jak się komuś nie podobają normalni ludzie bez szmaty na twarzy, to niech zaszczepi się ósmą dawką, założy pięć maseczek, dwie pary rękawic i tak pomyka po swoim mieszkaniu. Zamknij się covidioto w domu i z niego nie wychodź. Ale odczep się od innych!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-11-2021, 13:55    Odpowiedz z cytatem

GIP: pracodawca, który wymusi na pracowniku szczepienie nie poniesie kary

Przepisy nie przewidują karania pracodawców za przymuszanie pracowników do szczepień; w przypadku stwierdzenia takich sytuacji inspektorzy pracy poprzestają na działaniach informacyjnych - przekazał PAP Główny Inspektorat Pracy.

Więcej:
https://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/8300257,gip-pracodawca-wymusi-na-pracowniku-szczepienie-nie-poniesie-kary.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 26-11-2021, 07:25    Odpowiedz z cytatem

Że z Mazurka wyłazi towarzysz szmaciak - nic nowego. Ale Sonntag w roli dobrego policjanta? Shocked Niechybnie czas, zająć miejsce na kozetce.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-11-2021, 14:13    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, to nic nowego. Już dawno zauważyłam, że pracownicy (bo przecież nie dziennikarze) mediów głównego ścieku są tą grupą, która najbardziej domaga się od rządzących wprowadzenia nazistowskich metod segregacji społeczeństwa. Pisałam już o tym na forum:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=398775#398775

Czasem oglądam TVN24. Ryje beret jak cholera, ale jakoś to znoszę, bo trzeba znać język wroga. Tam dopiero jest szczucie! Gdyby Hitler żył, TVN24 z pewnością byłaby goebbelsowską tubą propagandową.

Ale rządowa TVP Info też jest dobra. Ostatnio funkcjonariuszka Holecka tak mnie wkurzyła domaganiem się od jakiegoś członka rządu wprowadzenia nazistowskiej segregacji sanitarnej na wzór Austrii czy Niemiec, że miałam ochotę rzucić czymś ciężkim w telewizor.

Dziś nie ma dziennikarzy! Są PRESStytutki, sprzedajne szmaty bez krzty honoru. A tzw. pandemia pokazała, że gros z nich to małe Hitlerki.

Wyłącz TV, włącz myślenie!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-11-2021, 16:21    Odpowiedz z cytatem

Maseczki w pociągach? Martwy przepis, chociaż konduktorzy powinni to sprawdzać

W pociągach, podobnie jak w innych środkach komunikacji publicznej, wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami. Jednak mimo rosnącej w ostatnich dniach liczby zakażeń koronawirusem, niewielu pasażerów stosuje się do tego nakazu. Obowiązek upominania podróżnych mają konduktorzy, ale oni też się do niego nie stosują. Kolejarze przekonują, że konduktor wprawdzie powinien zwracać uwagę pasażerom na brak maseczek, ale przyznają, że nie mają jak egzekwować nakazu.

Czytaj więcej:
https://gazetawroclawska.pl/maseczki-w-pociagach-martwy-przepis-chociaz-konduktorzy-powinni-to-sprawdzac/ar/c1-15921215

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-11-2021, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być nieskromna, ale mam nieodparte wrażenie, że artykuł prorządowej „Gazety Wrocławskiej” to pokłosie akcji #PozwijKierpocia, a szczególnie mego posta sprzed dwóch dni:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=398873#398873

Ubawiły mnie słowa rzecznika KD, Bartłomieja Rodaka. Zacytujmy:

„Wciąż apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obowiązku noszenia maseczek na pokładach naszych pociągów. Czynimy to zarówno w komunikatach głosowych, jak również wyświetlanych na ekranach w pociągach. Ponadto także obsługa pociągu zwraca uwagę niepokornym pasażerom.”

https://gazetawroclawska.pl/maseczki-w-pociagach-martwy-przepis-chociaz-konduktorzy-powinni-to-sprawdzac/ar/c1-15921215

Zanim pan rzecznik coś powie do mediów, powinien to najpierw skonsultować z zarządem spółki. Bo ten jeździ pociągiem bez maseczki (dysponuję zdjęciami). Czyli przełożeni pana rzecznika też są niepokornymi pasażerami. Rzecz jasna ja nie mam do nich pretensji – wręcz przeciwnie – sama jestem niepokorna i nie zakładam szmaty na twarz. Zwracam tylko uwagę na absurdalność sytuacji.

A teraz wspomniane zdjęcia (w załączniku). Na zdjęciu nr 1 widzimy pana w okularach bez maseczki. To Damian Stawikowski, prezes KD. Na zdjęciu nr 2 widzimy wicemarszałka Tymoteusza Myrdę (pan bez okularów), który z ramienia UMWD sprawuje nadzór właścicielski nad KD. On też nie ma maseczki, podobnie jak towarzyszące mu osoby. Mam jeszcze zdjęcie z wiceprezesem KD, oczywiście też bez maseczki, ale te dwa wystarczą. Dodam, że zdjęcia wykonano kilka tygodni temu, w pociągu KD.

Tak więc panie rzeczniku KD, przykład idzie z góry! Wszystkich pasażerów KD zachęcam, żeby zapisali sobie w smartfonie te dwa zdjęcia i okazywali je kierpociom-covidiotom oraz legnickim sokistom-covidiotom, gdy będą wymuszali na was założenie szmaty na twarz, która więcej szkodzi niż pomaga.

Życzę miłego weekendu i zapraszam do lektury odcinka 251 „Covidiańskiego matrixa”:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=398897#398897

1.jpg
Fot. Koleje Dolnośląskie
Pobierz Plik ściągnięto 182 raz(y) 199.6 KB

2.jpg
Fot. Koleje Dolnośląskie
Pobierz Plik ściągnięto 183 raz(y) 207.37 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 26-11-2021, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
obsługa pociągu zwraca uwagę niepokornym pasażerom

Tak jest - stawiać bydło do pionu. Very Happy Wszak pasażer powinien przed obliczem kierpocia mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy, oblicza tego nie peszyć.
A upartych - prądem.

Cytat:
A teraz wspomniane zdjęcia...

Centrum monitoringu KD już się grzeje - znajdą Cię na nagraniach. Very Happy

Tymczasem w świecie szerokim:
https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/nowy-wariant-koronawirusa-b11529-jest-juz-w-europie-wariant-nu-wykryto-w-belgii-5503921

https://tvn24.pl/tvnmeteo/swiat/koronawirus-na-swiecie-nowy-wariant-koronawirusa-b11529-ktore-kraje-zawieszaja-loty-z-afryki-5503137

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-na-swiecie-nowy-wariant-b11529-reakcja-komisji-europejskiej-5504051

Uff, nareszcie!
Bo już myślałem, że wzorem przodującej Japonii, świrus całkiem się na literze Delta wykopyrtnie i samounicestwi.
I pandemia zdechnie, i plebs znów zacznie po kurortach, jak gupi latać.

Tymczasem w zbiorkomie - miejscu dla plebsu właściwym:
https://dziennik.walbrzych.pl/walbrzych-policja-zatrzymywala-autobusy-i-sprawdzala-czy-pasazerowie-maja-maseczki/
Coś mi to robotą Szełemeja zalatuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-12-2021, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Podróżowanie pociągiem – z maseczką czy bez?

W przypadku przemieszczania się środkami komunikacji publicznej pasażerowie zobligowani są do zakrywania ust oraz nosa za pomocą maseczki. Przebywając w pociągu, można natychmiast dostrzec pasażerów, którzy nie zakrywają okolic ust i nosa oraz pasażerów, którzy skrupulatnie podróżują z założoną maseczką. Co jakiś czas można napotkać konduktora, który upomina pasażerów, żeby założyli maseczki. Jak wygląda egzekwowanie obowiązku zakrywania ust i nosa w pociągach?

Więcej:
https://www.sektorkolejowy.pl/podrozowanie-pociagiem-z-maseczka-czy-bez/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 01-12-2021, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zadałem na tym forum pytanie (może retoryczne) jak to jest, że tak szybko wynaleziono szczepionkę na covid'a, a nie mogą sobie poradzić ze szczepionką przeciwko wirusowi hiv. Dziś w necie znalazłem artykuł mówiący o tym, dlaczego przez blisko 40 lat nie opracowano szczepionki przeciwko hiv? Zresztą poczytajcie, jak ktoś ma życzenie:

https://geekweek.interia.pl/nauka/news-swiatowy-dzien-aids-dlaczego-nie-mamy-szczepionki-przeciwko-,nId,5680274

Nie o to chodzi by wyleczyć króliczka, ale by leczyć go, nieprawdaż?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-12-2021, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Jechałam dziś z Wrocławia do Zgorzelca wieczornym KD Sprinterem. Frekwencja na całej trasie grubo ponad 100 proc. w 5-członowym Impulsie. Wsiadłam na Muchoborze i całą drogę stałam.

W pociągu było sporo niemieckiej młodzieży, trochę podchmielonej i głośnej. Znam biegle niemiecki, więc sobie z nimi porozmawiałam. Przyjechali na weekend do Wrocławia się rozerwać, bo w Saksonii faszyzm covidowy, twardy lockdown, segregacja sanitarna rodem z III Rzeszy, godzina policyjna i zamordyzm. W Niemczech nie podskoczysz, a w Polsce – jak sami mówili – wolność i swoboda, czego nam bardzo zazdroszczą.

Opowiedziałam im o mojej antycovidiańskiej akcji #PozwijKierpocia. Byli zaskoczeni, bo w Niemczech coś takiego byłoby nie do pomyślenia (Niemcy są narodem karnym i posłusznym władzy) – tam za coś takiego poszłabym do pierdla, a forum kolejowe nawołujące do nieposłuszeństwa zostałoby przez władze zamknięte.

Do niemieckiego pociągu wpuszczają tylko z paszportem covidowym + obligatoryjna maseczka z filtrem FFP2, a w naszym pociągu połowa pasażerów bez szmaty na twarzy. Dwa narody, dwa różne światy...

Korzystając z okazji zapraszam na mój autorski, ryjący beret „Covidiański matrix”. Miłej lektury:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=398997#398997

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-12-2021, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Noema, No widzisz, ktoś w końcu to docenia jak u nas jest.

Niestety u Polskiej młodzieży bez zmian, tak jak rok temu tak dzisiaj domagają się obostrzeń. U mnie na kierunku już knują jakby tutaj zrobić zdalne "Bo wszyscy przyjezdni i w sumie im się nie chce dojeżdżać" a Polibuda dalej otwarta "co przecież jest nie do pomyślenia przy 25 tysiącach zakażeń". Coś kombinują z testami ale na razie im to nie wychodzi. Jeszcze dodatkowo znana już od dawna powszechność poglądu segregacji. Przytoczę tutaj przykład pewnej nauczycielki akademickiej, która na facebooku używa nakładki z napisem "Prawa człowieka" a ostatnio stwierdziła że osoba niezaszczepiona nie powinna mieć wstępu na teren uczelni i ten zakaz powinien być surowo egzekwowany na wejściu. Oczywiście w oklaskach i aprobatach ze strony "Nowoczesnej i Postępowej Polskiej Młodzieży", która stwierdziła że nikt, kto stanowi zagrożenie dla społeczeństwa powinien w nim uczestniczyć. Na koniec zaznaczę, że wszyscy ustnie oświadczyli, że są zaszczepieni.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl