Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 65, 66, 67  Następny
Obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-02-2012, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko w tamte Święta była afera, że do TLK nie dało się wsiąść. Miejscówki są potrzebne ale max za 2 zł, kolejna przy przesiadce za darmo. Klientela Pułtuś jest inna. Teraz jeździ masa studentów, która porzuciła częściowo też busy- 51% zniżki, emeryci, renciści oraz urzędnicy. Ci ostatni zwyczajnie obawiają się o wypadek w czasie prowadząc osobiście samochód... Rodzin niestety jest zdecydowanie mniej. Pomysł z miejscówkami jest dobry, ale ich cena jest stanowczo za wysoka.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 18-02-2012, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Też się z tym zgadzam, że w tym pociągu "Gałczyński"-relacji Lublin-Szczecin przeważnie zawsze jeździ dużo ludzi, tym bardziej, że ten pociąg jedzie przez Warszawę, a do Stolicy jeździ sporo ludzi ze Szczecina, z Poznania...Jest to dobre połączenie przez całą Polske i pociąg przejeżdża przez ważne miasta Polski, ponadto jest to bezpośredni pociąg, który ma drugą najdłuższą trasę w Polsce i pasażerowie nie muszą się przesiadać, gdy jadą do wyznaczonego miasta, a to jest wygodne. Najdłuższą trasę w Polsce ma tylko pociąg relacji Przemyśl-Szczecin, w którym z tego co wiem, również są miejscówki.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 18-02-2012, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdzie musiałem podróżować w zimnym przedziale prawie 9 godzin, a zapłaciłem za miejscówke


Tu problemem nie jest rezerwacja czy jej brak, tylko niesprawny pociąg ruszający w trasę.

Nawet jeśli (jadąc bez miejscówki) Ty wybierzesz sobie ciepły przedział, to później przyjdzie inny pasażer który siłą rzeczy nie zajmie już miejsca w cieple (bo Ty tam siedzisz) i pojedzie w tym zimnym przedziale. Jedyna różnica jest taka, że niezadowolony będzie inny pasażer, ale summa summarum niezadowolonych pasażerów będzie tyle samo, więc szkoda wizerunkowa taka sama.

[ Dodano: 18-02-2012, 23:09 ]
Uważam że niecelowa jest dyskusja o wysokości ceny miejscówek na zasadzie "dla mnie za drogo, a dla mnie może być". Przewoźnik i tak będzie musiał zapewnić sobie takie wpływy, jakie są mu niezbędne, więc w razie potrzeby po prostu wprowadzi odpowiednią podwyżkę cen samych biletów.
Co z tego, że miejscówka zamiast 5 będzie kosztowała 2 zł, jeśli sam bilet zdrożeje o 4?

Cenę miejscówki trzeba rozpatrywać łącznie z ceną biletu, biorąc pod uwagę kilka faktów:

- miejscówek nie obejmują zniżki ustawowe (właściwie to cholera wie, dlaczego nie, skoro są obowiązkowe?)
- przy przesiadkach, za miejscówkę płacimy wielokrotnie
- obowiązkowe miejscówki w obecnym modelu dyskryminują podróżnych z bil. miesięcznymi narażając ich na tułanie się z miejsca na miejsce lub znaczny wzrost wydatków i komplikacje

Niestety mam wrażenie, że decyzje "na wysokim szczeblu" zapadają równie po omacku (i z przyczyn mniemaniologicznych, a nie uzasadnionych badaniami), jak nasze wypowiedzi na forach Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 19-02-2012, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Właśnie najgorzej mają pasażerowie, którzy muszą się przesiadać z jednego pociągu do drugiego i jeśli jadą dwoma pociągami (TLK), a za podróż tym drugim pociągiem za bilet zapłacą więcej-dodatkowo miejscówka, to wychodzi wtedy dużo drożej za podróż. Ja akurat nie muszę się przesiadać z pociągu (TLK) na inny (TLK), gdy jadę do Szczecina lub z powrotem, ponieważ mam jeden bezpośredni pociąg do celu...Oczywiśćie przesiadam się potem na pociąg osobowy, czyli na Koleje Mazowieckie, by dotrzeć do mojej miejscowośći, ale za bilet na tego przewoźnika zapłacę tylko 10 zł.w jedną stronę, bo taka jest cena tego biletu do mojej miejscowośći. Gdybym musiał się przesiadać do innego przewoźnika i jechałbym dużo dalej lub też całkiem inną trasą, na pewno zapłaciłbym więcej za bilet. W moim przypadku, gdy wysiadam w Dęblinie z pociągu (TLK) muszę się przesiąść na przewoźnika Kolei Mazowieckich, ponieważ z Dęblina do mojej miejscowośći jest 34 kl. Ale mówimy tutaj o pociągach (TLK) z miejscówkami, gdzie podróż dwoma takimi pociągami wynosi zdecydowanie drożej.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 11:39    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity wydłuży do 31 maja 2012 r. pilotaż pełnej rezerwacji miejsc w ośmiu pociągach TLK, kursujących na najdłuższy relacjach m. in. Przemyśla do Szczecina, czy z Zakopanego do Gdyni. Zarówno dla pierwszej jak i drugiej klasy, koszt miejscówki to 5 zł.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc funkcjonuje już we wszystkich pociągach kategorii Express oraz Express InterCity, a od 1 czerwca 2011 również w pierwszej klasie TLK. Pierwotnie pilotaż miał się zakończyć 29 lutego.


źródło: Kurier kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-02-2012, 12:15   

Szkoda, ze jednak nie obnizyli ceny.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 12:18    Odpowiedz z cytatem

No, przecież mogli podnieś cenę biletów w taryfie D wszystkim a obniżyć miejscówki dla czterech par teelek Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 22-02-2012, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Ech tam do 31 maja. Pare dni później zaczyna się sezon. Mogli już przedłużyć do końca sierpnia.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Nic straconego robertrush, prace trwają system testowany Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 22-02-2012, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Pewnie przed sezonem zwiększą liczbę TLK objętych rezerwacją i rozszerzą przede wszystkim na sezonowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 22-02-2012, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Byłoby zajebiście. Mam cichanadzieje, że program pilotażowy troszkę się przedłużySmile

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-02-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

@pospieszny a co stoi na przeszkodzie by miejscówka kosztowała 2 zł? Sorry to chyba na zakup papieru do druku biletu wystarczy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 25-02-2012, 21:40    Odpowiedz z cytatem

A po co drukować dodatkowy dokument podróży tj miejscówkę?Przecież dane dotyczące rezerwacji tj numer pociągu,numer wagonu i miejsca da się wydrukować na bilecie zasadniczym.Wymagałoby to tylko pewnych zmian w oprogramowaniu.Jeśli konsekwencją pilotażu będzie wprowadzenie obowiązkowej rezerwacji miejsc we wszystkich pociągach spółki PKP IC,to nic nie stoi na przeszkodzie by miejscówka była drukowana na bilecie zasadniczym.Pozwoliłoby to na zmniejszenie kosztów miejscówek.W komunikacji dalekobieżnej PKS nie istnieją miejscówki, sprzedaje się tylko bilety na konkretny kurs.Tak samo jest chyba w Polskim Busie,ale tego osobiście jeszcze nie sprawdzałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 25-02-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

PKS tak jak Polski Bus to nie PKP. Nie przesadzajcie i nie szukajcie ciągle dziur w całym!
sheva17, a co stoi na przeszkodzie aby miejscówka kosztowała 5 zł? W czym problem bo naprawde trudno mi zczaić!!!!

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-02-2012, 21:51    Odpowiedz z cytatem

To rzeczywiście dobry pomysł, aby miejscówkę wraz z biletem drukować na jednym bilecie, ale na chwilę obecną to nie jest możliwe. 5 zł za miejscówkę to za dużo.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 67 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 65, 66, 67  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl