Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Miasta opuszczone przez PKP IC
Autor Wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-07-2010, 12:08   

Cytat:
Tomaszów Mazowiecki - ponad 60tys. mieszkańców.
Ostatni pociąg PKP IC jechał tędy 31 sierpnia 2009r., był to sezonowy Kielce - Kołobrzeg.
W ostatnich latach było mnóstwo pociągów pośpiesznych, po przejęciu pośpiechów przez InterCity można powiedzieć jedno- było coraz gorzej !

Zapomniałeś dodać, że do tego pociągu wsiadało dosłownie kilka osób, kiedyś wsiadałem tylko ja jeden. Nie wiem co masz na myśli mówiąc o tym, że było mnóstwo pociągów, zwykle to był Reymont, Niebieskie Źródła i ewentualnie sezonowy do Zakopanego, w 2007 był jeszcze Wieniawski. Czy cztery pociągi to mnóstwo? No nie wiem.
Prawda jest taka, że w Tomaszowie dworzec jest daleko od centrum, a przez miasto przebiega ,,gierkówka'' dlatego ludzie wybierają zazwyczaj autobusy.
Przejdź na dół

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 19-08-2010, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Chełm 70 000 mieszkańców na szlaku Warszawa - Kijów i zero pospiesznych... bo i po co, przecież to WSCHOD!! A ludzie niech sobie jeżdżą busami, tory mają zwijać i oddać na złom, ponoć... Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-08-2010, 13:08    Odpowiedz z cytatem

gryff napisał/a:
Taka mała poprawka co do liczby mieszkańców, Grudziądz jest miastem powyżej 100tyś w przeciwnym razie miasto nie miało by prawa wybierać prezydenta ,to tak na marginesie ale jeśli podajemy już liczby to prawdziwe


Zgadza się natomiast Bolesławiac ma 46tys mieszkańców a Legnica 109tyś mieszkańców co do Zgorzelca to wydaje mi się że też ma więcej niż 32tyś ale to jak napisał gryff, to tak na marginesie. Na marginesie można też powiedzieć że ostatni TLK jaki leciał przez Lubań ,a także wspomniany Bolesławiec i Legnicę miał bardzo dobrą frekfe i pomimo to był ograniczany z 5 do 4 potem3 aż do 2 wagonów przez PKP IC .Sam badałem w nim frekfe bo często go widywałem kursował właśnie do Jeleniej Góry . Podobnie było ze wspomnianymi wcześniejszymi składami typu ŚLĄZAK z Przemyśla do Zgorzelca który PRy teraz uruchamiają do Legnicy a w przyszłym rozkładzie do Węglińca czy też Wrocławianin z Warszawy do Zgorzelca szalenie ważne połączenie,które PRy też od nowego rozkładu chcą uruchomić .To tak pare słów dotyczących uwalonych połączeń na Zgorzeleckiej i nie tylko .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Żądło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2008

PostWysłany: 20-08-2010, 09:53    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:

-Suwałki (oraz Sestokai-Litwa [poc. 91002])
(Od 1 czerwca 2010 roku)

Suwałki??? Co ty bredzisz! Czy wiesz że w Suwałkach jest nawet gniazdo drużyn konduktorskich IC.
Podam tylko na swoim terenie:
MRĄGOWO, MIKOŁAJKI, ORZYSZ, SZCZYTNO, RUCIANE NIDA, PISZ- Są to przede wszystkim miasta turystyczne a TLK nie obsługuje ich nawet w sezonie! Moim zdaniem to skandal! Moi zwierzchnicy z IC działają tak jakby im nie zależało na firmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 21-08-2010, 09:31    Odpowiedz z cytatem

teraz drużyny z Suwałk są przeniesione na Białystok.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Żądło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2008

PostWysłany: 21-08-2010, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd masz takie informację? W Suwałkach jest nadal filia sekcji Białystok i jest tam gniazdo drużyn konduktorskich ( mówię o IC oczywiście). Wiem bo często się z kolegami z drużyn z Suwałk zmieniamy przy obsłudze pociągów. Nie wiadomo jak będzie z tym od września jeśli w życie wejdzie pomysł likwidacji trakcji spalinowej na IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 12:17    Odpowiedz z cytatem

zapomnieliście o:
Cieszynie - kilka lat temu jeździła tamtędy OLZA jako pospieszny z Katowic,
Żywcu - BATORY Warszawa - Budapest, SOŁA - Żywiec - Łódź,
Wadowicach - PODHALANIN, ORNAK do Zakopanego,
Wiśle - MONCIAK KRUPÓWKI, PODHALANIN, EX WISŁA, TLK RAWA, wagony ze SKRZYCZNEGO wprawdzie jako osobowy Bielsko - Wisła ale na pociągu było Gdynia - Wisła, (został tylko jeden weekendowy ogryzek EIC),
Oświęcim - jakże ważne miejsce na Europejskiej Mapie turystycznej - co mamy? SILESIA jako jedyny pociąg dalekobieżny, no i dodałabym skutecznie obcinanie Bielska Białej od kilku lat, likwidacja:
EIC PILSKO, IC BACZYŃSKI, EX KLIMCZOK, BATORY, SOŁA, PODHALANIN, GWAREK, WIKING, ZAMENHOF (NAREW), PODLASIE, POGORIA, KMICIC...to są pociągi które kursowały do / z Bielska Białej i zostały uwalane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:11   

Skalnica napisał/a:
GWAREK


A kiedy Gwarek kursował do BB, bo nie mogę sobie przypomnieć?
Powrót do góry

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 21-08-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Żądło, teraz Suwałki zaczynają od Białegostoku, nie raz można zobaczyć jak śpią na wagonach w Białymstoku bo np. prowadzą rano Rybaka.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 15:23    Odpowiedz z cytatem

GWAREK kursował kiedyś w relacji Bielsko Biała - Katowice - Bytom - Poznań, codziennie w wakacje, ferie, długie weekendy, święta, sylwestra, nowy rok...wiem bo jeździłam nim do Ostrowa Wielkopolskiego

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:25   

Kiedyś, czyli kiedy?
Powrót do góry

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 15:31    Odpowiedz z cytatem

był to ostatni rok kursowania GWARKA i KOZIOŁKA - prawdopodobnie 2001 / 2002 ale nie jestem pewna...mogę pogrzebać w starym HAFASIE

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:36   

No to coś Ci się musiało pomylić, bo Koziołek zawsze kursował w relacji Kraków - Poznań, a Gwarek w relacji Katowice - Poznań. Żaden z nich nigdy (a już na pewno nie w ostatnich latach kursowania przez Bytom, TG i Kluczbork) nie docierał do Bielska Białej.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 21-08-2010, 15:38    Odpowiedz z cytatem

mk1992, Skalnica moze miec racje, bo kojarze ze wlasnie w terminach jezdzil Gwarek Do/z Bielska. Pamietam napewno ale to bylo z 8 la temu.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 15:40    Odpowiedz z cytatem

KOZIOŁEK owszem, ale GWAREK kursował do Bielska... kursował w relacji Bielsko - Poznań okresowo, a od Katowic codziennie, od następnego rozkładu go zlikwidowali całkowicie, 2 lata później KOZIOŁEK kursował jako POSPIESZNY w relacji Poznań - Płock! a kilka lat później zrobili GWARKA w relacji do Słupska. to było jeszcze przed uruchomieniem pociągu Bielsko - Wrocław nazwanego później SZYNDZIELNIĄ...

Damian Łódź - dokładnie tak było

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!


Ostatnio zmieniony przez Skalnica dnia 21-08-2010, 15:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl