Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 05-12-2011, 09:11    Odpowiedz z cytatem

Czy pociąg z Bukaresztu (Budapesztu) do Salonik już nie kursuje?

A co do reszty pytań to:

Ad.2: W Wielkiej Brytanii raczej nie ma pułapek dla FIPowców. Można swobodnie podróżować z FIP. Można jeździć nawet pociągami Virgin Trains bez rezerwacji (chyba że będzie pełne obłożenie) i nawet korzystać z darmowego bufetu (śniadania, lunch, kolacje) w wagonach 1 klasy. Na nocny pociąg (Caledonian Sleeper) w relacji Londyn Euston - Glasgow lub Glasgow - Londyn Euston trzeba zrobić sobie rezerwację gdyż zwykle pociąg ten ma 1 lub 2 wagony z miejscami do siedzenia i zawsze pełne obłożenie. Rezerwacja w kasie biletowej jest bezpłatna.

Ad.3: Z tym Eurostarem to w zasadzie różnie można trafić. Generalnie na FIP jest zniżka i zryczałtowana cena dopłaty to coś ok 28 euro. Ale ja miałem przypadek że nie chcieli mi uznać w tym pociągu biletów FIP a chcieli żebym im pokazał legitymację FIP, wtedy by dali mi tą zniżkę. W końcu końców musiałem kupić najtańszy bilet w danym dniu (tam i powrót) za 55 GBP z Londynu do Lille Europe.

Ad.4:Tak, Stena Line daje bilety FIP. Są 2 rodzaje biletów, jeden można wykorzystać na podróż np. z Holandii do Wielkiej Brytanii a drugi na połączenia z Wielką Brytanią i Irlandią. Bilety mają tylko po 2 kupony czyli na drogę tam i na powrót. Przed wypłynięciem trzeba wykupić tylko opłatę portową. Na połączenia do Irlandii jest ona tańsza niż na połączenia z Holandią. Kiedyś z Harwich do Hoeck van Holland płaciłem 5 GBP opłaty portowej. Nie wiem jakie teraz promy są w tej relacji czy ten dzienny prom kursuje czy już tylko nocne z koniecznością wykupienia kajuty.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 07-12-2011, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Do Grecji nic z zagranicy nie kursuje. W lutym zawieszono wszystkie pociągi międzynarodowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ania! Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Lip 2010

PostWysłany: 20-01-2012, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o podpowiedź, jak najtaniej dojechać do Paryża z biletem FIP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Geralt z Rivii Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2011

PostWysłany: 21-01-2012, 00:59    Odpowiedz z cytatem

Pojedź sobie Janem Kiepurą do Amsterdamu, wykupując miejscówkę w wagonie z fotelami wypoczynkowymi. W Amsterdamie przesiądź się na IC do Brukseli (jest bez miejscówek) czas jazdy wynosi mniej więcej tyle co z Warszawy do Krakowa, w Brukseli omijając szerokim łukiem Thalys-a, musisz dwoma IC (bez miejscówek) z jedną przesiadką np.w Tournai udać się do Lille Flanders. Z Lille kursują pociągi do Amiens , lub do St -Quentin (bez miejscówek), gdzie z jednego z w/w miast bez problemu złapiesz pociąg na stacje Paris Nord. Do Paryża dotrzesz późnym wieczorem. Cały przejazd zajmuje ok. 24 h, ale nie nadwyręża kolejowego portfela Smile

[ Dodano: 19-03-2012, 22:25 ]
Mam jeszcze do was koleżanki i koledzy dwa pytania. Zakładamy, że wysiadam rano na dworcu w Amsterdamie z Janka Kiepury i chciałbym dostać się na prom StL płynący do Harwich w Wlk. Brytanii na który przysługują kupony FIP. Gdzie należy się udać? Czy do portu po stronie holenderskiej kursują jakieś pociągi? I jak jest po stronie brytyjskiej? Czy dostane się z portu bezpośrednio do jakiegoś pociągu kursującego w głąb wysp? Tą opłatę dworcową o której wspominał Fipowiec mogę uiścić gdzieś w Polsce, czy trzeba jej dokonać na miejscu w porcie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelw10 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2012

PostWysłany: 09-04-2012, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Bardzo proszę o podpowiedź, jak najtaniej dojechać do Rzymu z rodziną na bilet FIP?

Jest to moja pierwsza podróż. Planowany przyjazd do Rzymu 30 kwietnia około południa.
Wielkie dzięki. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 13-04-2012, 09:47   Rzym Odpowiedz z cytatem

EN VENEZIA podobno nie kursuje.. także zostaje opcja Berlin>Munchen(ICE)>Roma Termini(CNL) odcinek Austrii na legitymację Fip dla rodziny.... albo Ryanair;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelw10 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2012

PostWysłany: 23-04-2012, 16:28    Odpowiedz z cytatem

knur79 wielkie dzięki za podpowiedz jadę z opcją Berlin>Munchen(ICE)>Roma Termini(CNL), tylko czy na ten mały kawałeczek Austrii trzeba kupować bilet? Jak tak to gdzie, u kogo i kiedy, w naszej polskiej kasie jak kupowałem miejscówki na CNL nikt nic nie wiedział. pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 23-04-2012, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Na odcinku austriackim kupisz u konduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelw10 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2012

PostWysłany: 24-04-2012, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile jak wrócę to opiszę jaki trudności lub nie mnie spotkały(jet to mój pierwszy raz z FIP).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

herman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Maj 2012

PostWysłany: 16-05-2012, 09:59   z fip-em do dubrownika. Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie. czy zna ktoś połączenie z krakowa do dubrownika lub innego miejsca nad morzem w chorwacji.dobrze by było z ominięciem austrii. z góry dzięki bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 16-05-2012, 14:41   Re: z fip-em do dubrownika. Odpowiedz z cytatem

Połączenie z Katowic przez Budapeszt , Zagrzeb do Splitu a następnie autobusem ze Splitu do Dubrownika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz_j Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 11-06-2012, 09:36    Odpowiedz z cytatem

Witam
Wybieram się w lipcu do Hiszpanii.
W Barcelonie jestem 4-go lipca i chcę się dostać do Lizbony.
Znalazłem połączenie, jest sporo pociągów do Madrytu z Barcelony ale mnie interesuje taki nocny 00373 ESTRELLA a następnie 00332 TRENHOTEL do Lizbony.
Jak można sobie wcześniej zarezerwować miejsce na te pociągi żeby się nie zdziwić na miejscu.
Na pociąg AVE w razie braku miejsc na Estrella raczej nie powinno być problemu bo jest ich sporo z Barcelony do Madrytu.
Czy ktoś wie jak to zrobić można sobie zarezerwować miejsce na stronie RENFE tylko jak i gdzie wpisać że podróż jest z biletem FIP i chcę same miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Toystoj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2011

PostWysłany: 01-10-2012, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Czesc,
Jestem dzieckiem pracowanika. Mam zamiar wybrac sie w listopadzie do Serbii do Nowego Sadu. Myslalem nad podroza pociagiem PKP Intercity (D 407 ) z warszawy do Budapest i tam przesiasc sie w pociag IVO ANDRIC (D 343 ). I tutaj moje pytania:
1. Jesli sie nie myle to potrzebuje ksiazeczki na Czechy, Słowenie, Węgry i Serbie.
2. Jakie beda przyblizone koszty tej podrozy(ile beda wynosic doplaty)? Musze wykupic jakies miejscowki do tych pociagow?
3. Czy te pociagi kursuja w miare punktualnie?
4. Moze ktos podrozowal w ta strone i moze zapropnowac jakies lepsze polaczenie, jesli istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 02-10-2012, 09:17    Odpowiedz z cytatem

Toystoj napisał/a:
Czesc,
Jestem dzieckiem pracowanika. Mam zamiar wybrac sie w listopadzie do Serbii do Nowego Sadu. Myslalem nad podroza pociagiem PKP Intercity (D 407 ) z warszawy do Budapest i tam przesiasc sie w pociag IVO ANDRIC (D 343 ). I tutaj moje pytania:
1. Jesli sie nie myle to potrzebuje ksiazeczki na Czechy, Słowenie, Węgry i Serbie.
2. Jakie beda przyblizone koszty tej podrozy(ile beda wynosic doplaty)? Musze wykupic jakies miejscowki do tych pociagow?
3. Czy te pociagi kursuja w miare punktualnie?
4. Moze ktos podrozowal w ta strone i moze zapropnowac jakies lepsze polaczenie, jesli istnieje.


1. Czechy, SŁOWACJĘ, Węgry i Serbię.
2. Na Chopina miejscówki nie są obowiązkowe. Kupujesz bilet tylko do granicy - ok. 12 zł. Na ten drugi chyba też nie ma miejscówek.
3. Nie kursują punktualnie. W przypadku Chopina jest to z reguły mniej niż godzina, natomiast w Serbii to spodziewaj się co najmniej godziny, a i to w pozytywnym wariancie Smile
4. Lepsze połączenie, to jeśli chcesz pozwiedzać Węgry - zajechać tam rano Chopinem i pojechać kolejną nocą do Belgradu. Tłok w tym nocnym pociągu jest konkretny, więc trzeba być przed czasem, żeby nie stać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Braciak Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 28 Lip 2013

PostWysłany: 28-07-2013, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Witam,
w sierpniu chcę się wybrać do Frankfurtu/M. Wyjeżdżać będę z Warszawy. Jestem członkiem rodziny pracownika i posiadam książeczke biletową FIP. Mam odnośnie wyjazdu kilka pytań. Planuje pojechać pociągiem EuroNight 436. Z tego co się orientuje to muszę kupić bilet na polski odcinek (do ostatniej stacji po polskiej stronie + miejscówkę) a dalej książeczka wystarczy. Jeśli chodzi o podróż powrotną to nie znalazłem żadnego bezpośredniego połączenia. Więc tu mam dwa warianty:
a) Najpierw pojechać z Frankfurtu do Berlina InterCityExpress ICE 374 lub ICE 272. A z Berlina do Warszawy BERLIN WARSZAWA EXPRESS EC 45 lub EC 47.
b) Najpierw pojechać z Frankfurtu do Hannoveru pociągiem ICE 272. I tam zmienić na JAN KIEPURA EuroNight EN 437.
Czy na InterCityExpress są jakieś ograniczenia odnośnie książeczki biletowej i czy wystarczy mi tylko książeczka czy będę musiał dokupić miejscówkę? Może ktoś się orientuje ile kosztuje bilet na ten Express z Berlina do Warszawy? Wydają się to być optymalne połączenia. Może ktoś jechał do Frankfurtu i może polecić jakieś inne połączenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl