Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-12-2013, 16:10   

O tym, który u was obowiązywał od początku.
Niestety wiele z jego zapisów było niezgodne z Ustawą Prawo o Stowarzyszeniach stąd pomysł na nowy Statut.
Cytat:
taka funkcja podobnie jak prezesa wgl nie istniała, co było potem i jakie tytuły nadawał Pan O. sobie i innym nie mam pojęcia.

Mieliśmy się stać stowarzyszeniem rejestrowym stąd zmiana funkcji.
Przejdź na dół

teleamigos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2008
Skąd: Gryfów Śl

PostWysłany: 22-12-2013, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Nuter, Nie miałem na myśli fanatyzmu tylko zgraną ekipę i cele realne do których dążyliśmy, bez bujania w obłokach. Ekipę która się angażowała w sprawy komitetu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-12-2013, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że na forum zwracamy się do siebie używając nicków a nie prawdziwych imion. A już bezwzględnie karane banem będzie ujawnianie imion innych forumowiczy bez ich wiedzy i zgody. Za złamanie tej zasady Virakocha został pouczony przez Admina.

Wracając do tematu...
Dajcie już spokój temu O. jak go określacie. Jest wolnym człowiekiem i może sobie robić na co ma ochotę. Chcecie założyć nową organizację to po prostu ją załóżcie i działajcie. Choć uważam, że i tak nic z tego nie wyjdzie, bo środowisko mikolskie (przynajmniej te, które miałem okazję poznać) jest zmanierowane, zawistne, kłótliwe, rozplotkowane, sprzedajne za etaty na kolei, podzielone na sitwy i za bardzo skrzywione na lewo, a niektórzy są prostakami i chamami lubiącymi mącić. Tu potrzeba twardej, zdecydowanej ręki, a nie tzw. demokracji, w której każdy chce rządzić i każdy z każdym żre się o pierdoły.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 22-12-2013, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
To zależy. Możemy zarejestrować stowarzyszenie zwykłe.

A no widzisz - UKS zakłada się tak, jak stowarzyszenie zwykłe. Nawet tego nie wiesz.

teleamigos napisał/a:
Stowarzyszenie zwykle na początek to dobry i realny pomysł

To zły pomysł. Stowarzyszenie zwykłe może opierać się tylko na składkach członkowskich, nie może przyjmować darowizn ani składników majątkowych. A księgowość musi prowadzić taką samą jak stowarzyszenie rejestrowe. Stowarzyszenia zwykłęgo nie można przekształcić w rejestrowe i odwrotnie, trzeba zakładać nowe.

Naprawdę poczytajcie sobie trochę ustawę albo znajdźcie przyjaznego prawnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iploxi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2011

PostWysłany: 22-12-2013, 21:32    Odpowiedz z cytatem

@Pirat pozwolę się niezgodzić z częścią Twojej opinii, a mianowicie aby doszło do założenia nowej organizacji to zainteresowani winni przedyskutować formę prawną oraz podstawowe założenia, uważam że tego typu forum i ten wątek jest miejscem odpowiednim na dyskusję, której efektem będzie właśnie powołanie nowego podmiotu działającego na rzecz dolnośląskiej - choć może nie tylko - kolei. Środowisko MK to nie tylko skłócone i żrące się o pierdoły osobniki, są tam też ludzi rozsądni i wyważeni, a demokracja to najgorsza rzecz na świecie ale nikt nie wymyślił niczego lepszego.... skrzywieni na lewo - bez przesady aby MK którego hobby jest kolej oceniać po poglądach politycznych - zresztą dlaczego uważasz, że ów "skrzywiony na lewo" MK jest gorszy od tego "skrzywionego na prawo" - dla mnie jest takim samym MK bez wzgledu na poglądy. Owszem wśród MK zdarzają się "chamy i prostaki" tak samo jak wśród księgowych, urzędników, księży, informatyków, kierowców...

Panowie zainteresowani założeniem Stowarzyszenia, Krzysiu ma rację, jeżeli chcecie naprawdę działać jedynym rozwiązaniem jest stowarzyszenie określane tutaj mianem "rejestrowego". Jeżeli nie wiecie jak się za to zabrać mogę Wam pomóc przygotować dokumenty zarówno założycielskie jak i sądowe. Jeżeli jesteście zainteresowani pomocą po prostu napiszcie PW.
pozdr.

_________________
Tiry na tory - tirówki na perony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-12-2013, 12:37   

Cytat:
Choć uważam, że i tak nic z tego nie wyjdzie, bo środowisko mikolskie (przynajmniej te, które miałem okazję poznać) jest zmanierowane, zawistne, kłótliwe, rozplotkowane, sprzedajne za etaty na kolei, podzielone na sitwy i za bardzo skrzywione na lewo, a niektórzy są prostakami i chamami lubiącymi mącić.

Aleś pan podsumował. Kto jest chamem ten jest chamem. A już na pewno nie będę oceniał kogoś po tym czy lubi mężczyzn czy kobiety. Zasada: Don't ask, don't tell.
Dla mnie ważne jest czy ten ktoś coś zdziałał dla kolei czy jest typowym krzykaczem, bo takich odrzucam

Cytat:
Stowarzyszenie zwykłe może opierać się tylko na składkach członkowskich, nie może przyjmować darowizn ani składników majątkowych. A księgowość musi prowadzić taką samą jak stowarzyszenie rejestrowe. Stowarzyszenia zwykłęgo nie można przekształcić w rejestrowe i odwrotnie, trzeba zakładać nowe.

Ale po co nam darowizny i jeden procent skoro nie przejmujemy żadnej lokomotywowni ani skansenu. Żaden z nas nie jest prawnikiem. Jak pan chce nam pomóc to zapraszamy.

Cytat:
Bo z moich obserwacji wynika, że środowisko mikoli jest ponadprzeciętnie zagejone (zna ktoś prawicowego geja albo prawicową lesbijkę?).

Wybacz pan ale 90% MK jest hetero. Tylko 10% to geje czy lesbijki ale mnie nie przeszkadza co robią po 20. Nie przeszkadza dotąd aż taki gej nie zacznie podrywać któregoś z nas. Wtedy dostanie po prostu w gębę.
Nawet jeśli są tutaj geje to nie jest pańska sprawa. Ja osobiście brzydzę się homoseksualizmem (jestem hetero) ale w przypadkach służbowych nie będę gnoił geja za to, że jest gejem, no sorry. Happy
Powrót do góry

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-12-2013, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Flanker, nie kompromituj się chłopcze! Macie doprawdy swoiste poczucie humoru: zaglądanie na forum publicznym ludziom do łóżka oraz ingerowanie w ich życie prywatne i zawodowe niezwiązane z koleją. Oto wizytówka polskiego mikola! Nawet dzieciom nie odpuściliście! Ja mam nieślubne dziecko z Piratem? O rany boskie, uśmiałam się do łez!

Jaką to trzeba być mendą i jak nisko trzeba upaść, żeby posługiwać się takimi metodami?!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

teleamigos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2008
Skąd: Gryfów Śl

PostWysłany: 24-12-2013, 12:07    Odpowiedz z cytatem

Życzę wszystkim działaczom byłego KODLK i przyszłym działaczom nowego stowarzyszenia zdrowych, pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-01-2014, 17:56   

Witajcie po Nowym Roku.
Pan O i Pan D postanowili się zreaktywować.
W odpowiedzi na pismo skierowane do Przewozów Regionalnych dnia 6 stycznia 2013 w sprawie rezygnacji z uruchomienia pociągu IR "Liczyrzepa" relacji Jelenia Góra- Lublin spółka informuje, że po przeprowadzeniu wnikliwej analizy kursowania pociągów InterREGIO, w tym wielokrotnym badaniu frekwencji w tych pociągach po zakończeniu sezonu letniego podjęto decyzję o korekcie zamówień na wybrane relacje. Według decydentów z PR frekwencja w pociągu IR "Łysica" relacji Wrocław- Lublin, którego miał jakoby zastąpić w obecnym rozkładzie jazdy pociąg InterREGIO "Liczyrzepa" była zadowalająca tylko na odcinku Wrocław- Katowice. Jako jedną z głównych przyczyn rezygnacji z połączenia podano również prowadzenie prac remontowych na odcinku Katowice- Zawiercie, jak również korekta w rozkładzie jazdy pociągu TLK "Sztygar" relacji Lublin- Wrocław, uruchamianego przez PKP InterCity. W związku z powyższym od dnia 10 stycznia zostanie uruchomiony pociąg IR "Piast" relacji Warszawa- Katowice- Jelenia Góra, który dodatkowo w dniach od 19.IV do 01.XI.2014 roku pociągnie również wagony do Kudowy Zdrój przez Nysę, Kłodzko. W naszej ocenie wytłumaczenie spółki nie jest wystarczające z trzech najważniejszych, poniżej wymienionych powodów:
1) pociąg IR "Piast" relacji Warszawa- Jelenia Góra również pojedzie linią CMK, na której rzekomo prowadzone są prace remontowe;
2) prowadzone po okresie wakacyjnym badania frekwencji nie są do końca miarodajne, ponieważ pociąg IR "Łysica" kursował w ograniczonych terminach tylko w piątki i niedziele, natomiast IR "Liczyrzepa" miałby kursować codziennie;
3) blokada pociągu ze strony PKP Intercity mogłaby spowodować ewentualne zmiany w godzinach kursowania pociągu relacji Lublin- Jelenia Góra a nie spowodować całkowitą rezygnację z połączenia.

Oświadczamy wszystkim, że Komitet nadal będzie interweniował w tej sprawie, czekając jednocześnie na odpowiedź ze strony PKP Intercity. W najbliższych dniach również zostanie skierowane pismo do spółek w sprawie dalekobieżnych połączeń kolejowych na Magistrali Zgorzeleckiej oraz linii Wrocław- Międzylesie/ Kudowa i linii Wrocław- Zielona Góra- Szczecin. Rozpoczynamy również prace nad propozycjami do rozkładu jazdy 2014/15.

PFF, ciekawe jak nie mając rejestracji w starostwie jeleniogórskim można organizować takie rzeczy fiu fiu
Powrót do góry

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 09-01-2014, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Normalnie, kolego. Pisze się list, i dostaje odpowiedź. Nie trzeba się rejestrować w żadnym starostwie, aby kupić kopertę i znaczek pocztowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-01-2014, 12:24   

Tyle, że on nie występuje jako osoba prywatna ale jako organizacja, która de facto nie istnieje.
Powrót do góry

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-01-2014, 13:37    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, może byś tak wreszcie zajął się sobą a nie innymi, zamiast wypisywać głupoty i nadymać się z zawiści/nienawiści (niepotrzebne skreślić). Doprawdy, nie mogę pojąć tego mikolskiego zacietrzewienia. Mikole są gorsi od przekupek na targu! Nawet dzieci mają więcej rozumu niż przeciętny mikol. Widać ta kolej rzuca się niektórym na mózg.

Nie dziwię się, że kolej w Polsce leży i kwiczy skoro rządzą nią debile i wtórują im debilowaci mikole!

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-01-2014, 13:45   

Mój drogi, gdyby ciebie ktoś tak załatwił jak kolegów z KODLK to byś inaczej śpiewał.
Doprawdy niezrozumiałe jest, że po tym wszystkim i tak Forum popiera pana O.
Powrót do góry

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-01-2014, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, nie znam pana O. i nie interesuje mnie o co się w tym całym KODLK pożarliście między sobą. Ludzi oceniam po owocach ich pracy. Jeśli dzięki zabiegom i staraniom pana O. choć jedno połączenie kolejowe na Dolnym Śląsku zostało przywrócone lub uratowane przed likwidacją to ktoś taki ma moje poparcie. Przynajmniej jeden mądry jest w tym mikolskim półświatku, bo reszta to tylko kółeczkuje bez sensu po kraju, knuje przeciwko innym mikolom i wypisuje głupoty w internecie.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

teleamigos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2008
Skąd: Gryfów Śl

PostWysłany: 11-01-2014, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Ralny, Jeśli oceniasz kogoś po owocach jego pracy to oceniaj. Pan 0 stał na czele stowarzyszenia i reprezentował je na zewnątrz. A wewnątrz zostawił po sobie długi, nie rozliczone faktury i przywłaszczone pieniądze.Ralny, jeśli ktoś taki ma u ciebie poparcie to ja nie mam już nic więcej tobie do powiedzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl