Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Wielka kompromitacja Arrivy - ścisk i opóźnienia
Autor Wiadomość

Issos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2007

PostWysłany: 14-06-2011, 11:33    Odpowiedz z cytatem

13.06.2011 r. to rzeczywiście jak "13 w piątek" - masę opóźnionych pociągów na linii Bydgoszcz Gł. - Chojnice. Rekordzista poc.nr 9045 odjeżdżający z Bydgoszczy Gł. o 12.45 "dotarł" do Tucholi zamiast o 13.58 o godz. 16.36 = 158 minut opóźnienia, inne w tym samym kierunku i na powrót zarobiły trochę mniej opóźnienia - niezły wynik!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-06-2011, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem ale ic jak miały opóźnienie to na dłuższych kilkanaście razy relacjach i było mniejsze pod względem czasu Very Happy Jak na takim odcinku można łapać opóźnienie ? Szlakowa 100 km/h i 80 km/h, ruch względnie mały, żadnych dodatkowych skomunikować itd... Kpina na całego.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 14-06-2011, 21:37    Odpowiedz z cytatem

No ale przecież to jest Arriva, oni mogą...gdyby to było za PR-ów (co by miejsca raczej by nie miało, bo wcześniej takich cyrków na Chojnice - Bydgoszcz nie było), to by wielka afera była, a tak cichutko dość w mediach, a i marszałek jakoś wielce skory do kar dla Arrivy nie jest.
A w ogóle dostali oni tą karę?

Jak z Chojnic do Bydgoszczy, to polecam przez Piłę Główną lub Tczew Wink

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 15-06-2011, 13:02    Odpowiedz z cytatem

po pół roku przyszło mi w poniedziałek jechać Arrivą...no i jeden kurs i w dodatku zdechł pesobus w polowie drogi z Torunia Smile

oczywiście godzina w plecy, do Urzędu nie zdążyłem...pieniądze w błoto

z Grudziądza auto do Laskowic jedynie albo Jabłonowa, bo innej opcji nie widzę, za każdym, razem problemy jak jadę...(chyba, że ja jestem taki p;echowy i tak mi sie trafia, bo dużo nie jeżdżę?)

Chyba, że firma ta ma podpisany pakt jakiś aby pozbyc sie pasażerów w przeciągu kilku lat i zlikwidować kolej, a ziemie sprzedać pod hipermarkety...to byłaby zrozumiała strategia Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 17-06-2011, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdyby to było za PR-ów (co by miejsca raczej by nie miało, bo wcześniej takich cyrków na Chojnice - Bydgoszcz nie było), to by wielka afera była

Tylko dlaczego za PR do Chojnic wtaczał się SU45 z full poczwórną bipą a dziś pusty trabant jeździ ?

Jestem coraz bardziej negatywnie nastawiony do działań Arrivy. Nie narzekaj na przewoźnika swego (PR) bo możesz mieć gorszego (Arriva) Razz

Nie podoba mi się że nie ma tam żadnego postępu. Zachowanie marszałka też jest nieco dziwne. Ja, jakbym był na jego miejscu to bym im już dawno podziękował i bym wziął PR które się wywiązywały z powierzonych im zadań. Dzisiejsze PR to nie to samo co kilka lat temu jak mieli ten brzydki przedrostek na 3 litery przez nazwą Smile Dzisiaj jakby PR wróciły na kilka tras to by 95% problemów znikło.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michuemsi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2011

PostWysłany: 17-06-2011, 20:48    Odpowiedz z cytatem

[quote="Pawel_15"]
Cytat:
Dzisiaj jakby PR wróciły na kilka tras to by 95% problemów znikło.

A skąd PR wzięłyby tabor zamiast sypiących się szynobusów ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 17-06-2011, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy sytuacja wagonowa PR przypomina tę jaka jest w ic, ale jeżeli nie, to Gdynia da kilka, Chojnice dadza kilka i można by zrobić skład 3 - 4 wagonowy albo dać Bipę, jest ich jeszcze trochę w Chojnicach. Nie wiem jak z lokomotywami, trzeba by było chyba ściągać z innych regionów albo z krzaków wyciągać.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 17-06-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:
Nie wiem czy sytuacja wagonowa PR przypomina tę jaka jest w ic, ale jeżeli nie, to Gdynia da kilka, Chojnice dadza kilka i można by zrobić skład 3 - 4 wagonowy albo dać Bipę, jest ich jeszcze trochę w Chojnicach. Nie wiem jak z lokomotywami, trzeba by było chyba ściągać z innych regionów albo z krzaków wyciągać.

Lokomotywy stacji Chojnice są, jest jeszcze parę SU42 i SM42 na chodzie także jest czym jeździć. Od biedy są jeszcze SU45 które też można uruchomić (bynajmniej niektóre z nich). Co do wagonów:
3 Bdhpumny st. mac Chojnice, kilka zestawów Bhp, jeszcze więcej Bh i parę przedziałowych (nie liczę wagonów z innych stacji, które też można w Chojnicach spotkać). Na składach wagonowych tutaj ze stacji Chojnice, można by oprzeć jeszcze wiele pociągów w regionie (choć nie jest to już to, co parę sezonów temu)

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 14-02-2014, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Kujawsko-pomorskie: Po dwóch miesiącach nadal uwagi pod adresem Arrivy.

Od 15 grudnia 2013 roku należąca do Deutsche Bahn Arriva przejęła w województwie kujawsko-pomorskim część połączeń kolejowych. Mimo że od dnia przejęcia mijają właśnie dwa miesiące, to wciąż pojawiają się krytyczne głosy pod adresem przewoźnika. Rzeczywiście, pewne niedogodności dla podróżnych pojawiły się niebawem po uruchomieniu połączeń. - Przeanalizowaliśmy nasze działania i wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość – mówi Joanna Parzniewska – rzeczniczka Arrivy.
Pociągi spółki Arriva odnotowują w miesiącu styczniu notoryczne spóźnienia dochodzące do nawet 20 min. Poza tym na pokładach pociągów tego przewoźnika często jest zimno. Należy zaznaczyć także, że spółka puszcza pociągi stare o napędzie spalinowym, co czuć (…) wewnątrz pociągu. Oprócz tego spółka dysponuje małym taborem, przez co ludzie, w tym studenci, muszą stać. Warto też wspomnieć, że pewnego dnia ludzie we Włocławku oczekujący na pociąg do Torunia, nie doczekali się jego po 1 h stania na mrozie - bez jakiegokolwiek komunikatu – czytamy w wiadomości jednego z pasażerów, nadesłanej do naszej redakcji.
W odpowiedzi na komentarz czytelnika, rzeczniczka Arrivy Joanna Parzniewska zaznaczyła, że spółka analizuje opinie podróżnych – szczególnie te o charakterze negatywnym. - Od momentu rozpoczęcia realizacji zadań przewozowych obserwujemy sytuację na przejętych liniach w kontekście całej działalności, między innymi w obszarze obowiązującego rozkładu jazdy jak i pojemności uruchamianych pojazdów – tłumaczy.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/50865/kujawsko_pomorskie_po_dwoch_miesiacach_nadal_uwagi_pod_adresem_arrivy.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 23-02-2014, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Czy jest szansa że od 8 marca (korekta RJ) pojawi się dodatkowy poranny pociąg z Bydgoszczy do Chełmży?
Pasażerowie oczekują takiego połączenia około 7 rano.

Listy pasażerów do Arrivy i UM a ostatnio nawet UTK nie przynoszą skutku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-02-2014, 22:43   

Rozkład już opublikowany, pierwszy pociąg o 10:06.
Powrót do góry

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 24-02-2014, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Skurw.....

Brak mi słów. Pierwszy raz wypowiem to publicznie, ale Arriva zaczyna mieć pasażerów w 4 literach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 24-02-2014, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Litości, organizatorem przewozów jest Urząd Marszałkowski. Weź transparent i tam idź walczyć o swoje racje, co Ci przewoźnik zawinił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 26-02-2014, 07:24    Odpowiedz z cytatem

To przewoznik robi dla UM zestawienia gdzie ile jeździ ludzi.
Tutaj zaniżyli liczbę pasażerów, bo brakowało im taboru na Piłę i Laskowice.
Tak mi powiedział kierownik pociągu Arrivy który codziennie wysłuchuje skargi pasażerów z linii Chełmża-Bydgoszcz.
Myślisz że jakiś urzedas z Torunia jechał kiedyś tą trasą i liczył pasażerów?

Teraz już wiesz???...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Issos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2007

PostWysłany: 22-09-2014, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Ostatnie kilkanaście dni to ciągłe opóźnienia pociągu AR59600 relacji Chojnice - Bydgoszcz Główna. Na stacji Serock z powodu opóźnień pociągów z Bydgoszczy pociąg ten dostaje w plecy, oto przykłady:
15.09 - 30 minut opóźnienia AR55515,
18.09 - 85 minut opóźnienia AR55517 oraz 31 minut AR55515 do stacji Serock przyjechały połączone,
19.09 - 15 minut opóźnienia AR55515,
22.09 - 47 minut opóźnienia AR55517 oraz 55 minut opóźnienia AR55515.
Może ktoś z Arrivy może to wytłumaczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl