Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Chojnice: Propozycje i plany rozowju
Autor Wiadomość

Mateusz44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011

PostWysłany: 24-10-2011, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Coś chciałem zrobić i się odważyłem wysłać zapytanie do rzecznika PKP Inter City


Kod:
 

Witam jestem z chojnic i mam właśnie pytanie czy kiedyś powstanie połącznie Szczecin-Chojnice-Warszawa Gł lub inne formy połączenia  . TLK równiez by ucieszył mieszkańców chojnic bo dużo osób tęskni za przyzdami pośpiechów . Również miłośnicy koleii chcą się w tej sprawie przytłoczeni. Pociąg Bory Tucholskie był rewelacyjnym połączeniem. Prosze o zybką odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam. : )


Odpowiedź od rzecznika pkp na mój list do PKP ICC
Kod:
Witam

W najbliższym rozkładzie jazdy naszych pociągów, który wejdzie w życie w grudniu br., takie połączenie nie zostanie uwzględnione.

Możemy jednak powiedzieć, że pracując nad rozkładem jazdy sezonu 2012/1 rozważamy wprowadzenie podobnego pociągu. Wszystko będzie zależało od naszych możliwości technicznych (dostępność taboru spalinowego) oraz finansowych (wysokość finansowania ze źródeł budżetowych).

Dziękujemy również za sugestię.

Pozdrawiam

Beata Czemerajda

 

Biuro Komunikacji i Promocji

 

PKP Intercity S.A. Centrala Spółki

ul. Grójecka 17         

02-021 Warszawa

 

tel.    + 48 (22) 47-42-832

fax     + 48 (22) 47-42-866

e-mail: rzecznik@intercity.pl

 

http: www.intercity.pl                                                                                                             

NIP  526 25 44 258     REGON  017258024                                                                             

Kapitał zakładowy:   1.358.266.950.- PLN

KRS   0000296032 Sąd Rejonowy dla m. st. W-wy / XII  Wydz. Gosp.


Ciekawe czy coś z tego wyjdzie ;DD

_________________
PKP Proszę was arrive wywalcie z torowiska tak....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-10-2011, 16:03   

Jeśli nie dołożą do tego ręki samorządowcy i nie będą naciskać na MI to zapewniam cię że nic z tego nie będzie ,Ta odpowiedz z IC jest również wyrokiem dla Grudziądza który kolejny rok będzie pozbawiony połącznia dalekobieżnego
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-10-2011, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Tu trzeba na nich naciskać, bez tego to nie ma szansy na zrealizowanie tego pomysłu. A takie połączenia się bardzo przydadzą. Co do Grudziądza to ta stacja dostaje tak samo po dupie jak Chojnice czy Kościerzyna poprzez brak połączeń dalekobieżnych. Przez Grudziądz by mogły jeździć i Bory Tucholskie i jakieś pośpieszne które przejeżdżają Toruń i jadą dalej w Polskę.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 24-10-2011, 20:13    Odpowiedz z cytatem

No i na ich rozważaniach się skończy znając Intercity. Przez Chojnice powinny iść co najmniej, dwie pary pociągów dalekobieżnych poza sezonem. Póki co nasza jedyna nadzieja to połączenie Berlin - Trójmiasto. Reszta wg. PKP się nie opłaca, bo nie ma trakcji.
Jeszcze przed tymi wyborami mieliśmy trzech posłów ziemi chojnickiej w sejmie, w tej kadencji żadnego. Mam jednak pomysł do kogo uderzyć, będę próbował sygnalizować problem. Szkoda, że w Starostwie Powiatowym nie ma bodajże żadnej komórki która odpowiada za transport kolejowy. A Przewozy Regionalne też raczej nic nie puszczą przez Chojnice.

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011

PostWysłany: 24-10-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

To też zależy od atrakcyjności i jakości... Icc myśli że połączenie to jest szybko że jeden dzień puszczą i 200 osób już jedzie ledwo 2 stacje. Nie ja myślę czy czasem szczecinowi szybkie połączenie do Krakowa by się nie przydało... Patrząc na objazdówki które robi PKP to chyba przez Chojnice dobre połączenie potem na Bydgoszcz i Toruń ..warszawa i Kraków. Atrakcyjność połączenia się liczy i czas podróży. A to oświadcza . Np. Z Chojnic do Bydgoszczy by się przydało była by to konkurencja dla Arrivy. A co do tego czy czasem IC dostawało dotacje na Bory jak dostawała to wtedy by do Marszałka było by trzeba uderzyć bo on bardziej w to jest wciągnięty. Przewozy Regionalne też zaczynają denerwować między innymi KASA BILETOWA CHOJNICE CZYNNA OD 6-20... Co to Carrfure by ustalać godzinie od 4-23 kasa powinna być czynna. A dla ciekawostki Kuba jak masz czas o 4:40 rano to o tej godzinie widziałem Su45 z 3 bipami do Piły. Jakaś nowość. : )

_________________
PKP Proszę was arrive wywalcie z torowiska tak....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-10-2011, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Przez Chojnice to powinno kilka pośpiechów grzać. Szczecin - Chojnice - Tczew, Piła - Chojnice - Tczew, Kostrzyn - Chojnice - Tczew, Kołobrzeg - Chojnice - Bydgoszcz i dalej (Bory Tucholskie), Piła - Chojnice - Tczew - Gdynia (TUR) i kilka osobowych dalekobieżnych.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 24-10-2011, 21:01    Odpowiedz z cytatem

No kasy już nie są całodobowe jak kiedyś (straszny plus tego był, w każdym momencie sobie można było po bilet iść), no ale zapotrzebowanie obecnie jest gdzieś tak 30 minut przed pierwszym pociągiem, do tej 22. I tak już oszczędności poszły w ruch, wszak kasą zajmuje się agent.

Co do SU45, to widocznie znowu Wielkopolski PR nie ma na czym jeździć...perełka zobaczyć jeszcze SU45 z wagonami. Zwłaszcza, że jeżeli Koleje Wielkopolskie będą jeździć do Lipki Krajeńskiej, to się zrobi ogromna lipa na Chojnice - Piła Główna, bo KW zapewne do Chojnic dojeżdżać nie będą ;/

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011

PostWysłany: 24-10-2011, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Paweł to też zależy bo PR to się nie grzeje na Pośpiechy chociaż że idioci mają Suki które se rdzewieją a powinny już dawno na Interregio a tak przy okazji przewozy regionalne w chojnicach pozostawiły sobie wagony InterRegio w barwach dziwne czy coś się święci ? Very Happy

_________________
PKP Proszę was arrive wywalcie z torowiska tak....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 24-10-2011, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a tak przy okazji przewozy regionalne w chojnicach pozostawiły sobie wagony InterRegio w barwach dziwne czy coś się święci

Rewizja...tak jak reszta wagonów ze st.mac z całej Polski ;-)

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 24-10-2011, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja to ożywienie odcinka Gniezno - Chojnice, plus jedna relacja REGIO w dwóch kierunkach (latem Hel) - Chojnice - Gniezno - Września - Jarocin - Krotoszyn - Oleśnica Rataje - Wrocław Główny. Skład to B+B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-10-2011, 22:10    Odpowiedz z cytatem

W przyszłym rozkładzie jazdy kursy Chojnice - Piła i dalej, obsługiwane przez województwo Wielkopolskie mają być planowo jeździć pod SU45 czy innymi lokomotywami spalinowymi. Na chwilę obecną są to zaszynobusy, od grudnia będą jako składy wpisane. W Krzyżu stoją zastawione szynobusy KW i z tego co mi wiadomo będą tam jeszcze długo stały Smile Także jeżeli dobrze pójdzie to na wakacje będzie można się wybrać na Ostbahn na Krzyż - Piła - Chojnice na SU45 czy inne składy, na focenie i na jeżdżenie Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 19-11-2011, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Nieczynna już od wielu lat nastawnia Ch2 przechodzi już do historii, kiedyś w tej części stacji Chojnice odbywał się też całkiem spory ruch, manewry praktycznie całą dobę. Te czasy już nie wrócą...

http://www.chojnice.com/foto/galeria/1582/111117e5558e4304e7079f8f22db4077ab4ef6.jpg

_________________
Niech Przewozy Regionalne wracają na połączenia Chojnice - Bydgoszcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-11-2011, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Kurde lipa, pamiętam jak w 2006 popijaliśmy w jej pobliżu symbolicznie po browarku...

Co jak co ale była tam niezła melina, bezdomni, alkoholicy i inna patologia, jeszcze któremuś by coś na dyńkę poleciało i by było dopiero lamentowanie...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011

PostWysłany: 27-12-2011, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Dobra wracając do tematu trochę się rozpisze niestety Razz

Trasa Chojnice-Kościerzyna
Dobra jeżeli ktoś nie zauważył to lekki remont wiaduktu na przeciw sklepu MEBLOWEGO Klawkowo.
Kolejna sprawa to troche niedobór połączeń. dla mnie po remoncie torowisk GDYNIA-LIPUSZ bym puścił bezpośrednie połączenie do SŁUPSKA przez Kościerzynę i Gdynię . Fajnie ale jedna zasa to taka że pociąg robił by objazd . przez Człuchów wydaje mi się że było by szybciej. Druga sprawa to jest fatalne przejazdy drogowe . Na tej trasie dochodzi więcej wypadków niż przez 2 lata na trasie do Tczewa. By było fajnie jak by powstały rogatki na drodze wojewódzkiej do Kościerzyny.
Trasa Piła - Chojnice - Tczew
Oj tu to ja bym po pierwsze przywrócił 2 torowy odcinek od Chojnic do Gutowca i pomyślał nad poważną rozbudową głównego korytarza kolejowego jakim jest linia z Tczewa do Kustrin Kietz.
Tak samo połączenia by się przydały połączenie z niemcami lub inne tego typu połączenia ICC. Tak samo jest z linią do piły przecież kiedyś istniał pociąg INTER REGIO Piła - Chojnice- Tczew - Gdynia. Pociągi tak samo jak linia nadaje się do osiągnięcia 100 km/h. Z tego co wiem by się przydała porządna rozbudowa linii.
Chojnice - Działdowo
Tu się wypowiem prostym zdaniem PKP WYWALCIE arrive wywalicie z torowiska tak.
+ BORY TUCHOLSKIE ICC Happy
Linia Chojnice- Runowo Pomorskie
Więcej połączeń + dodatkowe kursy do szczecina wydłużone .
Chojnice - Oleśnica
Ta linia mnie trochę smuci. Dla mnie ona jest już skończona Sad Jeżeli PKP PLK chce to niech zainwestuje w nią co ma ona gnić i zarastać gdy mieszkańcy tracą połączenia PKS. Ta linia to dobra alternatywa dla wszystkich przewoźników którzy biorą ceny ok 7 zł. A PR tylko 4 zł za 15 km. Jeszcze fiaty odkurzyć z bocznic i puszczać. A może 2 fiaty sprzedać do PKP ICC. By były dobrą alternatywą dla Połączeń dalekobierznych.
STACJA CHOJNICE
Lokomotywownia, Szopa, Fiaty , Klimat, Żurawie..... taki klimat to tylko w Chojnicach..... Exclamation
Przecież jest to przecież główny punk kumulacji linii kolejowych. Kiedy będziemy mogli zobaczyć panią dyżurną która kiedyś z lizakiem po stacji chodziła. Kiedy będziemy mogli pójść do informacji w holu i zapytać się o odjazd, Kiedy będziemy mogli zostawić bagaż w przechowali, Kiedy będziemy mogli pójść zjeść coś w restauracji dworcowej, Kiedy będziemy mogli usłyszeć ten piękny dźwięk xxx gotowy do odjazdu lub Pociąg do Nakła podstawia się na peron 4 przy torze x odjazd planowany o godzinie x. Ten klimat ten czar to jest właśnie Chojnice stary dworzec klimat jest tylko że połączeń ciągle mało jest.
Podsumowanie
Mam nadzieje że ten post was zaciekawił lub znudził, ale mam nadzieje że coś z tego wam się spodobało Very Happy

_________________
PKP Proszę was arrive wywalcie z torowiska tak....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 27-12-2011, 15:15    Odpowiedz z cytatem

W temacie obok zamieściłem link do tabel SRJP własnego autorstwa. Wyjazdy mam zrobione w pięciu kierunkach, brakuje mi szablonu tabeli linii Chojnice - Szczecinek, cała reszta jest. Zachęcam do opracowania własnej wizji rozkładu Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl