Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Władze KD idą na wojnę z internautami
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-10-2011, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Freddie napisał/a:
Może warto byłoby na podstawie blogu i wiadomości na nim zawartych powiadomić NIK o działaniach na szkodę spółki przez jej obecny zarząd.

Z tego co wiem to już się pisze kilka zawiadomień do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstw (działania na szkodę spółki) przez zarząd KD. Zawiadomienia dotyczą m.in. ryflaków i kamienicy - niedoszłej siedziby KD, którą doprowadzono do ruiny. O wszystkim będziemy informować na forum.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-10-2011, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Szykuje się kolejny spór o wolność w sieci. Według forum Infokolej Koleje Dolnośląskie skierowały do prokuratury wnioski o ściganie co najmniej kilkunastu użytkowników tego serwisu.

Forum Infokolej zgromadziło grupę internautów, którzy z prokuratorską skrupulatnością śledzą każdy ruch władz Kolei Dolnośląskich, odkąd na jej czele stanęła Genowefa Ładniak. To oni ujawnili tzw. aferę ryflakową (niewykorzystanie wagonów zmodernizowanych na zlecenie poprzedniego zarządu). Rozpisywali się też szeroko o kontrowersyjnych pomysłach inwestycyjnych, mizerii w finansach spółki i wydatkach na tzw. biurwę, czyli administrację.

Kilka dni temu portal poinformował o zmasowanej akcji Kolei Dolnośląskich, wymierzonej w krytyków legnickiej firmy. Z wpisu wynika, że prezes Genowefa Ładniak wystąpiła do prokuratury o ściganie co najmniej kilkunastu forumowiczów za szkalowanie dobrego imienia spółki.

Próbowaliśmy wczoraj poznać szczegóły doniesienia w Kolejach Dolnośląskich. Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Portal Infokolej zapowiada, że nie ujawni adresów IP swoich użytkowników i odwoła się do sądu.

Piotr Kanikowski

źródło: Gazeta Wrocławska

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-10-2011, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" to dopiero początek. Już powstaje seria artykułów pod wspólnym roboczym tytułem "Koleje Dolnośląskie idą na wojnę z internautami". Mamy już kopie pism sądowych, które w stosownym czasie zostaną opublikowane. Cała sprawa będzie maksymalnie nagłośniona przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Skoro beton KD chce wojny totalnej z internautami to będzie ją miał.

Jest jeszcze szansa, aby ugasić ogień w zarodku. Warunek jest jeden, a przedstawił go Wojtek:

Warunkiem zawieszenia broni jest natychmiastowe wycofanie z sądów, policji i prokuratury wszystkich pozwów, zawiadomień etc., które dotyczą naszych forumowiczy.

Od siebie tylko dodam, że chodzi o GŁ i HR. Niech się obie panie dobrze zastanowią nad tym co robią, przemyślą sprawę i podejmą szybką decyzję. W listopadzie może już być za późno!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-10-2011, 12:20    Odpowiedz z cytatem

No to może być ciekawy listopad, ciekawe jak się sytuacja dalej rozwinie...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-10-2011, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, znając z relacji zawziętość i determinację emerytek PKP zatrudnionych w KD, sytuacja może rozwinąć się tak, że będziemy się wzajemnie zarzucać pozwami i doniesieniami do prokuratury, a media przez długie miesiące będą miały pożywkę. Mam jednak nadzieję, że marszałek Jurkowlaniec przemówi do rozumu komu trzeba i zrobi wreszcie porządek w Legnicy. Dzisiejszy artykuł w Gazecie Wrocławskiej to ostrzeżenie przed tym, że wizerunek KD może lec w gruzach!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-10-2011, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Wszystkim zainteresowanym całym artykułem polecam stronę internetowego wydania z komentarzami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-10-2011, 13:18    Odpowiedz z cytatem

Co niektóre komentarze to albo są pisane celowo albo świadczą o zwyczajnym rozmóżdżeniu osób je piszących. Niektóre komentarze to zwykłe bzdety. Osobiście mam nadzieję że nie uda im się was złamać.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-10-2011, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Genowefa Ładniak, prezeska Kolei Dolnośląskich, skierowała do legnickiej prokuratury wnioski w sprawie znieważenia i zniesławienia.

Życiu i czynom Genowefy Ładniak poświęcono niejeden post na kolejarskim forum internetowym Infokolej. Wypisywano o niej niestworzone historie. Zaraz po nominacji prezeska myślała, że to zwykła reakcja na zmianę władz spółki i z czasem wszystko ucichnie. Nie ucichło. Wręcz przeciwnie. Postanowiła zareagować.

- Wystąpiłam do Prokuratury Rejonowej w Legnicy z dwoma wnioskami o wszczęcie postępowania w sprawie znieważenia i zniesławienia mojej osoby za pomocą środków masowego komunikowania - informuje prezeska Kolei Dolnośląskich. Wnioski dotyczą użytkowników forum Infokolej, ukrywających się pod kilkunastoma nickami.

Jak twierdzi Genowefa Ładniak, te osoby wypisywały o niej nieprawdę, jakoby m.in. została skazana wyrokiem sądu za defraudację, próbowała wyłudzić środki finansowe z budżetu samorządu województwa i likwidowała linie kolejowe na terenie Dolnego Śląska.

Więcej w tej sprawie przeczytasz w najnowszej Panoramie Legnickiej.

Piotr Kanikowski

źródło: Gazeta Wrocławska

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-10-2011, 23:32    Odpowiedz z cytatem

PRZYPOMINAM BYŁEJ PANI DYREKTOR ZKŁADU PASAŻERSKIEGO WE WROCŁAWIU O KWIETNIU 2000 ROKU, CHOCIANÓW, KARPACZ, LWÓWEK DO KOŃCA SIE NIE UDAŁO Z TEGO CO PAMIETAM i inne linie na terenie Dolnego Śląska kto dokonał zawieszenia ?? Ja , czy Pani Ładniak ?? To są fakty a nie mity, z resztą szkoda pisać i tak się nic nie zmieni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 26-10-2011, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak twierdzi Genowefa Ładniak, te osoby wypisywały o niej nieprawdę, jakoby m.in. została skazana wyrokiem sądu za defraudację, próbowała wyłudzić środki finansowe z budżetu samorządu województwa i likwidowała linie kolejowe na terenie Dolnego Śląska.

Na naszym forum rzeczywiście pojawiła się informacja o rzekomym wyroku w zawieszeniu. Napisał o tym w lipcu br. jeden z forumowiczy, a inny forumowicz to potwierdził. Nic mi na ten temat nie wiadomo, dlatego podjąłem decyzję o zablokowaniu postów, ponieważ nosiły znamiona pomówienia. Autorzy wypowiedzi już dawno zostali przeze mnie zbanowani, m.in. za tzw. pomawianie innych osób z administracji KD. Osobiście pisałem maila z przeprosinami do osoby, której posty dotyczyły i sprawa zakończyła się polubownie, bez zbędnego rozgłosu.

W podobny sposób załagodziłem już wiele konfliktów, chroniąc naszych forumowiczy przed zemstą tzw. betonu PKP i przed konsekwencjami prawnymi. Niestety zarząd KD poszedł na całość i bez jakichkolwiek konsultacji z administracją forum uderzył z grubej rury. A przecież Regulamin naszego forum, który obowiązuje wszystkich (zarówno zarejestrowanych jak i niezarejestrowanych internautów) mówi wyraźnie:

4.12 Osoby, których dobra osobiste w jakikolwiek sposób zostały naruszone przez wypowiedzi użytkowników Forum, proszone są o kontakt z Administracją pod adresem e-mail forum@infokolej.pl. Wskazane obraźliwe lub nieprawdziwe treści zostaną niezwłocznie usunięte z Forum.

Nikt z władz KD nigdy nie kontaktował się z nami, co świadczy o tym, że nikomu nie zależało na tym, aby nieprzychylne (obraźliwe) wpisy pod adresem prezeski KD zostały usunięte. Administracja forum robiła to z własnej inicjatywy.

Apeluję do zarządu KD o wycofanie wszystkich zawiadomień skierowanych do prokuratury. Nie róbmy cyrku! Sprawę już komentują lokalne media i kwestią czasu jest jak zaczną o tym mówić media ogólnopolskie. Nam na takim rozgłosie nie zależy, bo jesteśmy już zmęczeni ustawiczną nagonką ze strony policji i prokuratury i związanym z tym zainteresowaniem dziennikarzy.

Jeśli pani Genowefa Ładniak poczuła się obrażona/pomówiona wpisami dokonanymi na naszym forum to w imieniu administracji forum przepraszam!

Liczę na rozsądek władz KD i mam nadzieję, że nie dojdzie między naszym forum a KD do ostrej konfrontacji. Zakończmy sprawę teraz, polubownie, bez dalszego rozgłosu i bicia piany.

A wszystkich forumowiczy proszę o to, aby zważali na swoje słowa i pamiętali o tym, że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2011, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Areczek napisał/a:
Nam na takim rozgłosie nie zależy, bo jesteśmy już zmęczeni ustawiczną nagonką ze strony policji i prokuratury i związanym z tym zainteresowaniem dziennikarzy.

Statystyki odwiedzin już nam skoczyły. Paradoksem jest to, że rozgłos i darmową reklamę mamy za sprawą działań prezesów kolejowych spółek, którzy nienawidzą naszego forum. Swego czasu reklamę zrobił nam zarząd PKP S.A. Teraz reklamę robi nam zarząd KD.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fela Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lut 2006
Skąd: Lubin

PostWysłany: 26-10-2011, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Znalezione na Wykopie:

http://www.wykop.pl/link/923513/niech-zyje-wolnosc-slowa-prezes-kd-pozywa-uzytkownikow-infokolej-pl/

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2011, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że pani Ładniak chyba zapomniała jaką funkcję pełni. Otóż jest prezesem kolejowej spółki samorządowej, utrzymywanej z pieniędzy podatników. Tylko w zeszłym roku KD otrzymały z UMWD ponad 20 mln zł dokapitalizowania plus dotacje do przewozów w nieznanej mi wysokości (brak raportu rocznego KD za 2010 rok!).

W związku z powyższym każdy podatnik (pasażer) ma święte prawo publicznie krytykować KD i rozliczać KD z każdej złotówki. KD nie są prywatnym folwarkiem pani Ładniak!

Jeśli pani Ładniak nie chce podlegać publicznej krytyce to niech zrezygnuje z funkcji prezesa KD. Nie ma przecież obowiązku bycia prezesem KD. Niech odejdzie z firmy i przejdzie na kolejową emeryturę, do której już dawno nabyła uprawnienia, albo niech zatrudni się w firmie prywatnej. Wszyscy na tym skorzystają. UMWD będzie miał święty spokój, forumowicze nie będą nękani przez policję i prokuraturę, a prokuratura przestanie łapać forumowe nicki i zajmie się ściganiem rzeczywistych przestępców.

Skoro przywiązanie do stołka prezesa KD jest zbyt silne i szkoda żegnać się z wysoką pensją (kilkanaście tys. zł miesięcznie) to pani Ładniak musi pogodzić się z tym, że będzie pod ostrzałem publicznej krytyki i bieganie z donosami do prokuratury w niczym jej nie pomoże. Wręcz przeciwnie, to tylko zaostrzy konflikt na linii KD - internauci, który z forum przeniesie się do mediów.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 26-10-2011, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Ta wojna nikomu na dobre nie wyjdzie. My (mam na myśli użytkowników InfoKolej.pl + admini + szefowie, ogólnie My) będziemy nękani przez policję, prokuraturę, ABW, CBŚ czy CBA i inne służby, zaś rozgłos jaki będzie przez to spowodowany może spowodować że zaczną się masowe kontrole w KD i wygodny stołek zacznie być coraz cieplejszy i w końcu będzie można się nieźle oparzyć i trzeba będzie go opuścić Smile Idąc na wojnę totalną z InfoKolej.pl Pani Ładniak prócz tego że zatruje nam życia na amen to jeszcze może sobie napykać biedy, gdyż tak jak wspomniałem, rozgłos całej sprawy spowoduje że będzie miała na głowie kontrol za kontrolą.

Dodatkowo pełnią funkcję prezesa KD, jest osobą publiczną która ma pensję z pieniędzy podatnika i MUSI się liczyć z krytyką z racji bycia osoby publicznej. Niestety na to ni ma bata, może poza wyjątkiem tego że może zrzec się pełnionego stanowiska, wtedy przestanie być osobą publiczną a całą nagonkę na swoją osobę będzie mogła kierować z powództwa cywilnego jako nękanie Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Przyglądając się wojnie prezeski KD z naszym forum chciałam zwrócić uwagę na pewien fakt. Cytat z "Gazety Wrocławskiej":

Życiu i czynom Genowefy Ładniak poświęcono niejeden post na kolejarskim forum internetowym Infokolej. Wypisywano o niej niestworzone historie. Zaraz po nominacji prezeska myślała, że to zwykła reakcja na zmianę władz spółki i z czasem wszystko ucichnie. Nie ucichło. Wręcz przeciwnie. Postanowiła zareagować.

Proszę zauważyć, że ta reakcja nastąpiła po nominacji prezeski KD do tytułu "Człowiek roku - przyjaciel kolei" co spotkało się z falą krytyki nie tylko na tym forum. Nominowana prezeska KD nabrała wiatru w żagle i dawaj... prosto do prokuratury na wywrotowe forum kolejowe, które ma czelność krytykować "przyjaciela" kolei.
Daty się zgadzają. Ogłoszenie nominacji nastąpiło 7 września br. na portalu "RK". 30 września Wojtek informuje o zmasowanej nagonce władz KD na nasze forum. To chyba nie jest przypadek.

I tu zapala mi się czerwona lampka a propos tej nominacji. Wiadomo kto zasiada w kapitule konkursu i kto rozdaje karty: prezesi PKP SA i PKP PLK, czyli dobrzy znajomi prezeski KD, która przecież całą karierę zawodową zawdzięcza PKP. I tak sobie myślę, że mógł nastąpić jakiś deal w rodzaju: my z ciebie zrobimy przyjaciela kolei, a ty nam pomożesz zaszczuć znienawidzone forum kolejowe.
No ale to są tylko moje domysły i mam nadzieję, że prezeska KD nie poleci z tym postem do prokuratury. Choć kto wie, czy pośród tych kilkunastu ściganych forumowiczy nie ma i mojego nicka, bo przecież fanką prezeski KD z powodu jej "zasług" dla kolei nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę, nawet gdyby agenci ABW o 6 rano powalili mnie na cyce...

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl