Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Remonty na linii 202
Autor Wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 17-06-2013, 20:10    Odpowiedz z cytatem

Konieczny jest remont Kołobrzeg - Poznań, szczególnie na odcinku Podborsko-Grzmiąca no i Piła - Poznań bo tam to już w ogóle katastrofa. Ale i tak do warszawy lepiej jechać przez Poznań niż 9h przez Gdynię bo zanim otworzą E65 to już od Warszawy znów trzeba ją bedzie remontowac tak to ślamazarnie idzie. Na 202 nie jest najgorzej, ale drugi tor by się przydał od Białogardu do Wejherowa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 18-06-2013, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Dziś korzystałem z Albatrosa w obie strony tj Koszalin - Szczecin i Szczecin - Koszalin. Skład składał się z 1 jedynki 4 dwójek i jednego wagonu bez numeracji czyli wagon dodatkowy. Oczywiście skorzystałem z niego w dwóch kierunkach i dwa razy jechałem sam w przedziale, więc o jakie wy tłoki mówicie i po co takie składy. Owszem dla Rybaka jestem za 9 pudłami, za Pobrzeżem i Ustroniem również oby liczba wagonów była większa, ale dla Albatrosa?? 4 wagony w zupełności wystarczą, co do Żuław i Gryfa to trzeba patrzeć całościowo ale 4 max 5 pudeł zupełnie wystarcza.
Za to z soboty na niedziele Uznam Kraków - Szczecin jechał z 3 wagonów klasy 2 jednego wagonu klasy 1 dwóch sypialnych i 2 kuszetek. Dodam tylko że w klasie 2 była ulokowana wycieczka 20 osobowa. Pomyślcie sobie co tam się działo

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 19-06-2013, 09:22    Odpowiedz z cytatem

Właśnie po to są te dodatkowe wagony. Co do "Albatrosa" możesz mieć rację, bo z reguły jak się z nim w Rąbinie rano mijam, to na przodzie pełno, na tyłach po 1 osobie w przedziale. Jeśli chodzi o "Żuławy" to 3 dwójki są tragedią. Miałem tą wątpliwą przyjemność jechać takim składem i uwierz mi, że 8 osób w tym przedziale to kaszanka. Dlatego lepiej dać 1-2 wagony więcej.

Może nie wszyscy na tym forum pamiętają, ale w roku 2007 tak wyglądała "Bryza" (czyli to samo co teraz "Żuławy"). "Rybak" w sezonie miał wtedy do 12 wagonów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 19-06-2013, 09:51    Odpowiedz z cytatem

27. lutego pisałem o uszkodzonej iglicy rozjazdu w Czarnowęsach Pomorskich. Zostałem skrytykowany, że w ogóle śmiem poruszać ten temat, że takie elementy nie leżą na kupce w magazynie. Dzisiaj jest 19. czerwca a ograniczenie i uszkodzona iglica jak była, tak jest nadal. I ma się całkiem dobrze. Za parę dni miną cztery miesiące i nie zostało nic zrobione poza wpisaniem "pięćdziesiątki" do WOSu. W ten sposób przyzwoita linia zaczyna się szatkować ograniczeniami. A później mowa o rewizalitazjach linii, skoro bieżące utrzymanie leży?

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 19-06-2013, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Droznik napisał/a:
Hmm ale o co chodzi??
Chcesz popierasz S6 twoje zdanie, nie chcesz nie musisz.
Walczyć o linie 202?? Proszę Cię!! Po co o nią walczyć, skoro tylko ona daję szybkiego przemieszczenia się ze Szczecina do 3 Miasta. Podaj jakiś konkretne argumenty żeby walczyć o nią i jaką ona ma być linią?? Magistralna 4 torową?? Z ECTS systemu 2?? Co za fikcja

Pojedź do Niemiec, to zobaczysz jaka ma być. Normalna. Dwutorówka, 120 na całości to minimum, a docelowo 160 (standard na wielu liniach Regio w Niemczech) a nie taka dziadownia z mała przepustowością.

I nie krzycz tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 19-06-2013, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Rafał napisał/a:
27. lutego pisałem o uszkodzonej iglicy rozjazdu w Czarnowęsach Pomorskich. Zostałem skrytykowany, że w ogóle śmiem poruszać ten temat, że takie elementy nie leżą na kupce w magazynie.


A na Stargard jechałeś? W Łobzie od dawna na przejeździe za stacją w stronę Runowa Pom. jest ograniczenie. Boli tym bardziej, że świeżo po remoncie.

Żeby tylko nie krytykować: wymienili szynę w Moczyłkach i nie ma już tam ograniczenia, a była chyba 40 lub mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 19-06-2013, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Moczyłki. Ostatnio wprowadzono parę poprawek do WOSu, gdzie wyeliminowano "wady szyn" i zniesiono ograniczenia. Coś tam się robi, choć zawsze wiadomo że za mało i za wolno.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 19-06-2013, 15:02    Odpowiedz z cytatem

50 po przejeździe pomiarowej było - wada szyn
Pare dni temu ponownie kursowała na naszych liniach i czekamy na wyniki gdzie staną 50 Smile

Dobra może ma być 2 torówka, tylko ja się pytam po co?? Ile tych pociągów tam dojdzie, jeden tor wystarcza, ino rozkład był dobry. A jak ja widzę że brakuje wszędzie skomunikowań, bądź jakiegoś poprawnego kursu to po co to robić??
Po co leci o 5:50 6:20 7:10 7:30 pociąg do Białogardu, a nie ma np 11??
Zobacz ile masz przerw że spokojnie mógłbyś wsadzić tam jedną parę Słupsk - Świdwin.
Nie trzeba robić 2 torówki, ino dobry rozkład

Na stronie PLK masz adres do ZLK Szczecin i powiedz co Ci leży na duszy, a usłyszysz że nie mamy części itp

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 29-08-2013, 08:16    Odpowiedz z cytatem

W dniach 10-13 września zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Słupsk - Sławno.
W dniach 17-18 września zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łobez - Runowo Pomorskie.

Coś dokładniej na ten temat? Co będzie robione i gdzie dokładnie? Smile

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 29-08-2013, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Może przejazd w Łobzie zrobią? W ramach modernizacji koncertowo go spierdzielili i jest tam ograniczenie do 70 bodajże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 10-09-2013, 18:15    Odpowiedz z cytatem

10-13 remont przejazdu kat. A w km 134 jak dobrze pamiętam, chyba ten w Kobylnicy Słupskiej. PR do Reblina IC do Sławna

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

JanekT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 15-09-2013, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Czemu nikt nie pisze o remoncie wiaduktu w Stargardzie na skrzyżowaniu Staszica i Broniewskiego? Trwa wymiana toru w kierunku Trójmiasta, cała konstrukcja rozebrana. Na tym fragmencie ruch w obie strony jednym torem (tym w kierunku Szczecina), który jest jeszcze przed remontem.

_________________
JanekT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 14-01-2014, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Dwa tory do Słupska lub Lęborka? Okaże się w przyszłym roku.

W 2015 r. gotowe będzie studium wykonalności modernizacji linii kolejowej 202 na odcinku pomiędzy Gdynią i Słupskiem. Jednym z rozpatrywanych w studium wariantów będzie budowa drugiego toru na tej linii.

Studium wykonalności modernizacji linii 202 będzie gotowe w 2015 r. Sfinansowane ono zostanie przy współudziale środków unijnych, pochodzących jeszcze z perspektywy finansowej 2007-13. Natomiast środki na same prace budowlane – zgodnie z kierunkiem prac wskazanym w studium – będą poszukiwane w ramach programów pomocowych w perspektywie finansowej 2014-20.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/50318/dwa_tory_do_slupska_lub_leborka_okaze_sie_w_przyszlym_roku.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 15-01-2014, 07:47    Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, tylko czemu nie pomyśli się kompleksowo i nie poprowadzi się drugiego toru aż do Runowa Pomorskiego. Znacznie poprawiło by to przepustowość linii i była by mozliwa większa liczba połaczeń pasażerskich i towarowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 15-01-2014, 10:09    Odpowiedz z cytatem

może to dlatego, że to już inne województwo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl