Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Bajkał na książeczce OSŻD
Autor Wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-01-2012, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanych podróżą w wagonach bezpośrednich z Polski do Nowosybirska, Saratowa, Ufy, Czelabińska, Omska, Jekaterynburga informuję, że właśnie przeczytałem warunki odprawy na ten pociąg ,w którym Rosjanie wykluczyli korzystanie z biletów OSŻD (służbowych i prywatnych). Odprawa tylko według cen globalnych (pociąg w pełni komercyjny)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bocian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2012

PostWysłany: 11-03-2012, 10:56    Odpowiedz z cytatem

FIP32, A nie wiesz czy w polsce można kupić miejscówkę w wagonie plackarta na rossiję? Jak tak to ile to kosztuje? Oczywiście w relacji Moskwa-Władywostok do biletu osżd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-03-2012, 13:52    Odpowiedz z cytatem

W kasach PKP nie ma możliwości zakupu miejscówki na płackartnyj wagon na żaden pociąg. Wyjątkiem jest wagon bezpośredni Przemyśl - Kiszyniów gdzie sprzedaż miejscówek prowadzi tylko kasa w Przemyślu, pozostałe punkty muszą tam dzwonić, aby zarezerwować miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bocian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2012

PostWysłany: 11-03-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

FIP32, Czyli wystarczy wklepać 002MJ Moskwa [2000002] Władywostok [2034130] i mamy dostęp do T4?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-03-2012, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Numer pociągu to bez tych zer (samo 2MJ) i z listy wybrać stację odjazdu MSK-IAR do Vladivostok - nie trzeba akurat tych stacji wybierać za pomocą kodów...można po prostu z listy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bocian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2012

PostWysłany: 11-03-2012, 16:14    Odpowiedz z cytatem

FIP32, Dzięki, tak jak piszesz, znakomita większość personelu kolejowego nie ma o tym pojęcia. Idę nauczać ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

m4rQeez Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2012

PostWysłany: 11-04-2012, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Witam. Odkopuję co prawda temat sprzed miesiąca, ale w sumie mam podobną sprawę, więc zwracam się o pomoc. O biletach OSŻD wiem tyle co nic, raz na jednym byłem w Moskwie.
Tak wiec, w sierpniu planuję wybrać się, korzystając z dobrodziejstwa biletu OSŻD do Irkucka, robiąc po drodze jednak kilka przystanków, a więc jadąc Moskwa - Jarosław - Jekaterynburg - Nowosybirsk - Krasnojarsk - Irkuck. Do Moskwy dojechać wiem jak - byłem w zeszłym roku, za miejscówkę zapłaciłem w polskiej kasie 70 zł.I tu pytanie co robić dalej, Moskwa - Jarosław to jakiś zwykły sidiaszczij, koło 30 zł ma wynieść. Potem płackarty. Pytanie głównie do FIP32, widzę że wiesz tu dużo o cenach. Znalazłem na forum, że miejscówek na plackarty w Polsce nie da się kupić. Da się to zrobić np. na Ukrainie? Wchodzi ona w ten wschodni system? Wiesz, ile by kosztowały takie miejscówki? Chcemy się wybrać w 4 osoby, 3 pojadą na normalnych studenckich biletach, będzie się dało kupić 1 tylko miejscówkę i 3 pełne bilety? Jest opcja kupna biletu na rzd.ru, czy może tam się da kupić same miejscówki? Powrót planuję już bezpośrednio, bez przesiadek, Irkuck-Moskwa. Może trochę chaotycznie piszę, podsumuję: Jak i gdzie kupić samę miejscówki do płackarty? Zna ktoś cenę płackart Jarosław - Jekaterynburg, Jek- Nowosyb., Nowosyb.-Krasnojarsk, Krasn.-Irkuck, Irkuck-Moskwa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-04-2012, 13:20    Odpowiedz z cytatem

@m4rQeez
Witam. Strasznie ciężko jest dokładnie wyjaśnić zasady korzystania z biletów prywatnych OSŻD w Rosji, ale postaram się to najbardziej przystępnie opisać. Zacznę jednak od informacji, że na Ukrainie można kupić miejscówki na wagony typu płackart. Ukraina włączona jest do Ekspress-3, który działa we wszystkich krajach byłego ZSRR. Teraz trochę o skomplikowanych warunkach korzystania z biletów OSŻD. Wspomnę, że pracownicy kolei z różnych krajów są różnie traktowani przy odprawie. I tak np. inaczej zostanie potraktowany np. kolejarz z Polski, Czech, Słowacji, Węgier itp. niż kolejarz z takim samym biletem ale np. z Białorusi, Ukrainy czy Kazachstanu. Dla tych drugich miejscówki na sypialne są naprawdę śmiesznie tanie. Inaczej sprawa przedstawia się z podróżnym który chce pojechać na bilecie OSŻD, ale pochodzi z kraju, którego koleje uczestniczą w SCIC-TWZ. Do krajów tych należy m.in. Polska. Dla nas opłaty za miejsca sypialne zostaną i tak policzone według Taryfy Wschód-Zachód - a co się z tym wiąże - ceny będą bandycko - gangsterskie. Przykład: Jadę z kolegą kolejarzem z Białorusi do np. Irkucka. Zgłaszamy się w Moskwie do kasy po miejscówkę na sypialny. Pokazujemy swoje bilety prywatne OSŻD w okienku. Kolega z Białorusi płaci według taryfy MPT dla cudzoziemców około 10 EUR, ja jako kolejarz z Polski płacę według SCIC-TWZ - 156 EUR - pomimo,że okazujemy takie same bilety. W Rosji obowiązuje 6 taryf, według których naliczane są opłaty. Jeszcze inaczej będzie w pociągach międzynarodowych. Łapę nad SCIC-TWZ trzymają koleje DB, a w oczach Rosjan są to milionerzy którzy i tak zapłacą jak będą chcieli jechać. Polska popadła niestety pod tę czapę i raczej nie ma szans na zmianę. Przed laty PKP wycofało się z uczestnictwa w taryfie MPT na rzecz Taryfy Wschód-Zachód - no i teraz mamy za swoje Sad Odnośnie cen na płackarty mogę wystąpić do odpowiednika naszego Biura Przepisów i Taryf na kolejach RŻD o udostępnienie opłat. Z tym, że na informację trzeba będzie zaczekać. Póki co najtańsza możliwość dojazdu do Irkucka pozostaje nadal z przesiadka w Mińsku na poc.64BJ.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

m4rQeez Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2012

PostWysłany: 15-04-2012, 14:31    Odpowiedz z cytatem

@FIP32
Kurczę, takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem, nie pomyślałem, że miejscówka może kosztować więcej nie tylko z powodu miejsca kupienia, ale też kraju kupującego. Podróż Mińsk - Irkuck w istocie byłaby najtańsza, ale nie przejdzie bezpośrednio. Na pewno muszę zachaczyć o Moskwę, no i jeszcze co najmniej 2 - 3 przystanki po drodze, jak najwięcej trzeba zwiedzićSmile Jeśli możesz, baardzo Cię proszę o zdobycie tych cen na płackarty, poczekam ile będzie trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-04-2012, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Proszę nie wprowadzać w błąd, system express-3 nie jest we wszystkich krajach byłego ZSRR - np. w Turkmenistanie, Armenii, Estonii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-04-2012, 21:24    Odpowiedz z cytatem

eurostar napisał/a:
Proszę nie wprowadzać w błąd, system express-3 nie jest we wszystkich krajach byłego ZSRR - np. w Turkmenistanie, Armenii, Estonii


Istotą sprawy jest wyjazd na Syberię, więc łapanie za słówka trochę tu chyba przesadzone. Armenia owszem - tam resztki pociągów często na diagramach są prowadzone.Turkmenistan - też prawda- bo prawie kolej tam nie istnieje więc i Ekspress3 nie funkcjonuje. To tak jakbym powiedział, że w Nepalu i na Islandii nie działa system rezerwacji na pociągi, których tam po prostu nie ma. EPA też ma możliwość działania w Ekspress-3 tak samo jak Hermes z EPA. W Polsce RŻD chciało nam wstawić na warunkach komercyjnych kasę Ekspres-3, ale nie podpisano z nimi umowy .Na podobnych warunkach w wyznaczonych punktach można pobierać miejsca z Ekspress3 w Mongolii i Chinach. A tak w ogóle to temat dotyczy wyjazdu na Syberię, a nie o tym co gdzie i jak działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-04-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Więc nie odbiegaj od tematu i nie wypisuj głupot o Express-3 w całym sowieckim Sojuzie. W Armenii żadnych diagramów nie ma, a opinia o Turkmenistanie, że kolej tam prawie nie istnieje też mocno przesadzona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 17-04-2012, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Hmm, w tym wątku człowiek pisze, że za kupe Moskwa - Irkuck zapłacił 3119 RUR - nie jest to ani 156 EUR (cena wg TWZ na poc. rosyjski), ani ~10 EUR (podawany tutaj koszt miejscówki wg MPT). Wydaje mi się, że była to po prostu kwota określana na krajowym rosyjskim bilecie jako miejscówka ("płackarta", w pierwszej linijce), tak jak ma to miejsce przy korzystaniu z biletu OSŻD np. na Ukrainie (w polu "bilet" widnieje wówczas kwota 000000,0).
Wygląda więc na to, że wiele zależy od znajomości tych wszystkich uregulowań przez kasjerkę Rolling Eyes

I jeszcze jedno mnie ciekawi: jak wyglądałaby cenowo kwestia zakupu miejscówek na Rosję w jakimś innym kraju objętym MPT (np. Ukraina, Białoruś)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

remig4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 10-05-2012, 20:25    Odpowiedz z cytatem

witam!
małyniak, jakbyś mógł jeszcze podpowiedzieć gdzie w Polsce można kupić miejscówki do biletu OSŻD z Mińska do Irkucka?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 10-05-2012, 20:50    Odpowiedz z cytatem

W każdej kasie międzynarodowej, pod warunkiem że kasjerka potrafi Wink
Najważniejsze jest wpisanie poprawnego numeru pociągu, tj. 64BJ.
W załączniku taka miejscowka wystawiona w Puławach na terminalu KURS90.

DSC_0037-1.jpg
Plik ściągnięto 523 raz(y) 21.24 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl