Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 197, 198, 199  Następny
Cenzura, propaganda i manipulacje w mediach
Autor Wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 29-11-2012, 19:26    Odpowiedz z cytatem


_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-12-2012, 22:55    Odpowiedz z cytatem

TVN24 i fragment specjalnego programu realizowanego w noc wyborczą.

Chłopaki z Hirszfelda ośmieszyli TVN. Ulica Hirszfelda jest na Ursynowie... wytłumaczenie dla tych spoza Warszawy.

Pamiętajcie, telewizja kłamie. TVN24 - "Cała prawda, całą dobę". Ha, ha, ha... itd.




_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-12-2012, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Polecam:

http://zdemaskowane.nowyekran.pl/post/81900,tajemnice-uczniow-goebbelsa-cz-ii

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-12-2012, 01:53    Odpowiedz z cytatem

Rafał Ziemkiewicz napisał, że w sprawie trotylu narracja przebiega według schematu, znanego dotąd głównie z tłumaczeń zdemaskowanych konfidentów bezpieki.

Warto jednak zauważyć, że mamy tu do czynienia również z innym schematem, kojarzącym się z redaktorem z serialu „Alternatywy 4”. Dokładnie zaś ze słowami „Panowie, to zaczyna być interesujące. Chowajcie kamerę.”

Ten schemat znamy głównie z doniesień o kolejnych zarzutach wobec polityków PiS lub kiedyś z PiS związanych (Kaczyńskiego, Macierewicza, Ziobry). Bardzo mocno nagłaśniane są zarzuty, podobnie jak fakty wszczęcia kolejnych śledztw czy pisania pozwów sądowych. Z drugiej strony ciszej o wiele, gdy już okazuje się, że zarzuty okazały się dęte, śledztwa umorzone a procesy wygrane. Wtedy mamy do czynienia z ciszą, lub co najwyżej bardzo nieśmiałymi wzmiankami, gdzieś na dalszych stronach gazet i ostatnich minutach dzienników. W świadomości społecznej zostają zaś kolejne „laptopy Ziobry”. Zresztą, żeby nie zatrzymywać się wyłącznie na PiS, warto spytać, ile osób wie, że europoseł Golik został z zarzutu zgwałcenia prostytutki oczyszczony? No właśnie. Z „talibów w Klewkach” zapewne śmialibyśmy się do dziś, gdyby nie popełniono samobójstwa na Andrzeju Lepperze…

Tym razem trotyl. Najpierw artykuł. Potem żenująca konferencja prasowa, nagonka na Gmyza, zwolnienia w Rzepie, odejście redakcji Uważam Rze… I gdy w końcu okazuje się, że ten trotyl jednak najprawdopodobniej był, to jakoś tak ciszej. Rozmyte to jakieś. Zaczęło być interesujące. Kamery schowane. W studiu są już nasi goście, którzy powiedzą państwu, ze wcale nie widzą państwo tego, co państwo widzą, a poza tym to i tak nieważne. Pies podstarzałej piosenkarki zagra w filmie o wrażliwej dzieciobójczyni.

źródło: http://niepoprawni.pl/blog/3/kamery-zgaszone

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-12-2012, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Wystąpienie Andrzeja Wajdy podczas prezentacji honorowego komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego. 2010 r.

Jak bardzo szczęśliwy musi być dziś Andrzej Wajda patrząc na media w Polsce...


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-12-2012, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Skandal w Sejmie! Reporterzy telewizyjni cenzurują opozycję

Do niecodziennych wydarzeń doszło dzisiaj w Sejmie. Reporterzy pracujący w gmachu parlamentu dla trzech największych stacji telewizyjnych odmówili udziału w konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości na temat obrad komisji dotyczących paktu fiskalnego. Dziennikarze mediów mainstreamowych zawsze oburzali się, gdy nazywano ich pracownikami „mediów prorządowych”. Po tym, co się dzisiaj stało w Sejmie, niepotrzebne jest już nawet dodawanie „pro-…”.

Więcej:
http://niezalezna.pl/35896-skandal-w-sejmie-reporterzy-telewizyjni-cenzuruja-opozycje

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 13-12-2012, 01:00    Odpowiedz z cytatem

@Victoria - i co to za skandal? Niech PiSy robią tysiąc konferencji dziennie, na pewno na każdą przyjdą wszystkie stacje... I dobrze, że nie poszli, czas antenowy kosztuje, a 'widzimisie' PiS to jest ich fanaberia.

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-12-2012, 04:39    Odpowiedz z cytatem

loony, to żaden skandal tylko polska norma. W normalnych krajach media patrzą rządzącym na ręce. Natomiast w Polsce jest wprost przeciwnie - media mainstreamowe, państwowe i prywatne, są tubą propagandową rządu (PO) i patrzą na ręce opozycji (PiS). Efekt: otępiałe i podzielone społeczeństwo!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 13-12-2012, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Pirat, no to skandal czy norma? Tytuł z jedynego slusznego medium, jakim jest niezależna.pl, mówi że to skandal.
A skoro wszędzie patrzy się na ręce rządowi, a nie opozycji, tylko nie w Polsce... to chyba dobrze, że teraz media nie poszły do PiSu, prawda? Smile Coś się zmienia Laughing

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-12-2012, 11:56    Odpowiedz z cytatem

loony, no patrz, a ja byłem przekonany, że jedynym słusznym medium jest TVN i Gazeta Wyborcza. Wink

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-12-2012, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Dziennikarka KSD obnaża manipulacje TOK FM i NaTemat.pl

http://ksd.media.pl/aktualnoci/920-dziennikarka-ksd-obnaza-manipulacje-tok-fm-i-natemat-pl

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-12-2012, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł o inwigilacji środowiska dziennikarskiego przez tajne służby PRL i III RP:

http://nczas.com/wyroznione/jak-sluzby-specjalne-inwigilowaly-dziennikarzy-najwyzszego-czasu/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-12-2012, 17:37    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-12-2012, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Polecam ciekawy artykuł prof. Andrzeja Zybertowicza o polskich mediach:

http://niezalezna.pl/36444-przemysl-nagonkowo-przykrywkowy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 08-01-2013, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą!

Głupieję z każdym dniem. Wybaczcie mi, że będę uogólniał, ale celowo napiszę w imieniu szerokiej rzeszy osób - codziennie głupiejemy. W dużym towarzystwie będę czuł się ze swoją głupotą bardziej komfortowo, może ją trochę oswoję. Jeśli uznam ją za całkiem powszechną, wówczas głupota stanie się normą, a być normalnym to przecież żaden wstyd.

No to - głupieję i wy głupiejecie też, tak zakładam.

Wczoraj sobie uświadomiłem, że na skutek odbieranych informacji staję się zwykłym, zaściankowym tumanem - i mniemam, że nie tylko ja. Doszedłem do takiego przykrego wniosku, oglądając jakąś migawkę na temat sytuacji w Izraelu. Alarmująca myśl - nie wiem, kto jest premierem Izraela, czyli nie wiem, kto za moment będzie mógł wcisnąć magiczny czerwony przycisk i zapoczątkować sporą jatkę. Kiedyś wiedziałem, teraz nie. Mogę sprawdzić, ale to już nie to samo. Wiem natomiast, że "Perfekcyjna pani domu" - taka MILF z niezłymi piersiami i zachrypniętym głosem - właśnie bierze rozwód. Kurwa, to jest niedorzeczne, wiem o rozwodzie babki, która zakłada białą rękawiczkę i wyciera kurz, a nie wiem, kto tak naprawdę decyduje o losach świata, bo przecież konflikt Izraela z Syrią to rzecz bardzo poważna. Oczywiście, w dużej mierze wynika to z moich zaniedbań, mojego lenistwa, moich błędów przy selekcjonowaniu źródeł informacji.

Wiem, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Doda rozstała się z chłopakiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Włodarczyk jest z Krawczykiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że matka Madzi tańczyła na rurze, a nie wiem, kto rzadzi Izraelem.
Wiem, że młoda Kwaśniewska wzięła ślub, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że pies Kory zamówił sobie marychę, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.

Jestem idiotą.

Wiem, że Ewa Farna tyje, ale nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że nowi iPhone jest dłuższy niż stary, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że Depardieu został obywatelem Rosji, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że jak wygląda Marta Grycan, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że Krzysztof Ibisz napisał książkę, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że dziewczyna Lewandowskiego trenuje karate, a nie wiem, kto rządzi Chinami.

To długa lista. Nie wiem też, kto rządzi Brazylią, Indiami, Iranem, czy Australią, nie wymienię pięciu amerykańskich aktywnych polityków, ostatnio czytałem coś o jakiejś babce z francuskiej polityki (była minister sprawiedliwości), ale tylko dlatego, że się pruła na potęgę i nie wie, z kim ma dziecko.

Za to z polskiej telewizji dowiedziałem się, że Marek Siwiec odsunął się od SLD i teraz bliżej mu do Palikota. Było to wydarzenie dnia, wypowiadały się mądre głowy - że szok i niedowierzanie, że przełom, rozłam i symbol. Oglądałem z zainteresowaniem, ponieważ z synem Siwca chodziłem kiedyś do jednego liceum. Później jednak przeszło mi przez myśl: "przecież Siwiec nie ma nie tylko żadnego wpływu na losy Europy, ale też żadnego wpływu na losy Polski, ani też żadnego na losy jakiekolwiek miejscowości w tym kraju". Oglądam więc ten "transfer", a równie dobrze telewizja mogłaby informować, że mój kolega pracował w Samsungu, ale rzucił i zmienia na Sony. Karmiono mnie przynajmniej przez jeden dzień informacją tak zbyteczną, jak aktualny poziom wody w Kazimierzu nad Wisłą.

Czytam, że ktoś kogoś uderzył w Zakopanem i ten drugi ktoś zmarł. No, wprost niesamowite, jest to historia, którą ewidentnie żyć powinniśmy przez cały tydzień. Kiedy gdzieś na Bliskich Wschodzie powoli wybuchać będzie III Wojna Światowa, będziemy najszczęśliwszym narodem świata. Jako jedyni zajmować będziemy się tym, że samochód wjechał w dom w Radomiu, albo tym, że pijany rolnik obsikał sąsiadowi płot. No i do tego, oczywiście stały zestaw: Tusk, Kaczyński, Palikot, Siwiec, Kwaśniewski, Kalisz, Kłopotek, Kurski, Ziobro, Nowak, Sikorski, Macierewicz, Boni, Arłukowicz, Wróbel… O wszystkim tym bardzo mądrze opowie Miecugow czy troszkę bardziej prześmiewczo Kuźniar.

Za dziesięć lat nie wiedzieć będziemy, co to Bliski Wschód, a za trzydzieści - dlaczego ma być III Wojna Światowa i kiedy były poprzednie dwie?

Mam pretensje do mediów, bo wydaje mi się, że szkołę ukończyłem jako osoba o trochę większej wiedzy o świecie. Odkąd zdałem się na zawodowych dziennikarzy, by mi tę wiedzę dostarczali, odtąd idiocieję. Moim zdaniem dzisiaj przeciętny Polak prawie nic nie wie o Polsce i ZUPEŁNIE NIC o świecie. Poważne tematy nakrywane są telewizyjną papką z gówna, i gówno na sam koniec w mojej (waszej?) głowie zostaje.

Nie wierzę jednak w teorie spiskowe. Nie wierzę, że ktoś idiotę robi ze mnie celowo. Ot, idioci dla idiotów. Im naprawdę wydaje się, że Siwiec (nie Natalia, tylko Marek, chociaż Natalia w Polsce przegrywa tylko z Barackiem Obamą, a i to niekoniecznie) popierający Palikota jest istotny i że mnie naprawdę powinno interesować, że w Sylwestra ktoś kogoś jebnął gałęzią. Pracując w gazetach, tych niby poważnych, napatrzyłem się na osoby, które wierzą, że podobnymi dyrdymałami naprawiają świat.

Niczego nie naprawili.

Po prostu teraz już nie umiem sobie poradzić bez wikipedii. Jak padną jej serwery, zostanę półgłówkiem z zalążkiem wiedzy na temat władz w Polskim Stronnictwie Ludowym czy w innej niepotrzebnej do niczego partii, z olbrzymią wiedzą na temat cycków w show-biznesie i rozwodów wśród aktorów, ale za to bez podstawowych informacji na temat świata.

Kiedyś leciałem do Korei, tam panowała epidemia SARS. Franek Smuda powiedział mi wówczas, tak z dobrego serca: - Uważaj, żebyś tylko nie przywiózł tego… no… esemesa!

Już mnie to nie śmieszy. Mam zatruty mózg. Będę taki sam.

Cały artykuł na weszlo.com

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl