Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Chcę zostać maszynistą
Autor Wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 08-12-2012, 21:39    Odpowiedz z cytatem

A słyszałeś aby jakaś firma zatrudniła informatyka, który nie ma wiedzy teoretycznej bądź kierowcę, który nie ma prawa jazdy??? Musisz posiadać wiedzę z z zakresu elektryki czy to mechaniki(najlepiej obu) mieć na to papier (dyplom albo referencje byłego pracodawcy) i wtedy masz tą robotę praktycznie od zaraz( przynajmniej tak się dowiedziałem w kadrach Cargo jakiesś 4 miechy temu). Oczywiście trzeba spełniać jeszcze kryteria zdrowotne i przejść szkolenia, ale o tym wszyscy wiedzą Wink...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 08-12-2012, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Borys_q rozwiń nieco swoją myśl ...


Gdzieś na tym forum już rozwijałem, więc rozwinę tylko trochę, jak będziesz chciał więcej to sobie poszukasz. Niestety środowisko MK w Polsce jest jakie jest, i myślę że normalny pracodawca bałby się zatrudnić kogoś kto od paru lat pałęta się po torach robi zdjęcia, dywaguje przy piwku czy lepsza est SU czy ST, bo to trąci trochę chorobą psychiczną. Oczywiście nie piję do ciebie bo cie nie znam ale taka jest średnia statystyczna. z moich doświadczeń wynika że najlepiej swoje zainteresowanie koleją "dawkować" w dokumentach aplikacyjnych wspomnieć o tym ale za dużo nie pisać używać ostrożnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 09-12-2012, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Borys_q A nie zgodzę się, bo prawdziwy Kolejarz-MK przyjdzie na każdy telefon i w nocy. Wie, że nie będzie wielce narzekał i nie rzuci służby( a szkolenie kosztuje).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

makary21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 09-12-2012, 22:16    Odpowiedz z cytatem

karol22, znam takich MK co by nie przyszli, gdyż mieli by inne ważne zajęcia z dziedziny komunikacji ( np focenie, czy kurs jakąś nową linią, maszyną itd) i znam takich ludzi, co to nie są MK, ale podchodzą poważnie do pracy, którą wykonują i by przyszli (przyjechali).

Opisana przez Ciebie sytuacja nie jest bowiem zależna od tego czy jesteś czy nie jesteś MK, ale od tego jak poważnie podchodzisz do postawionych zadań i wykonywanych obowiązków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 10-12-2012, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Może inaczej- MK traktuje byt na kolei jako służbę, a nie-MK jako pracę.
A jak ktoś ma ''inne zajęcia z dziedziny komunikacji'' to z pewnością i tak podchodzi do tego jak do pracy. To jakby nie jechać na front, bo nowy czołg kupili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-12-2012, 03:10    Odpowiedz z cytatem

Dużo maszynistów robi zdjęcia i je publikuję i jakoś nikt im za to tyłka nie urywa...Owszem jeśli ktoś siedzi 50 cm od toru i kręci filmy i nie myśli o czym innym tylko o SU45 to jest to dziwny człowiek ale bez przesady...jeśli ktoś idzie za maszynistę z powołania bo kocha tą pracę to tym lepiej dla pracodawcy bo taka osoba szybciej się wszystkiego uczy i pojmuję teorie bo po prostu chce umieć a nie musi umieć. Ale gdy ktoś idzie na maszynistę bo powiedziano mu że się dużo zarabia i lekka robota a go kompletnie to nie interesuje to niech nawet sobie nie zabiera czasu. Co do pisania listów motywacyjnych i Cv to rzadko kiedy odpisują zwłaszcza duże firmy spółki takie jak IC, Cargo, PR lepiej jeździć co jakiś czas do kadr i się dowiadywać osobiście, kontakt wzrokowy z pracodawcą robi o wiele lepsze wrażenie niż listy miłosne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 11-12-2012, 12:12    Odpowiedz z cytatem

Borys_q napisał/a:
Niestety środowisko MK w Polsce jest jakie jest, i myślę że normalny pracodawca bałby się zatrudnić kogoś kto od paru lat pałęta się po torach robi zdjęcia, dywaguje przy piwku czy lepsza est SU czy ST, bo to trąci trochę chorobą psychiczną.


A ja myślę, że społeczeństwo polskie to niestety szara i nudna jak flaki z olejem masa i dlatego jak ktoś robi coś innego niż oni to jest wyzywany od chorób psychicznych. Społeczeństwo nasze akceptuje tylko to co telewizja pokazuje, że jest cool. Przykład, telewizja pokazuje x programów motoryzacyjnych, więc być fanem samochodów, zbierać katalogi, robić zdjęcia samochodów, dyskutować czy lepszy Opel czy Fiat jest OK, ale już to samo w przypadku lokomotyw jest NIE OK ?? Bo skoro 90% ogółu nienawidzi PKP i jazdy pociągiem, to jak ktoś ma odmienne od nich zdanie to jest psychiczny no nie. Wiem też, że na zachodzie fani kolei to nic dziwnego, traktowani są tak samo jak fani samochodów, zbierania znaczków itd. po prostu normalnie.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 11-12-2012, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Dawniej na palcach jednej reki mozna bylo wyliczyc ludzi ktorzy nie przyszli na kolej z pasji. Praktycznie kazdy przyszedl do pracy bo go to fascynowalo. Dzis jest dokladnie na odwrot. Wiekszosc traktuje kolej jedynie jako swoj szary obowiazek. A potem powstaja filmy typu "Wscieklizna na PKP" czy oblewanie nagrywajacych woda z butelki(byl taki filmik na Youtube od pewnego uzytkownika, ktory notabene dzis jest maszynista). O pokazywaniu srodkowego palca czy innych "ciekawych" gestow nie wspomne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 11-12-2012, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie wyśmiewano, że zbieram zwykłe bilety ze zwykłych tras. A ja zbieram, bo kartonikowe to już przeszłość i papierowe też będą przeszłością za kilkadziesiąt lat. Popieram słowa marasa i snajpera. Ale wróćmy może do tematu póki kto inny nie zawróci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 11-12-2012, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Do Historii typu wścieklizna na PKP akurat doprowadzają sami MK, latają z tymi kamerami głowę zawracają czasami pod koła się nawet potrafią pchać, maszyniści czasem też przesadzają ale weźcie pod uwagę że ludzie są różni, a nie wszyscy lubią być filmowani.

Cytat:
to tym lepiej dla pracodawcy bo taka osoba szybciej się wszystkiego uczy i pojmuję teorie bo po prostu chce umieć a nie musi umieć.


A to nie koniecznie oczywiście niektórzy "chcą umieć", to plus dla nich i pracodawcy ale niektórzy uważają że już wszystko umieją, a to gorzej. Niestety wśród intensywnych miłośników, bardzo często (nie zawsze) pojawia się ta druga kwestia.


Cytat:
Witam.Mam 14 lat i moim marzeniem jest zostać maszynistą i nie wiem czy po gimnazjum mam iść do liceum czy technikum kolejowego


Wg projektu zmian do ustawy o transporcie kolejowym (jeszcze nie obowiązujących) absolwenci szkół w których program nauczania zawiera budowę taboru kolejowego zganienia z ruchu i sygnalizacji kolejowej będą zwolnieni z obowiązku przechodzenia szkolenia na licencje maszynisty, więc jakbyś u siebie taką szkołę znalazł to prawdopodobnie ci wyjdzie na dobre, a na pewno nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 11-12-2012, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Mysle ze te gesty typu srodkowy palec nie sa spowodowane tym, ze ktos nie chce byc nagrywany. Czesto wynikaja po prostu z chamstwa. Ci ktorzy sie oburzaja,ze ktos stoi z aparatem i nagrywa powinni nieco pomyslec, ze raczej obiektem zainteresowan fotografa jest sklad, anizeli ich podobizna. Rozumiem, ze moze nie wszyscy podzielaja pasje innych, ale na te dwie sekundy mozna po prostu odwrocic glowe a nie pozdrawiac srodkowym...
Co do tego projektu. Mam nadzieje ze takie cos jak najszybciej wejdzie w zycie. Ulatwi to droge do stanowiska maszynisty, a w efekcie moze skonczy sie problem braku pracownikow na tym stanowisku. Tymbardziej, ze przy obecnej sredniej wieku, powinno sie dzialac w kierunku przyjmowania mlodych, chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 12-12-2012, 13:18    Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu... W przyszłym tygodniu przejdę się po spółkach popytać czy kogoś nie szukają do pracy. Ewentualnie jeżeli będę chciał zrobić licencję we własnym zakresie to, orientujecie się jak to wygląda finansowo w chwili obecnej i gdzie najlepiej takie szkolenie na swój koszt odbyć ?

A może warto zostać konduktorem i już będąc wewnątrz firmy starać się o podnoszenie swoich kwalifikacji ?

Cytat:
A słyszałeś aby jakaś firma zatrudniła informatyka, który nie ma wiedzy teoretycznej bądź kierowcę, który nie ma prawa jazdy???


Tego nie słyszałem. Ale słyszałem o tym żeby firma informatyczna zatrudniła człowieka dla którego komputer, programowanie (ogólnie informatyka ) jest pasją. Jeżeli ktoś się czymś pasjonuje to znaczy że coś o tym wie. W przypadku komputerów pasjonaci wiedzą więcej i więcej potrafią niż nie jeden mgr. kierunków informatycznych.

Kierowcy bez prawa jazdy nikt nie zatrudni. Ale kogoś dla kogo taka praca wydaje się być pasjonująca wziąłbym na rozmowę . Zobaczył co gęga i może bym przeszkolił Smile tzn. opłacił kurs i kazał podpisać lojalkę że za to iż go wyszkolę x czasu będzie u mnie pracował Very Happy Człowiek dla którego pasją jest samochód, ciężarówka może nie mieć papieru ... ale może mieć taki balast wiedzy teoretycznej na temat budowy, zasad prowadzenia pojazdu, radzenia sobie z usterkami bla, bla ... że nie jeden zawodowiec mógłby się od takiego wiele nauczyć Smile W takim przypadku pracodawca musi trochę zainwestować w to żeby taki człowiek zdobył papier , a potem ... Potem będzie czerpał z niego miejmy nadzieję same profity ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12-12-2012, 16:01    Odpowiedz z cytatem

Ok, tylko że Ty napisałeś, że nie masz żadnej wiedzy teoretycznej odnośnie kolei (mam tu na myśli wiedzę techniczną) a osoba, która pasjonuje się informatyką, nawet bez wykształcenia, takową wiedzę posiada.

Ja generalnie popieram twój tok myślenia, ale tutaj chodzi o to jak JEST a nie jak powinno być a to już jest inna bajka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 12-12-2012, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie mam ... i nie napisałem że kolej to moja pasja ... Tylko napisałem że praca maszynisty wydaje mi się być fascynująca Very Happy eh ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

arvent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 13-12-2012, 10:07    Odpowiedz z cytatem

Hagans ostatnio zaśpiewał 7 tys. + koszt badań lekarskich (licz ok. 700zł) ...takie info jak dzwoniłem do nich ze 2 tyg temu ..w styczniu planują wyjść z kursem na licencję. Na pomocnika maszynisty już nie prowadzą ..brak chętnych.
CTL z ostatniego mojego zapytania nie planuje kursu w pierwszym kwartale 2013, trzeba dowiadywać się później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl