Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Petycja w obronie IR "Barbakan"
Autor Wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 28-09-2012, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za propozycją MK_PŁASZÓW.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 28-09-2012, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
Twoja postawa wyraża zupełnie coś innego Adamie. Cóż, czekamy na odpowiedź.


Myślę że się wyraziłem jasno co mam na myśli. Napiszę wprost, petycja została napisana nie w obronie IR Barbakan, tylko dlatego żeby Ostrów Wielkopolski miał bezpośrednie połączenie ze Szczecinem. Poza tym w dniu wczorajszym otrzymałem ścieżkami prywatnymi wiadomość od jednego z autorów tej petycji z Ostrowa Wielkopolskiego z żądaniem "zamilknięcia w tej sprawie". Jak widać ten człowiek posuwa się do wszelkich środków żeby zamknąć usta tym, którzy na temat tego projektu mają odmienne zdanie. Publicznie oświadczam że się takim żądaniom nie podporządkuję i swoją opinię w razie potrzeby wyrażał będę.

xMICHCIOx napisał/a:
Jestem jak najbardziej za propozycją MK_PŁASZÓW.


Jak widać w Wielkopolsce są osoby które nie dbają jedynie o "własne podwórko", ale także o całą resztę i chwała Ci xMICHCIOx za to. Smile . Do swojej propozycji dodam, że gdyby ten IR został skierowany przez Częstochowe to mógłby nawet być zostać wydłużony Bielska Białej (bez potrzeby zmiany kierunku). Bielsko podobnie jak Częstochowa nie posiada bezpośredniego całorocznego połączenia z Poznaniem i Szczecinem, więc z wygenerowaniem dostatecznej frekwencji dla tego pociągu nie byłoby większego problemu. Myślę że autorzy petycji zamiast się obrażać na krytykę, mogliby taką opcję wziąć pod uwagę i napisać nowe pismo, poddać go podpisom i wysłać do Przewozów Regionalnych. Myślę że argumenty do uruchomienia pociągu w takiej formie są dość mocne. Nie ma gwarancji że się to uda, ale myślę że spróbować warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 28-09-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pociągów ze Szczecina i Poznania do Czewy i dalej jest ciężko. Obie firmy PR-y oraz oraz Icki olewają to, tłumacząc stanem technicznym linii ,albo brakiem kasy lub niby potencjalną małą frekwencją ,ale wiem że to ściema .Nieraz pisałem i mailowałem w tej sprawie. Spróbuję ponownie ,a przetrasowany Barbi , nie dość że by się uratował to jak pisałem we wcześniejszym poście uszczęśliwiłby trzy , może nawet 4 regiony. Smile
Jakiekolwiek sensowne petycje o uratowanie pociągu nawet w Ełku , Rzeszowie czy Chełmie , a nie tylko w swoim "wrzesińskim grajdołku" będę popierać Smile .Nie chodzi tu o jakieś mkolskie popisy , by potem ktoś miał wzwody ,ze mu ileś par pociągów jedzie pod nosem ,a on skorzysta z dwóch trzech z pięć razy do roku ,ale o sensowną siatkę połączeń dobrą dla pasażerów jak przewozu towarów w całym kraju. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 28-09-2012, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Rafaello1973 napisał/a:
przetrasowany Barbi , nie dość że by się uratował to jak pisałem we wcześniejszym poście uszczęśliwiłby trzy , może nawet 4 regiony


Bardzo mądre słowa. Na odcinku Szczecin - Lubliniec ten pociąg jechałby po dotychczasowej trasie, więc miejscowości leżące na tym odcinku nic by nie straciły, natomiast dużo zyskałby odcinek Lubliniec - Częstochowa, na którym od nowego rozkładu nie pojedzie nic dalekobieżnego, ze względu na modernizację odcinka Lubliniec - Fosowskie. Gliwice, Zabrze mają dobrą siatkę połączeń TLK z Wielkopolską więc "Barbakan" tamtędy nie jest niezbędny, tym bardziej że przez Paczynę od nowego rozkładu jazdy pojedzie TLK "Gwarek".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 28-09-2012, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Propozycja przez Częstochowę wspaniała, ale stacja docelowa Kraków. Czy RE WARTA z Poznania do Lublina z 7 wagonami w piątek, w tym 3 wagony całkowicie puste (około 100 osób na całym składzie na odjazd) jest bardziej dochodowa od IR Barbakan?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 28-09-2012, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Wielkopolanin napisał/a:
Propozycja przez Częstochowę wspaniała, ale stacja docelowa Kraków.


Tutaj jest mały problem, którędy do tego Krakowa. E30 rozgrzebana, proteza koniecpolska rozgrzebana, więc tutaj może okazać się problem z PLK. Myślę że dopóki na liniach do Krakowa będą prowadzone remonty, Bielsko dla "Barbakana" będzie jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-09-2012, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Bardzo mocny argument z połączeniem Lublińca i Częstochowy. Pchać narazie na Kraków nie ma co. Na temat Bielska się nie wypowiem bo nie wiem jak by to było, może i trafiona koncepcja.

Narazie nie mam czasu więc pisma chyba nie napiszę (nie wykluczam) ale jakby mnie ktoś wyprzedził to proszę o przesłanie mi go na maila.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-10-2012, 07:47    Odpowiedz z cytatem

Wg hafasa pociąg będzie kursował do grudnia . Pojawiło się kursowanie od 4.10 do 8.12
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 01-10-2012, 08:16    Odpowiedz z cytatem

danio, owszem będzie kursował, ale jedynie na odcinku Poznań Gł. - Szczecin Gł. - Poznań Gł i jedynie dwa razy w tygodniu jako pociąg IR "Wały Chrobrego". Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-10-2012, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie , pokazuje trase Kraków -Szczecin ....

Wklejam linka , data 22.10.2012

http://rozklad.sitkol.pl/bin/traininfo.exe/pn/999231/565092/883034/108440/51?ld=c&seqnr=2&ident=7d.023648190.1349072260&date=22.10.12&station_evaId=5100020&station_type=dep&journeyStartIdx=5&journeyEndIdx=26&backLink=tp&


Mam nadzieję że się prawidłowo włączy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 01-10-2012, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Czy odcinek Lubliniec - Częstochowa Stradom będzie zamknięty w przyszłym roku, bo jeśli nie, to przecież Barbakan może lecieć od Lublińca przez Stradom i Koniecpol do Krakowa. Moim zdaniem, trzeba kombinować tak, żeby pociąg jednak pozostał do Krakowa, bo przyjął się na tej trasie i jeśli mają go skasować z powodu remontu Katowice - Kraków, to lepiej uratować go niewielką zmianą trasy.
Odcinek Katowice - Lubliniec, to można dziś dojechać wieloma regio na Barbakana, a od grudnia pewnie KS, tak, że tragedi by nie było jeśli Barbakan nie dojedzie do Katowic, ale będzie dobrze, jak w ogóle pozostanie i nie ma co liczyć na pomysły z Bielskiem, skoro nawet IR Skrzyczne ma tam nie dojeżdżać.
Podsumowując, najlepsze wyjście to nadal relacja do Krakowa, nawet licząc się ze zmianą trasy.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 01-10-2012, 09:29    Odpowiedz z cytatem

Wszystko wskazuje na to, że iR Barbakan pozostaje do końca obecnego rozkładu jazdy Smile

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-10-2012, 09:56    Odpowiedz z cytatem

To dobra wiadomość, bo chciałem nim jechać do Poznania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 01-10-2012, 13:35    Odpowiedz z cytatem

REGIOchłopak napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, że iR Barbakan pozostaje do końca obecnego rozkładu jazdy Smile


Wszystko, to znaczy co konkretnie?

Zazwyczaj najbardziej aktualne okazywały się tabelki SRJP na stronie Przewozów, a w nich Barbakan kursuje tylko do dziś. I ja osobiście sądzę, że właśnie tak jest.

Może wypowie się ktoś, kto ma wgląd w służbowe rozkłady jadzy?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-10-2012, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Ja widziałem najnowszą aktualizacje rozkładu PR u mnie pracy (codziennie dochodzą aktualizację ) i jest jak najbardziej ten pociąg .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl