Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Głogów - kolejowa dziura
Autor Wiadomość

Rafał21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 11-12-2012, 21:19   Głogów - kolejowa dziura Odpowiedz z cytatem

Od wielu lat miasto Głogów przezywa upadek polskiej koleji,likwiduje sie co sie da,jeszcze przed 2000 rokiem można było dojechac do wszystkich wiekszych miast w Polsce bez przesiadek,już raczej lepiej nie będzie...popularna 14-stka bez pociagów osobowych ,linie do Bojanowa i Kolska już ich niema nie kursuje Ślązak kultowy pociąg który zawsze miał przepych,popularna ,,Warszawka'',,Wawel'',,Czcibór''nocny KRAKÓW-BERLIN z połaczen osobowych wspomne np.ZARY-OSTRÓW WLKP,WROCŁAW/LEGNICA-STARGARD SZCZECIŃSKI,LEGNICA-KOSTRZYN,powiedzcie po co nam dworzec kolejowy odremontowany jak pozostało nam sie przesiadac we Wrocławiu lub Zielonej Górze...czegos takiego jeszcze nie było....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 11-12-2012, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Przed Głogowem jeszcze nie najgorsze czasy Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 12-12-2012, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Rafał ma rację , cuż że remontują dworzec jak po pół roku już bd tam typowa melina , już teraz schodzą siewszystkie elementy z miasta z Martą na czele i robią sobie z dworca przytułek . Miałem przyjemność być na dworcu w Zielonej Górze , nowy , czysto , pięknie jest ochroniarz i osobe pod wpływem alkoholu , bezdomnego itp odsyła i jest czysto a nie to co w Głogowie


Co do siatki połączeń to jest tragedie , same osobówki do Zielonej i Wrocławia oraz TLK Bielsko Białą - Kołobrzeg a Ic pokazało jak można zniszczyć pociąg który to jezdził tutaj od ponad 10 lat czyli Ślązaka który miał kiedyś 12 wagonów i frekwencjie teraz jezdzi sobie wesoła TLK z Zielonej do Wrocławia z 3 wagonami i jest zapowiadana nie do Krakowa tlyko do Wrocławia !


Coż taka kolej rzeczy aż łza się w oku kręci , pamiętam pociągi do Żagania , Leszna , Szczecina , Berlina, Krakowa , Ostrowa Wlkp , Legnicy a teraz ???? Jeszcze 3 lata posuchy kolejowej w tym regionie i kolej w Głogowie przestanie być modna...[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 13-12-2012, 13:41    Odpowiedz z cytatem

No na silę odzwyczajają głogowian od kolei i na siłę wpychają w ciasne busy. Sad Mam nadzieję, że jak kiedyś zrewitaluzją 14stkę, to chociaż wznowią połączenia do Leszna i może i Żagania.
Praktycznie rzecz biorąc to w Głogowie już nie ma połączeń dalekobieżnych, skoro TLK Przemysław oficjalnie jedzie tylko do Wrocławia.

Rozkład jazdy pociągów z tajemnicą?
Cytat:
- Poszedłem na dworzec PKP , by dowiedzieć się jak mogę dojechać do Gliwic - mówi Czytelnik. - Wiedziałem, że kiedyś jeździł Ślązak na tej trasie, ten ze Szczecina do Przemyśla. Ale w związku z nowym rozkładem mogło coś się zmienić, wolałem się upewnić przed wybraniem się w podróż.

Czytelnik najpierw sprawdził rozkład jazdy, który jest wywieszony nad kasami w holu dworca PKP. - Ślązaka już nie ma, a zgodnie z rozkładem to mogę dojechać tylko do Wrocławia pociągiem o 7.30 - opowiada głogowianin. - Postanowiłem dopytać w informacji, jak mogę dojechać do Gliwic.

Okazało się, że pociąg z 7.30, który zgodnie z informacją na tablicy jedzie tylko do Wrocławia, tak naprawdę jedzie aż do Krakowa, a więc także do Gliwic. - Czemu nie napisano tego na rozkładzie? - pyta głogowianin. - To dezinformacja podróżnych.

Spróbowaliśmy ustalić, dlaczego tak jest i dlaczego po zmianach pociąg nie jest ujęty jak dalekobieżny. Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem PKP, który jednak odesłał nas do rzecznika PLK, odpowiedzialnego za rozkłady jazdy. Jak się dowiedzieliśmy pociąg po zmianach, który wyjeżdża z Głogowa o 7.30, nazywa się teraz Przemysław. - Zgodnie z rozkładem jazdy wyjeżdża z Głogowa jako Przemysław kończący jazdę o 9.12 we Wrocławiu, a z Wrocławia wyjeżdża o 9.46, także jako Przemysław, do Krakowa. Być może jest to jakiś wymóg techniczny. Dowiem się u przewoźnika - powiedział Mirosław Siemieniec.

Czekając na dalsze wyjaśniania rzecznika, trudno się oprzeć wrażeniu, że to co usłyszeliśmy do tej pory ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i troską o pasażerów. Czekamy cierpliwie na kolejne uzasadniania lub deklarację zmiany zapisów w rozkładzie jazdy.

Gazeta Lubuska

Jeśli chodzi o głogowski dworzec, to powinni pomyśleć nad ochroną w tym obiekcie, bo go szybko zdewastują. Może miasto powinno w to zainwestować? Ciekawe kto utrzymuje ochronę na dworcu w Zielonej Górze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 13-12-2012, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Czyta głupota , Przemysław jedzie do Krakowa i tyle tak ma wpisane na tablicach bocznych i tak powinno być w rozkładzie . Typowe wygaszanie popyty bo nie moga dopisać nazwy Kraków Gł

A co do dworca z tego co wiem to będą zamontowane kamery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 13-12-2012, 17:46    Odpowiedz z cytatem

To kamer jescze niema? nie byłem tam ponad dwa tygodnie myślałem że są już zamontowane z gazety wiem że postawili w Holu jakis przedwojenny sejf...podobno z kasą pancerną w środku..wie ktoś coś może czy są jacyś najemcy na lokale użytkowe
?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 13-12-2012, 23:11    Odpowiedz z cytatem

W sumie muszę się przespacerować tam i zobaczyć postępy. Jak przechodziłem ostatnio obok dworca kilka dni temu to widać było przez okno że coś robią na 1 piętrze, z tego co pamiętam tam była kiedyś poczekalnia.

Nawet w internetowym rozkładzie jazdy pisze że Przemysław z Głogowa jedzie tylko do Wrocławia.

Rafał nie mam pojęcia czy są najemcy, ale może popytaj na forum skyscrapercity.com zwłaszcza w wątku o głogowskich inwestycjach, więcej głogowian tam bywa niż tutaj, więc może coś wiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 14-12-2012, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Podobno na dworcu ma być kiosk , słyszałem kiedyś od pracowników że nawet mówiono o Biedronce na dworcu ale sprawa ucichła .

Najpierw niech pogonią towarzystwo bezdomnych , bo jak wchodzi się to nie przyjemnie się robi.


Moim zdaniem dworzec powinien być otwierany przed pierwszym pociągiem tj około 4:00 i zamykany po ostatnium tj około 22:30 i nie było by problemy z bezdomnymi , bo zrobią sobie z dworca przytułek . A SOK ma związane ręce w tej sprawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 14-12-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Biedronki na pewno nie będzie to dawno nieaktualna sprawa.

Wiesz co masz rację, skoro w nocy nie ma pociągów powinni dworzec zamykać na ten czas. Ale czy drzwi jakie tam zamontowali umożliwiają zamykanie na klucz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 14-12-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Tak te drzwi od strony peronów są takie jak w Hipermarketach mają przy samej ziemi miejsca na klucz i tak się je zamyka.


A co do pociągów to postanowiłem sobie zrobić mała statystykę :
--w rozkładzie 2010/2011 rozpoczynało/kończyło bieg lub zatrzymywało się 40 pociągów na dobę TLK , IR oraz Regio

--natomiast w obecnym rozkładzie ta liczba zmalała do 28 pociągów !

Z raku na rok pociągi są w naszym regionie obcinane

[ Dodano: 14-12-2012, 15:32 ]
Cytat:
Praktycznie rzecz biorąc to w Głogowie już nie ma połączeń dalekobieżnych, skoro TLK Przemysław oficjalnie jedzie tylko do Wrocławia


Z tego co dzisiaj się dowiedziałem do w Głogowie zmieniali oznaczenie na RJ TLK Przemysław powinien być już oznaczony i zapowiadany jako do Krakowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 14-12-2012, 22:49    Odpowiedz z cytatem

To dobrze, chociaż nie będą wprowadzali ludzi w błąd.

A z tym apelem o zamykanie dworca na noc to do PKP mógłby się zwrócić poseł Zubowski, to chyba jedyna osoba która interesuje się sprawami PKP w mieście ostatnimi czasy.

Jeśli chodzi o ilość pociągów masz rację, kiedyś było więcej pociągów w kierunku Katowic. Chyba też ubyło pociągów do Wrocławia i Zielonej Góry, nie licząc zlikwidowanych do Leszna i Legnicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 15-12-2012, 09:16    Odpowiedz z cytatem

No tak Głogów po prostu robi się kolejowym zaściankiem , i tych we Wrocławiu nie bardzo obchodzi co jedzie do Głogowa , prawie wszystkie Ir , TLk muszą kończyć bieg we Wrocławiu a mogły by jako Regio jechać do Głogowa takie coś jak w przypadku Jeleniej Góry , chociaż to poszerzyło by ofertę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 16-12-2012, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Głogów, przecież i Zielona Góra na tym bardzo traci.

Mam wrażenie, że za kilka lat pociągi będą kursowały tylko pomiędzy największymi aglomeracjami.

Pomysł z przedłużeniem połączeń jako IR jest bardzo dobry, szkoda tylko że Głogów jest tak osamotniony na tym dolnośląskim odcinku odrzanki, poza nami są tu tylko małe miasteczka, a niestety głogowskie lobby jest słabiutkie, nawet Głogów nie ma nikogo w sejmiku dolnośląskim.
Jeśli argumentem przeciwko większej liczbie połączeń Głogowa z Wrocławiem jest niewielki ruch pasażerski, to niech chociaż puszczą na tą trasę szynobusy.

Poza tym symbolicznym upadkiem głogowskiego węzła kolejowego było niedawne zburzenie głogowskiej lokomotywowni stojącej w mieście od 19 wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 16-12-2012, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Trzeba mieć nadzieję że pociągi do Leszna i Legnicy wrócą , wtedy będzie można dopiero mówić o jakiejś ofercie przewozowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

insect0 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Paź 2012
Skąd: Świebodzin

PostWysłany: 16-12-2012, 15:56    Odpowiedz z cytatem

A wie ktoś może, czy linia do Kolska i inne lokalne w okolicach Głogowa, Wschowy i Nowej Soli jeszcze istnieją w ogóle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 13 Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl