Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Koleje Śląskie w nowym rozkładzie jazdy
Autor Wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 16-12-2012, 20:15   Koleje Śląskie w nowym rozkładzie jazdy Odpowiedz z cytatem

Zakładam nowy temat-być może teraz nazwa nie będzie się kojarzyła niektórym stronniczo.
Proszę pisać o wszytkich złych i dobrych działaniach KŚ w nowym rozkładzie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2012, 20:32    Odpowiedz z cytatem

To ja mam pytanie. Jaki jest plan KŚ po 20 grudnia, kiedy będą musieli oddać wagony IC? Te czeskie i niemieckie wagony są już dopuszczone do ruchu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 16-12-2012, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Jechałem wczoraj Oświęcim -Zwardoń-Oświęcim
Oczywiście w Oświęcimiu autobus -na szczęście PKS Oświęcim to jeden z lepiej działających PKSów w kraju, autobusik Man jak na dalekie trasy, po dojechaniu do Czechowic okazało się że mój pociąg jest opóźniony o około 15 minut (przyspieszony) i tu się ucieszyłem bo wczesniejszy zwykły Regio do Żywca był opóźniony godzinę-byście usłyszeli co ludzie myslą o marszałku i innych odpowiedzialnych za ten b...el to by wam uszy zwiędły.
Przyjechał Elf -wiadomo cichutko i miło -nie to co kibel z PR choć te przynajmniej jeździły , wszedzie stawały i raczej się nie spóźniały.
Po dojechaniu na miejsce około 9:45 zaskoczony byłem że Elf ten stoi do 13:56 a tymczasem pociąg na wagonach który miał odjechać o 10:35 po zmianie czoła (mechanik uwijał się jak w ukropie) odjechał z Zwardonia 25 minut OPÓŹNIONY!!!
Ktoś nad tym nie definitywnie nie pomyślał.
Wracałem pociągiem o 12:40 ktrórego nie ma w rozkładzie na sitkolu i był on o czasie(!!!)
Oczywiście w składzie wagonowym (czeskie wagony) bardzo przyjemnie ciepło czysto i mozna się było wyłożyć.
Po dojechaniu do Czechowic miałem tylko 3minuty na przejście do dowrca autobusowego co jest chore bo autobus już odjeżdżał na szczęście kierowca się zatrzymał a swoje powiedziałem kierownikowi-chłop jest od tego żeby wyjśc i sprawdzić czy ktoś nie idzie z pciągu wiedząc że ma tylko 3 minuty a nie żeby wygodnie grzać tyłek w fotelu.

Reasumując dla mnie plusy KŚ to lepszy Tabor(jeżeli oczywiście się nie zchrzani) i w niektórych przypadkach lepszy rozkład jazdy-zaznaczam -w niektórych przypadkach.

Minusem a w zasadzie tym co najbardziej mnie oburzyło to to jak władze czyli marszałek z preziem kłamali do kamer wiedząc co się święci, jak pluli na PRy, jak swoje chore ambicje przekładali nad dobro pasażerów.
Obcinanie przystanków, brak porannych kursów dla pracujących w weekndy-to największę grzechy w rokładzie KŚ-dla mnie nie dopuszczalny i od PR pod tym względem można by się było uczyć.
Owszem PR są fatalnie zarzadzaną studnią bez dna ale trzeba było w tym rozkładzie przejąć 3,4 linie m.in. Zwardoń i np. Rybnik, Wadowice i Cieszyn, poprosić w ministerstwie o wspomożenie ministra przy negocjacjach z PRami-wtedy była by większa szansa że emocje i wzajemne animozje zejdą na dalszy plan a w przypadku dalszych braku oszczędności ze strony PR przejmować kolejne linie w kolejnych latach...
Życzę KŚ sukcesu bo sam chcę normalnie podróżować ale nie będę milczał przy rażących uchybieniach ,kłamastwach i nieprzestrzeganiu nadrzędnej zasady że to KŚ są dla nas-pasażerów a nie my dla nich...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 16-12-2012, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Wiecie co to jest tragedia dziś musiałem kupić bilet z Bielska do Rybnika na 23 grudnia na TLK do Katowic i z Katowic "vltava" do Rybnika żeby być pewnym ,że dojade na czas do katowic nie mogę sobie pozwolić aby jechać pociągiem KŚ z Bielska o godzinie 21.30 przyjazd do katowic godzina 22.30 a więc musze jechać dwie godziny szybciej żeby sobie posiedzieć na nowiutkim dworcu na szczęście Smile i poczeka na pociąg do Rybnika .

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 17-12-2012, 07:01    Odpowiedz z cytatem

@Bardi78 źle Ci się ze mną jechało do Zwardonia? nawet całkiem dobrą EZT RN57 mieliśmy:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 17-12-2012, 07:10    Odpowiedz z cytatem

Z Tobą super!!!
Ale jakby nie było sam nawet stwierdziłeś że niestety największe złomy podesłali na Śląsk choć akurat ten kibelek choć bardzo obskurny był chyba po remoncie wózków i nie było tragedii:)
Jednak będąc uczciwym to jednak w wagonie na welurze jest jednak lepiej niż na dermie, nie wspominając o plastiku.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 11:14    Odpowiedz z cytatem

witam nadal komunikacja zastepcza na lubliniec czestochowa Smile Smile

[ Dodano: 17-12-2012, 11:15 ]
wczoraj jechalem z herb nowych 14 23 na tg fajny byczek 1 wagonem czeskim planowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 17-12-2012, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Sorki miało tam być EZT EN57. Przepraszam za literówkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 14:34    Odpowiedz z cytatem

ile jest obiegu en 57 na slasku wewnatrz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006

PostWysłany: 17-12-2012, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Z moich obserwacji wynika że większość pociągów Gliwice-Częstochowa przyjeżdża do Częstochowy minimum z 5-10 minutami opóźnienia, co nie wynika z wypadku pod Porajem ponieważ obydwa tory są już przejezdne a składy zwalniają tam tylko na krótkim odcinku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 17:07    Odpowiedz z cytatem

Takie opóźnienia były normą za czasów PR jak i KŚ przed zmianą rozkładu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Usłyszałem dzisiaj, że KŚ cichcem zmieniły zasady odprawy pasażerów bez biletu. Teraz pasażer musi iść na początek składu w celu nabycia biletu. Trochę nieuczciwe podejście do pasażerów...

wasat, KŚ są ostatnio mało rozmowne. Chyba nikt nie wie, ile właściwie Sigma kibli podstawiła. Ja słyszałem o 10., do tego podobno chwilowo KŚ chcą jakieś od PR wraz z obsługą wynająć. Tak samo nie wiadomo ile z tych kibli jest sprawnych, a ile z nich mieści się w tych kilkunastu uszkodzonych.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 17-12-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Niech kombinują dalej,
Na pewno na tym świetnie wyjdą
W dużej mierze do opóźnień pociągów przyczyniają się kierownicy pociągów, nie lubią swojej nowej spółki i się buntują. Nie wiedzą chyba że robią na szkodę tylko i wyłącznie pasażerom, a nie marszałkowi i prezesom. Swoim buntowaniem i protestami nic nie zdziałają bo sytuacja i tak się już nie zmieni i KŚ pozostaną. Szkoda mi tych kierowników pociągów,którzy mają tak mało oleju w głowie i robią głupoty. Z resztą nie tylko oni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

en 57 sa same graty co dala sygma 1 kibel ma 1 fajne siedzenia czesto jedzi pol pomalowany nic nie widac caly pomazany ciagle opoznione

[ Dodano: 17-12-2012, 19:58 ]
sobota byl en 57 opozniony 60 min o 15 30 do katowic a maszynista bardzo nerwowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 17-12-2012, 20:02    Odpowiedz z cytatem

@jackii pomysł z obsługą z PR umarł śmiercią naturalną, ale pomysł był.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 21 Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl