Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Poznań - Berlin
Autor Wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 10:12   Poznań - Berlin Odpowiedz z cytatem

Wybieram się w któryś lipcowy dzień (na pewno jakaś sobota) na jednodniową wycieczkę z Poznania do Berlina.
Niestety na stronie naszego przewoźnika nie mogę zarezerwować biletu z taki wyprzedzeniem.

Nigdy nie podróżowałem pociągiem za granicę. Czy ktoś mnie wspomoże i powie jak taki bilet zarezerwować? Ile to będzie kosztować? Jak zrobić to najtaniej? Przejazd dotyczy dwóch osób dorosłych.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś doświadczony poinstruował mnie również w kwestii samego poruszania się po Berlinie (u-bana, s-bana) - czy jest jakiś fajny bilet całodniowy na całą sieć? Jaki to koszt??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 11:14    Odpowiedz z cytatem

blakop, przedsprzedaż na połączenia międzynarodowe jest ograniczona do 60 dni, w takim razie w czym problem ?? bilety można już kupić za pośrednictwem e-IC lub w kasach biletowych, sprawdzałem są dostępne

Cytat:
Nigdy nie podróżowałem pociągiem za granicę. Czy ktoś mnie wspomoże i powie jak taki bilet zarezerwować? Ile to będzie kosztować? Jak zrobić to najtaniej? Przejazd dotyczy dwóch osób dorosłych.


Ile masz lat ? Posiadasz BahnCard lub wydaną na PKP RAILPLUS? Macie jakieś zniżki ustawowe ??

Niestety w czasie wakacji nie kursuje pociąg KW relacji Poznań- Zbąszynek, który jest skomunikowany z pociągiem regio spółki pr z Zbąszynka do Rzepina, a następnie z osobowym z Zielonej Góry do Frankfurtu Oder to połączenie zapewnia obecnie najtańszy sposób dotarcia do stolicy naszego sąsiada.

Czyli na odcinku Poznań- Słubice kupujesz bilet według taryfy REGIO ze wszystkimi promocjami, ulgami etc., od polskiej stacji Słubice obowiązuje bilet landowy Brandenburg-Berlin-Ticket, szczegóły na: http://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/freizeit/brandenburgticket.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0014_lt-bberl_LZ01, ważny we wszytskich środkach komunikacji na terenie całego landu z wyjątkiem EC, IC i ICE dostępny za 29 euro dla pięciu osób, bilet jest ważny przez cały dzień do godziny 3 następnego dnia. Z powrotem tak samo. Ale ten wariant jest możliwy jedynie od poniedziałku do piątku do 27 czerwca, czyli do końca roku szkolnego.

Jeżeli nie palisz tytoniu mogę dla Ciebie załatwić nocleg w Zbąszynku u znajomych za free.

Cytat:
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś doświadczony poinstruował mnie również w kwestii samego poruszania się po Berlinie (u-bana, s-bana) - czy jest jakiś fajny bilet całodniowy na całą sieć? Jaki to koszt??


Tak jak wcześniej wspomniałem Brandenburg-Berlin-Ticket, ale w tym przypadku, jeżeli podróż ma się odbyć w lipcu, zostaje jedynie opcja zakupu biletu za pośrednictwem bahn.de według taryfy Europa-Spezial Polen i do tego biletu albo w automacie(są w języku polskim) albo w Reisezentrum robisz dopłatę za 3 euro i możesz cały dzień jeździć koleją S-Bahn, U-bahn.

Z reguły jak widzą bilet wydany według tej oferty specjalnej, machają ręką, nawet jak się nie ma dopłaty, tak mieliśmy w Hannoverze jak podeszła do nas policja landowa wraz z kontrolą, kiedy jechaliśmy U-Bahn na mieszkanie.

Autobusem nie radzę!! Kumpel raz jechał autokarem relacji Sankt Petersburg- Berlin, który oprócz 10 godzinnego opóźnienia na pokładzie była libacja alkoholowa gorsza niż tą, która robią kibole. Happy
powiedział ostatni raz tak jadę.

Co do Polskiego Busa raz czekałem na Górczynie, tam PB ma swój przystanek w przypadku kursów do Berlina miał prawie 4 h opóźnienia, zero informacji, poszliśmy na stację po wódkę i jakoś człowiek przetrwał.
Very Happy Komfort beznadziejny, pociąg wygrywa i to zdecydowanie!!! Smile

Co do cen: w przypadku zakupu biletu za pośrednictwem e-IC (PKP IC) startują od 16 euro od osoby, w przypadku DB od 19 euro, bilet dobowy w Berlinie na strefę AB kosztuje 6,70 euro, ulgowy za 4,70 euro.

Nie lepiej spać jedną noc w hostelu ceny o 5 euro??

Jak masz jakieś pytani chętnie pomogę, pytaj śmiało Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Jestem już "pełnoletni" i nie posiadam żadnych zniżek. Druga osoba również Cool
Nie posiadamy też żadnych kart itp. Jak wspomniałem nawet w życiu koleją poza granicę Polski nie jechałem. No nie złożyło się do tej pory, a teraz chciałbym spróbować.

Raczej nie chcę jechać z wieloma przesiadkami, choć wiem, że byłoby taniej. Wolałbym np. na BWE się załapać. Również noclegu na takim krótkim odcinku nie zakładam, ale dziękuję za propozycję Smile
Na pewno będzie to lipiec, czyli już wakacje.

Zakładam tylko pociąg - nie chcę Polskim-Busem ani innym podobnym wynalazkiem jechać.
Wyjazd rano z Poznania, 5-6 godzin na miejscu i wieczorem powrót. Taki jest plan. Nie chcemy nocować. Ot to taki trochę sentymentalny wyjazd w sumie w jedno konkretne miejsce w Berlinie. Zdaję sobie sprawę, że na choćby pobieżne zwiedzanie musiałbym mieć cały weekend.

Na stronie IC próbowałem dokonać rano rezerwacji (na próbę) i cały czas wywalało komunikat "nie można zarezerwować biletu na ten termin".

Czyli co w tym moim konkretnym przypadku byłoby najlepsze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz zakupić bilet w promocji "Berlin-Poznań-Specjal" najwcześniej możesz kupić 30 dni przed odjazdem a najpóźniej 3 dni. 16 euro w I szczeblu czyli 68,16 zł, a w II szczeblu 19 euro w 2 klasie, w 1 klasie również obowiązuje promocja 29 euro I szczebel, 39 euro II szczebel. Dziwne, że nie da się zarezerwować jak właśnie teraz rezerwuję i bez problemu na 3 dni przed odjazdem i bez problemu zarezerwowałem w promocji.

[ Dodano: 26-05-2014, 14:24 ]
I tak jak kolega Darthlol, napisał, że najlepiej pociągiem zgadzam się, naprawdę BWE są na wysokim poziomie, poczęstunek no i dobre jedzenie w restauracyjnym polecam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Sorki - a co to te "szczeble"? Rolling Eyes To jest w jedną stronę, czy dwie?
II klasa jak najbardziej mi pasuje. BWE jeździłem kiedyś często, ale tylko w granicach Polski, więc standard znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 14:03    Odpowiedz z cytatem

blakop, to znaczy, że jak bilety się wyprzedają za 16 euro to wybierasz drugi szczebel za 19 euro. Bilet w promocji kupujesz w jedną stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 14:06    Odpowiedz z cytatem

No a co z powrotem??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Przy zakupie biletu do Berlina wybierasz tą opcje: (przesyłam zdjęcie i na czerwono masz zaznaczone)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 26-05-2014, 15:25    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie wypali ten Poznań-Berlin Specjal w dobrej cenie, to jest jeszcze opcja przez Krzyż, Kostrzyń .
Z Kostrzynia można do Berlina i z powrotem na grupowym bilecie o którym była już mowa w tym wątku Berlin-Branderburg Ticket . Info po polsku
http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/germany/brandenburg-berlin-ticket.shtml .
Bilet ważny na pociagi regionalne, Sbahn Ubahn autobusy i tramwaje w Berlinie
Pociągi z Kostrzynia do Berlin Lichtenberg przez cały dzień średnio co godzinę. W robocze dni można wyruszyć z Kostrzynia na tym bilecie pociągiem o 9.11 a w weeken wczesniejszymi . Do Kostrzynia można dojechać z Poznania wyruszać nad ranem Szczecinanin z przesiadką w Krzyżu . Jest tez bezpośredni regio z Poznania do Kostrzynia . No ale on jest dopiero o 9 rano z Poznania i póżno jest się w Berlinie tzn popołudniu. Jeśli chodzi o powrót to warto wrócić do Kostrzynia przed odjazdem Regio do Krzyża o 18.15 bo pózniejszy powrót to dłuższa przesiadka w Krzyżu .

Ten Bilet landowy BBT do kupienia w automacie wewnątrz pociągów z Kostrzynia do Berlina . Oczywiście automat przyjmuje banknoty ( nie pamiętam czy przyjmuje wszystkie nominały, ale te mniejsze na pewno) i wydaje resztę. Bilet obowiązuje już od stacji Kostrzyń więc nie potrzeba kupować tzw przejściówki granicznej. Jeśli będziecie jechać tylko we 2 osoby to mogą się znaleźć osoby chcące się "przyłączyć do waszego BIletu" za drobnym wynagrodzeniem dla Was. Są tacy którzy obserwują osoby kupujące bilety w automacie i zaczepiają - to taka uwaga na marginesie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Nebbud,
Cytat:
Jeśli chcesz zakupić bilet w promocji "Berlin-Poznań-Specjal" najwcześniej możesz kupić 30 dni przed odjazdem a najpóźniej 3 dni.


Chłopie nie pisz bzdur!! wyciąg z oferty specjalnej na BWE/BGE: "przy sprzedaży biletów wg oferty
BWE/BGEna przejazd w komunikacji międzynarodowej, o których mowa w pkt 1 lit. a,obowiązuje 60-dniowy termin przedsprzedaży, a na odcinku krajowym –30 dniowy.Terminy te mogą być skrócone w wyjątkowych przypadkach, np. w okresie zmiany lub korekty rozkładu jazdy"

Cytat:
Dziwne, że nie da się zarezerwować jak właśnie teraz rezerwuję i bez problemu na 3 dni przed odjazdem i bez problemu zarezerwowałem w promocji.


Co masz na myśli ?? Na jaki termin próbowałeś ?? Smile

darian, swoją pule ma jeszcze DB, także spokojnie xD poza tym nie proponuj koledze pociągów regio Happy według mnie warto trochę, więcej zapłacić i zobaczyć 160 km/h na polskim odcinku, poza tym Berlin Lichtenberg leży na uboczu, a Hbf w centrum, praktycznie przy wyspie muzeów, wszędzie blisko, możliwość pooglądania pociągów etc. Very Happy

Berlin Lichtenberg ma bardzo nieciekawą okolicę, dworzec brzydki, jeżeli jesteś fanem Twojego Ruchu/Ruchu Palikota to miejsce jest dla Ciebie, ja odradzam !!!

blakop, zawsze można kupić bilet w kasie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 26-05-2014, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Darthlol Oczywiście że BWE jest najwygodniejszą i najszybsza opcją , a HauptBahnhof polecam zawsze wszystkim do odwiedzenia, bo jest to chyba najładniejszy z nowoczesnych dworców w Europie . A co do Lichtenbergu to aby sie przesiąść na S-bahn nie potrzeba opuszczać strefy peronów tego dworca . Zawsze tez można się przesiąść na linie S5 już w Strausberg i wtedy Lichtenberg oglądamy tylko z okien S-bahn . A warto przejechać się ta linią bo wtedy z okien S-bahnki możemy zobaczyć i okolice Alexanderplatz jak i Wyspy Muzeuów , no i ten wjazd na Hauptbahnof.
A jaki związek Lichtenberg ma z Ruchem Palikota to szczerze mówiąc nie wiem . Po jego okolicy zbytnio nie spacerowałem , choć wiem, że nie należy do najładniejszych, a swego czasu było tam trochę imigrantów-handlarzy zaczepiających Polaków przywożących z Polski papierosy , ale to zjawisko już raczej zanikło.


A do turystycznego poruszania się po centrum polecam
http://www.s-bahn-berlin.de/pdf/Touristenflyer_2014.pdf zawierający również najważniejsze linie autobusowe i tramwajowe .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 27-05-2014, 06:16    Odpowiedz z cytatem

@blakop, BWE/BGE może i są wygodne i szybkie, ale za długo nie posiedzisz sobie w Berlinie. Pierwszy BWE do Berlina dociera na 11:16, a ostatni EC(BGE) do Poznania z Hbf odjeżdża w soboty o 15:37, więc czasu w stolicy Niemiec za dużo nie masz. Toteż lepiej wykupić sobie nockę z soboty na niedzielę, i wracać w niedziele ostatnim BWE o 17:37, albo jechać w dzien roboczy(wtedy w Berlinie będziesz miał 6 godzin), albo zmienić środek transportu Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 27-05-2014, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jechałam w piątek z Warszawy do Berlina BWE o 14:55 to już tydzień przed podróżą nie dostałam biletu w promocyjnej cenie na 2 klasę za 29 i 39 euro już nie było, ale za 39 euro w 1 klasie spokojnie dostałam i o wiele wygodniej mi się jechało w 1 klasie niż w 2 klasie na dodatek miałam gniazdka i tak powiem, że do Poznania każdy przedział był zajęty tzn. całe przedziały zajęte, dopiero od Poznania po 2-3 osoby w przedziałach. Czy wie ktoś od grudnia (nowego RJ) nadal będzie ta promocja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 28-05-2014, 06:10    Odpowiedz z cytatem

@PaniLady, piątek jest mocno oblegany, BWE o 14:55 z Wawy zawsze jedzie najbardziej napełniony, więc nie ma się co dziwić, że na tydzień przed odjazdem biletów nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 28-05-2014, 12:06    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie przeszkadza Ci zarwać trochę nocy, chcesz tanio i w miarę długo pobyć w Berlinie to można zakombinować jeszcze przez Szczecin.

Mówisz o jakieś lipcowej sobocie, więc niech będzie przykładowo 12.07.

--------------
Podróż TAM:
--------------

Poznań Gł. 2:25 TLK SZYPER
Szczecin Gł. 5:05

lub

Poznań Gł. 2:34 TLK SZCZECINIANIN
Szczecin Gł. 5:39

Szczecin Gł. 6:11 RE (bezpośredni, bez przesiadki w Angermunde)
Berlin Gesundbrunnen 7:56

---------------------------------------------
POWRÓT (są 2 opcje w zależności ile czasu chcesz być w Berlinie i czy chcesz zarywać drugą noc, cenowo wszystkie opcje są takie same):
---------------------------------------------

OPCJA 1

Berlin Gesundbrunnen 17:16 RE (bezpośredni, bez przesiadki w Angermunde)
Szczecin Gł. 19:12

Szczecin Gł. 20:19 TLK PODHALANIN
Poznań Gł. 23:09

OPCJA 2

Berlin HBF 20:33 RE
Angermunde 21:28

Angermunde 21:32 RB
Szczecin Gł. 22:29

Szczecin Gł. 23:02 TLK SZCZECINIANIN
Poznań Gł. 2:27

lub rezerwowy

Szczecin Gł. 0:12 TLK PODHALANIN
Poznań Gł. 3:01

-----------------
BILETY
-----------------

Na Poznań-Szczecin i Szczecin-Poznań kupujesz bilety w ofercie Weekendowa Biletomania. 29 zł w jedną stronę, bilet ważny tylko w konkretnym pociągu. Zakup możliwy tylko przez internet w sobotę lub niedzielę, najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem, ilość biletów ograniczona. Czyli polski odcinek kosztuje dla 1 osoby 2 x 29 zł = 58 zł. Ewentualnie jeśli nie chce Ci się polować lub chcesz być bardziej elastyczny jeśli chodzi o pociągi to można kupić Bilet Podróżnika za 74 zł, kupić można nawet w ostatniej chwili przed odjazdem i nie przywiązuje on do konkretnego pociągu, no ale opcja trochę droższa niż Weekendowa Biletomania.

Szczecin-Berlin-Szczecin

Jeśli jedziesz w pojedynkę to najkorzystniejszy będzie Bilet Całodzienny Szczecin-Berlin-Szczecin. Kosztuje on 20 euro (z Regio Kartą 15 euro), można go kupić za euro w automacie w niemieckim pociągu albo za złotówki w kasie PR w Szczecinie. Możesz na nim objechać tam i z powrotem ze Szczecina do Berlina, jak również jest on ważny przez cały dzień w środkach komunikacji miejskiej w Berlinie i w Szczecinie. Jeśli jadą 2 osoby to tutaj korzystniej wychodzi już Brandenburg-Berlin-Ticket, który kosztuje (według informacji ze strony PR) 29 euro. Na bilecie tym może jechać do 5 osób, więc można dodatkowo zbić koszt zabierając ze sobą kogoś ze Szczecina, gdzie zawsze ludzie szukają grupy, do której można się dołączyć. Bilet jest również ważny w komunikacji miejskiej, więc załatwia od razu również sprawę biletu na poruszanie się po Berlinie.

Czyli podsumowując: całkowity koszt wyjazdu dla 1 osoby wynosi 58 zł (2 x 29) + 20 euro, a dla 2 osób 116 zł + 29 euro. Ewentualnie przy opcji z Podróżnikiem kilkanaście zł więcej.

Co do samych opcji do bezpośredni pociąg ze Szczecina, ma ten plus że nie trzeba przesiadać się w Angermunde, jednak nie dojeżdża on do dworca głównego a jedynie do stacji Berlin Gesundbrunnen. Nie jest to jednak żaden problem, bo mając bilety wyżej opisane możesz sobie podjechać na HBF byle czym. Smile

_________________
Pozdr.
Grzesiek


Ostatnio zmieniony przez Kolejoman2 dnia 28-05-2014, 12:27, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl