Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Następny
Rusza linia Wałcz - Piła!
Autor Wiadomość

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 14-01-2013, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Robert oby twoje słowa się sprawdziły, bo naprawde jesli chodzi o frekwencjie to nie jest zła szczególnie w Piatki co do rozkładu jazdy oczywiście mogliby tak poprawić by ludzie do pracy w Pile mogliby dojechac (na 6,14,22) no i czym wrocili )po 6 14 22
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 14-01-2013, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Pisze wyraźnie że Koszalin to śmieciowisko (czyli brak dobrej kolei)
Po 2 za co mają PR oddawać kasę?? Zakup szynobusów odbył się na unijne ale do obsługi ruchu pasażerskiego - nie ma w umowie wspomnianego że to idzie na Kalisz - Wałcz
Po 3 modernizację robiła PLK i ona inwestowała kasę więc ona decyduję na co to idzie. Jeśli chce jechać PR płacie i jedzie, jeśli IC płaci i jedzie, jeśli KW płaci i jedzie itd.

Frekwencja w piątki zawsze jest większa Smile
Ale zapomniałem jakoś jeszcze nie dawno kursowało SU42+Bh i było dobrze opłacało się ale postoje były dobre i godziny kursowania. Obecnie jeśli chciałbym pojechać pociągiem z Koszalina do Wałcza to muszę wyjechać o 9 TLK do Stargardu tam poczekać 2 godziny na Regio do Piły i być na miejscu o 15. No wybaczcie ale w 6 godzin i to 2 przewoźnikami jechać 110 km to lekka przesada. Dobrze że PKS Wałcz i PKS Koszalin jeszcze się dobrze trzyma

Zapomniałem dodać
Kolej to nie instytucja charytatywna która dostaję jałmużnę, tylko kolej to firma która powinna zarabiać

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 14-01-2013, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Droznik napisał/a:


Zapomniałem dodać
Kolej to nie instytucja charytatywna która dostaję jałmużnę, tylko kolej to firma która powinna zarabiać


Kolej regionalna pełni tzw. służbę publiczną i także w bogatych Niemczech na siebie sama nie zarabia. Tam funkcjonuje dzięki dopłatom, które są nieporównywalne większe niż u nas.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 14-01-2013, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Już coś niecoś się dowiedziałem niestety dzięki Urzędowi Marszałk.zachodniopomorskiego linia Szczecin-Kalisz Pom-Wałcz-Piła z dniem 9.02.2013 przestaje istnieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 14-01-2013, 21:20    Odpowiedz z cytatem

pszczolek_ligow napisał/a:


Kolej regionalna pełni tzw. służbę publiczną i także w bogatych Niemczech na siebie sama nie zarabia. Tam funkcjonuje dzięki dopłatom, które są nieporównywalne większe niż u nas.


Wskaż mi ustawę która to mówi że kolej regionalna to służba publiczna??
Nie jestem pewien ale bodajże I pakiet UE dla kolei likwiduje to stwierdzenie, tak więc jak mówiłem wyżej trzeba zarabiać, bądź ograniczać straty

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 15-01-2013, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Droznik to tą dycyzjią duuuzo stracą pieniazkow wiecej nizeli by tal linia jeszcze istniała powedz jak taki mądry bo ja nie wiem ale wiem ze duzo pieniedzy poszło na modernizacjię tej lini i tylko po to by istaniala przez 6 m-cy?Ile PKP wydała pieniążków?Myślę jednack że ta linia będzie istniała przynajmniej jeszcze rok albo 4 lata.Ale jeśli jednak zawieszą to linie to będzie najwieksza głupota w Polsce wtopić tyle szmalu w modernizacjie (np.piaskowanie wiaduktów itp) by potem ta praca ludzi ,pokrywała sie znów rdzą i niszaczała i była grabiona przez zlomiarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 15-01-2013, 18:34    Odpowiedz z cytatem

to na co te miliony ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 15-01-2013, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Po tym jak uwalono w Koszalinie Ex Słupia zdra zbojkotowałem IC, jesli PR zlikwidują to połaczenie to zbojkotuje PR-y. Tylko czym tu jezdzić? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 15-01-2013, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Ale kto straci te pieniądze??
Przecież linia dalej będzie czynna dla ruchu, tylko nie będzie prowadzony ruch pasażerski. Żadne pieniądze nie przepadną bo to PLK robiła i najwyżej jeśli by zamkneli linię całkowicie (towary również) to może UE żądać zwrotu dopłaty.

Bartek1981
Jak to czym?? TMKW Koszalin Smile Co niedziela kursik do Manowa i z powrotem Smile

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 16-01-2013, 08:32    Odpowiedz z cytatem

Drużnik jakie towary...jedynie na odcinku Wałcz-Piła od wrzesnia nie widziałem ani jednego składu towarowego jadacego z Piły do Szczecina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009

PostWysłany: 16-01-2013, 09:24    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie nikt niczego nie zlikwiduje w planach jest dalsza modernizacja tej linii czyli od Kalisza Pom aż do Piły Północ chodzi o przedłużenie zdalnego sterowania np mijanką w Tucznie której brakuje do ułożenia dobrego rozkładu jazdy widzę miejsce na jeszcze jedną między Wałczem a Piłą ten remont zrobiono po polsku kończąc go w Wałczu a nie w Pile poczekajmy zobaczymy co będzie dalej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 31-01-2013, 06:30    Odpowiedz z cytatem

Zbyszko napisał/a:
Już coś niecoś się dowiedziałem niestety dzięki Urzędowi Marszałk.zachodniopomorskiego linia Szczecin-Kalisz Pom-Wałcz-Piła z dniem 9.02.2013 przestaje istnieć.


Złe wiadomości masz kolego. Pociągi pasażerskie po lutym na pewno nie znikną z torów. Są też już aktualne plakaty od 09.02.2013. Jeszcze tylko mogliby przywrócic postój handlowy w Dobinie bo przecież to jeszcze zachodniopomorskie.

[ Dodano: 31-01-2013, 06:38 ]
Cytat:
Dobrze że PKS Wałcz i PKS Koszalin jeszcze się dobrze trzyma


Masz rację. PKS Wałcz jezdzi bez zarzutu, chociaż mają drogie bilety 30 zł. PKS Koszalin zdarzało się kilka razy, że autobus w ogóle z Koszalina nie wyjechał. Raz nawet utknąłem w Wałczu, napisałem na nich skargę, odpisali i nawet przeprosili, tłumacząc się brakami kadrowymi. Na plus cena biletu 25,20zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 01-02-2013, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Cofam to co napisałem kiedyś, oczywiście jeździ dalej tylko ten rozkład jazdy nadal do bani np. przyjazd do Piły o 13:45 nie mogliby nieco wczesniejsza godzine?Np.13:30 to tylko 15 minut a wielu osobom co rozpoczynaja prace o 14:00 by ona pasowała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 05-02-2013, 13:24    Odpowiedz z cytatem

PR: Linkujemy Wałcz z Kaliszem Pomorskim.

Reaktywacja ruchu pasażerskiego na odcinku Wałcz – Kalisz Pomorski była bardzo potrzebna. Zakup nowoczesnych szynobusów wraz z modernizacją infrastruktury kolejowej okazały się panaceum ratującym nierentowną kiedyś linię lokalną.

Potwierdzają to usatysfakcjonowani pasażerowie wypowiadający się w najnowszym filmie na kanale Przewozów Regionalnych w serwisie internetowym YouTube.

Kolej do poprawki.

Na początku XXI wieku ówczesne Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się odstąpić od obsługi ponad tysiąca kilometrów dróg żelaznych z powodu nierentowności, która była efektem niedofinansowania kolei, postępującej degradacji infrastruktury i wydłużających się czasów przejazdu pociągów nierzadko prowadzonych nieekonomicznym taborem. Wszystko to sprawiło, że kolej przestała być konkurencyjna i atrakcyjna dla pasażerów. Kiedy po kilkunastoletniej przerwie we wrześniu 2012 roku na trasie ze Szczecina do Piły ponownie pojawiły się pociągi pasażerskie, starano się nie popełnić wcześniejszych błędów.

Taniej, szybciej, wygodniej.

W rezultacie modernizacji linii kolejowej został przywrócony ruch między Wałczem a Kaliszem Pomorskim. Skrócono czas podróży, co pozwala na zwiększoną częstotliwość kursowania pociągów; poprawiony został standard obsługi podróżnych na peronach i w składach pasażerskich.

Zakup lekkich pojazdów przyczynił się do poprawy rentowności połączenia, a – co przyznają sami pasażerowie – oferta Przewozów Regionalnych z atrakcyjnymi cenami biletów i komfortem podróży jest lepsza niż autobusów PKS. Najnowocześniejsze w Polsce szynobusy kupowane przez samorząd województwa zachodniopomorskiego z myślą o takich liniach to pojazdy zamawiane także przez koleje włoskie, czeskie i niemieckie: Smerfy (serii SA136, taki przydomek zyskały dzięki błękitnemu malowaniu) oraz Linki (SA139, taką nazwę nadał im producent – polska PESA). Końcowy etap produkcji w bydgoskiej fabryce pojazdu z tej rodziny można zobaczyć w najnowszym filmie Przewozów Regionalnych.

Pro publico bono.

Wznowienie tego połączenia było niezwykle istotne z punktu widzenia społeczności lokalnych, które miały utrudniony dostęp do urzędów, ośrodków akademickich i specjalistycznej pomocy medycznej zlokalizowanej w większych aglomeracjach. A dodatkową zachętę do skorzystania z pociągu stanowią m.in.: klimatyzacja, wygodne siedzenia, łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych pozwalających zasilać telefony komorkowe i komputery przenośne, drzwi otwierane automatycznie, uchwyty na rowery, ekologiczne toalety, przewijaki dla niemowląt, niska podłoga i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych. W ten oto sposób samorząd, przewoźnik, producent i zarządca torów „grają w jednej drużynie”. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić, dlatego wracający na kolej pasażerowie stawiają następne zadanie: wypracować jeszcze lepszy rozkład jazdy uwzględniający potrzeby wielu grup korzystających z różnych odcinków trasy Szczecin - Piła.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/12413/PR-Linkujemy-Walcz-z-Kaliszem-Pomorskim.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 24-04-2013, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Wymiana tablic informacyjnych na stacjach Dolaszewo Wałeckie Szydłowo Dobino czyli niedługo znów szynobusy będą sie zatrzymywać na tych stacjach, ja raczej bym zrobił stacje na żądanie.

[ Dodano: 05-05-2013, 10:24 ]
Prawdopodobnie bedzie remont Dworca Głównego w Wałczu jak na razie został opróżniony z ajentów.

[ Dodano: 05-05-2013, 10:27 ]
Po za tym w sobotę zauważono nowego smerfa (z Piły o 14:43) prawdopodobnie SA136 lub 139.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl