Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Upierdliwe komunikaty głosowe w pociągach KD

Czy komunikaty głosowe w pociągach KD są potrzebne?
TAK
23%
 23%  [ 16 ]
NIE
76%
 76%  [ 51 ]
Głosowań: 67
Wszystkich głosów: 67

Autor Wiadomość

Fela Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lut 2006
Skąd: Lubin

PostWysłany: 23-09-2017, 20:51    Odpowiedz z cytatem

przemas napisał/a:
Ja generalnie jestem przeciw, bo też mnie te komunikaty denerwują, ale biorąc pod uwagę głos przedmówcy należy rozważyć ograniczenie tych komunikatów do niezbędnego minimum, czyli informacji o następnej stacji - tylko po polsku i o pół tonu ciszej. Tak jak jest we wrocławskich tramwajach.

Obawiam się, że tak się nie da. Zauważyłam, że komunikat głosowy jest jakoś sprzężony z komunikatem tekstowym. To co pojawia się na wyświetlaczu jest wygłaszane przez głośnik. Tak więc albo całkowita rezygnacja z komunikatów głosowych, albo dalsza udręka z tym ciągłym destynejszyn... next stejszyn... po każdej stacji.

_________________
Pozdrawiam!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 23-09-2017, 20:56    Odpowiedz z cytatem

W 100% popieram główny nurt tego tematu.
Czy biurwa KD nie wie, że wynajęcie lektora to w obecnych czasach są grosze?
Kilka tysięcy złotych wystarczy na znany głos z zapisaną w umowie opcją na ciągłe dogrywanie nowych komunikatów czy nazw stacji. Dlaczego korzysta się z tego żałosnego syntezatora?

I te pożałowania godne angielskie zapowiedzi... Zlikwidować je w cholerę! MPK Wrocław też kombinowało z tekstem Następny przystanek / Next stop przy zapowiedzi każdego przystanku. Na szczęście zrezygnowali z tego po fali krytyki pasażerów. Szkoda że wierchuszka KD ma w dupie zdanie obywateli!

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 23-09-2017, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z większością. Człowiek wraca zmęczony z pracy i zamiast odsapnąć w pociągu to wyją mu bez przerwy z głośników komunikaty w dwóch językach. Oka nie idzie zmrużyć, pogrążyć się w lekturze też trudno. Podróż staje się męcząca i denerwująca. Współczuję drużynom konduktorskim, bo oni muszą tego wysłuchiwać przez 8-12 godzin dziennie.

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-09-2017, 22:25   

Jestem zwolennikiem zapowiedzi głosowych, ale nie w takiej formie jak to ma miejsce w pociągach KD. Zapowiedzi są po pierwsze za długie, a po drugie za głośne. Przede wszystkim powinny być one krótkie "następna stacja/nex stacion Wrocław Główny" i tyle, bez zapowiadania stacji docelowej bo jest to według mnie zbędne. Głośność powinna być tak dostosowana, żeby osoba zainteresowana tymi zapowiedziami mogła je zrozumieć, a osoby które nie są zainteresowane ich nie słyszały. Uwierzcie że tak się da. Razz

Ale i tak nic nie przebije regułek w PIC-u. Środek nocy, człowiek smacznie drzemie, a tu z głośników jak się nie wydrze "Szanowni Państwo, zbliżamy się do stacji..." Very Happy I najgorsze jest to że w przedziałach mimo że są potencjometry, nie ma możliwości tego wyciszenia.
Powrót do góry

Fantomasas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2017

PostWysłany: 24-09-2017, 02:06    Odpowiedz z cytatem

Jakież błyskotliwe są te Wasze komentarze, że nie, osobiście zapowiedzi nie potrzebujecie albo że kiedyś zapowiedzi nie było i nikt nie narzekał Smile Jeszcze dodajcie, że pochylnie obok schodów czy Braille na przyciskach w windzie to też jakieś niepotrzebne fanaberie, bo z nich nie korzystacie.

Na razie w tym wątku wypowiedziała się jedna osoba, której z powodu pewnych ograniczeń zapowiedzi są potrzebne do zorientowania się w położeniu pociągu na trasie. Więc jedną osobę, dla której brak zapowiedzi to niedogodność, już znacie. Można dyskutować o to, jak dużo jest takich pasażerów, i jak wypracować kompromis między komfortem większości a umożliwieniem podróży pasażerom z niepełnosprawnościami.

Uelastycznienie systemu zapowiedzi jest na pewno warte rozważenia, np. jeśli technika na to pozwala, należałoby uczulić załogę, by w godzinach wczesnoporannych głośność była obniżona względem standardowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2017, 02:08   

Rozkładowiec napisał/a:
Ale i tak nic nie przebije regułek w PIC-u. Środek nocy, człowiek smacznie drzemie, a tu z głośników jak się nie wydrze "Szanowni Państwo, zbliżamy się do stacji..." Very Happy I najgorsze jest to że w przedziałach mimo że są potencjometry, nie ma możliwości tego wyciszenia.

Problem jest też taki, że te komunikaty w nocnych TLK są za późno. Tuż przed stacją. Warto by było chociaż dwie minuty wcześniej. Kiedyś tak ledwo dobudziłem współpasażera, co chciał wysiadać w Bydgoszczy. Zdążył wysiąść tylko dlatego, że stare wagony i drzwi były tylko domknięte. Gdyby były zatrzaśnięte, blokada pewnie nie pozwoliłaby wysiąść z lekko toczącego się pociągu.
Powrót do góry

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2017, 02:23   

podjazdy, wszystko wszystkim, ale w przedziałach powinna być możliwość ściszenia tych zapowiedzi. Zakładajmy że wszyscy pasażerowie z przedziału jadą do stacji docelowej i średnio ich interesuje że pociąg wjeżdża na jakąś tam stację pośrednią w środku nocy.
Powrót do góry

Lupi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2006
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 24-09-2017, 05:11    Odpowiedz z cytatem

Fantomasas napisał/a:
Jakież błyskotliwe są te Wasze komentarze, że nie, osobiście zapowiedzi nie potrzebujecie albo że kiedyś zapowiedzi nie było i nikt nie narzekał Smile Jeszcze dodajcie, że pochylnie obok schodów czy Braille na przyciskach w windzie to też jakieś niepotrzebne fanaberie, bo z nich nie korzystacie.

Mówimy tutaj o zapowiedziach głosowych, które uprzykrzają życie pasażerom, a nie o udogodnieniach architektonicznych dla niepełnosprawnych, które nikomu nie przeszkadzają. Nie może być tak, że w pociągu pełnym ludzi bez przerwy nadaje z głośników nieprzyjemny dla ucha głos tylko dlatego, że akurat może jechać osoba niedosłysząca lub niedowidząca. Sorry, ale świat jest tak skonstruowany, że mniejszość musi dostosować się do większości, nie na odwrót. Skoro przeciętnego pasażera głośne zapowiedzi głosowe denerwują, irytują, przeszkadzają to trzeba je ściszyć (wtedy zaprotestuje jakiś niedosłyszący forumowicz), albo z nich zrezygnować (wtedy 99,9 proc. pasażerów będzie zadowolonych). Przez wieki ludzkość dawała sobie radę bez głośników w środkach transportu, więc i brak zapowiedzi głosowych w pociągach KD jakoś przeżyje. Są komunikaty tekstowe i te w zupełności wystarczą. Pociąg osobowy to nie IC, który zatrzymuje się co kilkadziesiąt minut, więc komunikaty głosowe nie są tak upierdliwe. W pociągu KD co parę minut leci z głośników ta sama długa i głośna zapowiedź o następnej stacji i stacji docelowej, którą mam już serdecznie dość. Jeszcze ten angielski...

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2017, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Lupi napisał/a:
Przez wieki ludzkość dawała sobie radę bez głośników w środkach transportu

Tak, bez prądu i bieżącej wody też dawała sobie radę. Te zapowiedzi są przeznaczone dla ludzi słabowidzących, poza tym nie każdy siedząc w fotelu w pociągu ma dobry widok na wyświetlacz (w Impulsach jest cała masa takich miejsc), a sam wyświetlacz może być niesprawny (zdarzało mi się tak nie raz).

Oczywiście zgadzam się, że zapowiedzi w pociągach KD są beznadziejne, bo po pierwsze powinien je prezentować głos męski (głos męski jest mniej irytujący), po drugie ani komunikaty w języku angielskim, ani o stacji docelowej nie są do niczego potrzebne. Obcokrajowcy doskonale wiedzą, co oznaczają te komunikaty (np. w Japonii w transporcie publicznym nie uświadczy się żadnych informacji w języku innym niż japoński), a stację docelową raczej każdy wsiadając do pociągu zna. Dodatkowo nie wiem po co wprowadzono osobne zapowiedzi dla stacji i przystanków, jakby zwykłego pasażera interesowało, czy wysiada na stacji, czy przystanku. Wystarczą dwa komunikaty: po ruszeniu ze stacji informacja o następnym postoju (Następna stacja: xxx) i tuż przed postojem informacja o stacji (Stacja: xxx). To wszystko.
Fela napisał/a:
Zauważyłam, że komunikat głosowy jest jakoś sprzężony z komunikatem tekstowym. To co pojawia się na wyświetlaczu jest wygłaszane przez głośnik.

Bo tak jest zaprogramowane. Zawsze można zaprogramować inaczej, nie stanowi to żadnego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2017, 11:10    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
Tak, bez prądu i bieżącej wody też dawała sobie radę.

Nie porównuj rzeczy nieporównywalnych. Prąd elektr. i bieżąca woda to podstawy bytu współczesnego społeczeństwa. Zapowiedzi głosowe w pociągach to zbędny gadżet, który tylko wkurza pasażerów.

Nie róbcie z ludzi bezradnych debili, którzy zginą bez tych zapowiedzi głosowych! Optuję za całkowitym wyłączeniem zapowiedzi głosowych w pociągach KD.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2017, 11:27    Odpowiedz z cytatem

Paszczak napisał/a:
Zapowiedzi głosowe w pociągach to zbędny gadżet, który tylko wkurza pasażerów.

Ciebie wkurza, dla innych jest pomocny. Mnie na przykład (i wielu innych też) wkurzają ludzie, którzy trajkoczą bez opamiętania przez telefon komórkowy. Zakazać zatem rozmów przez telefon w pociągach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2017, 11:43    Odpowiedz z cytatem

qwesn napisał/a:
"Następna stacja Szklarska Poręba Górna nekst stejszyn Szklarska Poręba Górna stacja docelowa Szklarska Poręba Górna destynejszyn Szklarska Poręba Górna"

Pamiętam, że kiedyś (za prezesury pani Ładniak, gdy pojawiły się nowe EZT) zapowiedź głosowa w Impulsach była krótka i zwięzła: "Następna stacja Legnica". I nic więcej. Ciekawe co za idiota z KD sprowadził te zapowiedzi do absurdu?

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2017, 13:18   

Elektra napisał/a:
Ciekawe co za idiota z KD sprowadził te zapowiedzi do absurdu?

A ja nie wiem czy to nie jest to jakiś dziwny pomysł Newagu, gdyż w opolskich Impulsach zapowiedzi są identyczne.
Powrót do góry

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-09-2017, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec, sugerujesz, że w kwestii komunikatów głosowych w swoim taborze KD nie mają nic do powiedzenia, bo narzuca to producent? Litości! Nie kpij z rozumu.

Zaintrygował mnie post Elektry. Poszperałam w pamięci i nie przypominam sobie, żeby te komunikaty głosowe były kiedyś aż tak irytujące. To trwa od jakiegoś czasu. Poszperałam jeszcze w internecie i trafiłam na film z Impulsa do Węglińca z 2014 r. Na nagraniu (od 3:26) słychać tylko krótki komunikat "Następna stacja - Węgliniec". I czy nie mogłoby tak pozostać? Komu to przeszkadzało?

Uszczęśliwianie ludzi na siłę nigdy nie kończy się dobrze, czego dowodem jest wynik powyższej sondy. Pozostaje mieć nadzieję, że władze KD wezmą to pod uwagę.


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2017, 16:03   

Beatrycze, zasugerowałem tylko że w opolskich Impulsach zapowiedzi są identyczne, tyle w temacie!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl