Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Upierdliwe komunikaty głosowe w pociągach KD

Czy komunikaty głosowe w pociągach KD są potrzebne?
TAK
23%
 23%  [ 16 ]
NIE
76%
 76%  [ 51 ]
Głosowań: 67
Wszystkich głosów: 67

Autor Wiadomość

Gammal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2016

PostWysłany: 29-09-2017, 03:34    Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo;

-może rzeczywiście ów audio-komunikaty są za głośne, czy wręcz AGRESYWNE... W takim razie może lepiej -moim zdaniem- relatywnie je przyciszyć, a nie całkiem likwidować...?

Jak już wcześniej pisałem - mają one pozytywną rolę w niektórych relacjach pociągów / szynobusów ... Ale żeby już tak wrzeszczeć... to chyba przesada (przynajmniej moim zdaniem).

Tymczasem pozdro:-)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-10-2017, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Jechałam dziś pierwszym pociągiem z Wrocławia o 4:41 do Legnicy. Treść komunikatów głosowych bez zmian (niestety!), ale były cichsze niż dotychczas. To już coś. Dało się nawet oko przymknąć.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-10-2017, 13:11    Odpowiedz z cytatem

A z kolei w porannym pociągu EN57AL Legnica-Wrocław (przyj. 6.28) komunikaty bardzo głośnie, dodatkowo jeden z głośników "charczał" tak, że uszy bolały.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Renia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-10-2017, 05:52    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Jechałam dziś pierwszym pociągiem z Wrocławia o 4:41 do Legnicy. Treść komunikatów głosowych bez zmian (niestety!), ale były cichsze niż dotychczas. To już coś. Dało się nawet oko przymknąć.

A dziś w tym samym pociągu głośniki na cały regulator! Do tej pory dzwoni mi w uszach te zasrane destynejszyn. Evil or Very Mad

_________________
Ze złem nie powinno się w żaden sposób koligacić, ale omijać je szerokim łukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 05-10-2017, 18:41    Odpowiedz z cytatem

W 45We nie ma zapowiedzi po angielsku - przynajmniej obecnie. Jest za to "zbliżamy się do stacji X".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-10-2017, 09:50    Odpowiedz z cytatem

45WE mają zamontowany inny system informacji pasażerskiej i być może nie da się po angielsku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gortatpolregio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2018
Skąd: Długołęka

PostWysłany: 19-03-2018, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Nie moge sie zgodzić z przedmowcami zeby nie bylo tych komunikatów w pociągach. KD jak wiemy maja nowoczesne pociągi i zgodnie ze standardami UE muszą być komunikaty. Biorac pod uwage pociągi PR stare ezty en57 to nie ma zapowiedzi stacji. Pasażerowie musza sami wiedziec kiedy maja wysiaść. Ciekawostka natomiast jest to, ze do PR przychodzilo duzo skarg od pasazerow o braku zapowiedzi stacji. upierdliwe czy nie , jest to bardzo potrzebne dla pasażerow. Za wzor zawsze stawiamy niemcy a u nich to juz za czasow połączenia nrd z rfn były zapowiedzi w pociagach. Za bardzo jestesmy restrykcyjni ze od nowego oczekujemy luksusow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-03-2019, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Jechałam nocnym IC "Karkonosze". Proszę mi wierzyć, komunikaty głosowe w pociągach KD to pikuś w porównaniu z tym co odstawia się w pociągach IC. Przejedźcie się nocnym Dartem IC, a już nigdy nie będziecie narzekać na komunikaty głosowe w Impulsach KD. Zapewniam!

Wrocław Główny: komunikat z taśmy po polsku i po angielsku + konduktor (powitanie, następna stacja, życzenia przyjemnej podróży i przypomnienie o dostępności usługi gastronomicznej).

Wrocław Nowy Dwór: jak wyżej.
Wrocław Leśnica: jak wyżej.
Środa Śląska: jak wyżej.

Co chwilę kilkuminutowe, upierdliwe komunikaty - przed stacją i po stacji, po polsku i po angielsku, z taśmy i na żywo (konduktor). Można szału dostać! I tak przez całą noc. Nie dość, że światło ciągle się pali (spać się nie dało, więc całą drogę czytałam) to jeszcze niemal non-stop nadaje "szczekaczka". Gdyby więźniom w celach puszczano w nocy ciągle takie komunikaty, obrońcy praw ludzi uznaliby to za tortury.

Następnym razem pojadę FlixBusem - będzie taniej i spokojniej!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.


Ostatnio zmieniony przez Beatrycze dnia 13-03-2019, 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 13-03-2019, 10:23    Odpowiedz z cytatem

Widać obsłudze pociągu brakuje po prostu wyczucia, choć z drugiej strony pewnie mają służbowy obowiązek wygłaszać komunikaty głosowe, niezależnie od pory nocy i mijanej stacji.

A powiedz tak z ciekawości jaka jest wymiana pasażerów na Nowym Dworze, Leśnicy czy Środzie Śl w tym pociągu? Bo skoro konduktor informuje o usłudze gastronomicznej to rozumiem, że służy to również za informację dla osób dosiadających się na tych stacjach. Jak więc wygląda frekwencja?

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-03-2019, 10:40    Odpowiedz z cytatem

jano, nie obserwowałam wymiany pasażerów na stacjach. W części "wagonu", w którym siedziałam od Wrocławia jechało kilkanaście osób, z czego jedna wysiadła w Środzie Śl., dwoje wysiadło w Legnicy (w sumie kilkanaście osób), jeden pan (trochę rozmawialiśmy) jechał do Bolesławca, jedna pani do Węglińca, 3-osobowa rodzina do Lubania i ze 3-4 osoby z dużymi plecakami pewnie do Jeleniej Góry. Podobna frekwencja była w całym składzie - ogólnie całkiem niezła.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-03-2019, 17:53    Odpowiedz z cytatem

jano napisał/a:
Widać obsłudze pociągu brakuje po prostu wyczucia, choć z drugiej strony pewnie mają służbowy obowiązek wygłaszać komunikaty głosowe, niezależnie od pory nocy i mijanej stacji.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Do obsługi pociągu nie można mieć pretensji. Ona tylko wykonuje polecenia durnowatych przełożonych. Ale że w PKP IC taki cyrk? Myślałam, że nic nie przebije KD.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 14-03-2019, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Do obsługi pociągu nie można mieć pretensji. Ona tylko wykonuje polecenia durnowatych przełożonych.

To fakt, ostatnio jechałem IC z Wrocławia do Poznania i kierownik wręcz krzyczał przez głośniki wszystkie zapowiedzi - poproszony o przyciszenie głośników albo stonowanie głosu odpowiedział mi że nie może bo ma taki nakaz z góry gdyż pasażerowie skarżą się, że nie słyszą zapowiedzi i "przesypiają" stacje przez co później się obrywa obsłudze. Shocked

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 15-03-2019, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Problem by rozwiązała możliwość ustawienia odpowiedniej głośności w każdym przedziale przez pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 16-03-2019, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Problem by rozwiązała możliwość ustawienia odpowiedniej głośności w każdym przedziale przez pasażerów.

Dla jednego pasażera na pewno tak, ale jak dużo osób jedzie to konflikty by się rodziły. Nie wiem czemu tablica świetlna nie wystarczy bo przecież jak człowiek śpi to i komunikat może przespać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-03-2019, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdyż pasażerowie skarżą się, że nie słyszą zapowiedzi i "przesypiają" stacje przez co później się obrywa obsłudze.

Nie chcę wyjść na osobę, która z rozrzewnieniem wraca do czasów "x lat temu", ale jak czytam takie rzeczy to mnie po prostu trafia. Ja rozumiem, że 15 lat temu było przegięcie w drugą stronę, czyt: kiepskie zapowiedzi, brak tablic na wagonach etc. Ale aktualnie przecież jest tyle kanałów informacji (zapowiedzi, elektroniczne czytelne wyświetlacze, komunikaty peronowe itp.), a ludzie potrafią przegapić swoją stację. Czy tylko ja mam wrażenie, że społeczeństwo staje się coraz bardziej bezradne i niesamodzielne? I jak można o przespanie swojej stacji do kogokolwiek pretensje? Przed czasami smartfonów i rosnącej roszczeniowości jakoś można było pilnować trasy pociągu, ewentualnie spisać przybliżony rozkład jazdy.
I nie, nie chodzi mi o to, że zapowiedzi trzeba zlikwidować czy coś w tym stylu, ale już któryś raz widzę kompletną nieporadność ludzi (rzecz nie tyczy tylko transportu kolejowego, ale również MPK)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl