Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przejściowka z Chałupek do Bohumina
Autor Wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2011

PostWysłany: 30-05-2018, 07:44   Przejściowka z Chałupek do Bohumina Odpowiedz z cytatem

Witajcie kochani , jade jutro ic praha z Warszawy do Pragi , czy musze kupowac przejsciowke w CHAŁUPKACH do Bohumina ??i ile kosztuje ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 30-05-2018, 22:52    Odpowiedz z cytatem

w PKP IC niema "przejściówek", odbywając przejazd w komunikacji międzynarodowej należy nabyć bilet w kasie np. Chałupki -Nohumin na wypadek kontroli przeprowadzanej przez pracowników CD

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 06-08-2018, 09:26    Odpowiedz z cytatem

Podłączę się pod temat.

Ostatnio kombinując, jak dostać się do Pragi na jednodniowe zwiedzanie, wymyśliłem takie rozwiązanie, żeby po polskiej stronie odbyć podróż na podstawie Biletu Weekendowego, a po czeskiej stronie na podstawie Celodenní jízdenka lub Skupinová víkendová jízdenka (bilety sieciowe na całe Czechy ważne przez 1 dzień). Pomijając to czy jest to najkorzystniejsze rozwiązanie czy nie to czy z takim zestawem biletów mogę odbyć podróż na całej trasie bez dokupywania żadnych przejeściówek itp? Teoretycznie Bilet Weekendowy jest ważny na terenie całej Polski, więc powinien być ważny do punktu granicznego, a nie tylko do Zebrzydowic/Chałupek. Myśląc logicznie, podobnie sprawa powinna wyglądać z czeskimi biletami sieciowymi. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-08-2018, 10:21   

Celodenní jízdenka lub Skupinová víkendová jízdenka obowiązuje do Chałupek (ale nie do Zebrzydowic - tak wynika z mapy). Jak więc kupisz sobie czeski bilet online, to nie powinieneś mieć problemów.
(Coś mi świta, że przejazd przez granicę dotyczył pociągów regionalnych, ale w tym momencie nie widziałem takich obostrzeń w opisie oferty, niewykluczone że szczegóły są w warunkach, ale nie mam czasu się wgryzać Smile )
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 06-08-2018, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Problem jednak w tym, że w co najmniej jedną stronę chciałbym jechać przez Zebrzydowice IC Chopin. Wg mapy o której wspomniałeś bilet Celodenní jízdenka jest ważny do granicy, a nie do ostatniej stacji przed granicą: https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/moravskoslezsky.pdf . Wobec tego jak rozumiem mogę dojechać do samej granicy. Pytanie teraz jaka jest interpretacja ważności naszego Biletu Weekendowego, czy jest on ważny również do granicy czy tylko do Zebrzydowic...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-08-2018, 17:42   

Zasięg na mapie może być związany z tym, co wcześniej napisałem, czyli, że przejazd przez granicę na czeskim całodziennym dotyczy tylko pociągów regionalnych (a te do Zebrzydowic nie docierają). Musiałbyś się wgryźć w regulaminy szczegółowe.
Powrót do góry

Zgredzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2018

PostWysłany: 08-08-2018, 05:23    Odpowiedz z cytatem

Celodenni, vikendova, czy turystyczny POLREGIO wazny tylko do Bohumina lub na odc.Ostrava Svinov-Ostrava hl.n. w przypadku COMENIUS-a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2018, 09:09   

Cytat:
Celodenni, vikendova, czy turystyczny POLREGIO wazny tylko do Bohumina

A na jakiej podstawie nie można przejechać Kolejami Śląskimi do Chałupek?
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 08-08-2018, 12:43    Odpowiedz z cytatem

bilet ze zryczałtowaną cena 2 PLN

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2018, 13:24   

bert, To jest odpowiedź na moje czy na czyje pytanie?
Powrót do góry

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 15-08-2018, 16:47    Odpowiedz z cytatem

dddbb, jak wyżej: bilet z ceną zryczałtowaną za 2 zł. Można kupić w kasie biletowej z kodu oferty 500.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2018, 20:37   

Zaraz, bo coraz mniej rozumiem, o czy dyskutujemy. Dyskusja ożyła, bo forumowicz chciał przejechać na biletach sieciowych przez granicę, jadąc pociągami Intercity. Jak się do tego ma informacja o ofercie - jak rozumiem Kolei Śląskich - dot. przejściówek? Bo chyba w pociągach pospiesznych nie obowiązują?
Powrót do góry

czarkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2018
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-09-2018, 10:02    Odpowiedz z cytatem

Podlacze sie pod temat - planuje podroz pociagiem z Bratyslawy do Katowic, znalazlem bilet na EIC Bratyslawa - Bohumin i Chalupki - Katowice (ten sam pociag), natomiast brakuje mi przejazdu przez granice.

Czy dobrze rozumiem, ze moge po prostu zostac w pociagu i poczekac na konduktora, ktory jesli przyjdzie przed Chalupkami, sprzeda mi bilet, a jesli po Chalupkach - sprawdzi ten ktory mam? Smile

I czy ktos sie orientuje, ile taki bilet Bohumin - Chalupki kosztuje?
Na koleo.pl wyczytalem ze 4zl, ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze tylko tyle Wink

Z gory dziekuje za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2018, 11:20   

Nie ma przejściówek w Intercity. Koleo pokazuje połączenia Kolei Śląskich i tu cena się zgadza.
Możesz kupić bilet w ofercie "Visit Ostrava" w cenie 6 EUR, do kupienia w kasach tylko. Albo zakupić ofertę na stronie CD - jak widzę "na już" są bilety po 237 CZK, ale jeśli z wyprzedzeniem, to widzę też za 132 korony. Zależy od terminu.
Powrót do góry

czarkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2018
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-09-2018, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Super, dzieki wielkie za odpowiedz! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl