Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dopłaty do FIP Włochy
Autor Wiadomość

Marcin78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2017

PostWysłany: 08-09-2019, 12:15   Dopłaty do FIP Włochy Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ma ktoś aktualne ceny dopłat do pociągów Freciarossa , Frecciabianka

Dziękuję
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wisla9110 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2010

PostWysłany: 10-09-2019, 09:42    Odpowiedz z cytatem

Nie opłaca się jeździć na fip we Włoszech, dopłata z taryfy regionalnej do każdej wyższej kategorii pociągu. Taniej wyjdą wcześniej kupione bilety promocyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 11-09-2019, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Do pociągów regionalnych R i RV nie ma dopłat , do pociągów IC jest dopłata 3 euro , w pociągach ICN siedzące dopłata 3 euro, do kuszetek 41 euro a do sypialnych T3 48 euro - sprawdzone w tym roku , dopłaty kupowałem przez strone Trenitalia.com - oczywiscie mowa o dopłatach do FIP.
Na szybkie pociągi przewoznika Trenitalia czyli FB , FR , FA dopłaty 25 euro.
Więc nie rozumie dlaczego sie nie opłaca jezdzic ? Dopłaty w wysokości 3 euro to nie jest jakas tragednia. Do tych szybkich pociągów faktycznie jest sporo.

Jechałem IC Venezia-Florencja (3 euro), ICN (Inter City Notte) Florencja-Tropea sypialny T3 48 euro, IC Ricadi-Roma Termini 3 euro.

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 15-09-2019, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Na szybkie pociągi FB , FR , FA dopłaty 10 euro. Tyle płaciłem wiosną tego roku. Problemów z kupnem dopłaty do biletu za tą cenę i podczas ich kontroli w pociągu nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 17-09-2019, 08:34    Odpowiedz z cytatem

było 10 euro jakos do niedawna , od jakiegos czasu jest 25 euro

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 07-08-2021, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Ktoś był ostatnio. Podobno teraz płaci się cambcio servizo czy jakoś tak czyli różnicę między bazową ceną danego pociągu a ceną pociągu regio. Ktoś potwierdzi, zaprzeczy?

I drugie, RJ Wieden - Venezia. Wymaga jakieiś dopłaty (prócz 10/15E do kuponu na OBB) ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bylyKolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2019

PostWysłany: 09-08-2021, 06:39    Odpowiedz z cytatem

Te doplaty wielkosci roznicy pomiedzy taryfa osobowa a ekspresowa byly juz w 2017 roku. Niektorzy konduktorzy o tym nie wiedza i uznaja miejscowki do interraila za 10 eur. Ale jak sie trafi na ogarnietego to walnie doplata nawet za 100 EUR - roznica miedzy regio a FR + prowizja. Nie warto ryzykowac, lepiej kupic bilet promocyjny w cenie do 50 eur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 09-08-2021, 16:43    Odpowiedz z cytatem

sarionn napisał/a:
Ktoś był ostatnio. Podobno teraz płaci się cambcio servizo czy jakoś tak czyli różnicę między bazową ceną danego pociągu a ceną pociągu regio. Ktoś potwierdzi, zaprzeczy?

I drugie, RJ Wieden - Venezia. Wymaga jakieiś dopłaty (prócz 10/15E do kuponu na OBB) ?

Pozdrawiam

Jak, co i w jaki sposób kupować (oraz sprawdzać ceny) masz tutaj:

RST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 10-08-2021, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Aanniiaa, w pewnych sprawach i Brytyjczycy mają błędy. Pytałem też o praktykę bo nawet polrail serwis nie wie za wiele o tych dopłatach. No i wciąż nie wiem jak z tym RJ Wiedeń Wenecja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 19-08-2021, 17:30    Odpowiedz z cytatem

sarionn napisał/a:
Aanniiaa, w pewnych sprawach i Brytyjczycy mają błędy. Pytałem też o praktykę bo nawet polrail serwis nie wie za wiele o tych dopłatach. No i wciąż nie wiem jak z tym RJ Wiedeń Wenecja

Na RJ kupiłam online dopłatę do FIP za 10 euro (+w pociągu ogólna dopłata 24-godzinna do RJ):

https://images91.fotosik.pl/530/c8948a25e4a5088b.png

A z POLRAIL-em to dopiero uważaj, bo oni ładnie potrafią ludzi wykiwać np.: z godziną odjazdu (nie mówię, że złośliwie, ale fakt partactwa pozostaje partactwem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sssslawek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2021

PostWysłany: 19-08-2021, 19:53    Odpowiedz z cytatem

[ Dodano: 19-08-2021, 21:02 ]
aanniiaa, Czy jest jakiś inny sposób niż kupienie miejscówki w kasie na pociąg we Włoszech? Nie umiem się już drugi dzień dogadać z Włochami w kasie nie pomaga to ze na Sycylii mało kto mówi po angielsku. Chcą cały czy sprzedać nam bilet w formie zniżki na kartę a nie jako miejscówkę, więc faktycznie wychodzi po 40/50 euro i nie wiem jak to zrobić inaczej. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 19-08-2021, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Sssslawek napisał/a:
[ Dodano: 19-08-2021, 21:02 ]
aanniiaa, Czy jest jakiś inny sposób niż kupienie miejscówki w kasie na pociąg we Włoszech? Nie umiem się już drugi dzień dogadać z Włochami w kasie nie pomaga to ze na Sycylii mało kto mówi po angielsku. Chcą cały czy sprzedać nam bilet w formie zniżki na kartę a nie jako miejscówkę, więc faktycznie wychodzi po 40/50 euro i nie wiem jak to zrobić inaczej. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Ja kupiłam online, ale bilet musisz wydrukować w automacie/kasie. Poczytaj przepisy, może coś znajdziesz: https://www.trenitalia.com/it/html/trenitalia/Info_Tariffe_it_LeFrecce.html

EDIT:
Jak dla mnie wygląda to tak:
1) na stronce wybierasz ulgę "Diritto Ammissione";
2) po jej wybraniu pojawia się komunikat z czerwonym wykrzyknikiem, że to ulga "Offer for holders of CLC (not belonging to FS)"; dokument CLC (Carte di Libera Circolazione) to ichniejsza legitymacja kolejowa;
3) kupujesz bilet, przy czym sprawdź czy przypadkiem bilet promocyjny ogólnodostępny nie jest tańszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sssslawek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2021

PostWysłany: 19-08-2021, 22:04    Odpowiedz z cytatem

aanniiaa,
Znalazłem dzięki wielkie, wychodzi 25 euro czyli w sumie tak jak pisali koledzy wyżej, zastanawiam się tylko czy credential number to numer biletu fip czy tej legitymacji fip.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 19-08-2021, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Sssslawek napisał/a:
aanniiaa,
Znalazłem dzięki wielkie, wychodzi 25 euro czyli w sumie tak jak pisali koledzy wyżej, zastanawiam się tylko czy credential number to numer biletu fip czy tej legitymacji fip.

Ja zawsze wpisuję ten jeden ogólny numer książeczki FIP. Ważne, żeby dało się go powiązać z nazwiskiem posiadacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sssslawek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2021

PostWysłany: 19-08-2021, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Nieważne jaki numer wpisze za każdym razem mam ten sam komunikat.

Screenshot_20210819_233722.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 376.55 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl