Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 58, 59, 60  Następny
Rozkład jazdy 2022/2023
Autor Wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 08-03-2023, 08:53    Odpowiedz z cytatem

Z Olsztyna do Krakowa kursują pociągi IC od rana do późnego wieczora. Pasażerowie z Olsztyna jadący do Krakowa i dalej preferują połączenia bezpośrednie. Dosłownie pojedyńcze osoby decydują się na podróż z przesiadką na EIP. Trasowanie pociągu z Bydgoszczy do Warszawy przez Iławę, aby wielmożny pan mógł kontynuować swą podróż do Krakowa jest na tyle idiotycznym pomysłem, że jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raflewski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 27 Cze 2022

PostWysłany: 08-03-2023, 09:49    Odpowiedz z cytatem

InterJet napisał/a:
Z Olsztyna do Krakowa kursują pociągi IC od rana do późnego wieczora. Pasażerowie z Olsztyna jadący do Krakowa i dalej preferują połączenia bezpośrednie. Dosłownie pojedyńcze osoby decydują się na podróż z przesiadką na EIP. Trasowanie pociągu z Bydgoszczy do Warszawy przez Iławę, aby wielmożny pan mógł kontynuować swą podróż do Krakowa jest na tyle idiotycznym pomysłem, że jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Pelna zgoda w sprawie powrotu na podstawową trasę pociągów rel. Bydgoszcz - Warszawa. Jednak IC powinno zostawić jedną parę na tymczasowej trasie ze względu na takie miasta jak Kowalewo Pomorskie, Jabłonowo Pomorskie, a co za tym idzie skomunikowanie z Grudziądzem. Tu nie ma bezpośrednich połączeń z Warszawą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2023, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze zmiany w wiosennej korekcie rozkładu jazdy pociągów

W najbliższą niedzielę, 12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Podróżni zyskają bezpośrednie połączenie linii radomskiej z warszawską linią obwodową. Szybciej pojedziemy koleją z Warszawy do Lublina. Pociągi wrócą na zmodernizowane trasy Grodzisk – Wolsztyn i Zbąszynek – Zielona Góra.

Czytaj więcej:
https://kolejowyportal.pl/najwazniejsze-zmiany-w-wiosennej-korekcie-rozkladu-jazdy-pociagow/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 09-03-2023, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie zza wygodnego biurka w Warszawie wie sie najlepiej czym i skad dokad jezdza pasazerowie polskiej kolei. Ciekawe, ze wielokrotnie jadac Sienkiewiczem z Olsztyna widzialem jak kilka osob przesiadalo sie na EIP, zeby byc 1-1,5 godz. szybciej w Krakowie w zaleznosci od rozkladu. I dobrze, bo dzieki temu z IC korzysta wielu pasazerow z Kielc czy Radomia, a EIP Warszawa - Krakow nie jedzie calkiem pusty.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 09-03-2023, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że widziałeś, iż kilka osób przesiada się z pociągu na pociąg. To oczywiście upoważnia do wyciągania daleko idących wniosków.
Jechałem sobie PR-ami z Olsztyna do Iławy, dalej IC Brda do Warszawy. Też przesiadło się kilka osób razem ze mną. I co z tego? - pytam się...
W statystykach doskonale widać, kto skąd i dokąd oraz czym jedzie.
Rozmawiałem wielokrotnie z paniami kasjerkami, tak z Olsztyna, jak i z Ostródy, potencjalni pasażerowie nie są skłonni kupować bilety na drogie pociągi. Warmińsko-mazurskie do najbogatszych województw nie należy. Wyznaczanie postojów dla EIP poprzedzone jest wnikliwymi analizami. Wyrywkowe obserwacje nie mogą odzwierciedlać faktycznego stanu rzeczy.
Pociągu z Bydgoszczy do Warszawy nie będzie ponieważ nie żadnego sensu jeżdżenie dłuższą trasą, o obrocie w Iławie nie wspominając.
Zza biurka doskonale widzę, co i gdzie się dzieje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raflewski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 27 Cze 2022

PostWysłany: 09-03-2023, 13:00    Odpowiedz z cytatem

InterJet napisał/a:
Ja wiem, że widziałeś, iż kilka osób przesiada się z pociągu na pociąg. To oczywiście upoważnia do wyciągania daleko idących wniosków.
Jechałem sobie PR-ami z Olsztyna do Iławy, dalej IC Brda do Warszawy. Też przesiadło się kilka osób razem ze mną. I co z tego? - pytam się...
W statystykach doskonale widać, kto skąd i dokąd oraz czym jedzie.
Rozmawiałem wielokrotnie z paniami kasjerkami, tak z Olsztyna, jak i z Ostródy, potencjalni pasażerowie nie są skłonni kupować bilety na drogie pociągi. Warmińsko-mazurskie do najbogatszych województw nie należy. Wyznaczanie postojów dla EIP poprzedzone jest wnikliwymi analizami. Wyrywkowe obserwacje nie mogą odzwierciedlać faktycznego stanu rzeczy.
Pociągu z Bydgoszczy do Warszawy nie będzie ponieważ nie żadnego sensu jeżdżenie dłuższą trasą, o obrocie w Iławie nie wspominając.
Zza biurka doskonale widzę, co i gdzie się dzieje...
Nadal uważam za zasadne pozostawienie 1 pary IC w rel. Bydgoszcz- Warszawa przez Iławę, z przyczyn o których pisałem wcześniej. Oczywiście spółka PKP IC nie ma takich planów. Jednak byłoby to dobre rozwiązanie dla Kowalewa Pomorskiego, Wąbrzeźna oraz Jabłonowa Pomorskiego przy skomunikowaniu z Grudziądzem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysp1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2021

PostWysłany: 09-03-2023, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie tu nie było... Ale dla nie wiedzących. Chociaż coraz więcej dochodzi do wniosków takich jak ja mam... Jednym z większych szkodników tego forum jest jeżdzący wzdłuż i wrzesz INTER JET. Według niego większość jeżdżących to MIKOLE a pociągi dla kilku osób jak ten Pan mawia to nie pociągi. W lutym miałem okazję pojeździć tam gdzie regularnie jeżdżą składy PKP INTERCITY (7 do 9 wagonów) z obłożeniem 15 do 25 procent pasażerów i... bo muszą jeździć bo tak chce władza... Przyjdą czasy gdy to się zmieni i może wtedy PAN INTER JET skończy się wymądrzać i zrozumie że PKP łaski nie robi by pasażerom ułatwić skomunikowania, połączenia a MIKOLE też bulą za podróże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 10-03-2023, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Warminsko-mazurskie moze do najbogatszych nie nalezy, dlatego osoby stamtad sie wywodzace czesto mieszkaja i pracuja w innych 'bogatszych' regionach. Kasjerki z Ostrody... Nie pamietam, kiedy ostatnio u nich cokolwiek kupowalem Smile Byl czas pandemii, kiedy kase w ogole zamknieto i to byl dobry czas, bo bilet na Regio mozna bylo bez problemu i doplat kupic u konduktora.
Po swietach w grudniu Sienkiewicza wypchnieto na Gdanska, dlatego zdarzylo mi sie jechac Regio do Ilawy z przesiadka na Rejewskiego z Bydgoszczy (tu pozdrowienia dla przesympatycznej 94-letniej pani wspolpasazerki) i dalej EIP. Po przyjezdzie do Ilawy byl jeszcze bezposredni EIP do Krakowa, ale na przesiadke na niego byly 3 min i po wjezdzie Regio EIP juz stal, wiec w razie czego by byla moja wina, ze sie nie kupuje biletu z przesiadka 3 min. Taka to jest polska kolej.
A IC blednie zaklada, ze ludzie jezdza glownie w relacjach duze miasto - duze miasto. Rownie czesto jezdza w relacji duze miasto - mniejsze miasto (Brzeg, Kedzierzyn czy Ilawa).

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-03-2023, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Szczegóły zmian w rozkładzie Kolei Śląskich od 12 marca

Wiosenna korekta rozkładu jazdy w 2023 r. zakłada nieznaczne zmiany na mapie inwestycji realizowanych na liniach kolejowych obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

Więcej:
https://kolejowyportal.pl/szczegoly-zmian-w-rozkladzie-kolei-slaskich-od-12-marca/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pioter11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2020
Skąd: Kędzierzyn Koźle

PostWysłany: 10-03-2023, 23:54    Odpowiedz z cytatem

Krzysp1 napisał/a:
Dawno mnie tu nie było... Ale dla nie wiedzących. Chociaż coraz więcej dochodzi do wniosków takich jak ja mam... Jednym z większych szkodników tego forum jest jeżdzący wzdłuż i wrzesz INTER JET. Według niego większość jeżdżących to MIKOLE a pociągi dla kilku osób jak ten Pan mawia to nie pociągi. W lutym miałem okazję pojeździć tam gdzie regularnie jeżdżą składy PKP INTERCITY (7 do 9 wagonów) z obłożeniem 15 do 25 procent pasażerów i... bo muszą jeździć bo tak chce władza... Przyjdą czasy gdy to się zmieni i może wtedy PAN INTER JET skończy się wymądrzać i zrozumie że PKP łaski nie robi by pasażerom ułatwić skomunikowania, połączenia a MIKOLE też bulą za podróże.

Dokładnie Mam takie same zdanie dobrze Napisałeś Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 11-03-2023, 11:26    Odpowiedz z cytatem

Cały naród będzie się zrzucał na mikolskie podróże i fanaberie...
Proponuję partię założyć. Zobaczymy ile procent poparcia, a wybory niebawem...
Być może się nie znam, jestem szkodnikiem, i pociąg z Łupkowa do Włodawy będzie zapchany po sufit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raflewski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 27 Cze 2022

PostWysłany: 12-03-2023, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Nie uważam za mikolskie fanaberie pozostawienie jednej pary pociągu rel. Bydgoszcz- Warszawa przez Iławę. Najwidoczniej guzik cię obchodzą pasażerowie z miast których już nie będę wymieniał poraz enty. Logika twojego rozumowania ma wiele do życzenia. Jak czytam te wszystkie twoje komentarze, to dochodzę do wniosku, że w twoim przekonaniu kolej dalekobieżna powinna być tylko i wyłącznie dostępna w dużych miastach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 12-03-2023, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Ilu pasażerów ma wsiąść do tego pociągu w Kowalewie, czy w Jabłonowie? Tam mają postoje pociągi z Olsztyna do Poznania. Nigdy nie było zapotrzebowania na taki pociąg i teraz również nie ma. Czy rozumiesz, że trzeba by zabrać ten pociąg z Włocławka i Aleksandrowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raflewski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 27 Cze 2022

PostWysłany: 12-03-2023, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Mowa tu o jednej parze i tylko jednej. Nie byłoby to wielką tragedią dla Aleksandrowa i Włocławka. Zapomniałeś o 100tyś Grudziądzu które przy skomunikowaniu w Jabłonowie Pomorskim miałoby wówczas jedyne najszybsze połączenie że stolicą. Pozostaĺe pociągi jak najbardziej powinny wrócić na podstawową trasę. O czym już też wspominałem. Dziękuję za uwagę. Dalszą dyskusję z tobą w tym temacie uważam za jałową
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 12-03-2023, 20:11    Odpowiedz z cytatem

InterJet napisał/a:
Nigdy nie było zapotrzebowania na taki pociąg i teraz również nie ma.

Wszystkie pociągi z Białegostoku do Warszawy jeżdżą przez Tłuszcz a jeden... przez Siemiatycze i nigdy nigdzie nie słyszałem żeby to była czyjaś fanaberia. Też jestem za JEDNYM pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy przez Iławę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 51 z 60 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 58, 59, 60  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl