Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 58, 59, 60  Następny
Rozkład jazdy 2022/2023
Autor Wiadomość

WRmnouz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2021
Skąd: Lublin

PostWysłany: 23-12-2022, 08:57    Odpowiedz z cytatem

TFZ napisał/a:
Zestawienie składu podawane na stronie dla stacji od Częstochowy do Gliwic jest nieprawidłowe;

Tak, wygląda na to, że ktoś zamienił Karkonosze z numerkiem 16190 z Karkonoszami 61190. Zestawienia są po prostu odwrócone. Swoją drogą, to o Karkonoszach można by książkę napisać - dyskusje gdzie powinny jeździć, odwrócone zestawienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 23-12-2022, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Mnie nadal zastanawia rozklad regio w Ilawie. Regio do Olsztyna 16:41 odjezdza z peronu 2, a Regio z Malborka 16:43 wjezdza na peron 3, bo przechodzi na Regio do Dzialdowa i wyprzedza go EIP do Bielska Bialej z peronu 1. Czyli trasy Regio do Olsztyna i z Malborka sie krzyzuja na wjezdzie. Ale chyba tak to jest, ze najpierw tworzony jest rozklad, a dopiero potem opracowywane sa krawedzie peronowe?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janusz77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2022
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25-12-2022, 19:40    Odpowiedz z cytatem

brak postoju w Skawinie na milę śmierdzi strachem przed tym, że jak potem się ten pociąg zabierze, to będą protesty, pisma itd.

Właśnie się na tym przejechałem, jestem ze Skawiny, ten pociąg pasował idealnie jeśli chodzi o cel, i zamiast elegancko udać się na dworzec przedłużyłem podróż o 2,5 h przez dojazd do Kalwarii i czekanie tam...dla mnie ten brak postoju to jakiś idiotyzm, tym bardziej, że rok temu pociąg jeździł tak samo i postój miał. A co najlepsze pociąg nie był przeczepiany na torach bocznych tylko stał 20 minut przykrawędzi peronowej i nie wpuszczał ludzi...pism raczej było zabraniu nie było, nie rozumiem tej decyzji IC

InterJet napisał/a:
Podhalanin wozi turystów do Zakopanego. Postój w Kalwarii też jest zbędny. Nikt w nocy nie wsiądzie w Skawinie.

Ja bym wsiadł, jestem ze Skawiny i ze względu na jedyną szanse na bezposredni dojazd do celu bez porannych przesiadek chciałem jechać tym pociągiem i musiałem przedłużać podróż o 2,5h przez dojazd do Kalwarii i czekanie na niego, pociąg stał 20 minut przy krawędzi peronowej w Skawinie i nie zabierał ludzi...dla mnie to jest chore. Ogólnie brak postoju IC w mającej 24,5k Skawinie jest dla mnie śmieszny, ale to to juz jest hit, pociąg staje Makowie, Poronie, Suchej i Kalwarii, które razem wzięte maja mniej mieszkańców od Skawiny...W latach 2015-17 stawały i nagle przy czerwcowej korekcie zniknęły. I żeby było jasne z Krakowa jechał by 20 minut i jestem wstanie wymienić Ci mnóstwo stacji postojowych miedzy którymi jest mniej, ale cóż witamy w Polsce.

I żebyś tego źle nie odebrał - nie ma tu żadnych pretensji do Ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 26-12-2022, 02:43    Odpowiedz z cytatem

Przy każdych drzwiach na peronie w Skawinie stał konduktor, by przypadkiem drzwi nikt nie otowrzył? Bo jak pociąg się zatrzymuje to i tak autoatyka wagonowa umożliwia otwarcie drzwi, bądź masz łamane a blokda się zwalnia przy zatrzymniu. Na upartego zatem da się wsiąć/wysiąść w Skawinie skoro obraca się w peronach.

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janusz77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2022
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-12-2022, 10:21    Odpowiedz z cytatem

W tą stronę zdecydowałem się na wagon sypialny więc tu problem jest większy, w 2 stronę jadę normalnym i oczywiście, że to zrobie, ale i tak brak planowanego postoju jest bez sensu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 26-12-2022, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Z powodu remontu torow i peronow w Olsztynie pociagi do i z Gizycka zmieniaja lokomotywe elektryczna na spalinowa i odwrotnie w Korszach. W Olsztynie jest tylko krotki postoj.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raflewski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 27 Cze 2022

PostWysłany: 09-01-2023, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Od 12 marca, ze względu na remont mostu przez Wisłę. Pociąg TLK Flisak pojedzie trasą okrężną przez Iławę z pominięciem Grudziądza. Remont mostu przewidziany jest na okres 9 miesięcy. Jednak po zakończeniu rekordowo długiej modernizacji odcinka linii 207 Od Gardei do Kwidzyna, Flisak rozpocznie kursowanie podstawową trasą, czyli przez Grudziądz, Kwidzyn, Malbork. W optymistycznym wariancie stanie się to od czerwcowej korekty RJ. Natomiast już od 12 marca PKP Intercity wprowadzi KKZ na odcinku od Malborka do Jabłonowa Pomorskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ryk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2021

PostWysłany: 17-01-2023, 12:35    Odpowiedz z cytatem

@Radek: No proszę, czyli mamy po staremu. Wiesz może jakie lokomotywy IC ma dyslokowane w Korszach?

Tak jeszcze zapytam, ile w obecnym RJ miast odzyska połączenia pasażerskie?

Z tego co wiem w tym roku połączenia mogą odzyskać:
1. Braniewo
2. Chorzele
3. Ciechocinek (o ile ruszy remont linii kolejowej nr 245 i zostanie w tym roku zakończony)
4. Dobre Miasto
5. Karpacz
6. Kowary
7. Orneta

Nie wiem jak sytuacja z Wielbarkiem, czy warmińsko-mazurski oddział Polregio lub Koleje Mazowieckie będą obsługiwać to miasto?

Jak sytuacja z powrotem regularnego ruchu pasażerskiego do Rawy Mazowieckiej na linii wąskotorowej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KolejowaMława Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2021
Skąd: Mława

PostWysłany: 17-01-2023, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Skąd takie informacje o powiecie kolei do wyżej wymienionych miast?

:Dobre Miasto – Orneta – Braniewo, czyżby Warmiński POLREGIO powracał na tą trasę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ryk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2021

PostWysłany: 17-01-2023, 13:34    Odpowiedz z cytatem

@KolejowaMława: Aktualnie trwają prace modernizacyjne linii kolejowej nr 221 i według oficjalnych komunikatów jakie zostały opublikowane przez PKP PLK prace mają zakończyć się w bieżącym roku, ale chyba połączenia do Braniewa wrócą w RJ 2023/2024 w grudniu 2023 roku. Bynajmniej tyle się dowiedziałem z oficjalnych informacji.

Chyba, że coś uległo zmianie o czym nie wiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 17-01-2023, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, to nie jestem przekonany, czy obecna umowa między Polregio a Warmińsko-Mazurskim Urzędem Marszałkowskim w ogóle obejmuje trasę Olsztyn - Braniewo?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ryk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2021

PostWysłany: 17-01-2023, 15:03    Odpowiedz z cytatem

@Radek: Wydaję mi się, że umowa jest. Niemniej jednak trzeba poszperać w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 18-01-2023, 00:39    Odpowiedz z cytatem

Do konca 2026 r nie przewidziano Braniewa:

Przewozy objęte umową będą realizowane na następujących trasach:
Działdowo – Iława – Działdowo
Iława – Malbork – Iława
Ełk – Grajewo – Białystok-Ełk
Elbląg – Malbork – Elbląg
Olsztyn – Działdowo – Olsztyn
Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk – Olsztyn
Olsztyn – Szczytno – Olsztyn
Olsztyn – Szczytno – Szymany Lotnisko – Olsztyn
Olsztyn – Elbląg – Olsztyn
Olsztyn – Toruń – Olsztyn
Olsztyn – Iława – Olsztyn
Olsztyn – Jabłonowo Pom. – Olsztyn
Iława – Jabłonowo Pom. – Iława
Olsztyn – Korsze – Ełk – Olsztyn
Olsztyn – Korsze – Olsztyn
Korsze – Ełk – Korsze
Olsztyn – Iława – Gdynia

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ryk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2021

PostWysłany: 19-01-2023, 00:18    Odpowiedz z cytatem

Zaraz? Czyli połączenia do Braniewa nie wrócą w tym roku? Przy okazji wrzuciłbyś gdzieś na forum odnośnik lub skan umowy między Polregio a urzędem marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego?

Przed chwilą natrafiłem na informacje, że wraz ze zmianą rozkładu jazdy w czerwcu bieżącego roku mają wrócić połączenia pasażerskie do Chorzeli: https://www.infoprzasnysz.com/pociagi-na-linii-ostroleka-chorzele-beda-mogly-jezdzic-juz-w-polowie-2023-r-pkp-dementuje-wiesci-o-opoznieniach/

Niestety ciężko stwierdzić, czy będzie to 10 czy 11 czerwca, bo autor niechlujnie napisał.

Tutaj druga sprawa, która zastanawia to też to jaki tabor będzie obsługiwał linię i ile będzie par pociągów finalnie? Z tego co mi wiadomo mówiło się od sześciu do ośmiu, ale nie wiem czy to prawda.

Rozumiem, że Chorzele będą tylko skomunikowane z Ostrołęką, która będzie obsługiwana przez Koleje Mazowieckie, natomiast w przypadku chęci dojazdu do Tłuszcza czy Warszawy będzie odbywała się przesiadka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 19-01-2023, 00:41    Odpowiedz z cytatem

https://bip.warmia.mazury.pl/1562/umowa-nr-ig-i.1-2021-2026-o-wykonywanie-wojewodzkich-kolejowych-przewozow-pasazerskich-w-ramach-swiadczenia-uslug-publicznych-na-obszarze-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-i-wojewodztw-sasiednich-w-latach-2021-2026.html

Z Chorzel pewnie 1 albo 2 polaczenia beda do Tluszcza, do lokomotywowni.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 46 z 60 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 58, 59, 60  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl